En İyi Karın Germe Estetiği Doktorları ve Fiyatları, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi

En İyi Karın Germe Estetiği Doktorları ve Fiyatları, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi

En iyi karın germe estetiği doktorları ve fiyatları ile profesyonel cerrahlardan destek alabilir ve karın
Ana Sayfa Sağlık 12 Ocak 2022 13 Görüntüleme

En İyi Botoks Doktorları ve Fiyatları, Nasıl Yapılır?

“En iyi botoks doktorları ve fiyatları, nasıl yapılır” konusunu insanlar birkaç yıldır çok araştırmaya başladılar. Dünya genelinde yapılan araştırmalarda; botoks ve dolguya talebin pandemi döneminde çok arttığı görülmüştür. Kaygı, genç görünme isteği, stres ve genç görünme gibi sebeplerden dolayı daha çok kadınlarda botoks yaptırma isteği doğmuştur. Kadınlar güzel ve estetik görünüme kavuşabilmek adına alanında uzman doktorlarla çalışmaktadırlar.

En İyi Botoks Doktorları;

1- Saliha Sönmezateş,

2- Dr. M. Serkan Dinar,

3- Doç. Dr. Yunus Doğan,

4- Dr. Salih Onur Basat,

5- Nermin Sezgin Günaydın,

6- Reha Yavuzer,

7- Mete Aksu,

8- Hasan Şahin,

9- Ergin Er,

10- Serpil Uçar Ermiş,

Botoks uygulamalarını başarılı şekilde gerçekleştiren birçok doktor vardır. Botoks uygulamaları yanı sıra; boyun germe, dudak ve yüz dolgusu, ameliyatsız yüz germe, emslim, PRP tedavisi gibi işlemlerde yapılıyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte estetik uygulamalarda çok gelişmiş.

Dr. Saliha Sönmezateş (drsaliha.com Nişantaşı İstambul)

Dr. Saliha Sönmezateş, İstanbul Nişantaşı’nda uzman ekibiyle birlikte hizmet veriyor. Dr. Saliha Sönmezateş; medikal estetik, güzellik danışmanlığı ve medikal estetik uygulamaları hizmetleri veriyor. Sönmezateş; ameliyatsız yüz germe hem dudak hem de yüz dolgusu, botoks uygulamaları ve soğuk lipofiz uygulamalarında daha çok ön plana çıkıyor. Dr. Saliha Sönmezateş, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Reanimasyon ABD ve Marmara Üniversitesi Tıp Fak. Anesteziyoloji ’de ihtisas yapmıştır. Daha sonra T.C. Sağlık Bakanlığı’nın programını tamamlayıp, özel sektörde medikal estetik çalışmalar yapmaya başlamıştır. Ayrıca Marmara Üniversitesi’nden ozon terapi ve mezoterapi eğitimleri alıp, Kozmetoloji programını tamamlamıştır. Mezoterapi Derneği, Antiaging derneği ve Medikal Estetik Hekimleri Derneği’ne üyedir.

Dr. Saliha Sönmezateş botoks uygulamaları her kişide farklılık gösteriyor. Botoks uygulama fiyatları ortalama 2.000 TL’den başlıyor. Doktorların güncel fiyatlarında farklılıklar olabiliyor. O nedenle direkt fiyat almanızı öneriyoruz.

 Dr. Saliha Sönmezateş Botoks uygulamaları fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama botoks işleminin fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Op. Dr. M. Serkan Dinar (retouchbody.com Şişli/İstanbul)

Op. Dr. M. Serkan Dinar, plastik cerrahi konusunda ün yapmış bir doktordur. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Serkan Dinar mezun olmuştur. Plastik cerrahi alanında uzmanlaşan Serkan Dinar, Retouchbody Clinic’te hizmet veriyor. 15 seneden fazla bu alanda çalışmalar yürüten Serkan Dinar, birçok klinikte çalışmıştır. Vücut geliştirme, Botoks dolgu, liposuction, karın germe, vitiligo, kozmetik enjeksiyonlar, burun kırıkları, yüz germe, rinoplasti, yağ transferi ve mezoterapi uygulamalarında adından söz ettiriyor.

Op. Dr. M. Serkan Dinar botoks uygulamaları her kişide farklılık gösterebiliyor. Serkan Demir, botoks uygulama fiyatları ortalama 3.000 TL’den başlıyor. Doktorların güncel fiyatlarında farklılıklar olabiliyor. O nedenle direkt fiyat almanızı öneriyoruz.

Op. Dr. M. Serkan Dinar Botoks uygulamaları fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama botoks işleminin fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Yrd. Doç. Dr. Yunus Doğan (clinicplast.com Nişantaşı/İstanbul)

Yrd. Doç. Dr. Yunus Doğan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Buradan mezun olduktan sonra estetik ve plastik cerrahi alanında eğitimine devam etmiştir. Yunus Doğan uzmanlığını, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda yapmıştır. Yunus Doğan post bariatrik estetik işlemler ve vücut geliştirme alanlarında çok başarılı bir hekimdir. Yunus Doğan, ClinicPlast kliniğinde hizmet veriyor.

Yunus Doğan botoks uygulamaları her kişide farklılık gösterebiliyor. Yunus Doğan, botoks uygulama fiyatları ortalama 2.000 TL’den başlıyor. Doktorların güncel fiyatlarında farklılıklar olabiliyor. O nedenle direkt fiyat almanızı öneriyoruz.

Yrd. Doç. Dr. Yunus Doğan Botoks uygulamaları fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama botoks işleminin fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Op. Dr. Salih Onur Basat (clinicplast.com Nişantaşı/İstanbul)

Salih Onur Basat, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Eğitimini daha sonra estetik ve plastik cerrahi alanında sürdürmüştür. Uzmanlığınaysa, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi; Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda yapmıştır. Onur Basat, çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrelerle dergilerde akademik çalışmalarını yayınlamıştır. Yüz estetiği, vücut şekillendirme, botoks, meme estetiği gibi alanlarda çok başarılıdır. Salih Onur Basat, Yunus Doğan gibi ClinicPlast kliniğinde çalışmalarını sürdürüyor.

Salih Onur Basat botoks uygulamaları her kişide farklılık gösterebiliyor. Serkan Demir, botoks uygulama fiyatları yaklaşık 2.000 TL’den başlıyor. Doktorların güncel fiyatlarında farklılıklar olabiliyor. O nedenle direkt fiyat almanızı öneriyoruz.

Op. Dr. Salih Onur Basat Botoks uygulamaları fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama botoks işleminin fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Nermin Sezgin Günaydın (dermalinelaser.com Kadıköy/İstanbul)

Dr. Nermin Sezgin Günaydın, Anadolu Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Anadolu Üniversitesi’nden sonra Çin’e gitmiştir. Çin Pekin Üniversitesi’nde eğitimini tamamlayıp, akupunktur sertifikası almıştır. Nermin Sezgin Günaydın, birçok alanda çalışmıştır. İstanbul Tabip Odası, Akupunktur ve Medikal Estetik Dernekleri üyesidir. Medikal estetik sektöründe Nermin Sezgin, kişiye özel tedavi programları da uygulamaktadır. Botoks, elmacık kemiği dolgusu, dudak dolgusu gibi pek çok alanda hizmet veriyor.

Nermin Sezgin botoks uygulamaları kişilere göre farklılık gösterebiliyor.  Nermin Sezgin, botoks uygulama fiyatları yaklaşık 2.000 TL’den başlıyor. Doktorların güncel fiyatlarında farklılıklar olabiliyor. O yüzden fiyat konusunda bilgiyi direkt almanızı öneriyoruz.

 Dr. Nermin Sezgin Günaydın Botoks uygulamaları fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama botoks işleminin fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Reha Yavuzer (www. Amerikanhastanesi.org Nişantaşı/İstanbul)

Dr. Reha Yavuzer, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Doktorluk stajını, İngiltere’de Edinburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapmıştır. Daha sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Plastik Rekonstrüktiv ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde uzmanlık eğitimi almıştır. Uzmanlıktan sonra ABD’nin Providence Hastanesi’nde eğitimini tamamlamıştır. Reha Yavuzer; 22 yıldan fazla estetik cerrahi, estetik ve rekonstrüktif alanında hizmet veriyor. 4 kitap bölümü, uluslararası dergilere 119 makale, yerel dergilere 30 makale hazırlamıştır. Avrupa Oftalmik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi (ESOPRS), Türk Estetik ve Plastik Cerrahi, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Uluslararası Kemik Araştırma (IBRA), Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği (ASPS) gibi pek çok dernekte çalışmalar yapıyor. Ayrıca World Society of Antiaging Medicine (WOSAM)’inde başkanıdır.

Reha Yavuzer botoks uygulamaları kişilere göre farklılık gösterebiliyor.  Reha Yavuzer, botoks uygulama fiyatları yaklaşık 4.000 TL’den başlıyor. Doktorların güncel fiyatlarında farklılıklar olabiliyor. O yüzden fiyat konusunda bilgiyi direkt almanızı öneriyoruz.

 Dr. Reha Yavuzer Botoks uygulamaları fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama botoks işleminin fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Mete Aksu (www. meteaksu.com.tr Nişantaşı/İstanbul)

Dr. Mete Aksu, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden mezun olmuştur. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na tıp eğitiminden sonra katılmıştır. Orada TCG Turgut Reis ile TCG Anıttepe firkateyn gemilerinde üst teğmen ve teğmen görevlerinde yer aldı. Akabinde estetik Cerrahi kliniği ve Ankara Gata Plastik Rekonsrüktifte çalıştı. Uzmanlığını; FGF, EGF ve VEGF genlerine modifiye edilen keratinosit kültürünün sıçanlardaki kronik yara iyileşmesine etkisini belirten teziyle aldı. Bu tez çalışmasını, Bilkent Üniversitesi Genetik ve Moleküler Biyoloji Bölümü’yle yürütmüştür. Rekonstrüktif Kozmetik Cerrahlıkta 14 seneden fazla hizmet veriyor. Botoks, estetik gibi uygulamalarda çok başarılıdır.

Mete Aksu botoks uygulamalarını hastanın durumuna göre belirliyor.  Meta Aksu, botoks uygulama fiyatları yaklaşık 4.000 TL’den başlıyor. Doktorların güncel fiyatlarında farklılıklar olabiliyor. O yüzden fiyat konusunda bilgiyi direkt almanızı öneriyoruz.

 Dr. Mete Göksu Botoks uygulamaları fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama botoks işleminin fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Hasan Şahin (www. opdrhasansahin.com Ataşehir/İstanbul)

Hasan Şahin GATA Tıp Fakültesi mezunudur. Uzmanlığını Op. Dr. Hasan Şahin İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptı. Dünyanın birçok yerinden gelen hastalara, estetik plastik Rekonstrüktif cerrahi alanında hizmetler veriyor. 12.000’in üzerinde estetik ameliyat yapmıştır. Botoks, karın germe, el cerrahisi, medikal estetik tedaviler gibi alanlarda uzmandır. Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Türk Tabipler Odası, Estetik Cerrahi Derneği ve Plastik Cerrahi Derneği gibi farklı kuruluşlarında üyesidir.

Hasan Şahin, botoks uygulamaları kişiden kişiye değişiyor.  Hasan Şahin, botoks uygulama fiyatları yaklaşık 4.000 TL’den başlıyor. Doktorların güncel fiyatlarında farklılıklar olabiliyor. O yüzden fiyat konusunda bilgiyi direkt almanızı öneriyoruz.

 Hasan Şahin Botoks uygulamaları fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama botoks işleminin fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Ergin Er (İstanbul Estetik Merkezi Şişli/İstanbul)

Ergin Er, estetik ve plastik cerrah alanın 27 yıldan fazla hizmet veriyor. Uluslararası Saç Ekimi Cerrahisi Derneği (ISHRS), Amerikan Liposuction Cerrahisi Derneği (AALS), Amerikan Kozmetik Cerrahi Akademisi (AACS) ve Avrupa Saç Ekimi Cerrahisi Derneği (ESHRS) üyedir. Botoks, plastik cerrahi konsültasyonu, meme büyütme ve küçültme, yüz- göz gençleştirme cerrahisi gibi alanlarda hizmet veriyor.

Ergin Er, botoks uygulamaları kişiden kişiye değişiyor.  Ergin Er, botoks uygulama fiyatları yaklaşık 4.000 TL’den başlıyor. Doktorların güncel fiyatlarında farklılıklar olabiliyor. O yüzden fiyat konusunda bilgiyi direkt almanızı öneriyoruz.

 Dr. Ergin Er Botoks uygulamaları fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama botoks işleminin fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Op. Serpil Uçar Ermiş (www. medistanbulhastanesi.com Sultangazi/İstanbul)

Op. Serpil Uçar Ermiş, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. İzmir Dokuz Eylül Tıp Fakültesi’nde uzmanlığını yaptı. Plastik cerrah ve kozmetik alanlarında 18 yıldan beri Serpil Uçar Ermiş hizmet veriyor. Ayrıca yüz estetiği, mezoterapi, rinoplasti, botoks gibi alanlarda da uzmandır. Serpil Uçar Ermiş, İstanbul Sultangazi’de yer alan Medistanbul Hastanesi’nde görev yapıyor.

Op. Serpil Uçar Ermiş, botoks uygulamaları kişiden kişiye değişiyor.  Op. Serpil Uçar Ermiş, botoks uygulama fiyatları yaklaşık 4.000 TL’den başlıyor. Doktorların güncel fiyatlarında farklılıklar olabiliyor. O yüzden fiyat konusunda bilgiyi direkt almanızı öneriyoruz.

Op. Serpil Uçar Ermiş Botoks uygulamaları fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama botoks işleminin fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Botoks Nedir?

“Botoks nedir” konusu son dönemlerde çok konuşuluyor. Botoks yani “botulinum toksin” tam olarak mimiklerden kaynaklanan kırışıklıkların giderilmesini sağlayan ameliyatsız bir yöntemdir. Botoks estetik ve tıp alanında çok uygulanmaktadır. Aşırı terleme ile yüz kırışıklıklarında çok kullanılmaktadır.

Clostridium Botulinum isimli bakteriden botoks elde edilmektedir. Yüzde oluşan kırışıklıklarla çizgileri yok etmek için kullanılan en güvenilir yöntemdir. Botoksun özelliği, sadece enjekte edilen bölgeye etki etmesidir diyebiliriz. Ayrıca sinir uçlarındaki maddelerin salınımını da önlemektedir.

Botoks Nasıl Yapılır?

“Botoks nasıl yapılır” sorusu genellikle; enjekte edilen maddeyle alakalıdır. Botoks yöntemiyle yılan zehri enjekte edilmektedir. Bu madde, laboratuvarda yer alan özel bakteriyle ortaya çıkıyor. Botoks uygulamasında, uygulanacak alana lokal anestezik özellikli krem sürülüyor. Krem sürme işleminin arkasından ortalama yarım saat sonraysa incecik iğnelerle enjeksiyon işlemi uygulanıyor.

Botoks uygulaması, çok ince uçlu iğnelerle gerçekleştiğinden kişiye ağrı vermiyor. Fakat uygulama bittikten sonra kişi, hafif acı ve yanma hissedebiliyor. Kişi botoksun etkisini tam olarak 4 gün sonra görmeye başlıyor. Enjekte edilen madde uygulamanın ardından 10-14 gün sonra alana yerleşiyor. Hekimler genellikle hastayı uygulamanın üzerinden 15 gün geçince toksin rötuşu için çağırıyorlar. Botoks işleminden sonra kişinin enjeksiyon yerlerinde hafif kızarmalar ve şişlikler olabilir. Bu şişlik ve kızarıklıklar, 2 güne kadar geçiyor.

Botoks Kimlere Uygulanmaz ve Kalıcılığı Ne Kadardır?

“Botoks kimlere uygulanmaz ve kalıcılığı ne kadardır” sorusu da diğer merak edilenlerdendir. Botoksun uygulanmaması gereken kişiler;

 • Emziren anneler ve hamileler,
 • Eaton- Lambert sendromlular,
 • Kas ve sinir sisteminde rahatsızlığı olanlara uygulanmaz.

Botoks işlemi kalıcılığı; her hastaya göre farklıdır. Genellikle bu uygulamadan 10 ay sonra botoksun etkisi yok oluyor. Yüz kasları eski halini alıyor, ciltte yeniden kırışmalar oluyor. Hem mimik hem de yüz kaslarını kişi çok yoğun kullanıyorsa, onda botoksun etkisi uzun sürebiliyor. Ayrıca mimik kasları güçlü olanlarda da botoks etkisi ortalama 4 ay sürebiliyor.

Botoks Uygulama Alanları ve Botoks Ne Kadar Sıklıkla Uygulanmalıdır?

“Botoks uygulama alanları ve botoks ne kadar sıklıkla uygulanmalıdır” sorusunu şöyle yanıtlayabiliriz.

Botoks uygulama alanları;

 • Kaş kaldırma,
 • Kaşlar arasında dikey çizgilere,
 • Bot derisindeki çizgiler,
 • Alında yer alan yatay çizgilere,
 • Çok görünür halde olan diş etlerine,
 • Göz etrafındaki kırışıklıklara,
 • Üst dudak üzerinde yer alan ince çizgilere uygulanmaktadır.

Botoksun uygulanma sıklığı; mimik ile yüz kaslarını az kullananlarda genel olarak 6 aydır. Mimik ve yüz kaslarını devamlı uygulayanlarsa, 4 ayda bir botoks yaptırabilirler.

Botoks Hangi Alanlarda Uygulanıyor?

“Botoks hangi alanlarda uygulanıyor” iki alan öne çıkıyor:

Kozmetik

Günümüzde botoksun popülerliğini artıran alan kozmetik sektörüdür. İnsanların kırışıklıklardan kurtulmak için başvurdukları bir yöntemdir.

Tıp

Aslında botoks ilk etapta tıp alanında uygulanmaya başlamıştır. Özellikle blefarospazm ile şaşılık sorunları botoks yöntemiyle giderilmiştir. Günümüzde de şaşılık ve blefarospazm rahatsızlıklarında çok uygulanıyor. Botoks aynı zamanda;

 • Yüz felci,
 • Kas spazmları,
 • Migren,
 • Aşırı terleme gibi problemleri de giderme de kullanılıyor.

Botoks Neden Yapılır?

“Botoks neden yapılır” noktasında ilk olarak insanların estetik bir görünüme kavuşması ön plana çıkıyor. Botoks genel olarak yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi için uygulanıyor. Koltukaltı terleme sorununu da ortadan kaldıran bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Botoks; tedavici yöntem olmasının yanında koruyucu olarak da biliniyor. Yüzdeki derin çizgilerin iyileştirilmesi için kullanılmaktadır. Aynı zamanda ter bezlerini bloke ederek kişinin aşırı terleme sorununu çözüyor.

Botoksla Dolgu Arasındaki Farklar Nelerdir?

“Botoksla dolgu arasındaki farklar nelerdir” konusunda; toksin maddesi öne çıkmaktadır. Botoks uygulaması için toksin ismi verilen madde kullanılmaktadır. Bu madde geçici olarak mimik kaslarını devre dışı bırakmaktadır. Böylelikle uygulanan alana pürüzsüz bir görünüm kazandırılmış oluyor. Botoks genel olarak, kırışıklıkların yok edilmesi için tercih ediliyor. Botoksla yüzde yer alan derin çizgiler tamamen yok ediliyor.

Dolgu yöntemini botokstan ayıran unsur, maddenin direkt kırışıklıkların alt tarafına enjekte edilmesi edilmesi diyebiliriz. Bu yöntemde de kırışıklıklar ve çizgiler giderilebiliyor.

Botoks Yan Etkileri Nelerdir?

Botoks yan etkileri;

 • Ağız kuruması,
 • Enjeksiyonun yapıldığı bölgede; ağrı, ödem ve kızarma,
 • Şişme,
 • Uygulanan bölgeye yakın kasların geçici olarak felç geçirmesi,
 • Boyun zayıflığı,
 • Alt göz kapağındaki kaslarda zayıflama,
 • Baş ağrısı,
 • Kurdeşen,
 • Görme duyusunun azalması,
 • Yutma şeklinde sıralayabiliriz.

Botoks Sonrasında Olabilen Sorunlar Nelerdir?

“Botoks sonrasında olabilen sorunlar nelerdir” kapsamında en çok rastlanılan, uygulamanın uzmanlara yaptırılmaması geliyor. Botoks uygulamasını, uzman estetik cerrahlara yaptırmak gerekiyor. Botoks yaptırdığınız kişinin uzmanlığı yoksa, tecrübeli değilse birçok yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Botoks işleminden sonra ortaya çıkan yan etkiler genel olarak kısa zamanda geçiyor. Fakat botoks kalıcılığı 6 ay olduğundan kişiler bu uygulamayı devamlı yaptırmak zorundalar. Araştırmalara göre botoksun çok fazla yan etkisi olmadığı tespit edilmiştir. Özellikle cilde enjekte edilen 10-11. enjeksiyonlara kadar kişilerde yan etki görülmüyor. Ayrıca kozmetik amaçlı olarak botoks yapıldığında sonuçların daha kalıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Botoks Yaptırmak İsteyenlere Tavsiyeler

Botoks yaptırmak isteyenlere tavsiyeler;

 • Botoks uygulanan alanı temiz tutunuz.
 • Botoks öncesinde E vitamini içerikli ilaçlardan uzak durunuz.
 • Botoks uygulandıktan sonra kesinlikle 4 gün yüz üstü yatmayınız.
 • Botoksun sonrasında 3 gün havuza girmeyin.
 • Uygulama sonrasın bir süre kalsiyumlu besinlerden uzak durunuz.
 • Botoksu yaptırdığınız gün içerisinde sauna, kuaför gibi yerlere de gitmeyiniz.
 • Botoksun olduğu yere soğuk kompresler uygulayabilirsiniz.
 • Uygulamanın ardından minimum 5 saat mimik hareketleri yapmayınız.
 • Uygulama öncesinde aspirin ve onun gibi ilaçları tüketmeyiniz.
 • İşlemi yaptırdığınız gün spora gitmeyiniz.
 • Botoks yapılan alana 3 gün hafif hafif masaj yapınız.

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Badem Göz Estetiği Doktorları Ve Fiyatları, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.