İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Ekonomi 6 Ekim 2022 94 Görüntüleme

SGK Personel Alım Şartları Belli Oldu!

SGK personel alım şartları nasıl olacak, hangi kuruma ne kadar alım olacak, başvurular ne zaman nasıl olacak gibi biri birinden farklı detaylar araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Resmi gazete içerisinde yer alan ilan detaylarına bakılacak olduğu zaman SGK kurumunda çalışmaları için  171 destek personeli, 102 büro personeli, 59 koruma güvenlik görevlisi ve 9 teknisyen alımları da meydana gelecek. Bu gibi durumlar karşısında nasıl olacak, hangi kuruma ne kadar alım olacak, başvurular ne zaman nasıl olacak gibi akla gelen birçok detaylar da son zamanların en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor.

SGK 341 personel alımları yapılacak olduğunun duyurması ardından 171 destek personeli, 102 büro personeli, 59 koruma güvenlik görevlisi ve 9 teknisyen alımları olarak alım dağılımları gözlenecek. Biri birinden farklı alanlarda meydana gelen alımların başvuru süreci 30 Eylül tarihinde başlaması ardından da 7 Ekim tarihinde son bulacak. Bu süreç içerisinde başvurularını yerine getirme düşüncesinde olan vatandaşlar hangi kadrolarda alımlar olacak ve başvurular ne yönde olacak gibi detayları da merak etmektedir.

Başvurular Başladı!

SGK Personel alım başvuruları 30 Eylül tarihi itibari ile başladı ve yarın gün içerisinde son bulacak. 2020 yılı içerisinde yapılan KPSS puan sonuçlarına göre hem orta öğretim hem de ön lisans alanından mezun olan kişiler başvurularını 171 destek personeli, 102 büro personeli, 59 koruma güvenlik görevlisi ve 9 teknisyen alımları alanları için yerine getirebilecek. Bunun için aranan şartlar genel olarak incelenecek olduğu zaman ilk başa 2020 yılı KPSS puan türünden B grubu ön plana çıkacak.

Adayların ilk olarak 171 destek personeli, 102 büro personeli, 59 koruma güvenlik görevlisi ve 9 teknisyen alımları arasından tercih ettikleri pozisyonların şartlarına ardından da bu pozisyonlar için aranan diğer özelliklerinin tamamına sahip olma şartları aranır.

Başvuru Genel Şartları

SGK Personel alım genel şartları incelenecek olduğu zaman bunlar;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi ile aynı Kanunun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 1*, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerindeki ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların Ek-1’inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

2) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alanlar (dul ve yetim aylığı hariç) ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

3) Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

4) Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak şartları da aranmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2023 Ocak Emekli Zam Oranları Belli Oldu! başlıklı makalemizde emekli, ocak zammı ve son dakika hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.