İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Ekonomi 23 Kasım 2022 75 Görüntüleme

SGK Personel Alımı! En Düşük Maaş 32.522 TL Olacak!

SGK personel alımı detayları pek çok vatandaşın ilgisini çekmiş durumda. Bu kapsamda alımı gerçekleştirilecek olan kadro ve detayları ise pek çok kişiyi yakından ilgilendiriyor. Özellikle de maaşlarının oldukça iyi olması nedeni ile başvuruların detayları pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Yapılan personel alımı haberi ardından vatandaşlar bu kapsamda gerekli olan detayları araştırmaya başladı. Bu kapsamda yaşanan gelişmelerin ardından pek çok kişi açılan ilanlar için başvurularını gerçekleştirmeye başladı. SGK tarafından alımı gerçekleştirilecek bilişim uzmanı kadrosu için tüm detaylar araştırılmaya başlandı. İşte bilişim uzmanı alımı hakkında merak edilen tüm detaylar…

SGK Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı

SGK sözleşmeli personel alımı kapsamında yaşanan tüm gelişmeler pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu haber ardından vatandaşlar bu ilanlara nasıl başvuru yapabileceklerini ve şartların neler olduğu gibi detayları araştırmaya başladılar.

Personel alımı hakkında meydana gelen tüm gelişmelerin ardından özellikle de başvuru tarihi ve şekli araştırılan detaylar arasında yer aldı. Aynı zamanda bu kurum için yapılan iş ilanında maaşlar ise tecrübeye göre artış gösteriyor.

SGK Personel Alımı Başvuru Tarihi Nedir?

SGK personel alım başvurusu için insanların en geç 25 Kasım 2022 tarihinde başvurularını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu ilanlara başvurular 11 Kasım 2022 ve 25 Kasım 2022 tarihleri arasına kadar devam edecek. İlanlara başvurularını gerçekleştirmek isteyen kişilerin ise kariyer kapısı resmi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Toplamda 10 adet sözleşmeli bilişim uzmanının alınacağı ilanlar için başvurular hız kesmeden sürüyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Açılan ilanın ardından pek çok kişi başvuru için şartların neler olduğunu da araştırmaya başladılar. SGK personel alım şartları konusunda bu kadrolar için belirlenen kriterler ise şu şekilde sıralanır;

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak.
  2. Mühendislik fakülteleri veya fen edebiyat fakültelerinin 4 yıllık istatistik, matematik veya fizik bölümlerinden mezun olmak.
  3. Son başvuru tarihi itibarıyla YDS/e-YDS’den asgari (E) düzeyinde puan almış olmak. İngilizce dilinde öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olmak YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (E) düzeyine eşdeğer Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yönetim Kurulu tarafından belirlenen puanları almış olmak.
  4. Mesleki iş tecrübenin belirlenmesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK’ye tabi sözleşmeli statüde ya da 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4/a maddesi hükümlerine tabi özel sektörde bilişim personeli olarak prim ödemek suretiyle geçtiği belgelenen hizmet süreleri esas alınacaktır.
  5. Başvuru yapılan sözleşmeli bilişim uzmanı pozisyonu için istenilen niteliklere ilişkin çalışmalarını belgelemek.
  6. Söz konusu çalışmaların yükseköğrenim mezuniyet tarihinden sonra ve ilanın son başvuru tarihinden önce prim ödemek suretiyle geçmiş olması ile çalışma pozisyonunun ve sürelerinin çalıştıkları kurumlardan alacakları onaylı belgelerle belgelenmesi.
  7. Yükseköğrenimi sırasında bilgisayar programcılığı alanında ders aldığına ilişkin okuldan onaylı belge/transkript ve/veya ders açılım belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı programcılık sertifikası ile programlama dillerine ilişkin eğitim aldığını belgelemek.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Yardım Alanlara Bir Müjde Daha! başlıklı makalemizde devlet yardımı, son dakika ve sosyal yardım hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


İlginizi çekebilir

Memur Maaşlarına Zam Geliyor!

Memur Maaşlarına Zam Geliyor!