İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Uncategorized @tr 27 Nisan 2022 209 Görüntüleme

Diş Teli Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar? En İyi Diş Teli Yapan Diş Hekimi Hangisi?

İçindekiler

Diş teli fiyatları 2022, en iyi diş teli yapan diş hekimi hangisi konusunda Türkiye’nin en iyi diş hekimleri ile tedavi olabilirsiniz. Diş teli, ortodontik tedaviye girmektedir ve genellikle birçok yöntemi kullanan ve kapsamlı tedavi uygulanan alanla ilgilidir. Ortodonti tedavilerinde dişlerin yapısı, düzgün olup olmaması, doğru bir şekilde hizalanmamış olması, çene kemiğinin sağlam olmaması durumunda uygulanacak olan cerrahi müdahale gibi ortodonti tedavisi alanına giren diş tedavileri daha geniş ve farklıdır. Türkiye’de birçok diş teli yapan doktor bulunsa da bazıları şu şekildedir,

1- Dr. Tancan Uysal

2- Dr. Rıdvan Ceylan

3- Dr. Banu Erbaş

4- Doç Dr. M. Şerif Erdoğan

5- Doç. Dr. Eren İşman

6- Dr. Zafer Sarı

7- Dr. Aktan Z. Çelik

8- Dr. Faruk Ayhan Başiftçi

9- Dr. Ahmet Vural

10- Dr. Gökhan Torun

Gibi birçok doktor, profesyonel diş hekimliği eğitimini alarak klinikler üzerinden tedavilerini sürdürmektedirler. Diş teli tedavisi ve diş teli takılması gibi ortodontik tedavinin uzmanlık alanları konusunda profesyonel olan bu doktorlar farklı diş tedavisi hizmetlerini de sağlamaktadır.

1.Dr. Tancan Uysal

Dr. Tancan Uysal, Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden 1994 senesinde mezun olarak Selçuk Üniversitesi üzerinden doktorasını tamamladı ve yardımcı Doçent olarak Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine atandı. Dr. Tancan Uysal, çeşitli yurt içi ve yurt dışı dergilerinin editörler kurulunda akademik çalışmaları yürütmektedir.

En iyi ortodontist doktoru olan Dr. Tancan Uysal, rektör yardımcısı, Üniversitelerarası Kurul Üyesi ve Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı olarak çalışmıştır. Verdiği hizmetleri ağız koruyucusu, diş bakımı gibi çeşitli hizmeti kapsıyor. Ortalama ortodonti diş teli fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır.

Dr. Tancal Uysal diş teli  işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama diş teli işlem fiyatları ortalama 4000 ile 15.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

2.Dr. Rıdvan Ceylan

Dr. Rıdvan Ceylan, Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden tamamlamıştır. Ortodonti doktor tedavisi konusunda eğitim alarak ortodonti uzmanlığını Konya Selçuk Üniversitesi üzerinden yapmıştır ve güncel olarak Özel Dentriva Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri üzerinden hastalarını kabul etmektedir.

Dr. Rıdvan Ceylan, sadece diş teli değil, çene problemleri, diş çapraşıklıkları, gömülü dişler gibi alanlarda da hizmet vermektedir. Ortalama diş teli fiyatları 4000 TL ila 7500 TL aralığında değişebilmektedir.

Dr. Rıdvan Ceylan diş teli  işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama diş teli işlem fiyatları ortalama 4000 ile 15.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

3.Dr. Banu Erbaş

Dr. Banu Erbaş, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden mezun olmuştur. 2008 senesi ile başlamış olduğu ortodonti doktora eğitimini de aynı üniversite üzerinden tamamlayarak bilim doktoru ve ortodonti uzmanı unvanını almıştır. 2014 senesinden beri Eskişehir bölgesinde özel kliniği üzerinden Hastalarını kabul ediyor.

Dr. Banu Erbaş, sadece diş hekimliği değil diş çapraşıklığı, diş eksikliği, ortognatik cerrahi tedavisi, alt ve üst çene bozuklukları, şeffaf plan tedavisi gibi çeşitli alanlarda görev almaktadır. Ortalama diş teli tedavisi 4000 TL’den başlamaktadır.

Dr. Banu Erbaş diş teli  işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama diş teli işlem fiyatları ortalama 4000 ile 15.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

4.Doç Dr. M. Şerif Erdoğan

Doç. Dr. M. Şerif Erdoğan, lise eğitiminin bir kısmını İngiltere’de okudu geri kalan kısmını Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi üzerinden tamamladı. Lisans eğitimini Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden, doktora eğitimini de Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden tamamlayarak ortodonti uzmanı unvanını almaya hak kazandı.

  1. Şerif Erdoğan, Manisa’da ideal ortodontik tedavi hizmeti sunma hedefi ile çalışmalarına devam ediyor. Ortodonti tedavisi kapsamında sadece diş teli değil, diş çekimi, braket, gömülü diş gibi çeşitli tedavileri bulunuyor. Ortalama diş teli fiyatları 4000 TL’den başlıyor.

Doç. Dr. M. Şerif Erdoğan diş teli  işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama diş teli işlem fiyatları ortalama 4000 ile 15.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

5.Doç. Dr. Eren İşman

Doç. Dr. Eren İşman, 2004 senesinde Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden mezun olmuştur. 2019 senesinden Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden ortodonti uzmanı unvanını almıştır. 2012 senesinde başkanlığa 2014 senesinde ise fakülte kuruluna atanmıştır.

Birçok ödül alan Doç. Dr. Eren İşman, ulusal ve uluslararası alanda birçok araştırma makalesi üzerinden yayın, sözlü ve yazılı bildiri, konuşma sunumları, dergi hekimlikleri gibi birçok patenti bulunuyor. 2017 senesi ile beraber Özel ADC Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ailesi katılmıştır ve hastalarına hizmet vermektedir. Ortalama diş teli fiyatları 4000 TL ila 7500 TL aralığında değişiyor.

Doç. Dr. Eren İşman diş teli  işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama diş teli işlem fiyatları ortalama 4000 ile 15.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

6.Dr. Zafer Sarı

Dr. Zafer Sarı, Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. 1998 senesinde doktorasını tamamladı ve 2011 senesinde profesör olarak çalışmalarına devam etti. Selçuk Üniversitesi üzerinde 2009 ile 2011 seneleri arasında Sağlık Bilimleri Enstitü müdür yardımcılığı yaptı ve Ortodonti Ana Bilim Dalı Başkanlığı gibi idari görevlerde bulundu.

Dr. Zafer Sarı çok sayıda ortodonti uzmanı yetiştirmiştir ve hem ulusal hem de uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesi ile beraber 500 üzerinde atıf yapılmıştır. Sadece diş teli değil, ağız bakım, estetik diş, diş implantı gibi birçok hizmeti bulunuyor. Ortalama diş teli fiyatları 4000 TL ila 7000 TL aralığında değişebilmektedir.

Dr. Zafer Sarı diş teli  işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama diş teli işlem fiyatları ortalama 4000 ile 15.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

7.Dr. Aktan Z. Çelik

Dr. Aktan Z. Çelik, 1976 senesinde Elazığ’da doğmuştur ve 1994 senesinde Atatürk Anadolu Lisesi üzerinden mezun olmuştur. 2000 senesinde Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden mezun olmuştur. Doktorasını 2004 senesinde Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Ortodonti Anabilim Dalı ile tamamladı.

2014 senesinden beri hizmet veren Dr. Aktan Z. Çelik, 2014 senesinden beri Sinerji Klinik üzerinde ortodontist olarak çalışıyor. Sadece diş teli değil, implant, tam diş protezi gibi birçok alanda hizmet sağlıyor. Ortalama diş teli fiyatları 2000 TL ila 4000 TL’den başlamaktadır.

Dr. Aktan Çelik diş teli  işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama diş teli işlem fiyatları ortalama 4000 ile 15.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

8.Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi

Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi, lisans ve yüksek lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimini de aynı üniversitede ortodonti alanında tamamlamıştır. 2001 senesinde Yardımcı Doçentlik unvanını, 2005 senesinde ise Doçentlik unvanını almıştır. 2010 senesi ile profesörlük unvanını almıştır.

Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi, şu anda Konya’da yer alan kendi kliniği üzerinden sağlık hizmetlerini sağlıyor. Sadece diş teli değil, gülüş tasarımı, çene problemleri gibi birçok sorunda yardımcı oluyor. Ortalama olarak diş teli fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır.

Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi diş teli  işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama diş teli işlem fiyatları ortalama 4000 ile 15.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

9.Dr. Ahmet Vural

Dr. Ahmet Vural, Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden mezun olmuştur ve aynı sene diş hekimliğinde uzmanlık sınavında 15.olarak Selçuk Üniversitesi Ortodonti Anabilim dalında uzmanlık eğitimine hak kazanmıştır.

Dr. Ahmet Vural, Tüm Ortodonti Derneği ile American Association of Orthodontist derneklerinin aktif üyesidir. Dr. Ahmet Vural, İstanbul Sarıyer ve Ataşehir bölgelerinde hizmet vermektedir. Ortalama olarak diş teli fiyatları değişebilmektedir. 4000 TL’den 7500 TL aralığında fiyatları bulunuyor.

Dr. Ahmet Vural diş teli  işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama diş teli işlem fiyatları ortalama 4000 ile 15.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

10.Dr. Gökhan Torun

Dr. Dr. Gökhan Torun, 2001 senesinde Ankara Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden mezun olmuştur. Ortodonti uzmanlık eğitimini Başkent Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi ile gerçekleştirdikten sonra T.C. Havacılar Aile Sağlığı Merkezi kurucu hekimliğini yapmıştır.

Ortodonti alanında hizmet veren Gökhan Torun, Ankara Çukurambardaki kendi özel kliniği üzerinden hizmet vermektedir. Diş teli fiyatları 2022 ile beraber üst, çene alt çeneye göre farklı olmaktadır. Ortalama olarak 4000 TL ila 7500 TL aralığında değişebilmektedir.

Dr. Gökhan Torun diş teli  işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama diş teli işlem fiyatları ortalama 4000 ile 15.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Diş Teli Nedir, Neden Gerekir?

Diş teli nedir, neden gerekir ortodonti tedavileri altında gerçekleştirilen diş teli tedavisi, diş ve çene dokularda meydana gelen düzensizliklerin giderilmesine kullanılan bir işlemdir. Diş teli tedavisinde aynı zamanda ortodontik tedavi de denilmektedir ve kişilere daha iyi bir gülümseme, onarılan diş sağlığı sunmaktadır. Düzensiz çapraşık diş dizilimine sahip olan kişiler için gülümsemek oldukça can sıkıcı olmakta ve sosyal yaşamlarını kısıtlamaktadırlar.

Genel olarak diş teli tüm dişlerin genel düzensizlik durumunu düzeltmek için yapılır. Diş teli tedavisi, korkulacak ve endişe edilecek bir işlem olmayıp en acısız ve en ağrısız diş tedavilerinden bir tanesidir. Diş teli takmak isteyen hastalar uzun zamandır diş kontrollerini yaptırmıyorsa diş teli tedavisinin gerçekleştirilmesi için bazı dişlerin çekilmesi durumu olabilmektedir. Bazı durumlarda ise dişlere hiç müdahale edilmeden diş telleri hastaya takılmaktadır.

Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş teli tedavisi nasıl yapılır konusunda diş telleri, istenen yönde, belirli bir zaman boyunca, sürekli güç uygulama prensibiyle çalışır ve dişlerin arzulanan pozisyonu alabilmeleri için sadece sürekli güç uygulama şekli ile yapılır. Dişlere yapışan ve üzerinde tellerin geçebileceği delikler bulunan aparatlara braket denir ve braketler dişlere yapışık oldukları için 24 saat tedaviye katkı sağlarlar.

Braketlere, dişleri doğru yönlendirmeye yarayan kulplar denilebilir ve braketlere tutturulan tel, normal durumuna dönmek için dişlere belirli bir güç uygular, böylece zaman içerisinde dişler istenilen konuma getirilmektedir. Ortodontik tedavisinin yani diş teli tedavisinin amacı, dişleri kemik içerisinde hareket ettirmektedir, bu hareketin birkaç gün içerisinde olması mümkün değildir. Dişlerin kemik içerisine ayda 1 veya 2 mm kadar hareket etmesi beklenir.

Diş Teli Tedavisi Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

Diş teli tedavisi kaç yaşında yapılmalıdır bakıldığı zaman 7 yaş grubu tüm çocukların ortodontik kontrolden geçmeleri önerilmektedir. Bu sayede meydana gelen gelişim sorunları erken dönemde belirlenebilir ve yer tutucu gibi önleyici girişim gerektiren durumlar teşhis edilebilir. Öngörüldüğü takdirde erken tedavi, ileride meydana gelecek olan tüm sorunların önlenmesi açısından gereklidir. Genel olarak tedaviye, 10 ila 12 yaşından önce başlanmaz. İlk randevuda hiçbir tedavi yapılmasa da yapılan muayene ve alınan röntgenler büyümenin ve gelişimin izlenebilmesi açısından sonrası randevular çok değerlidir.

Ortodontide en iyi sonuçlanan tedaviler, gelişim düzensizliklerinin düzeltilmesi ile sağlanan tedavilerdir. Bu nedenle ilk muayene durumunun 7 yaş gibi erken dönemde yapılması çok önemli bir konudur. Çünkü bu yaş dönemde hala yüz bölgesinde çok büyük bir gelişme potansiyeli ve büyüme potansiyeli bulunmaktadır. Bu nedenle 7 yaş gibi erken dönemlerde yapılması çok önemlidir.

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi

Yetişkinlerde diş teli tedavisi bakıldığı zaman güzel bir gülüşe sahip olmanın olumlu yönlerini yaşamak için hiçbir zaman geç bir durum değildir. Yetişkinlerde diş çekimine bağlı olarak diğer dişlerin yer değiştirme durumu veya eskiden süregelen düzensizlikler olabilmektedir. Tüm bu sorunlar ortodontik tedaviyle bazen diş hekimliğinin diğer dallarının ortak çalışması ile rahatlıkla çözülebilmektedir. Son senelerde gelişen teknoloji ile beraber yetişkinlerde de rahatlıkla uygulanabilmesi, diş teli kullanımının artış göstermesi ile sonuçlanmıştır.

Diş Teli Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş teli tedavisinde nelere dikkat edilmelidir bakıldığında tel tedavisi, sabır isteyen ve dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Ortodontist olan kişiler, hastalara gerekli olan bilgileri, tedavi sürecini detaylı bir şekilde anlatmalı ve aynı zamanda hastanın da doktorun söylediklerine uyması gerekir. Aksi takdirde bu süreç sonlandığında istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Diş teli takıldıktan sonra bir süre daha ağrı hissedebilirsiniz fakat ağrı devam ederse doktorunuza görünmeniz gerekir.

Tedavi süresinde bazı yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gerekebilir, bunlar arasında başta elma, armut, ekmeklerin sert kısımları, cips gibi sert yiyecekler ve jel, lokum, karamelli çikolata, sakız gibi çeşitli tüketimlerden kaçınılması gerekir. Diş teli kullanan kişiler dışarıdan gelecek olan sert darbelere karşı ağız bölgesini korumalıdır ve aynı zamanda braketlerin kırılmamasına da özen göstermelidir.

Diş Teli Takılması Ne Kadar Sürer?

Diş teli takılması ne kadar sürer konusunda bu işlem uzun sürecek olan bir işlem değildir ve genellikle yarım saat içerisinde işlem tamamlanır. Fakat kliniğinizde diş teli takılması seansı için 1 saat süreyle randevu oluşturulmaktadır. Bu seansta hastalarınızdan fotoğraf alınır ve diş teli takıldıktan sonra nelere dikkat edilmelidir, nasıl diş fırçalanmalı gibi durumlar konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Diş tellerinin takılması seansı genellikle rahat ve konforlu bir seanstır ve bu işlem ağrılı değildir ve dişlerin anestezi yapılarak uyuşturulmasına gerek yoktur.

Dişlere diş telinin takılma süresi 20 ila 30 dakika içerisinde tamamlanır. Hem alt hem de üst dişlere diş telinin takılması gerektiğinde bu süre biraz daha uzayabilmektedir. Ortodontik tedaviye başlamadan önce diş eti rahatsızlıklarının giderilmesi ve varsa çürük dişler için de tedavinin uygulanması gerekebilmektedir.

Diş Teli Ne Kadar Sürede Takılır?

Diş teli ne kadar sürede takılır sorusu diş teli düşünen kişilerin en fazla merak ettiği sorulardan biridir. Hastaların diş teli nasıl takılır konusunda üzerinde durdukları bu konu genellikle hastalardaki ortodontik soruna bağlı olarak değişebilmektedir. Sadece 8 ayda tedavi sonucunu görmek mümkün olabileceği gibi diş tellerinin 30 ay süre boyunca takılı kalması gerekebilir.

Diş tellerini yapıştırma işlemi için kullanılan materyal Bonding adını taşımaktadır. Braketlerin dişe tutunmasını sağlayan Bonding adlı maddenin sağlığa herhangi bir zararı bulunmaz. Braketlerin yapıştırılması tamamlandıktan sonra ark teli braketlerin içerisinden geçirilir ve diş teli takılır.

Diş Teli Fiyatları 2022

Diş teli fiyatları 2022 tedavi türüne göre 2000 TL ila 7500 TL civarında değişebilmektedir. Tek çeneye diş teli tedavisinde bu fiyatlar yine 2000 TL ila 3000 TL civarında değişebilir. Dişlere uygulanan diş telleri, uzun süreli kullanımlarda dişlerin muazzam bir şekilde düzenlenmesini sağlar. Üstelik diş telleri diş çıkmaması dişlerin ayrık olması veya kırık olması gibi problemlerin durumlarına göre ek tedaviler gerekebilir ve farklılık gösterebilir.

Diş teli fiyatlarını belirleyen birçok etken bulunur çünkü herkesin diş ve çene yapısı farklı olduğu için ortodonti tedavileri kişiye özel yapılmaktadır. Diş teli fiyatlarının belirlenebilmesi için klinik muayenesi gerekir ve böylece kişilerin durumuna göre en uygun tedavi planlaması yapılabilmekledir.

Diş Teli Avantajları Nelerdir?

Diş teli avantajları nelerdir bakıldığında diş teli yaptıran kişilerde birçok olumlu izler bırakmaktadır. Diş telinin kişilere sunduğu avantajlardan bazıları, kişilerin daha sağlıklı ve düzgün bir diş yapısına sahip olması, kişilerin kaybetmiş olduğu özgüveni getirmesi ve sosyal yaşamını aktifleştirmesi gibi yararları bulunur. Düzensiz dişler, kişilerin çiğneme hareketlerini tamamen kısıtlar, diş teli tedavisi kişilerin çiğnemesini kolaylaştırmaktadır.

Bazı diş bozuklukları konuşmayı da olumsuz etkilemektedir ve takılan diş telleri kişiye kolay bir konuşma imkânı sağlar. Kişilerin diş yapısı düzeldiği için diş temizliği daha kolay şekilde yapılır. Bazı ortodontik problemler kişilerin ilerde çene ameliyatı olmasına zemin hazırlayabilir. Erken yaşta diş teli tedavisi uygulanırsa çene ameliyatı gibi bir durum söz konusu olamaz bu nedenle erken dönemde meydana gelen diş bozuklukları için mutlaka diş tedavisi alınması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Implant fiyatları 2022 yılında ne kadar? En iyi implant Yapan Diş Hekimleri? Nasıl Uygulanır başlıklı makalemizde en iyi diş hekimi, Implant fiyatları ve Implant işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.