İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık, Uncategorized @tr 25 Nisan 2022 201 Görüntüleme

Implant fiyatları 2022 yılında ne kadar? En iyi implant Yapan Diş Hekimleri? Nasıl Uygulanır

İçindekiler

En iyi implant yapan diş hekimleri ile özellikle uzun süredir dişsizlik sorunları yaşıyorsanız ve takıp çıkarmalı protezlerden sıkıldıysanız en iyi implant yapan doktorlara göz atabilirsiniz. En iyi implant yapan doktorlar kalıcı çözümler üretmeye devam ederken en uygun fiyatlarla beraber sunmaktadır. Dişler her yaştan insan için önemlidir ve implant fiyatları hem estetik hem konuşma ve yemek yeme açısından önemli olan, dişlerin sağlığını emanet edebilmek için güvenilir bir diş hekiminin bulunması şarttır. En iyi implant yapan diş hekimleri şu şekilde özetlenebilir,

1- Dr Birkan Taha Özkan

2- Dr. Anla Akata

3- Dr. İlker Erdoğan

4- Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

5- Dr. Ahmet Çoşkun

6- Dr. Umut Şimşek

7- Dr. Galip Gürsel

8- Dr. Çağdaş Çağlar Laçin

9- Dr. Uğur Bilkay

10- Dr. Melih Şengül

Gibi doktorlar bulunuyor. En iyi diş hekimleri listesi genel olarak hastaların paylaştıkları forumlarda tavsiye yazıları ve değerlendirme platformları göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

1.Prof. Dr. Birkan Taha Özkan

Dr. Birkan Taha Özkan , Mersin Diş hekimi olarak bölgesinde 2014 senesinden beri kendi kliniği üzerinde hizmet vermektedir. Birçok hastasında çene cerrahisi, diş hekimliği ve gülüş estetiği konusunda hizmet veren hekim, tüm diş sorunları ile birlikte implant tedavisinde de öne çıkan doktor diş estetiği konusunda da öne çıkmaktadır.

En iyi implant nerede yapılır konusunda Dr. Birkan Taha Özkan implant uygulamalarını Mersin Diş Hekimi olarak bölgesinde kendi kliniği üzerinden hizmet sağlamaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin en iyi çene cerrahlarından birisidir.

 Dr. Birkan Taha Özkan implant işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

2. Dr. Anla Akata

Dr. Anla Akata İstanbul bölgesinde hizmet veren ve hem diş estetiği hem de implant uygulamaları konusunda hizmet veren bir doktordur. Protetik Diş Tedavisi Uzmanı olan diş hekimi, kendi kliniği üzerinde hastalarına hizmet vermektedir.

Yurt içi ve yurt dışında birçok eğitim alan Anla Akata, başarılı uygulamaları ile öne çıkıyor. Profesyonel implant ve gerçek implant yapımı konusunda ortalama olarak implant fiyatları ise 2000 TL ila 5000 TL aralığında değişmektedir.

 Dr. Anla Akata implant işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama implant işlem fiyatları 3500 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

3.Dr. İlker Erdoğan

En iyi implant doktoru olarak bilinen Dr. İlker Erdoğan, Kadıköy bölgesinde hizmet vererek İstanbul bölgesinde dişçi arayanların ilk tercihleri arasındadır. Yurtiçi ve yurt dışında eğitim hayatını sürdüren hekim, lazer teknolojileri ve mikrobiyoloji konusunda da uzmandır. Birçok TV programına da konuk olmuş olan İlker Erdoğan sadece implant değil birçok diş alanında hizmet sağlıyor.

İlker Erdoğan, İstanbul Kadıköy bölgesinde hizmet sağlıyor, implant fiyatları ortalama olarak değişen fiyatları 2000 TL ila 5000 TL aralığında değişmektedir.

 Dr. ilker Erdoğan implant işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama implant işlem fiyatları 3500 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

4.Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, en başarılı diş hekimlerinden olarak birçok magazin programına konuk olmuş bir doktordur. Birçok kişinin TV ekranları ile tanıyarak danıştığı hekimlerden olan Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, güncel olarak Bağdat Caddesine özel muayenesinde hizmet sağlamaktadır.

Hastaların geri dönüşüm konusunda memnun kaldıkları doktor hizmetini sağlayan ve en iyi implant doktoru olarak Dr. Çağdaş, implant ve çeşitli diş sorunlarının giderilmesini sağlamaktadır ve İstanbul Kadıköy bölgesinde hizmet sağlıyor. Ortalama olarak fiyatlar 5000 TL aralığında değişmektedir.

 Dr. Çağdaş Kışlaoğlu implant işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama implant işlem fiyatları 3500 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

5.Dr. Ahmet Çoşkun

Dr. Ahmet Çoşkun, Ankara’da hizmet veren ve yurt dışında diş sağlığı konusunda eğitim gören başarılı bir doktordur. Doktora seviyesindeki eğitimine birçok bilimsel seminere katılarak devam etmektedir ve güncel olarak Miadent Hastanesi bünyesinde çalışmaktadır. Sadece Ankara değil yurt dışından gelen kişilere de hizmet veren Ahmet Çoşkun müşteri memnuniyeti konusunda %100 performans sergilemektedir.

En iyi implant doktoru Ankara bölgesinde hizmet veren Ahmet Çoşkun, diş problemleri ve çocuk diş alanında uzman olan diş hekimi, implant uygulamaları değil birçok alanda diş problemini çözmektedir. Ortalama implant fiyatları ise 2000 TL ila 5000 TL aralığında değişmektedir.

 Dr. Ahmet Çoşkun implant işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama implant işlem fiyatları 3500 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

6. Dr. Umut Şimşek

Dr. Umut Şimşek, başarılı bir akademik hayatı olan ve cerrahi alanda zorlu diş operasyonları için güvenilir bir isim olarak öne çıkıyor. Marmara Üniversitesi kökenli olan hekim, birçok alanda birincilik kazanarak diş hekimliği konusunda birçok kişinin farklı şehirlerden gelerek tercih ettiği doktorlar arasında yer almaktadır.

Birçok platformda ismini duyuran Umut Şimşek, hastalarına gereksiz işlem yapmayan ve birçok olumlu görüşle beraber hastaların diş problemini kökünden çözen bir doktor olarak titiz ve temiz iş yapıyor. En iyi implant doktoru İstanbul bölgesinde hizmet veren Dr. Umut Şimşek ortalama olarak implant fiyatları konusunda 5000 TL civarında hizmet sağlıyor.

 Dr. Umut Şimşek implant işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama implant işlem fiyatları 3500 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

7.Dr. Galip Gürsel

Dr. Galip Gürsel, yurt dışında üniversite eğitimi tamamlayarak birçok ünlünün de dişlerini yaptırdığı diş hekimi olarak başarılı bir doktordur. Protez uygulamaları, gülüş tasarımı ile beraber estetik diş hekimliği alanında hizmet veren ünlü bir hekimdir. Diş sorunlarının %90 oranında yok olmasını sağlayarak özellikle yabancı hastalar başta olmak üzere birçok ülkeden vatandaşın diş tedavisini sağlamaktadır.

Dr. Galip Gürsel, CNN Turk gibi programlarda yer almış ve diş hekimliği konusunda kişileri bilgilendirmiştir. Dr. Galip Gürsel, diş tedavilerini İstanbul Nişantaşı bölgesinde sürdürmektedir. Ortalama olarak implant fiyatları ise 5000 TL civarında değişmektedir.

 Dr. Galip Gürsel implant işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama implant işlem fiyatları 3500 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

8.Dr. Çağdaş Çağlar Laçin

Dr. Çağdaş Çağlar Laçin, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden mezun ve Periodontoloji anabilim dalı üzerinden doktora yapmıştır. İmplant uygulamaları ile beraber özellikle odaklandığı alanlar tüm ağzın ele alınarak tedavi edilmesidir. Özellikle ileri implant cerrahileri ile ileri düzeyde kemik kaybı durumlarında implant yapmaktadır.

İmplant İstanbul bölgesinde Dr. Laçin İstanbul Bakırköy bölgesinde tedavilerini yapan en iyi doktorlar arasında yer alıyor. İmplant fiyatları genel olarak adetine göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak fiyatlar 2000 TL ila 4000 TL civarında farklılık gösteriyor.

 Dr. Çağdaş Çağlar Laçin implant işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama implant işlem fiyatları 3500 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

9.Dr. Uğur Bilkay

Dr. Uğur Bilkay, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden mezundur. Mezuniyet tezini Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirdikten sonra Avrupa Endodontistler Birliği toplantısında sunum olarak gösterilmeye hak kazanmıştır. Mezun olmanın ardından mesleğini geliştirmek amacıyla Ulusal ve Uluslararası düzeyde birçok kongre, sempozyum ve toplantılara katılan Bilkay, estetik diş hekimliği, implantoloji ve dijital diş hekimliği olmak üzere tüm güncel gelişmeleri takip ederek kongre toplantılara katılmaktadır.

Diş hekimi olan Uğur Bilkay ağız ve diş sağlığı ile tüm sorunların tedavileri için Alsancak bölgesinde bulunan kliniğinde hizmet vermektedir. Ortalama olarak implant fiyatları 2000 TL ila 4000 TL civarında, yapılacak implant türü ve miktarına bağlı şekilde farklılık göstermektedir.

 Dr. Uğur Bilkay implant işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama implant işlem fiyatları 3500 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

10.Dr. Melih Şengül

Dr. Melih Şengül, Almanya doğumlu olan ve alanında en iyi diş hekimlerinden biridir. Melih Şengül Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden mezun olmuştur. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi üzerinden Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı ile doktora yapmaya başmıştır. Uzmanlığı sırasında implant tedavisi konusunda çeşitli çalışmalara katılmaktadır. Diğer bir yandan kurmuş olduğu laboratuvar ve klinikte tanınmış olan bazı diş hekimlerine teknisyenlik sunmaya başlar.

Dr. Melih Şengül Son senelerde hem estetik çalışmalar hem de implant tedavisi konusunda öne çıkan doktorlar arasında bulunuyor. Ortalama olarak implant fiyatları 3000 TL ila 5000 TL arasında farklılık göstermektedir.

 Dr. Melih Şengül implant işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama implant işlem fiyatları 3500 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

İmplant Nedir?

İmplant nedir bakıldığı zaman dental implantlar, diş eksikliklerinde, kaybedilen diş veya dişleri yerine koymak için çene kemiğine yerleştirilen zirkonyum veya Titanyum gibi biyolojik uyumluluğu yüksek materyallerden elde edilen, genellikle vida formunda yapay köklerdir. Çene kemiği üzerine operasyonla yerleştirilen bu yapay kökler 2-4 ay içerisinde kemiğe kaynar ve üzerine diş yapımına uygun hale gelirler.

Tek bir diş eksikliğinde yapılan implant üzerine tek bir kaplama diş eksikliği giderilebilirken çoklu diş eksikliklerinde köprü şeklinde sabit protezler yapılabilmekte ve tamamen dişsiz kişilere yapılan yine implant sayısına göre sabit bir porselen protezler veya çakıp çıkartılabilen hareketli protezler bu implantlara tutturulacak şekilde yapılabilirler.

İmplant Nasıl Uygulanır?

İmplant nasıl uygulanır konusunda çok basit bir cerrahi işlem ile uygulanabilmektedir. İster diş hemen çekilmiş olsun ister daha önce çekilmiş bir dişin yerine kullanılacak olsun diş implantı aynen diş çekiminde yapılan basit bir prosedür ile çene kemiğine yerleştirilir.  Kemiği delen çok küçük frezler ile beraber inceden kalına doğru bir yuva hazırlanır ve implant yerleştirilir. Bu esnada diş eti kesilerek kaldırılabilir. Kemik tam olarak açığa çıkarılıp görerek de yapılabilir veya kapalı operasyon denilen küçük bir delik açılır. O delikten implant yerleştirilir, bu aşama dikişsiz şekilde yapılabilir yani sonuç olarak implantı uygulamak basit bir işlemdir denilebilir.

İmplant Uygulaması Sırasında Acı Duyuluyor mu?

İmplant uygulaması sırasında acı duyuluyor mu konusunda en merak edilen konuların başında gelmektedir. İmplantların uygulaması sırasında bir acı söz konusu değildir. Kemikteki sinir dokuları yumuşak diş etindekinden miktar olarak daha azdır yani kemik çok acıyan bir doku değildir. Canlılığı ve sinirleri az olan bir doku olarak kemikte yuva açılması ağrılı bir işlem değildir. Dikkatli bir uygulama ile yapılan implant yerleştirme işleminden sonra aynı gün dahil hastalar acı çekmemektedirler.

İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

İmplant tedavisi hangi durumlarda yapılır bakıldığı zaman günümüzde çeşitli nedenlerle diş kaybına uğrayan hastalar implant yaptırabilirler. Daha öncesinden kaybedilmiş diş veya dişleri olan hastalar, hatta ağzında hiç diş kalmamış hastalar dahi implantlar yaptırarak kaybettikleri estetik ve çiğneme becerilerini tekrar kazanabilirler. Diş eksikliği olan ve çeşitli nedenlerle dental implantlara ihtiyaç duyan ergenliğe ulaşan her yaştan birey, implant operasyonuna engel teşkil edecek tıbbi bir sorunu yoksa implant uygulamalarını yaptırabilirler.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi ne kadar sürer konusunda implant ameliyatı yapacak olan cerraha ve işlemin zorluk derecesine göre 15 dakikadan birkaç saate kadar uzayabilmektedir. Yerleştirilen implantın iyileşerek, üzerine protez yapılacak duruma gelmesi, genellikle üst çenede 3 ay ve alt çenede 2 ay sürmektedir. Bunun nedeni her iki çenenin kemik yapılarının farklı olmaları gibi durumlar farklı olmalarıdır.

Üstelik kemik tozları, kemik greftleri yerleştirme gibi bazı ilave cerrahi müdahalenin varlığında bu süre uzayabilmektedir. İyileşme tamamlandığında ise protezin yapımı ve takılması protezin çeşidine göre birkaç gün 1-2 hafta içerisinde tamamlanır.

İmplant Ameliyatı Zor mu?

İmplant ameliyatı zor mu bakıldığı zaman implant, ameliyatı olacak kişi için ağrısız, acısız bir işlemdir. Bazı komplike durumlar için özellikle operasyonu yapan ekip için implant yapmanın zorlukları olabilir. Tecrübeli ve donanımlı bir ekip, bilgi ve becerisi ile bu zorlukları kolayca aşabilecekken yeteri kadar bilgi ve tecrübesi olmayan ve ekipmanı yetersiz bir hekim ile bu süreç sıkıntılara neden olabilmektedir.

Lokal anestezi altında implant operasyonu yapıldığından kişi operasyon sırasında hiç acı duymaz. Operasyon sonrasında ise hemen akabinde başlanacak olan ağrı kesicilerle meydana gelebilecek hafif ağrıların önüne geçilmiş olur. Sakin ve rahat mizaçlı kişilerde operasyon süreci çok daha konforlu geçer ve buna karşın korku ve tedirginlik kişiye implant operasyonundan daha fazla sıkıntı verebilir. İmplant yaptıran kişiler çok büyük ölçüde beklediklerinden daha kolay bir süreç yaşadıklarını söyler.

İmplant Takıldıktan Sonra Diş Ne Zaman Takılır?

İmplant takıldıktan sonra diş ne zaman takılır konusunda yerleştirilen implantın iyileşerek üzerine protez yapılacak duruma gelmesi, genellikle üst çenede 3 ay, alt çenede 2 ay sürer. Bunun nedeni her iki çenenin kemik yapılarının farklı olmasıdır. Üstelik kemik tozları, kemik greftleri, yerleştirme gibi bazı ilave cerrahi müdahalelerin varlığında bu süre uzayabilmektedir. İyileşme tamamlandığında ise protezin yapımı ve takılması, protez çeşidine göre birkaç gün ila 1-2 hafta içerisinde tamamlanır.

İmplant Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

İmplant ameliyatı sonrası nelere dikkat edilir bakıldığı zaman implant operasyonlarından sonraki ilk hafta en önemli süreçtir. Doktor tarafından verilen başta antibiyotik olmak üzere verilecek ilaçlar düzenli şekilde kullanılmalıdır. İmplant uygulamasından sonra ilk birkaç saat yeme ve içme yapılmaz, sonraki gün ise sıcak ve soğuk tüketimden kaçılmalıdır. Olası şişlikleri minimum seviyede tutmak için buz kompresi yapılır ve bu süre zarfında çorba gibi sıcak yemekler, çay kahve gibi sıcak içecekler iyi gelmez.

Olası şişliği minimum seviyede tutmak için buz kompresi yapılır ve bu süre zarfında çorba gibi sıcak yemekler, çay, kahve gibi sıcak içeceklerde iyi gelmez. İlk gece yüksek yastıkta baş yüksekte kalacak şekilde yatılması da şişlik oluşmasını azaltır. Dikişler 7-10 günden önce alınmayacağından bu süre zarfında bölgeye zarar verecek olan sert gıdalardan kaçınılır ve sert fırçalama yapılmaz.

İmplantın Ömrü Ne Kadardır?

İmplantın ömrü ne kadar bakıldığında implant yaptıran kişiler bu yapay köklerin ömür boyu ağızda kalmasını beklerler. Bu düşünce kısmen doğru olsa da bilinmesi gereken basit bir diş implantının ömrünün aslında sağlıklı bir diş kadar ömrü bulunur. Yani diş çürüğü veya dişeti hastalığından kaybedilen dişlerin olabileceği gibi implant çevresinde de diş eti hastalığı olabilmektedir. Dişlerinizi korumak adına günlük bakımları devam ettirerek diş implantına da bu özeni göstermeli ve başta ağız hijyeni olmak üzere doktor kontrolünde imalatınıza da iyi bakmanız gerekir.

İmplant Fiyatları 2022

İmplant fiyatları 2022 bakıldığı zaman tedaviye etki edecek en önemli unsur tedaviyi yapacak olan doktorun uzmanlığı ile kaç adet dişe uygulama yapılacağıdır. Fiyat belirlenirken genellikle muayene ile beraber belirlenir ve buna ek olarak implant tedavi tecrübesi, tedavi süreci gibi durumlar da fiyatı belirler. İmplant fiyatlarına etki eden bir diğer önemli nokta ise implant uygulandıktan sonra aynı günde mi dişin takılacağı yoksa 2-3 ay sonramı implant üstüne yükleme yapılacağıdır.

İmplant fiyatları konusunda implant üstüne gelecek olan dişin estetik kalitesi ve dişin hazırlanması aşamasında kullanılan laboratuvar yöntemleri de farklı maliyetler oluşturabilir. Tercih edilen klinikte verilen hizmet ve randevu sistemi, personel niteliği, klinikte kullanılan diğer sarf malzemeleri gibi durumlarda maliyetler olarak yansımaktadır.

İmplantın Faydaları Nelerdir?

İmplantın faydaları nelerdir konusunda özellikle eksik olan dişleri tamamlayan bir uygulama olarak estetik kaygıyı giderirken daha rahat bir çiğneme sağlar. Oldukça güvenilir ve kullanım açısından konforludur. Hiç dişi olmayan bireylerde bile kullanılan protezler, bu implantlardan dayanak aldırarak daha kullanışlı hale getirebilirler. Genel olarak implant uygulaması günümüzde binlerce kişinin başvurduğu yöntemlerden biridir ve henüz ergenliğe ulaşmamış bireyler haricinde her yaştan kişiye implant uygulaması yapılabilmektedir.

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan En iyi Kırışıklık Tedavisi Yapan Doktorlar ve Fiyatları başlıklı makalemizde Kırışıklık Tedavisi, Kırışıklık Tedavisi fiyatları ve Kırışıklık Tedavisi yapan yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.