İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Uncategorized @tr 23 Mayıs 2022 198 Görüntüleme

En İyi Diyetisyenler Hangileri?

İçindekiler

En iyi diyetisyenler hangileri bakıldığı zaman diyetisyenler daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenizi sağlayan veya sağlıkla alakalı belirli bir hedefe ulaşmayı amaçlayan kişilere ihtiyaçlarına göre beslenme programı oluşturmaktadırlar. Hastanelerde, uzun süreli bakım tesislerinde, kliniklerde ve ilgili olan diğer kurumlarda görev almaktadırlar. Genel olarak en iyi diyetisyenlerden bazıları şu şekilde özetlenmiştir,

1.Dilara Koçak

2.Uzm. Cansu Kolukırık

3.Elif Dereli

4.Nebil Tok

5.Uzm. Mehmet Mahmut Ünal

6.Ahmet Ölmez

7.Kübra Zeydanlı

8.Semanur Çevik

9.Gökhan Çelik

Gibi diyetisyenler, kişilerin zayıflama ve beslenme aşamasında avantaj sağlayarak tamamen kişilere özel danışmanlık vermektedir. Diyetisyenlerin, gıda seçimlerinde ve genel sağlıklarında olumlu pratik değişiklikler yapmak için bireyleri ve toplulukları desteklemesi beklenmektedir.

1.Dilara Koçak

Dilara Koçak, 1990 senesinde beslenme ve diyet mesleğine gönül vererek, Hacettepe Üniversitesi mezunudur. Yüksek lisansını da yine aynı üniversite tamamlayarak uzman unvanını almıştır. 2003 ile 2004 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli hastanelerde bulunarak burada edindiği tecrübe ile Mezura kliniğini kuruştur.

İstanbul diyetisyen arayanlar için Dilara Koçak, İstanbul Beşiktaş bölgesinde hizmetlerini sürdürmektedir. Ortalama diyetisyen fiyatları aylık veya yıllık olarak değişmektedir ortalama 100 TL ila 1000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Dilara Koçak diyetisyen fiyatları yapılacak olan seansa göre değişmektedir. Zirkonyum seans fiyatları ortalama 100 ile 1000TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

2.Uzm. Cansu Kolukırık

Uzman Cansu Kolukırık, lisans eğitimini, bölüm birincisi ve fakülte birincisi olarak tamamlamıştır. 2014 senesinde mezun olduktan hemen sonra meslek hayatına başlayarak Okan Üniversitesi üzerinde uzmanlık eğitimlerinden başarıyla mezun olmuştur. Uzman diyetisyen unvanı alarak bu zamana kadar birçok kişiye destek vermiştir.

İstanbul diyetisyen arayanlar için uzman Cansu Kolukırık İstanbul Üsküdar bölgesinde bulunan Diyetisyen Cansu Kolukırık Beslenme ve Diyet Merkezi üzerinden hizmet sağlamaktadır. Ortalama diyetisyen fiyatları aylık veya yıllık olarak değişmektedir ortalama 100 TL ila 1000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Uzm. Cansu Kolukırık diyetisyen fiyatları yapılacak olan seansa göre değişmektedir. Zirkonyum seans fiyatları ortalama 100 ile 1000TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

3.Elif Dereli

Diyetisyen Elif Dereli, 2007 senesinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Gıda Teknolojisi bölümünü bitirdikten sonra bir süre toplu beslenme alanında proje yöneticiliği yapmıştır. Daha sonra diyetisyen olarak devam etmeye karar vererek 2015 senesinde Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü bitirmiştir.

Profesyonel diyetisyen olan Elif Dereli, Elite Life Sağlıklı Yaşam Merkezi üzerinde toplumun her kesimine 7’den 70’e hastalıklarla beslenme alışkanlığı ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmaya devam etmektedir. Ortalama diyetisyen fiyatları aylık veya yıllık olarak değişmektedir ortalama 100 TL ila 1000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Dyt. Elif Dereli diyetisyen fiyatları yapılacak olan seansa göre değişmektedir. Zirkonyum seans fiyatları ortalama 100 ile 1000TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

4.Nebil Tok

Nebil Tok, 2013 senesinde İstanbul Bilim Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Beslenme ve Diyetetik bölümü üzerinden mezun olmuştur. Ardından Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü üzerinden yüksek lisans programına geçmiştir. Mezun olduktan sonra Kalender Orduevi mutfak diyetisyenliği daha sonra da Özel Emsey Hospital ve Uzman Doktor Engin Karagöz muayenehanesinde hizmet vermiştir.

En iyi diyetisyenler arasında yer alan Nebil Tok, 2018 Ocak ayı itibariyle Sakarya Serdivan’da yer alan Medela Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi üzerinden danışan kabulüne başlamıştır. Şu an Dilek Turgut Güzellik Merkezi üzerinden hizmet vermektedir. Ortalama diyetisyen fiyatları aylık veya yıllık olarak değişmektedir ortalama 100 TL ila 1000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Dyt. Nebil Tok diyetisyen fiyatları yapılacak olan seansa göre değişmektedir. Zirkonyum seans fiyatları ortalama 100 ile 1000TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

5.Uzm. Dyt. Mehmet Mahmut Ünal

Uzman Mehmet Mahmut Ünal, Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik alanında 2011 senesinde mezun olmuştur. Ardından Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi alanında 2014 senesinde yüksek lisansını yapmıştır. Memorial Hastanesi, Medical Park Bahçelievler Hastanesi gibi bölgelerde çalışmıştır.

Profesyonel diyetisyen arayanlar için uzman Mehmet Mahmut Ünal kurucusu olduğu Akdeniz Diyet Beslenme Danışmanlığı Merkezi üzerinden hizmetlerini sağlamaktadır. Orta

Uzm. Dyt. Mehmet Mahmut Ünal diyetisyen fiyatları yapılacak olan seansa göre değişmektedir. Zirkonyum seans fiyatları ortalama 100 ile 1000TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.lama diyetisyen fiyatları aylık veya yıllık olarak değişmektedir ortalama 100 TL ila 1000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

6.Ahmet Ölmez

Diyetisyen Ahmet Ölmez, Muğla Üniversitesi üzerinden 2018 senesinde mezun olmuştur. Eğitim aldığı süreç içerisinde saha görevlerinde ve daha birçok kurumda hizmet vermiştir. Günsel olarak verdiği hizmetlerle beraber vücut analiz cihazı ile kişilerin detaylı analizini değerlendirerek sağlıklı beslenme programı oluşturmaktadır.

En iyi diyetisyen listesinde bulunan Ahmet Ölmez, güncel olarak Ankara Eryaman bölgesinde bulunan kliniği üzerinden hizmet sağlamaktadır. Ortalama diyetisyen fiyatları aylık veya yıllık olarak değişmektedir ortalama 100 TL ila 1000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Dyt. Ahmet Ölmez diyetisyen fiyatları yapılacak olan seansa göre değişmektedir. Zirkonyum seans fiyatları ortalama 100 ile 1000TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

7.Kübra Zeydanlı

Diyetisyen Kübra Zeydanlı, ortaöğretimini Gazi Anadolu Lisesi üzerinden tamamladı ve ardından Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü üzerinden şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Mesleki ve sosyal yönden aktif bir öğrencilik geçirerek birçok etkinlikte bölüm ve üniversite temsilcisi olarak görev almıştır. Hacettepe Üniversitesi içerisinde beslenme ve diyet alanında başkanlık yapmıştır.

Ankara diyetisyen arayanlar için Kübra Zeydanlı, Ankara’da diyetisyenlik danışmanlığını sağlamaktadır ve ortalama olarak diyetisyen fiyatları ise 100 TL ila 1000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Dyt. Kübra Zeydanlı diyetisyen fiyatları yapılacak olan seansa göre değişmektedir. Zirkonyum seans fiyatları ortalama 100 ile 1000TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

8.Semanur Çevik

Semanur Çevik Beslenme ve Diyet Danışmanlık alanında destek sağlamaktadır. Hacettepe Üniversitesi üzerinden lisans öğrenimini şeref olarak bitirmiştir. Bununla beraber çocuk hastanesi, erişkin hastanesi, onkoloji hastanesi ve araştırma hastaneleri üzerinden staj yaparak alanında deneyim kazanmıştır.

En iyi diyetisyen arayanlar için Semanur Çevik, kilo alma, kilo verme daha birçok hastalıkta beslenme tedavisinde yeterli ve dengeli beslenme konusunda bireysel ve kurumsal danışmanlığını Ankara bölgesinde sağlamaktadır. Ortalama diyetisyen fiyatları aylık veya yıllık olarak değişmektedir ortalama 100 TL ila 1000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Dyt. Semanur Çevik diyetisyen fiyatları yapılacak olan seansa göre değişmektedir. Zirkonyum seans fiyatları ortalama 100 ile 1000TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

10.Gökhan Çelik

Diyetisyen Gökhan Çelik, İzmir’de doğdu ve Üniversite eğitimini de İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin Beslenme ve Diyetetik Bölümü üzerinde tam burslu olarak tamamladı. Eğitimi sırasında Dokuz Eylül Üniversitesi üzerinde Nevvar Salih İşgören Çocuk Hastanesi üzerinde poliklinik, endokrinoloji, çocuk endokrinoloji, hemodiyaliz, kardiyoloji sevişlerinde stajını yaptı.

Türkiye’deki en iyi diyetisyenler arasında bulunan Diyetisyen Gökhan Çelik, meslek hayatına Galatasay Spor Kulübü’nde spor diyetisyeni olarak hizmet veriyor ve aynı zamanda 2017 senesinde kurmuş olduğu Florya Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi üzerinde tüm danışanlarına hizmet sağlamaktadır. Ortalama diyetisyen fiyatları aylık veya yıllık olarak değişmektedir ortalama 100 TL ila 1000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Dyt. Gökhan Çelik diyetisyen fiyatları yapılacak olan seansa göre değişmektedir. Zirkonyum seans fiyatları ortalama 100 ile 1000TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Diyetisyenler Ne İş Yapar?

Diyetisyenler ne iş yapar, görev ve sorumlulukları konusunda özellikle gıda seçimlerinde ve genel sağlıklarında olumlu ve pratik değişlikler yapmak için bireyleri ve toplulukları desteklemesi beklenmektedir. Bu temel sorumlulukla birlikte diyetisyenlerin sorumlulukları arasında beslenme sorunları ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları konusunda danışmanlık yapmak, kişilerin tercih ve sağlık ihtiyaçlarını dikkate alarak yeme planlarını geliştirmek gibi görevleri bulunuyor.

Diyetisyenler genel olarak yeme düzenlerinin etkilerini değerlendirmek ve gerektiği gibi değiştirmek, vücudun fonksiyonlarının besin kaynağı tarafından nasıl etkilendiğini araştırmak, hasta ilerlemesini belgelemek amacıyla rapor yapmak, hastayı iyileştirmek konusunda diğer sağlık çalışanları ile iş birliği sağlamak gibi durumlar desteklemektedir. Bunun dışında spor profesyonellerine, diyet ile performanslarını nasıl optimize edebilecekleri ve optimum vücut büyüklüğüne nasıl ulaşabilecekleri konusunda tavsiyelerde bulunmak gibi görevleri bulunuyor.

Diyetisyen Kime Denir?

Diyetisyen kime denir konusunda genellikle üniversitelerin 4 senelik beslenme ve diyetetik bölümü üzerinden mezun olan kişilere diyetisyen denir. Diyetisyenler sadece kilo alıp verme ile ilgilenmez aynı zamanda besinlerin insan üzerindeki etkilerini de incelemektedir. Besin analizlerini yaparak diyet ürünlerini geliştirebilir veya kişilerin hastalıklarına uygun olarak diyet programı hazırlayabilmektedir.  Diyetisyenler, hastanelerin sağlık bölümlerinde, kendi merkezlerinde veya güzellik merkezleri içerisinde çalışabilmektedirler.

Fazla kiloların verilmesi veya aşırı zayıflık ile yeme bozuklukları konusunda eğitim alan bu kişiler belirlenen bölümleri okuduktan sonra yüksek lisans gibi eğitimler alabilmektedir. Ardından diyetisyen unvanını alarak iş yeri açma hakları meydana gelir ve kişiler isterse kendi işyerlerini açarak diyetisyen danışmanlığı sağlayabilmektedirler.

Diyetisyende Olması Gereken Özellikler

Diyetisyende olması gereken özellikler bakıldığı zaman sağlıklı yaşam tarzını, empatik bir tutum içerisinde teşvik etmesi beklenen diyetisyenlerde aranan özelliklerden biri aktif bir dinleyici olmak, problem çözme yeteneğine sahip olmak, çalışma ekibi ve hastalar ile sağlıklı iletişim kurabilmek ve bilimsel çalışmaları yorumlayabilmek ve tüm bunları pratik yeme tavsiyesine çevirebilmektir. Bunun dışında kendilerine danışan kişilerin hedef ve endişelerini anlayarak danışanlarını dikkatli bir şekilde dinlemek ve empati kurabilmektir. Bunun dışında mantıklı ve eleştirel düşünce becerisini göstermek de bu özellikler arasında bulunuyor.

2022 Diyetisyen Ücretleri

2022 diyetisyen ücretleri bakıldığı zaman genellikle alana göre değişse de ortalama olarak minimum 100 TL’den başlar ve 1000 TL ve üzerine çıkabilmektedir. Bu ücretler genellikle aylık ve yıllık olarak belirlenmektedir. Diyet programları sadece kilo vermek isteyen kişilerde değil aynı zamanda aşırı zayıflık sorunu olan kişilerde de kullanılabilmektedir. Diyet listeleri uzman diyetisyenler tarafından yapıldığı zaman kişilerde oldukça olumlu sonuçlar meydana gelmektedir. Bunun dışında diyetisyen fiyatları kişiye yapılacak olan tetkikin çeşidine, kiloya göre programın süresine ve hastanın tıbbi durumuna göre belirlenebilmektedir.

Diyetisyen ücretleri belirlenirken özellikle hastalara yapılacak olan tetkikler diyetisyen fiyatlarının belirlenmesinde etkin bir rol oynamaktadır bunun dışında kiloya göre programın süresi yani kişilerin kilosuna bakılarak belirli seanslar oluşturulur. Hastaların kilosuna göre uygun programın olması diyetisyen fiyatlarına etki edebilmektedir. Bunun dışında hastaların tıbbi durumu da diyetisyen fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan bir diğer unsur olmaktadır.

Diyetisyen Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı ve dengeli kilo vermek için uzman bir diyetisyenin ellerine ihtiyacı bulunur. Kişilerin kendi evinde kendine uygulamaya çalıştığı diyet programları, bir diyetisyenin önerdiği program kadar etkili olmamaktadır. Diyet uzmanları tarafından önerilen programlara kişiler gün gün ve öğün olarak uyarsa mutlaka olumlu sonuçları olacaktır. Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız mutlaka diyetisyen tercihinizi iyi yapmalı ve diyet yapılırken dikkat edilmesi gerekenlere önem göstermelisiniz.

Diyetisyen tercihi nasıl yapılmalıdır konusunda öncelikle son teknoloji ekipmanların kullanması, tecrübeli olması gibi durumlar göz önüne alınarak seçim yapılması gerekir. Diyet, spor düzeni ve daha birçok durumu göz önüne alarak kişilere dengeli ve sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturulur ve böylece beslenme uzmanlarına başvuran kişiler fazla kilolarından kurtulabilir veya yeme bozukluklarını tamamen düzeltebilirler.

Neden Diyetisyene Gidilmeli?

Neden diyetisyene gidilmeli konusunda sağlıklı beslenmek isteyenler, ideal kilosuna ulaşmak veya kilosunu korumak, sağlıklı ve dengeli beslenme gibi durumlar dikkate alarak diyetisyene gidilebilir. Bunun dışında beslenme durumlarından dolayı sağlık problemi olanlar veya diğer doktorlar tarafından diyetisyenlere yönlendirilen, besin hassasiyeti olan kişiler gibi durumlarda diyetisyenlere başvurulmaktadır. Diyetisyen doktorlar, kişilerin tamamen hassasiyet durumunu göz önüne alarak vücut değerlerini inceler ve bu değerlere göre bir beslenme planı oluştururlar.

Neden diyetisyene gidilmeli konusunda hormonal veya metabolik bozukluklar, kronik yorgunluk ve bitkinlik durumu, düzensiz beslenme alışkanlıkları, normal seviyede olmayan kolesterol, sürekli ve hızlı kilo kaybı veya kilo alımı gibi anormal durumlarda da diyetisyen desteği alınabilir.

Diyetisyen Hizmetleri Nelerdir?

Diyetisyen hizmetleri nelerdir konusunda tamamen uzman beslenme kontrolünde vücudunuzdaki yağ, kas ve su oranınız ölçülür. Laboratuvar tahlilleriniz yapıldıktan sonra size uygun bir diyet listesi hazırlanır ve bu şekilde daha hızlı, sağlıklı ve etkili şekilde zayıflama sağlanır. Daha fit ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kilo verme ile beraber hipertansiyon, şeker hastalığı, bazı hormon bozuklukları gibi hastalıkların tedavisi kolaylaşır. Böylece omurgaya ve diz eklemlerine binen yük hafiflediğinden dolayı bu bölgelerde kaynaklanan şikayetler azalır üstelik kanser riski de önemli ölçüde azalır.

Fazla kilolar ve yeme bozuklukları için bir beslenme uzmanı ile çalışmak son derece faydalıdır ve farklı diyetler konusunda mevcut olan bilgi kalabalığı konusunda gözden geçirmenize yardımcı olarak seanslarınızı tamamlama konusunda son derece yüksek fayda sağlayabilirler. Böylece beslenme hedeflerinize ulaşabilir ve yaşam tarzınız için etkili bir plan oluşturmanıza yardımcı olabilirler.

Kimler Diyetisyene Gitmeli?

Kimler diyetisyene gitmeli konusunda vücudunu beğenmeyenler, kilo ve boy dengesinin tutmadığını düşünenler, hastalık durumu olanlar veya sağlıklı beslenmek isteyen gibi birçok kişi diyetisyenlere başvurabilmektedir. Bunlardan en öne çıkanı özellikle sağlık problemleridir. Sağlıksız, dengesiz ve yanlış beslenme nedeniyle meydana gelen rahatsızlıklar kilo alımını tetikleyeceği gibi sürekli diyetisyen kontrolünde olmak avantajlı olmaktadır.

Salık ve zinde bir hayat sürmek isteyen herkesin dengeli bir şekilde beslenmesi gereklidir ve bahsedilen dengeli beslenmenin sağlanması için de uzman görüşleri önemlidir. Diyetisyene gitmesi gerekenler beslenme danışmanları tarafından belirtilir. Diyetisyene gitmek için illa hasta olunması veya aşırı kilolu olmanız gerekmiyor. Kimler diyetisyene gitmeli konusunda beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenizin zamanı gelmiş demektir.

Diyetisyen Avantajları Nelerdir?

Diyetisyen avantajları nelerdir konusunda kilo vermek isteyenler için tam bir yol gösterici ve motivasyon kaynağı olabilmektedirler. Sağlıklı zayıflamak için beslenme uzmanı arayanlar için bu alanda eğitim görmüş olan güzellik uzmanları ve doktorlar hedeflerinizi belirlemede yardımcı olarak o hedefe ulaşmanız konusunda sizleri desteklemektedir. Diyetisyenlerin sunduğu en büyük avantaj, hastaların beslenme ihtiyaçlarını tamamen bireysel şekilde ele almalarıdır. Bunun dışında diyetisyenler, listelerini besin değerleri ve besin gruplarını gözeterek hazırlar, bu sayede vücut diyet nedeninden dolayı halsiz düşmez.

Diyetisyen avantajları arasında hangi bölgede fazla kilo olduğuna göre özel spor ve egzersiz tavsiyeleri verirler ve diyetisyenleriniz size bir plan oluşturmadan önce sağlığınız, aile geçmişiniz, ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz konusunda birçok bilgi edinerek sizleri yönlendirir. Hedeflerinizi belirleyerek takip ziyaretleriyle bunlara bağlı kalmanıza yardımcı olurlar. Diyetisyenler, vücudunuz için neyin doğru olduğunu anlamanız konusunda ve kilo verme yeteneğinizi engelleyebilecek alışkanlıklarınızı belirlemenizde yardımcı olmak için size çok sayıda kanıta dayalı bilgi sağlar.

Uzun vadeli kilo başarınız üzerinde önemli bir etkisi olabilecek yaşam tarzı davranışlarında küçük değişiklikler yapmakla ilgilenir. Tüm bunların yanında bir diyetisyen yaşam tarzı değişiklikleri yapma ve sürdürme konusunda kendinizi sorumlu tutmanıza yardımcı olur, başarılarınızı kutlarken zorluklara uyum sağlamanıza ve üstesinden gelmenize yardımcı olur.

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zirkonyum Diş Kaplama 2022 Fiyatları Ne Kadar? En İyi Zirkonyum Yapan Diş Hekimleri başlıklı makalemizde zirkonyum, zirkonyum diş kaplama ve zirkonyum diş kaplama fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.