İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Teknoloji, Uncategorized @tr 30 Aralık 2021 346 Görüntüleme

En İyi Meme Estetiği Doktorları ve Fiyatları, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi

İçindekiler

En iyi meme estetiği doktorları ve fiyatları özellikle son dönemde estetik yaptırmak isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Memelerin normal boyutundan aşırı büyük olması, küçük olması, sarkık olması gibi durumlar kadınlar için önemli bir estetik problem haline gelmektedir. Bu sebeple meme estetiği son dönemde büyük bir artış göstermektedir, böylece kadınlar istediği estetik görünüme kavuşurken birçok başarılı doktor ile çalışmaktadır.

En iyi meme estetiği doktorları;

1-Ozan Balık

2-İbrahim Aşkar

3-Dr. Güncel Öztürk

4-Dr. Asu Deniz Burhanaoğlu

5-Derya Bingöl

6-Doç. Dr. Yunus Doğan

7-Dr. Leyla Arvas

8-Dr. Şükrü Yazar

9-Dr. Reha Yavuzer

Alanında başarılı olan birçok meme estetiği doktorları bulunmaktadır bununla birlikte meme büyültme, dikleştirme, küçültme gibi işlemleri yapabilmektedirler. Teknolojik gelişmelerle birlikte en güvenli yollarla kişilere estetik ameliyatı yapan doktorlar alanında uzman ve uzun süreden beri alanında hizmet veren doktorlardır.

Dr. Ozan Balık (Ozanbalik.com Beşiktaş İstanbul)

M.D. Ozan Balık 2008 senesinde Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ile ulusal sertifika alan popüler bir cerrah olmaktadır. Senelerdir meme estetiği yapan Dr. Ozan Balık, tıp eğitimini ise 1993 senesinde Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi ile tamamladı. Okulu bitirdikten sonra rekonstrüktif mikrocerrahi alanında da uzman hale geldi ve 2010 senesinden beri kendi özel kliniğinde hizmet vermektedir.

Aynı zamanda Amerikan Plastik Cerrahi Derneği, Türk plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği, Avrupa Burun Estetiği Derneği üyesi olan Dr. Ozan Balık, T.C. Sağlık Bakanlığı ile akderite edilen bir Sağlık Turizmi Belgesi de yer almaktadır.

Dr. Ozan Balık meme estetiği fiyatlari her kişide farklılık gösterebilmektedir ancak ortalama fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. İbrahim Aşkar (doktoribrahimaskar.com Ataşehir İstanbul)

İstanbul’da en gözde estetik ve plastik cerrahi uzmanlardan biri olan Dr. İbrahim Aşkar kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir. Ameliyatlarını da tamamen Türkiye’de A+ sınıfı olan özel hastaneleri üzerinden yani Memorial Ataşehir Hastanesi içerisinde gerçekleştirmektedir. Tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi üzerinden tamamlayan Dr. İbrahim Aşkar 2004 senesinde çok fazla mikrocerrahi operasyonu yaparak Doçent unvanını aldı.

15 senelik bir iş tecrübesi bulunan Dr. İbrahim Aşkar Amerika’da yayınlanan bilimsel bir yayın içerisinde de danışman editör olarak çalıştı. Dr. İbrahim Aşkar sadece meme estetiği doktorları arasında profesyonel değil aynı zamanda birçok alanda da estetiklerini sürdürmektedir.

Dr. İbrahim Aşkar meme estetiği fiyatlari yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama meme estetiği fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Op. Dr. Güncel Öztürk (guncelozturk.com Nişantaşı İstanbul)

İstanbul’da özel kliniği üzerinden estetik cerrahi, kozmetik ve tedavilerini yürüyen Op. Dr. Güncel Öztürk İstanbul’da en popüler estetik ve plastik doktorlarından biri olmaktadır. 2003 senesinde İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi üzerinden mezun olan ve sonrasında alanında en iyi cerrahi eğitimi aldıktan sonra Plastik Cerrahi ve Estetik Uzmanı olmuştur. Op. Dr. Güncel Öztürk Belçika ve Fransa’da da Avrupa Plastik Cerrahi Akreditasyonu almıştır.

Estetik cerrahi ile birlikte meme estetiği konusunda 13 yılı aşkın bir meslek tecrübesi bulunan Op. Dr. Güncel Öztürk, Hastalarını kendi özel muayenesinde ağırlıyor ve operasyonlarını Özel Acıbadem Hastanesi üzerinde yürütmektedir.

Dr. Güncel Öztürk meme estetiği fiyatlari her kişide farklılık gösterebilmektedir ancak ortalama fiyatları 18.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Op. Dr. Asu Deniz Burhanaoğlu (drasudeniz.com Etiler İstanbul)

İstanbul Etiler bölgesinde kendi kurduğu ve yönetmiş olduğu özel kliniği üzerinden hizmet veren Op. Dr. Asu Deniz Burhanaoğlu en iyi meme estetiği konusunda hizmet veren doktorlardan biri ve bununla birlikte hastalarına verdiği işlemlerde plastik ve kozmetik cerrahi işlemlerle beraber ameliyatsız kozmetik işlemler sağlayan board onaylı olan bir cerrahtır. Operasyonlarını 1. sınıf hastaneler grubunda yapan Op. Dr. Asu Deniz Burhanaoğlu Özel Florance Nightingale Gayrettepe Hastanesi üzerinden yapmaktadır.

Op. Dr. Asu Deniz Burhanaoğlu sürekli olarak yen ive son gelişmeleri takip ederek güncel teknolojik ekipmanları kullanmaktadır. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi üzerinden mezun olan Op. Dr. Asu Deniz, dünya çapında birçok konferans ve sempozyuma katılmış ve 13 seneden fazla bir sürede deneyime sahip olmuştur.

Dr. Asu Deniz meme estetiği fiyatlari her kişide farklılık gösterebilmektedir ancak ortalama fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Derya Bingöl (Memorial Hastaneleri Grubu İstanbul)

Dr. Derya Bingöl, Rekonstrüktif Kozmetik Cerrah alanında yaklaşık 14 senelik deneyimle hizmet veren en iyi meme estetiği yapan doktorlar arasında yer almaktadır. Özellikle Türkiye’de bu alana özel yaptığı hizmetlerle ödül alan bir doktor olmaktadır. Sadece meme estetiği değil göğüs protezi, meme kaldırma, meme küçültme gibi birçok alanlarda da tecrübesi bulunuyor. Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kurulu, Estetik Cerrahi Türk Plastik Derneği ve Avrupa Plastik Rekonstrüktif üyesi olmaktadır.

Dr. Derya Bingöl meme estetiği fiyatlari her kişide farklılık gösterebilmektedir ancak ortalama fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Yrd. Doç. Dr. Yunus Doğan (ClinicPlast Nişantaşı İstanbul)

Yrd. Doç. Dr. Yunus Doğan tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi üzerinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile tamamlayan ve sonrasında ise estetik ve plastik cerrahi alanında eğitimine devam eden bir cerrah olmaktadır. Uzmanlığını ise yine İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı alanında tamamlayan bir doktor olmaktadır. En iyi meme estetiği doktoru olmasının yanı sora vücut şekillendirme gibi birçok işlemlerde de deneyimli bir cerrah olmaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Yunus Doğan hem Türkiye çapında hem de Avrupa’da en fazla vakaya sahip olan cerrahlardan biridir üstelik ameliyatsız yüz işlemlerinde de deneyimli bir cerrah olmaktadır. Daha birçok alanda profesyonelliği bulunan Yrd. Doç. Dr. Yunus Doğan meme dikleştirme, küçültme, büyüme gibi birçok işlemi yapıyor.

Dr. Yunus Doğan meme estetiği fiyatlari her kişide farklılık gösterebilmektedir ancak ortalama fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Op. Dr. Leyla Arvas (İstanbul Qurtz Clinique)

Op. Dr. Leyla Arvas hem Türkiye’de hem de birçok ülkede popüler bir meme estetiği doktoru olmaktadır. İlk olarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi üzerinden mezun oldu ve doktorasını yaptıktan sonra eğitim dönemince İstanbul Qurtz Clinique birçok ülkede tanınan hastane ve kliniklerde çalışmaya başladı. Dünyanın en iyi mikrocerrahi merkezleri arasında yer alan Tayvan Chang Gung Memorial Hastanesi içerisinde eğitim aldı.

Op. Dr. Leyla Arvas Japonya’da Tokyo’da çalıştı ve çok alan üzerinde profesyonelleşti. 2015 senesinden beri İstanbul Qurtz Clinique kendi özel muayenehanesinde çalışmaktadır. Ameliyatlarını ise İstanbul Avrupa Yakasında yer alan özel hastanelerde gerçekleştirmektedir.

Dr. Leyla Arvas meme estetiği fiyatlari her kişide farklılık gösterebilmektedir ancak ortalama fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Prof. Dr. Şükrü Yazar (sukruyazar.com Nişantaşı İstanbul)

Prof. Dr. Şükrü Yazar Türkiye’nin genelinde en iyi plastik cerrahlarından biridir ve özellikle son senelerde oldukça popüler bir cerrah olmaktadır. Tükriye Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Meme Çalışma derneğinde bakanlık yapmaktadır. Ankara üniversitesinden 1992 yılında mezun olarak 2007 senesinde doçentlik aldı. Profesörlük unvanını ise 2013 senesinde aldı ve klinik, cerrahi çalışmalarını ise Nişantaşı’nda yer alan kliniğinde yapmaktadır.

Dr. Şükrü Yazar meme estetiği fiyatlari her kişide farklılık gösterebilmektedir ancak ortalama fiyatları 25.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Prof. Dr. Reha Yavuzer (Amerikan Hastanesi İstanbul)

Son dönemde popüler ve en iyi meme estetiği doktorları arasında yer alan Prof Dr. Reha Yavuzer sık sık televizyonlarda da denk gelinen bir isim olmaktadır. Üstelik birçok fenomenin estetiğini yapmış ve popüler isimler arasına girmeyi başarmıştır. Estetik yaptırmak isteyen birçok kişinin ilk seçimi olarak Prof Dr. Reha Yavuzer olmaktadır.

Dr. Reha Yavuzer meme estetiği fiyatlari her kişide farklılık gösterebilmektedir ancak ortalama fiyatları 25.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Meme Estetiği Fiyatları Nedir?

Meme estetiği fiyatları bakıldığı zaman öncelikle kliniğe göre fiyatlar değişiklik göstermektedir fakat ortalama olarak 4500 TL ila 10 bin TL kadar çıkabilmektedir. Ortalama fiyatlar ise 6 bin TL arasında olmaktadır. Bununla birlikte fiyatlar otelcilik hizmetine göre de değişebilmektedir. Meme estetiği fiyatları hekimlerin tecrübe durumuna, daha öncesinde yaptığı referans durumuna, hangi hastanede yapılacağına, ameliyat sonrası sağlanacak konaklama hizmetlerine göre değişim gösterebilmektedir.

En doğru meme estetiği fiyatı konusunda doktorlarınıza ve kliniklerinizle görüşebilir ve meme estetiği konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bazı doktorlar muayene sonrasında yapılacak işleme göre fiyat verebilmektedir bu sebeple muayene olmanız gerekebilir.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme estetiği nasıl yapılır bakıldığı zaman cerrahi operasyonlarla birlikte memelerin hacmi ile görünümünü normale getirmektir. Hem hacim olarak hem de görünüm açısından normale getirilir ve istenilen büyüklükte olması veya küçüklükte olması sağlanır. Ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır, ameliyat sonrasında genellikle 1 gece hastanede kalmak gerekmektedir.

Memelerin normalden küçük veya büyük olması, şekil bozukluğu veya sarkık olması problemlerinde sorunlar giderilir. Tüm bu problemlerinin birkaçının beraber olması mümkün olabilmektedir. Örnek olarak bir kadının memesi hem küçük hem sarkık veya hem büyük hem de sarkık olabilir bu noktada tüm sorunlar bir ameliyat ile çözülebilmektedir.

Meme büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı en fazla yapılan estetik operasyonlarından biri olmaktadır. Özellikle bir kadın için göğüs vücudun en önemli organları arasında yer almaktadır ve göğüs kısmının normalden küçük olması kişileri estetik olarak bir kaygı durumuna sokmaktadır. Görünüm konusunda daha büyük bir göğüs elde etmek isteyen kişiler en iyi doktorlardan meme büyütme ameliyatı yaptırmaktadır. Göğüs bölgesine yapılan müdahale imkânı ile birlikte istenilen göğüs büyüklüğüne ulaşılmaktadır.

İşlemlerin yapılmasında silikon meme protezleri kullanılır ve üstelik göğüs büyütme ameliyatlarının yanında dikleştirme işlemlerin de yapılmaktadır. Göğüs bölgesinde en ufak hoşa gitmeyen durumlar için kişiler meme büyütme ameliyatı yapmaktadırlar.

Göğüs büyütme operasyonunda meme dokusunun alt kısmında silikon protez yerleştirilmektedir. Bununla beraber silikon türü, ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahın tercihi ile belirlenmektedir. Cerrahi müdahalede sırasında kesi yeri hekim ile belirlenmektedir. Yapılan estetik sonrasında kişiler uzun seneler boyu sorun yaşamadan kullanılabilir.

Neden Meme Dikleştirme Ameliyatı Gerekir?

Kadınların bazı dönemlerinde meme kısmı sarkabilir veya doğuştan sarkık bir görüntü oluşabilmektedir. Her kadında görülen bu durum genellikle hayat boyu yaşanır ve farklı sebeplerden de meme sarkma durumu görülür. Sebep ne olursa olsun memenin sarkık olması kadında özgüvensizliğe ve estetik kaygıya yol açabilmektedir. Bu sebeple meme sarkması için alanında uzman doktorlar tarafınca dikleştirme ameliyatı yapılır.

Memelerin sarkması aşırı kilo almak, vermek, hamilelik dönemi gibi birçok durumda sarkma durumu oluşabilir. Özellikle büyük göğüslü olan kişilerde sarkma daha fazla görülür ve tamamen kişilerin isteğine bağlı olarak meme küçültme ile dikleştirme işlemi aynı anda yapılabilmektedir.

Cerrahi müdahale öncesinde meme röntgeni çekilir ve ameliyat işlemi 1 saat ile 4 saat arasında sürebilmektedir. Genel anestezi ile yapılmaktadır ve bir gün hastanede yatma sonrasında kişiler taburcu edilebilecektir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Memenin büyük olması durumu birçok sebepten dolayı olumsuz olarak sonuçlanabilir. Büyük göğüslü olmak çoğu zaman estetik görüntünün bozukluğu konusunda sorun olabilir fakat sadece estetik kaygı değil aynı zamanda memedeki ağırlıktan dolayı omuz, kol ve sırt bölgesinde ağrı oluşması durumlarında sebep olabilmektedir.

Büyük ve sarkmış bir memeye sahip olan kişiler meme küçültme ameliyatı yaparak daha küçük bir memeye sahip olurken daha dik bir göğse de sahip olabilirler. Bazı hastalar büyük ve sarkmış memelerden çok muzdarip olmaktadır bununla beraber meme ameliyatı ile kişiler daha şekilli ve vücut ölçüsüne uygun göğüslere sahip olabilirler.

Meme Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Meme estetiği kimlere yapılabilir bakıldığı zaman estetik yaptırabilmek için öncelikle meme gelişiminin tamamlanmasına gerekir. Bununla birlikte herhangi bir sağlık problemi olmayan kişiler hem estetik olarak hem de sağlık açısından meme estetiği yaptırabilirler. Bazı durumlarda cerrahlar süt bezlerinin bir kısmını almak zorunda kalabilir ve bu durumda hamilelikte süt üretiminde azalma görülebilir. Bu tarz bir durum için ayrıntılı bir muayene olmanız gerekmektedir. Kısaca ergenlik dönemini bitiren ve yetişkinliğe erişen kişiler meme estetiği yapabilirler.

Meme Estetiği Ameliyatı Öncesinde Ne Yapılır?

Göğüs ameliyatı öncesinde ultrason çekilir ve ameliyat süreci detaylı bir şekilde anlatılır. Ameliyat sırasında kullanılacak olan ilaçların, anesteziye yan etki edip etmeyeceği durumu için mutlaka doktora danışılması gerekmektedir. Ameliyat olmadan öncesinde gerekli testler yapılır ve ameliyata başlamadan öncesinde doktorlar ölçüm yaparak ameliyat planını hazırlar. Tüm işlemler tamamlanınca ameliyat tarihi verilir, ameliyata girmeden 1-2 gün öncesinde hastaneye gelinmesi beklenir.

Meme Estetiği Ameliyatı Sonrasında Ne Yapılır?

Göğüs estetiği sonrasındaki süreç içerisinde mutlaka bir refakatçinin bulunması gerekir. Ameliyat süresinde 1 gece hastanede kalınması gerekir. İlk gün ağrılar görülebilir fakat bunun için ağrı kesici verilir. İlk 3 ve 4 gün kollarınızı zorlamamanız gerekmektedir ve istirahat etmeniz gerekir. Ameliyatınızdan 4 gün sonrasında işe dönebilirsiniz. Ameliyat sonrasında ilk 2 ila 3 hafta göğüs bölgesinde hassaslık görülebilmektedir.

Meme estetiği ameliyatı sonrasında şişlik, morluk ve hissizlik olabilir ve bu durum çok normal olmaktadır. Operasyondan 3 ila 4 gün sonrasında duş alınabilir ve spor yapmak için en az 6 hafta geçmelidir. Ameliyat sonrasında doktorlarınızın söylediklerine uymalı ve alınacak ilaçlar varsa sağlanmalıdır.

Meme Estetiği İyileşme Süreci

Meme estetiği konusunda ameliyattan 6 saat sonrasında sıvı gıdaların alınmaması gerekir. Yapılan estetik ameliyatı sonrasında memenin tam olarak şeklini alması 4 ila 6 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Doktorlar ameliyat sırasında eriyen dikiş kullanıldıysa dikiş alınma işlemi yapılmaz ve normal dikiş yapıldığı zaman ikinci haftada dikişler ince bant ile beraber alınmaktadır.

Dördüncü hafta sonrasında doktor 6 ay süre boyunca uygulanacak olan egzersizleri gösterir ve uygulamanız istenir. Meme estetiğinde işe dönme süreci genel olarak 1 ila 5 gün arasında olmaktadır fakat daha net bir bilgi için doktor ile görüşebilirsiniz.

Kısaca meme estetiği konusunda alanında uzman olan birçok doktor bulunmaktadır. Alnında uzman doktorlar genellikle İstanbul bölgesinde hizmet vermektedir ve belirtilen doktorlar alanında en uzman kişilerden oluşmaktadır. En iyi meme estetiği doktorları ile görüşerek muayene olabilir ve meme estetiği, diğer işlemler konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2022 Yılında Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar Olacak? En İyi ve En Pahalı Saç Ekim Merkezleri Hangileri? başlıklı makalemizde 2022 saç ekim fiyatlari, 2022 sac ekimi ve en iyi sac ekim merkezi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.