Who Are the Best Almond Eye Plastic Surgery Doctors and What Are the Fees of the Doctors? How is Almond Eye Surgery Performed?

Who Are the Best Almond Eye Plastic Surgery Doctors and What Are the Fees of the Doctors? How is Almond Eye Surgery Performed?

The best almond eye surgery doctors and their fees are frequently sought after by people who have had alm
FLAŞ HABER:

Ana Sayfa Ekonomi 15 Kasım 2022 82 Görüntüleme

SGK’dan Açıklama: 45 Yaşında Emekli Olabileceksiniz!

SGK tarafından öyle açıklamalar geldi ki herkes erkenden emekli olma fırsatlarını elde edebilecek. Geçtiğimiz yıllarda gelen son düzenlemeler olmadan önce herkes prim gün ödemesi ve sigortalı çalışma gün sayılarını doldurarak emekli olabiliyordu.

Fakat aranan şartlara bir de yaş şartlarının eklenmesi vatandaşların yaşları doldurmadan önce emekli olamamalarına neden oldu. Artık emekli olmak için vatandaşların sigortalı çalışma gün sayısı, prim ödemeleri ve yaş şartlarını aynı anda yerine getirmesi gerekiyor.

Erken emeklilik için gelen açıklamalar ile beraber vatandaşlar SGK kanadından gelen açıklamalara göre erkenden emekli olabilecekler. Farklı gruplarda olan tam 45 meslek erkenden emekli olma fırsatı elde edebilecekler.

Polis, asker ya da madende çalışan bireyler diğer mesleklere oranla kendileri için daha çok yıpranma fırsatlarını elde edebiliyor. Yıpranma payında elde edilen indirimler sayesinde bu meslek gruplarında yer alırlarsa 45 yaşında erkenden emekli olabilecekler. Fakat bunun için aşağıda yer alan meslek gruplarına da sahip olmak gerekiyor. Bu sayede birçok kişi daha erkenden emekli olmak için hak kazanabilecek.

45, 46, 47 Yaşında Emekli Olabilecek Meslekler Belli Oldu!

45, 46, 47 yaşında emekli olabilecek meslekler listesi genel olarak incelenecek olduğu zaman açıklandı. Artık vatandaşlar rahat bir nefes alabilecek ve EYT kapsamında yer almak zorunda kalmadan emekli olmak için hak kazanabilecekler.

Fakat bu haklardan yararlanmak isteyen vatandaşların aşağıda yer alan meslek gruplarından birisinde çalışması gerekir. Bu sayede alacakları yıpranma indirimleri sayesinde herkes daha erken emekli olabilecek. Erken emekli olma fırsatı sunan meslekler;

 1. Madencilik ve yeraltı işleri,
 2. Cıva üretimi işleri,
 3. Demir ve Çelik fabrikaları,
 4. Asit üretimi yapan fabrika ve atölyeler,
 5. Sahil Güvenlik Komutanlığı,
 6. Radyoaktif işler,
 7. Türk Silahlı Kuvvetleri,
 8. Emniyet-Polis-Mit çalışanları,
 9. Ceza infaz kurumlarında çalışanlar,
 10. Basın ve gazetecilik işleri,
 11. TRT’de haber hizmetinde çalışanlar,
 12. TBMM yasama organı üyeleri,
 13. Cumhurbaşkanlığı yardımcıları ve bakanlar,
 14. Kurşun ve arsenik işleri,
 15. Su altında çalışmayı gerektiren işler,
 16. Alüminyüm fabrikaları,
 17. Döküm fabrikaları,
 18. Çimento fabrikaları,
 19. Cam fabrika ve atölyeleri
 20. Kok fabrikaları
 21. Termik santraller
 22. İtfaiye ve yangın söndürme işleri
 23. İhtiyat pilotları
 24. Diş tabibi
 25. Eczacı
 26. Tabip
 27. Hemşire
 28. Ebe
 29. Hastabakıcı hemşireler
 30. Toplum sağlığı teknisyeni olarak da açıklandı.

 

 

Bir önceki yazımız olan Eğer Bu Şartları Yerine Getiriyorsanız SGK’dan Erkenden Emekli Olabileceksiniz! başlıklı makalemizde iş, SGK ve sosyal güvenlik kurumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.