İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Uncategorized @tr 9 Nisan 2022 171 Görüntüleme

Soğuk Lipoliz Nedir, Nasıl Yaptırılır? Güncel Fiyatlar

İçindekiler

Soğuk lipoliz nedir, nasıl yaptırılır? Güncel fiyatlar konusu, özellikle fazla yağlarından kurtulmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Soğuk lipoliz vücuda yerleşmiş olan inatçı yağların yok edilmesi için yapılan bir uygulama olmaktadır. Soğuk lipoliz uygulamasında son teknolojilere uygun olarak geliştirilmiş olan cihazlarla bölgesel olarak inceltme işlemleri yapılmaktadır.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz uygulaması, günümüzde bölgesel vücut yağlanmalarının yok edilmesi konusunda en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olmaktadır. Soğuk lipoliz uygulamasında, vücudun belirli bölgelerine yerleşmiş olan kitlesel yağlar yüksek soğukla ve vakumla parçalanarak yok edilmektedir.

Soğuk lipoliz uygulamasından kadınlar ve erkekler yararlanabilmektedir. Düzenli olarak diyet ve spor yaptıkları halde, özellikle göbek, bel ve basen bölgesinde eritilemeyen yağlar, soğuk lipoliz uygulaması ile kısa bir süre içerisinde yok edilebilmektedir.

Soğuk Lipoliz Özellikleri Nelerdir?

Soğuk lipoliz uygulaması ile cerrahi bir işleme gerek kalmadan, yüksek soğutma sistemleri kullanılarak bölgesel yağlanmaların olduğu alanlardaki yağ hücreleri dondurulmak suretiyle yok edilmektedir. Yapılan bu işlem sırasında ise sadece yağların olduğu bölgeler hedef alınmakta olup, vücudun başka bir yerine ya da organlara herhangi bir zarar gelmemektedir.

Medikal estetik uygulamalarından birisi olan soğuk lipolizin en büyük faydalarından en önde geleni ise ameliyatsız olarak, vücutta bulunan bölgesel yağların yok edilmesini sağlaması olmaktadır. Soğuk lipoliz uygulaması tek seanslık bir işlem olup, en fazla 1 saat içerisinde bölgesel yağların tümü öldürülmektedir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yaptırılır?

Günümüzde bölgesel olarak kilo vermekte zorlanan pek çok kişi soğuk lipoliz uygulaması ile zayıflamayı tercih etmektedir. Soğuk lipoliz uygulamasında ise son derece modern cihazlarla deri altında yer alan yağlanmaların olduğu bölgeler doktor kontrolünde soğutulmaktadır. Bu soğutma işlemi ise en az 45 dakika, en çok 60 dakika sürmektedir.

Soğuk lipoliz uygulamasında ise genel olarak tek seans yeterli olmaktadır. İlerlemiş olan bölgesel yağlanmalarda ise doktorların kararına bağlı olarak bir kaç seanstan oluşan soğuk lipoliz uygulamaları yapılabilmektedir. Soğuk lipoliz ile öldürülen yağ hücreleri ise kendiliğinden ve zamanla vücuttan atılmaktadır. Soğuk lipoliz uygulamasından sonra vücuttan ölü yağ hücrelerinin tamamen atılma süresi ise en fazla 1 ay olmaktadır.

Soğuk Lipoliz Uygulamasından Sonra Neler Yapılması Gerekmektedir?

Soğuk lipoliz uygulamasının hiç bir yan etkisi bulunmamakta olup, aynı zamanda uygulama esnasında kişiler hiç bir ağrı ya da acı hissetmemektedirler. Soğuk lipoliz uygulamasından sonra ise özellikle ilk bir ay bazı noktalara dikkat etmek ve kesinlikle doktorun tavsiyelerine uymak gerekmektedir. Bu bağlamda soğuk lipolizden sonra düzenli olarak spor yapılması gerekmektedir.

Aynı zamanda bol su içilmesi de gerekli olup, bu sayede ölü olan yağ hücrelerinin vücuttan atılması kolaylaşmaktadır. Bütün bunlarla beraber soğuk lipoliz uygulamasından sonra doktorun önerdiği diyet listelerine de uyulması gerekmektedir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Yapan En İyi Doktorlar Ve Fiyatları Nelerdir?

Soğuk lipoliz son teknolojilere uygun olarak geliştirilmiş bir uygulama olup, kilo vermekte zorlanan kişiler için en etkili ve hızlı bir çözüm yolu olmaktadır. Soğuk lipoliz işleminin en çok uygulandığı bölgeler ise göbek bölgesi, kalça, gıdı bölgesi, sırtın yan tarafları, uyluk bölgesi ve kol altları olmaktadır. Soğuk lipoliz uygulamasını yapan en iyi doktorlar ve fiyatları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

1- Dr. Berkant Oman

2- Dr. Bilal Bulut

3- Dr. Vedat Menderes

4- Dr. Mustafa Karataş

5- Dr. Sultan Karakucak

6- Opr. Dr. Serhat Tuncer

7- Dr. Erkin Önsal

8- Dr. Tuğrul Abacıoğlu

9- Dr. Orhan Murat Özdemir

10- Prof. Dr. Selçuk İnanlı

Dr. Berkant Oman

Rekonstrüktif Kozmetik Cerrahi konusunda uzman olan Dr. Berkant Oman, 2003 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültes’nden mezun olmuştur. Daha sonra 2013 yılında, Dr. Berkant Oman İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dermatoloji uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Çeşitli hastanelerde görev alan Dr. Berkant Oman günümüzde kendi açtığı klinikte hastalarını kabul etmektedir. Dr. Berkant Oman soğuk lipoliz uygulaması fiyatları ise genel olarak 8.000 TL ile 15.000 TL arasında olmaktadır.

Dr. Berkant Oman  soğuk lipoz işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama soğuk lipoz  işlem fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Bilal Bulut

Dr. Bilal Bulut, 2009 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Soğuk lipoliz uygulaması konusunda en iyi doktorlardan birisi olan Dr. Bilal Bulut, dermatoloji konusunda uzmanlığını ise Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapmıştır. 2014 yılında dermatoji uzmanı olan Dr. Bilal Bulut günümüzde Özel Medical Park Mersin Hastanesi’nde hastalarını kabul etmektedir. Dr. Bilal Bulut soğuk lipoliz uygulaması fiyatları ise 7.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir.

Dr. Bilal Bulut soğuk lipoz işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama soğuk lipoz  işlem fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Vedat Menderes

Medikal estetik tıp doktoru olan Dr. Vedat Menderes, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1990 yılında mezun olmuştur. 2008 yılında ise Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi doktoru olarak uzmanlığını almıştır. günümüzde ise kendisine ait olan klinikte hastalarını kabul etmektedir. Soğuk lipoliz uygulamasında en iyi doktorlardan birisi olan Dr. Vedat Menderes soğuk lipoliz fiyatları ise 9.000 TL ile 17.000 TL arasında olmaktadır.

Dr. Vedat Menderes soğuk lipoz işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama soğuk lipoz  işlem fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Mustafa Karataş

En iyi estetik ve plastik cerrahi uzmanları arasında bulunan Dr. Mustafa Karataş, 2002 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.  En iyi soğuk lipoliz uygulaması doktorlarından birisi olan Dr. Mustafa Karataş aynı zamanda Yüz Estetiği, Soğuk Lipoliz ve Anti Aging konularında uluslararası serfikalara sahip bulunmaktadır. Dr. Mustafa Karataş soğuk lipoliz fiyatları ise genel olarak 10.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir.

Dr. Mustafa Karataş  soğuk lipoz işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama soğuk lipoz  işlem fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Sultan Karakucak

Dr. Sultan Karakucak, 2002 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Medikal estetik ve soğuk lipoliz konularında uzman olan Dr. Sultan Karakucak çeşitli hastanelerde görev aldıktan sonra kendisine ait olan bir poliklinik açmıştır. Günümüzde kendi polikliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Dr. Sultan Karakucak soğuk lipoliz fiyatları ise uygulamanın çeşitlerine göre belirlenmekte olup, yapılan işlemlere göre belirlenen soğuk lipoliz uygulaması fiyatları ise 10.000 TL ile 16.000 TL arasında olmaktadır.

Dr. Sultan Karakucak  soğuk lipoz işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama soğuk lipoz  işlem fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Opr. Dr. Serhat Tuncer

Opr. Dr. Serhat Tuncer, 1989 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1996 yılında ise İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi alanında uzmanlığını almıştır. Soğuk lipoliz konusunda ve medikal estetik alanında en iyi doktorlardan birisi olan Opr. Dr. Serhat Tuncer, günümüzde hastalarını kendine ait olan klinikte kabul etmektedir. Opr. Dr. Serhat Tuncer soğuk lipoliz uygulaması fiyatları ise kişilere uygulanacak olan işlemlere göre belirlenmekte olup, genel olarak fiyatlar 8.000 TL ile 13.000 TL arasında değişmektedir.

Opr. Dr. Serhat Tuncer  soğuk lipoz işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama soğuk lipoz  işlem fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Erkin Önsal

Dr. Erkin Önsal, 2008 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ise uzmanlığını yapmıştır. Dr. Erkin Önsal, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda uzmanlaştıktan sonra ise kendi kliniği açmıştır. En iyi soğuk lipoliz doktorlarından birisi olan Dr. Erkin Önsal, günümüzde kendisine ait olan bu klinikte hastalarını kabul etmektedir. Soğuk lipoliz uygulaması fiyatları ise doktor tarafından, hastalara yapılan tetkiklerden sonra belirlenmekte olup, bu fiyatları ise 6.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir.

Dr. Erkin Önsal soğuk lipoz işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama soğuk lipoz  işlem fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Tuğrul Abacıoğlu

Dr. Tuğrul Abacıoğlu İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra ise kendi kliniği açan doktor, günümüzde de bu klinikte hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Medikal estetik alanında uzman olan Dr. Tuğrul Abacıoğlu, en iyi soğuk lipoliz yapan doktorlar arasında bulunmaktadır. Dr. Tuğrul Abacıoğlu soğuk lipoliz uygulaması fiyatları ise yapılacak olan işlemlere ve uygulama bölgelerine göre doktor tarafından kişiye özel olarak belirlenmektedir. Dr. Tuğrul Abacıoğlu soğuk lipoliz uygulaması fiyatları ise 8.000 TL ile 16.000 TL arasında olmaktadır.

Dr. Tuğrul Abacıoğlu  soğuk lipoz işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama soğuk lipoz  işlem fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Orhan Murat Özdemir

En iyi soğuk lipoliz uzmanlarından birisi olan Dr. Orhan Murat Özdemir, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim dalından mezun olmuştur. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde bir süre görev aldıktan sonra kendi kliniği açmıştır. Günümüzde Dr. Orhan Murat Özdemir kendi kliniğinde hizmet vermeye devam etmektedir. Genel olarak soğuk lipoliz fiyatları ise 10.000 TL ile 16.000 TL arasında olmaktadır.

Dr. Orhan Murat Özdemir soğuk lipoz işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama soğuk lipoz  işlem fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Prof. Dr. Selçuk İnanlı

Prof. Dr. Selçuk İnanlı, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nden başarı ile mezun olmuştur. 2004 yılında ise Harvard Üniversitesi’nde Yüz ve Plastik Cerrahi bölümünde yer almıştır. Prof. Dr. Selçuk İnanlı Yüz Plastik Derneği, BBC Vakfı ve Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi üyesidir. Soğuk lipoliz uygulaması fiyatları ise doktorun tetiklerinden sonra kişiye özel olarak belirlenmektedir. Genel olarak soğuk lipoliz fiyatları ise 9.000 TL ile 17.000 TL arasında olmaktadır.

Prof. Dr. Selçuk İnanlı soğuk lipoz işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama soğuk lipoz  işlem fiyatları 4000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Enjeksiyon Lipoliz Tedavisi Yapan Yerler Ve Fiyatları başlıklı makalemizde enjeksiyon lipoz tedavisi, enjeksiyon lipoz tedavisi ücretleri ve enjeksiyon lipoz tedavisi yapan yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.