İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Uncategorized @tr 11 Nisan 2022 201 Görüntüleme

Selülit Mezoterapisi Yapan Yerler, Nasıl Yapılır, Güncel Fiyatlar…

İçindekiler

Selülit mezoterapisi yapan yerler, nasıl yapılır, güncel fiyatlar konusu, özellikle selülitleri ile sorun yaşayan pek çok kişinin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Selülit mezoterapisi selülit oluşan bölgelerde yer alan yağları parçalamak ve kolajen üretimini çoğaltmak amacıyla yapılan bir tedavi yöntemi olmaktadır. Buna bağlı olarak selülit mezoterapisinde selülit olan bölgelerde deri altına özel bir karışım enjekte edilmektedir.

Selülit Mezoterapisi Nedir?

Selülit mezoterapisi, genel olarak diyet ve spor yapmakla geçmeyen selülit durumlarında sıklıkla kullanılan uygulamalardan birisi olmaktadır. Selülit ilerleyen yaşa bağlı olarak ya da ergenlik döneminde bile ortaya çıkabilen bir sorun olmaktadır. Genel vücut estetiği olarak en rahatsız edici sorunlardan birisi olan selülitler sıkışmış olan yağ hücreleri sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Psikolojik olarak da, en rahatsız edici problemlerden birisi olan selülitler için uygulanan selülit mezoterapisi sayesinde kısa bir süre içerisinde selülitlerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Selülit mezoterapisi kan dolaşımını düzenleyerek dokularda yağ dokularının parçalanmasını sağlamakta, aynı zamanda bağ dokusunun güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede selülit olan bölgelerde ki yağ oluşumları hızlı bir şekilde kaybolmaktadır.

Selülit Oluşmasının Nedenleri Nelerdir?

Her yaşta görülebilen sorunlardan birisi olan selülitler özellikle kilo alımı, dar giysiler giymek, sağlıksız beslenme, hareketsiz bir yaşam sürme, gebelik gibi benzeri nedenlerden dolayı oluşabilmektedir. Aynı zamanda hormon bozuklukları, genetik faktörler ve hormon bozuklukları da selülitlerin oluşma nedenleri arasında bulunmaktadır.

Ergenlik döneminde ya da gebelik döneminde yağların hızlı depolanması selülitlere yol açmaktadır. Selülit oluşumunun en büyük nedenlerinden önde geleni hareketsiz bir yaşam tarzı sürmek olsa da, yanlış beslenmede selülit oluşumlarının artmasına neden olmaktadır. Yüksek karbonhidrat içeren besinler tüketmek, aşırı yağlı yemek, kafeinli ve çok şekerli gıda maddeleri ve içeceklerde selülitlerin çıkmasına zemin hazırlayan etkenler olmaktadır.

Selülit Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Selülit mezoterapisi nasıl yapılır? konusu, özellikle bu uygulamadan yararlanmak isteyen pek çok kişinin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Selülit mezoterapisi özel iğneler yardımı ile yine özel olarak hazırlanan karışımım deri altında enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. Selülit mezoterapisinde,  genel olarak hazır olan ilaç karışımları kullanılmaktadır.

Bazı durumlarda ise özellikle selülitlerin ilerleyen aşamalarında selülit mezoterapisi yapacak olan doktorlar kişiye özel ilaç karışımları da hazırlayabilmektedir. Genel olarak hazırlanan selülit mezoterapisi ilaç karışımlarının içeriğinde ise selülit geçirici ilaçların yanı sıra vitaminler, mineraller ve amino grup asitler yer almaktadır.

Özel olarak hazırlanan bu ilaç karışımları sayesinde, uygulama yapılan bölgelerde kolojen ve elastin üretimleri artmakta olup, aynı zamanda yağların parçalanması ve yok edilmesi de sağlanmaktadır. Selülit mezoterapisi ile ilaç selülitli bölgelere enjekte edildiği anda metobolizmanın hızlanmasını sağlamakta ve bu sayede yağların depolanmasının da önüne geçilmiş olmaktadır.

Selülit mezoterapisi 20 yaşından büyük olan herkese uygulanabilmektedir. Bu tedavi ise en fazla doktorunda kararına bağlı olarak, en fazla 3 ya da 6 seans olarak yapılmaktadır. Her selülit mezoterapi seansının arasının ise kesinlikle 15 gün olması gerekmektedir.

Selülit Mezoterapisi Yapan En İyi Doktorlar Ve Fiyatları Nelerdir?

Selülit en sık rastlanan problemlerden birisi olup,  tedavi edilmediğinde zamanlarda daha çabuk ilerleme göstermektedir. Bu nedenle diyet ve sporla geçmeyen, buna bağlı olarak ilerleyen selülit vakalarında en iyi çözüm yolu selülit mezoterapisi olmaktadır. Buna bağlı olarak selülit mezoterapisi yapan en iyi doktorlar ve fiyatları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

1- Dr. Gül Yıldırım

2- Dr. Evren Gökeşme

3- Dr. Fatih Somuncu

4- Dr. Fahri Mola

5- Dr. Tuğrul Abacıoğlu

6- Dr. Emre Tayfun

7- Opr. Dr. Gökhan Haytoğlu

8- Dr. Alparslan Topçu

9- Dr. Melda Demirtaşoğlu

10- Dr. Türker Üstün

Dr. Gül Yıldırım

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1989 yılında başarı ile mezun olan Dr. Gül Yıldırım, Kocaeli Üniversitesi Dermatoloji bölümünde görev almıştır. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı hastanelerde çalışmıştır. Amerika’dan döndükten sonra ise Göztepe SSK Hastanesi Dermatoloji bölümünde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Günümüzde ise tanınmış doktor kendi açtığı kliniğinde hastalarını kabul etmektedir. Dr. Gül Yıldırım selülit mezoterapisi fiyatları ise 1.400 TL ile 2000 TL arasında olmaktadır.

Dr. Gül Yıldırım selülit mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama selülit mezoterapisi işlem fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Evren Gökeşme

En iyi selülit mezoterapisi doktorlarından birisi olan Dr. Evren Gökeşme, GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nde ihtisas eğitimini alarak, 2014 yılında Dermatoloji uzmanı olmuştur. 2016 yılına kadar dermatolog olarak pek çok hastanede görev yapmıştır. Daha sonraları ise 2016 yılında kendi kliniğini açmıştır. Günümüzde Dr. Evren Gökeşme, kliniğinde hastalarını kabul etmektedir. Selülit mezoterapisi fiyatları ise uygulama yapılacak olan bölgelere göre kendi içinde farklılık gösterebilmek olup, buna bağlı olarak bu uygulamanın fiyatları 1500 TL ile 2250 TL arasında olmaktadır.

Dr. Evren Gökeşme selülit mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama selülit mezoterapisi işlem fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Fatih Somuncu

Dr. Fatih Somuncu, Hacettepe Tıp Fakültesi mezunu olup, uzmanlığını ise Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yapmıştır. Medikal Estetik ve selülit mezoterapisi hakkında en iyi doktorlardan birisi de, Dr. Fatih Somuncu olmaktadır. Dünya çapında tanınan bir doktor olan Dr. Fatih Somuncu, aynı isimli kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Dr. Fatih Somuncu selülit mezoterapisi fiyatları ise 1500 TL ile 2.500 arasında olmaktadır.

Dr. Fatih Somuncu selülit mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama selülit mezoterapisi işlem fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Fahri Mola

Dr. Fahri Mola, 1998 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. En iyi selülit mezoterapisi uzmanlarından birisi olan Dr. Fahri Mola, daha sonra ise Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik dalında İzmir Güzelyalı Asker Hastanesi’nden uzmanlığını almıştır. Bundan sonra ise kendi kliniğini açan Dr. Fahri Mola, halen İzmir Alsancak’ta olan kliniğinde hastalarını kabul etmektedir. Dr. Fahri Mola selülit mezoterapisi fiyatları, hastalara yapılan muayeneden sonra doktor tarafından kişisel olarak belirlenmekte olup, bu fiyatlar ise 1.500 TL ile 2.000 TL arasında değişmektedir.

Dr. Fahri Mola selülit mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama selülit mezoterapisi işlem fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Tuğrul Abacıoğlu

Dr. Tuğrul Abacıoğlu İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Alanında uzmanlaştıktan sonra kendi kliniği açarak hastalarına hizmet vermeye devam etmiştir. Medikal estetik alanında uzman olan Dr. Tuğrul Abacıoğlu, en iyi selülit mezoterapisi yapan doktorlardan birisi olmaktadır.  Dr. Tuğrul Abacıoğlu selülit mezoterapisi fiyatları ise doktor tarafından kişiye özel olarak belirlenmektedir. Buna bağlı olarak Dr. Tuğrul Abacıoğlu selülit mezoterapisi fiyatları genel olarak 2.000 TL ile 2.500 TL arasında olmaktadır.

Dr. Tuğrul Abacıoğlu selülit mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama selülit mezoterapisi işlem fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Emre Tayfun

Dr. Emre Tayfun Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1993 yılında mezun olmuştur. Dermatoloji ve estetik konularında uzman olan Dr. Emre Tayfun selülit mezoterapisi konusunda da, en iyi olan doktorlar arasında yer almaktadır. Dr. Emre Tayfun kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Dr. Emre Tayfun selülit mezoterapisi fiyatları hastaların tetkiklerinden ve yapılan muayeneden sonra doktor tarafından belirlenmektedir. Dr. Emre Tayfun selülit mezoterapisi fiyatları ise 1.800 TL ile 2.300 TL arasında olmaktadır.

Dr. Emre Tayfun selülit mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama selülit mezoterapisi işlem fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Opr. Dr. Gökhan Haytoğlu

Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun olan Opr. Dr. Gökhan Haytoğlu, daha sonra İ. Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında ihtisas yapmış ve Amerika’ya gitmiştir. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi dalında uzmanlaşan Opr. Dr. Gökhan Haytoğlu, Amerika’dan döndükten sonra ise kendi kliniğini açmıştır. Günümüzde kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Opr. Dr. Gökhan Haytoğlu selülit mezoterapisi fiyatları ise genel olarak 1.500 TL ile 2.000 TL arasında olmaktadır.

Opr. Dr. Gökhan Haytoğlu selülit mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama selülit mezoterapisi işlem fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Alparslan Topçu

Dr. Alparslan Topçu en iyi selülit mezoterapisi uzmanlarından birisi olmaktadır. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Dr. Alparslan Topçu uzmanlığını ise Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. Dr. Alparslan Topçu’nun birçok yabancı dilde yayınladığı bilimsel makalesi bulunmaktadır. Dr. Alparslan Topçu selülit mezoterapisi fiyatları ise 1.800 TL ile 2.500 TL arasında olmaktadır.

Dr. Alparslan Topçu selülit mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama selülit mezoterapisi işlem fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Melda Demirtaşoğlu

Dr. Melda Demirtaşoğlu, 2000 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2004 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’ndan uzmanlığını almıştır. Dr. Melda Demirtaşoğlu selülit mezoterapisi ve medikal estetik konularında uzman doktor olarak çalışmaktadır. Dr. Melda Demirtaşoğlu günümüzde İzmir Konak bulunan kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir. Dr. Melda Demirtaşoğlu selülit mezoterapisi fiyatları ise 1.500 TL ile 2.000 TL arasında olmaktadır.

Dr. Melda Demirtaşoğlu selülit mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama selülit mezoterapisi işlem fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Türker Üstün

En iyi selülit mezoterapisi uzmanlarından birisi olan Dr. Türker Üstün, 2002 yılında Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra ise 2014 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünden uzmanlığını almıştır. Dr. Türker Üstün günümüzde kendi kliniğinde hastalarını kabul etmektedir. Dr. Türker Üstün selülit mezoterapisi fiyatları ise genel olarak 1.500 TL ile 2.200 TL arasında değişmektedir.

Dr. Türker Üstün selülit mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama selülit mezoterapisi işlem fiyatları 5000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Soğuk Lipoliz Nedir, Nasıl Yaptırılır? Güncel Fiyatlar başlıklı makalemizde soğuk lipoz, soğuk lipoz fiyatları ve soğuk lipoz nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.