İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Uncategorized @tr 19 Mayıs 2022 207 Görüntüleme

Yazın saç ekimi yapılır mı? Yazın Saç ektirmek zararlı mı? En iyi saç ekimi yapan merkezler ve fiyatları…

İçindekiler

Yazın saç ekimi yapılır mı? Yazın Saç ektirmek zararlı mı? En iyi saç ekimi yapan merkezler ve fiyatları noktasında doğru merkez seçimi ile herkesin istediği saçlara kavuşabileceğini belirtmek gerekir. Saçlarını gür ve sağlıklı görmeyi elbette herkes ister. Yıllar öncesinde çözümsüz kalan ve herkesin genetiğinin dışına çıkamadığı kellik problemi günümüzde saç ekimi yöntemi ile kolayca çözülebilmektedir.  Özellikle ülkemizin saç ekimi konusunda dünya çapında bir başarıya sahip olması pek çok insana güven vermektedir. Her ay binlerce insan kendi ülkelerinden Türkiye’ye gelip burada saç ekimi işlemini gerçekleştirmektedir. Bu işlem, yaz aylarında da rahatlıkla yapılabilmektedir. Ülkemizde bu işi başarıyla yapan çok sayıda doktor bulunmaktadır. Böylece dünya çapında pek çok müşteriye hizmet etmektedirler. Bu hekimler ve kliniklerin en iyilerinden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  1. Serkan Aygın Hair Transplant Clinic
  2. Asmed Saç Ekim Merkezi – Dr. Koray Erdoğan
  3. Handan Yavuz
  4. Vital Fulya – Dr. Zekeriya Kul Saç Ekim Merkezi
  5. Arenamed Saç Ekim Merkezi – Serkan Aydın
  6. AHD Clinic Saç Ekim Merkezi – Dr. Hakan Doğanay
  7. Transmed Klinik Saç Ekim Merkezi – Dr. Melike Külahçı
  8. Ankara International Saç Ekim Merkezi – Doç. Dr. Serdar Gökrem
  9. Medical Hair Saç Ekim Merkezi – Dr. Sibel Ulusan
  10. Vasfi Çelik

1.Dr. Serkan Aygın

Dr. Serkan Aygın ülkemizi saç ekimi konusunda tüm Avrupa’da büyük başarıyla temsil eden isimlerden biri olarak bilinmektedir. Türkiye’nin tıp alanındaki başarısının saç ekimine de yansımasının en belirgin göstergesi Serkan Aygın’ın Avrupa’nın en başarılı saç ekimi doktoru ödülü almasıyla ortaya koyulmuştur. 4 Aralık 2019 tarihinde Paris’te düzenlenen ödül töreniyle Serkan Aygın’ın 23 senelik deneyiminin en belirgin sonuçları alınmaya başlanmıştır.

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi mezunu olan ve hem dermatoloji hem de farmakoloji uzmanlığı bulunan Serkan Aygın başarılı çalışmalarını sürdürmektedir. Fiyatların 6000- 18.000 civarında olduğu bilinmektedir.

Dr. Serkan Aygın saç ekimi işlem  fiyatları yapılacak olan işleme göre değişmektedir. İşlem fiyatları ortalama 6000 ile 18.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

2.Dr. Koray Erdoğan

Dr. Koray Erdoğan hem ülkemizde hem de dünya çapında saç ekim işlemlerindeki başarısıyla adını duyurmuş bir isimdir. Asmed saç ekim merkezinde gerçekleştirdiği işlemler sayesinde müşterilerin mutlu bir şekilde ayrıldığı sonuçlar ortaya koyulmaktadır. Hijyenik sağlık koşulları çerçevesinde gerçekleştirilen saç ekimi ile pek çok kişinin hayalindeki saçlara kavuşmasını sağlayan ünlü doktor pek çok farklı ülkeden insana da hizmet vermektedir.

Saç ekim işleminin yanı sıra bu alanda eğitim ve seminerler de vererek başka başarılı hekimlere destek olmaktadır. Klinikte ortalama saç ekimi fiyatı 5000-10.000 civarındadır.

Dr. Koray Erdoğan saç ekimi işlem  fiyatları yapılacak olan işleme göre değişmektedir. İşlem fiyatları ortalama 6000 ile 18.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

3.Dr. Handan Yavuz

Dr. Handan Yavuz sektörde başarısını kanıtlamasının ardından kendi adıyla bir klinik açan doktor, alanının en başarılı isimlerinden bir tanesidir. Özellikle kadınlara sunduğu başarılı saç ekim ve saç güçlendirme işlemleri sayesinde büyük bir ün kazanmıştır. “İçte sağlık, dışta güzellik” mottosuna sahip kliniğinde hizmetlerini sürdüren Handan Yavuz saç ekimindeki başarısının yanı sıra medikal estetik alanında da başarılı hizmetler sunmasıyla bilinen bir isim haline gelmiştir.

2015 senesinden beri hem yerli hem yabancı hastalarla özel olarak kendi muayenesinde ilgilenen Handan Yavuz saç ekim işlemleri fiyatı 5000-10.000 civarındadır.

Dr. Handan Yavuz saç ekimi işlem  fiyatları yapılacak olan işleme göre değişmektedir. İşlem fiyatları ortalama 6000 ile 18.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

4.Dr. Zekeriya Kul

Dr. Zekeriya Kul ülkemizin saç ekim uzmanları arasında en başarılı isimlerinden biri olmasının yanı sıra saç ekimi hususunda en tecrübeli doktorlardan biri olarak da bilinmektedir. Saç ekimin başarılı olması, hoş ve estetik bir görüntüye kavuşurken doğallığın kaybedilmemesi açısından büyük bir özenle işlemleri gerçekleştirmektedir.

Pek çok farklı ülkede hizmet vermiş olan Zekeriya Kul, ülkemizde de hizmetlerini sürdürmektedir. Dubai’de de saç ekimi gerçekleştirdikten sonra ülkemizde de zaman zaman hasta kabul ettiği bilinmektedir. Fiyatlar 20.000 ile 50.000 tl arasında değişmektedir.

Dr. Zekeriya Kul saç ekimi işlem  fiyatları yapılacak olan işleme göre değişmektedir. İşlem fiyatları ortalama 6000 ile 18.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

5.Dr. Serkan Aydın

Dr. Serkan Aydın, ülkemizin en iyi saç ekim merkezlerinden birinde hizmet vermektedir. Ülkemizde ve Avrupa’da ismini büyük kitlelere duyuran Serkan Aydın, özellikle DHI ve Safir FUE yöntemlerini başarıyla kullanabilmesi ile dikkat çekmektedir. Ünlülerin saç ekim doktoru olarak da bilinen Serkan Aydın her gün pek çok kişinin büyük bir memnuniyete sahip olduğu hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Alanında uzmanlığıyla bilinen daha pek çok kişi ile Arenamed saç ekim merkezinde çalışmalarını sürdürmektedir.

İşleme ve ne zaman yapıldığına göre saç ekim fiyatları değişebilse de genel ortalama ücretin 2500 ile 4000 dolar civarında olduğu bilinmektedir.

Dr. Serkan Aydın saç ekimi işlem  fiyatları yapılacak olan işleme göre değişmektedir. İşlem fiyatları ortalama 6000 ile 18.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

6.Dr. Hakan Doğanay

Dr. Hakan Doğanay 18 senelik tecrübesiyle saç ekimi denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biridir. 2003 senesinde kurduğu AHD Clinic Saç Ekim Merkezi’nde hizmetlerini sürdüren Hakan Doğanay, en çok tavsiye edilen doktorlardan biri olarak bilinmektedir. Saç ekimi hususunda dünya çapında kalite standartları bulunan doktor, hasta memnuniyetini en önemli kriter kabul ederek hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Pek çok saç ekim yöntemi için de Türkiye’de öncülük yapmış ve bu alanda gelişmelere destek olmuş bir isimdir.

En başarılı saç ekim doktorları arasında olan Hakan Doğanay saç ekim işlemlerini her greft için 1-2 euro arasında belirlemekte ve buna göre hizmetlerini vermektedir.

Dr. Hakan Doğanay saç ekimi işlem  fiyatları yapılacak olan işleme göre değişmektedir. İşlem fiyatları ortalama 6000 ile 18.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

7.Dr. Melike Külahçı

Dr. Melike Külahçı uzun yıllardan itibaren hizmet veren en eski kliniklerden biri olan Transmed Klinik’te çalışmaktadır. 1994 senesinde kendi kurduğu klinikte çalışmalarını sürdüren ve bunun yanında uluslar arası düzeyde seminerler veren Melike Külahçı, ülkemizin saç ekimi konusunda başarısını duyurmasına katkı sağlayan isimlerden bir tanesidir. En son teknolojiden her zaman faydalanan yapısı sayesinde saç ekimi teknolojilerinin ülkemizde yaygınlaşması ve bugünkü noktaya gelebilmesine destek olmuştur.

Saç ekim işlemleri içerisinde FUE yöntemi ve DHI yöntemi ile sağladığı işlemlerle hasta memnuniyeti elde eden Melike Külahçı hizmetlerini 6000 ile 18.000 tl arasında vermektedir.

Dr. Melike Külahçı saç ekimi işlem  fiyatları yapılacak olan işleme göre değişmektedir. İşlem fiyatları ortalama 6000 ile 18.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

8.Doç. Dr. Serdar Gökrem

Doç. Dr. Serdar Gökrem ülkemizin başarılı saç ekim uzmanlarından biri olarak bilinmektedir. Ankara’da hizmet veren Serdar Gökrem, doğal görünümlü saç ekimleri gerçekleştirmeye ekstra özen göstermekte ve böylece hastalarını memnun eden sonuçlar ortaya koymaktadır. Uluslar arası düzeyde pek çok bilinen bilimsel makale yazarak alanındaki bilgi birikimi ve tecrübesini kanıtlamış bir isim haline gelmiştir. Bu bilgilerle dünya çapında pek çok doktora ışık tutup kendilerini geliştirmelerine destek sağlamıştır.

Özellikle FUE yöntemi ile saç ekim işlemlerini gerçekleştiren Serdar Gökrem bunun yanında Micromotor tekniğini de başarıyla kullanmaktadır. Fiyat ortalaması ise 6.000 ile 15.000 tl arasında olduğu bilinmektedir.

Doç. Dr. Serdar Gökrem saç ekimi işlem  fiyatları yapılacak olan işleme göre değişmektedir. İşlem fiyatları ortalama 6000 ile 18.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

9.Dr. Sibel Ulusan

Dr. Sibel Ulusan başarısını kanıtlamış kadın saç ekim doktorlarından bir tanesi olarak ün kazanmıştır. Hem ülkemiz hem de dünya çapında başarılı bir saç ekim uzmanı olarak bilinen Sibel Ulusan, en yüksek greft ekimi işlemi gerçekleştiren az sayıda bulunan doktorlardan bir tanesidir. Saç ekim işlemlerini maksimum verimle gerçekleştirerek hastaların memnun bir şekilde klinikten ayrılmasını sağlamaktadır.

Hastalara özel analizler gerçekleştirerek ve planlamalar yaparak işlemlerini yapan tecrübeli doktor FUE yöntemi ile 34 ayrı ülkeden hastaya hizmet vermektedir. Medical Hair bünyesindeki işlemleri için 2000 ile 4000 dolar arasında değişen fiyat aralığı bulunmaktadır.

Dr. Sibel Ulusan saç ekimi işlem  fiyatları yapılacak olan işleme göre değişmektedir. İşlem fiyatları ortalama 6000 ile 18.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

10.Dr. Vasfi Çelik

Dr. Vasfi Çelik, ülkemizin en önemli saç ekim uzmanlarından biri olarak dikkat çeken isimlerdendir. İşlemlerine yeni başlamasına karşın aldığı olumlu geri dönüşler ve başarılı işler sayesinde kısa sürede ün kazanmış bir isim haline gelmiştir. Bununla beraber başarılı saç ekimi işlemlerine daha uygun fiyatla erişmek isteyenler için vazgeçilmez isimlerden biri olarak kabul edilmektedir. Daha çok yerli müşterileri olmakta fakat yavaş yavaş farklı ülkelerden müşterilerle de çalışmaya başlamasıyla bilinen bir isimdir.

Başarılı saç ekim hizmetleri veren doktorun ortalama fiyat olarak 4000 ile 13000 tl arasında saç ekim işlemleri gerçekleştirdiği bilinmektedir.

Dr. Vasfi Çelik saç ekimi işlem  fiyatları yapılacak olan işleme göre değişmektedir. İşlem fiyatları ortalama 6000 ile 18.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Saç Ekiminde Acı Olur mu?

Saç ekiminde acı olur mu? Sorusu bu hizmetten faydalanmak isteyen pek çok kişi tarafından son derece merak edilen konulardan biridir. Belirtilmesi gerekir ki günümüzde saç ekim teknolojileri hızla gelişmekte ve bu gelişmeler dolayısıyla hem işlemlerin kalitesi artmakta hem de konfor sağlanmaktadır. Geliştirilen yeni yöntemler sayesinde saç ekimi ağrısız bir şekilde gerçekleştirilebilmekte ve hastaların rahatlıkla hizmetten faydalanabilmesi mümkün kılınmaya çalışılmaktadır.

Lokal anestezi uygulaması yapılması ile birlikte hastaların acı hissetmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Özellikle sedasyon ile hastaların operasyonu hissetmeyecek şekilde işlemi tamamlayabilmesi mümkün olmaktadır. Anestezi ve operasyon korkusu söz konusu olan hastalarda, uykuda saç ekimi işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Böylece herkes için acı olmadan saç ekimi gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.

Saç Ekim İşleminde Sağlıklı Saçlar Zarar Görür mü?

Saç Ekim İşleminde Sağlıklı Saçlar Zarar Görür mü? Noktasında bölgesel kellik ya da dökülme problemi olan hastaların oldukça merak ettiği önemli sorulardan birini yanıtlamak gerekir. Öncelikle, saç ekim işlemleri cerrahi bir işlem olarak kabul edilmektedir. Saçların sağlığı ve hastaların sağlığı için bu işlemi alanında uzman doktorların gerçekleştirmesi büyük bir öneme sahiptir. Uzman doktorlar ile gerçekleştirilen saç ekim işlemlerinden önce uygun analizlerin yapılması, saç yapısına göre geliştirilen bir planlama ve tüm bunlardan sonra hastaya özel saç ekim işlemlerinin gerçekleştirilmesi önem taşımaktadır.

Gerekli greft sayısının belirlenmesi, saç çizgisinin belirlenmesi, saç ekimi gerçekleştirilecek alanın özel bir şekilde işaretlenmesi işlemin en önemli adımlarından bazılarıdır. Böylece işlem uygun alana gerçekleştirilmekte ve başka saçlara zarar verilmesinin önüne geçilmektedir. Saç ekimi konusunda herhangi bir saç problemi yaşamak istemeyen kişilerin bu noktada uzman ve tecrübeli doktorları tercih etmesi son derece önem kazanmaktadır.

Saç Ekim İşleminden Önce ve Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç Ekim İşleminden Önce ve Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir? Noktasında en yüksek verimi alabilmek için dikkatli olmak ve işlem öncesinde de sonrasında da belli durumlara özen göstermek gerekmektedir. Öncelikli olarak hastaların alkol ve sigara kullanımını saç ekim işleminden en az 1 hafta, en iyi sonuç için ise 2 hafta öncesinden bırakması gerekmektedir. Ayrıca aspirin gibi kan sulandırıcı etkisi bulunan ilaçların ise minimum 10 gün öncesinden bırakılması gerekmektedir. Bunun yanında saç ekim işlemi gerçekleştirecek olan kişilerin diyabet, kalp gibi rahatsızlıkları olması durumunda kendi doktorlarından işlem için onay almaları gerekmektedir. Bu sayede saç ekimi hazırlıkları en iyi şekilde tamamlanmış olmaktadır. Saç ekimi merkezinde de son yapılan kan testleri ve analizler doğrultusunda hastanın işleme hazır olup olmadığını kontrol edebilmek mümkün hale gelmekte ve buna göre karar alınabilmektedir.

Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler noktasında ise öncelikle hastaların çok dikkatli olması gerektiğinin altını çizmek faydalı olacaktır. Ekilen saçların deriye uyum sağlayabilmesi, burada gelişimlerinin ve büyümelerinin hızla sağlanabilmesi için en ufak detaylara bile dikkatli yaklaşmaları önem kazanmaktadır. Saç ekiminin ardından hastaların ilk 10 gün boyunca güneş temasından tamamen korunmaları gerekmektedir. Bunun yanında nemli ve buharlı ortamlarda vakit geçirmek de saç ekim işlemini olumsuz etkilemektedir. İlk bir ay içerisinde ise deniz ya da havuz suyundan uzak olunması, ağır sporlar yapılmaması işlemin başarılı olması açısından önemlidir. İkinci ayın ardından ekilen saçlar tümüyle döküleceği için üçüncü ayın bitiminin ardından tekrar çıkacak saçlar için mutlaka düzenli ve besleyici bir beslenme düzenine geçilmeli, iyi bir uyku alınmalıdır. Böylece saçlar sağlıklı bir şekilde uzayabilmektedir. Bir yıllık süre içerisinde saçlar tamamen doğal ve güçlü haline dönebilmektedir.

Saç Ekimi İşleminin Genel Süreçleri

Saç Ekimi İşleminin Genel Süreçleri gerçekleştirilen işlem hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler tarafından merak edilen bir konuya işaret etmektedir. Saç ekim işlemlerinde hastanın durumu, istekleri değişebileceğinden saç ekim planının doğru oluşturulması da önem kazanmaktadır. Bu plan bağlamında saç ekim işlemi için anestezi uygulaması gerçekleştirilmekte ve bölgenin uyuşturulması sağlanmaktadır.

Bunun ardındaki aşamada donör alanından greft toplama gerçekleştirilmektedir. Tüm hastalar için ihtiyaç duyulan greft sayısı farklı olmaktadır. Aynı zamanda donör bölgesi genel itibariyle ense bölgesinden tercihe dilmektedir. Bu işlemin ardından FUE yöntemi ile beraber greftler özel bir solüsyonla beklemeye alınmakta, saç ekim gerçekleştirilecek olan bölgede kanal hazırlama işlemi başlamaktadır. Buraya greftler yerleştirilmesinin ardından saç ekim işleminin sonlanması mümkün hale gelmektedir.

Saç ekimi DHI yöntemi ise greftlerin tek tek toplanmasının ardından doğrudan saç ekilecek olan bölgeye yerleştirilmesi sağlanmaktadır. Bu yöntem ile birlikte kanal açma ayrı ve özel bir aşama olmaktan çıkarılmaktadır. Kanal açma ile greft işlemi doğrudan özel olarak geliştirilmiş bir aletin yardımıyla sağlanabilmektedir. Tüm greftlerin yerleştirilmesinden sonra ise saç ekim işlemi tamamlanmaktadır. İşlemin tamamlanması ile birlikte hastanın dikkatli olması gereken bir sürece girilmekte, burada doğru yönlendirmelere uyulmasıyla başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Saç Ekim İşlemi İçin Yaş Sınırı Var mı?

Saç Ekim İşlemi İçin Yaş Sınırı Var mı? Noktasında saç ekimi yapılması için kişilerin saç ile saç derisi gelişiminin tam olarak tamamlanmış olması önemlidir. Pek çok işlem gibi, işlemin uygulanacağı bölgenin gelişiminin ne durumda olduğu büyük önem kazanmaktadır. Aksi takdirde alanın gelişimi bozulabilmekte ve aynı zamanda sorunun daha farklı bir şekilde ilerlemesi söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumları önleyebilmek için yaş sınırlarına uygun hareket ederek işlemleri gerçekleştirmek büyük fayda sağlamaktadır.  Yaş sınırları doğrultusunda saç ekim işlemlerinden son derece yüksek verim elde edebilmek mümkün hale gelmekte ve sorunsuz işlem gerçekleştirilmektedir.

Saç ekim işlemlerinde yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. 18 yaş hem kişinin kendisinin bu kararı alabilmesi hem de gelişiminin önemli ölçüde tamamlanmasından ötürü ideal bir yaş olarak kabul edilmektedir. Hem saç ekimi hem diğer pek çok medikal estetik işlemlerinde de 18 yaşın bir sınır olduğu bilinmektedir. Bu yaş doğrultusunda kişi kendi kararlarını daha emin bir şekilde verebilmekte ve daha az etki altında kalmaktadır. Bunun yanı sıra bedensel olarak gelişiminde büyük bir aşama sağlanmış olmaktadır. Erken yaşlarda saç kaybının meydana gelmesi, herhangi bir dış ya da iç etmenden kaynaklı olabilmektedir. Saç ekimi işlemi sayesinde nedeni her ne olursa olsun 18 yaş üstü bireylere hizmet verilmektedir.

 

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye’nin En İyi Gastroenterologları Hangileri? başlıklı makalemizde gastroenterolog ve gastroenterologlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.