İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık, Uncategorized @tr 29 Nisan 2020 361 Görüntüleme

Ankara Saç Ekimi Merkezleri ve Fiyatları 2020

İçindekiler

Ankara Saç Ekimi Merkezleri, Ankara Saç Ekimi Merkezleri İyi Bir Hizmet Verir mi? Ankara Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

Ankara Saç Ekimi Merkezleri

Ankara saç ekimi işleminde bu işlemi yaptırmak isteyenler için farklı seçenekler sunmaktadır. İşlemi yaptırmak isteyenler gidebileceği saç ekimi merkezlerinden bazılarına örnek vermek gerekirse, Ankara’da en çok bilinen saç ekimi merkezleri listesinde şu isimler yer alabilir;

 • Fehmi Armani Kliniği
 • ECM Saç Ekim Merkezi
 • Tripaesthetic Saç Ekim Merkezi
 • Hairline Clinic
 • Naturel Hair
 • Ankara International Saç Ekimi Merkezi
 • Este Science

Ankara saç ekimi merkezleri denildiğinde, şehirde bulunabilecek en iyi saç ekim merkezleri isimleri bu şekilde öne çıkmaktadır. Saç ekimi işleminde, işlemi uygulattığınız yer de önemli olduğu için, bireylerin tercih ettikleri yerin bu konuda gerekli uzmanlık derecesine sahip olup olmadığına dikkat etmesi gerekmektedir. Beklenen sonucun olması gereken sürede ve sağlıklı bir şekilde alınmasında bu durum rol oynamaktadır.

Saç Ekiminde Hangi Yöntem Kullanılmalıdır?

Saç ekim merkezlerinde kullanılan yöntemler, birbirinden farklı olabilmektedir. Geçmiş yıllarda kullanılan yöntemlerin neler olduğuna bakıldığında, FUT yönteminin kullanıldığı görülür. FUT yönteminde ne kadar iyi bir işlem yapılırsa yapılsın, kafa derisinde az da olsa iz kalmaktadır. Buna karşılık teknolojinin ilerlemesiyle birlikte FUE tekniği geliştirilmiştir.

Günümüzde FUT yöntemini kullanan saç ekim merkezi neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu işlem için klinik tercihi yapılırken, FUE yönteminin kullanıldığı yerlerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. FUE yönteminde kafa derisinde iz kalmaz. İyileşme süresini de hızlandırması sayesinde, genellikle saç ekim merkezleri de bu yöntemi kullanır.

FUE Saç Ekimi Neden Daha Avantajlı?

FUE saç ekimi yönteminin avantajları daha fazla olduğu için bu yöntem sıklıkla karşınıza çıkmaktadır. Bu yöntemin neden daha avantajlı olduğunu merak edenler için, şunlar sıralanabilir;

 • İlk başta sağladığı ve saç ekimi yaptıranlar için de oldukça güzel bir avantaj olan, saç ekimi yapılan bölgede hiçbir iz bırakmaması olarak gösterilir.
 • Bu yöntemin uygulanmasından sonra çıkmaya başlayan saçlar, doğal görünümü ile dikkat çekmektedir.
 • Eski yöntemde saç ekimi işleminde acı hissedilebilmektedir. FUE yönteminde ekim işlemi sırasında ağrı hissedilmez.
 • Saç ekimi bölgenin tümüne değil tek tek yapılır. Bu da alınan sonucun kalitesini yükseltmektedir.
 • Hasta, bu yöntemde seans sayısını ve seans sıklığını kendisi belirleyebilmektedir.

Ankara Saç Ekimi Merkezleri İyi Bir Hizmet Verir mi?

Ankara saç ekimi merkezlerinde verilen hizmet, tercih ettiğiniz saç ekimi merkezinin ne kadar iyi olduğuna bağlıdır. İyi bir saç ekimi merkezini tercih ederseniz alacağınız sonuç da bir o kadar iyi olur.

Ankara saç ekimi merkezleri arasında bu alanda iyi hizmet veren ve teknolojinin son yöntemlerini kullanarak saç ekim işlemi yapan yerler de bulunmaktadır. Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin öncelikle Ankara’daki saç ekim merkezlerini araştırıp, haklarında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu süreçte, işlemin yapılacağı yerin tercih edilmesi konusunda titiz davranılması gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrasında Saç Dökülmesi

Saç ekimi yaptırdıktan sonra saç dökülmesi yaşanması oldukça normal bir durumdur. Genellikle saç ekimi sonrasında saç dökülmesi gören kişiler, bu anlamda bir endişe duyar. İşlem sonrasında bu işlemi yaptıran herkesin yaşadığı bir durum olarak saç dökülmesinden endişe etmenize gerek olmadığı söylenmektedir.

Herkeste olmasa da birçok kişide görülen bu durumda, saç kılları dökülmektedir. Ekilen kökler yine yerinde kaldığı için, dökülen kılların yerine yeni saçlar çıkabilir. Bu nedenle bu durumu yaşayanların korkmasına gerek kalmaz. Saç dökülmesi durumu, birçok kişide 15 – 45 gün aralığında devam eder. Bu süreçten sonra saçların dökülmesi azalır ve saçlar artık sadece uzamaya başlar. Yeni çıkan saçlar da var olan saçlarınızla aynı sağlığa sahip olur.

Ankara Saç Ekimi Fiyatları

Ankara saç ekimi fiyatları, saç ekimi yapılacak kişinin saç dökülme yoğunluğuna göre değişmektedir. Kafa derisinde artık saç kökü olmayan bölge yoğunluğu fazla ise o zaman fiyatta da artış olur. Saç ekimi uygulanacak olan bölge ne kadar az olursa fiyat düşer. Buna göre bir aralık verilmesi gerekirse, saç ekimi için kafa derisinin durumuna göre verebileceğiniz en düşük ücret bin TL’dir. En yüksek ücret ise ki bu genelde tüm kafa derisi için uygulanan saç ekimi işlemleri için belirlenen ücrettir, 12 Bin TL olarak bilinmektedir. Ankara saç ekimi merkezlerinde de fiyat aralığı bu şekilde oluşmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Saç ekimi fiyatları, saç ekiminde kullanılan yönteme göre ve ekim işleminde kullanılacak greft (kıl kökü) sayısına göre değişmektedir.  Saç ekiminde genellikle FUE yöntemi kullanıldığı için, bu anlamda kliniklerde ciddi bir fiyat farkı görülmez. Kliniğin bu alandaki uzmanlığı ile birlikte, işlemde kullanılan greft sayısının, bu konuda belirleyici olduğu söylenmektedir. Greft sayısı en az 500 greft olabilmektedir. Bu 7 bin grefte kadar çıkar ve her artışta fiyatın da arttığı görülür. Ankara saç ekimi merkezleri, 500 greft için en az bin – bin 500 TL arasında bir fiyat vermektedir. 7 bin greft için de verilebilecek en yüksek ücret 11 bin – 12 bin TL arasında değişir.

Bir önceki yazımız olan Boy Uzatma Ameliyatı Nedir, Kimlere Yapılır? başlıklı makalemizde boy uzatma, boy uzatma ameliyatı ve boy uzatma ameliyatı kimlere yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.