İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Uncategorized @tr 8 Ekim 2022 121 Görüntüleme

CHP’den Öğretmenlik Meslek Kanunu İle İlgili Beklenen Değişiklik…

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, bir yandan öğretmenlerin hem derece hem de kademelerine uygun bir şekilde maaşlarda iyileştirme olması için devlet memurları kanunu ile öğretmenlik meslek kanunu değişiklik yapılma durumlarının teklifleri TBMM kanadına sunuldu.

Konu ilgili olarak gelen açıklamalar sırasında CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya bir yandan da TBMM kanadında verilen öğretmenlik meslek kanun teklifleri kabul edilmeyecek olduğunun hatırlatılması ardından ifadelere yer verdi.

Meslek Kanunu İçin Son Dakika Açıklaması…

Meslek kanunu teklifi için son dakika açıklaması sırasında; “Öğretmenleri ayrıştıran, öğretmen meslek kanunu diyemeyeceğimiz bir kanunla karşı karşıya kaldık. Bu kanunu, Anayasa Mahkemesi’ne, CHP grubu olarak götürdük. Anayasa Mahkemesi, anayasaya aykırılığı konusunu esastan görüşmeye başladı. Ama ne yazık ki, Milli Eğitim Bakanlığı Anayasa Mahkemesi’ne bizim bu müracaatımızdan sonra, Anayasa Mahkemesi’nin esastan görüşmesine rağmen alelacele bir yönetmelik çıkararak, öğretmenlere yaz tatilini zehir ederek 19 Kasım’da öğretmenleri bir sınava tabi tutacağını söyledi.

600 binin üzerinde öğretmenimiz, bu sınava girmek için bir çaba içerisine girdi. Bir tek nedeni vardı, öğretmenlerin özlük haklarına her hangi bir iyileştirme yok sadece sınavla uzman öğretmen, başöğretmen diye bir ayrım yaparak öğretmenlerin maaşlarında iyileştirme vaadinde bulunuyordu.” İfadelerine yer verdi.

İktidar İçin Bu Yapılacak…

Meclis kanadından yeni bir kanun teklifleri sunulduğuna dair ifadelere yer veren Kaya; teklif içerin kısmında detaylara yer verildi.

“Bu kanun teklifimiz çok açık ve net. 1 ila 3’üncü dereceden aylık alanlar için yüzde 140 maaş artışı gerçekleşecek. Yani 1 ve 3’üncü derecedeki öğretmenlerimizin 4 bin 437 lira maaşlarında artış yaşanacak. 4 ila 6’ncı derecede aylık alan öğretmenlerimizin de yüzde 100’ün üzerinde bir artışla 3 bin  169 lira maaşlarında bir artış öngörüyor.

Mesleğe yeni başlayan 7 ila 9’uncu derecede aylık alan öğretmenlerimizde de yüzde 60 düzeyinde artarak 901 lira maaşlarında artış sağladık. Bunların tamamı sınavsız gerçekleşecek. Öğretmenlerimizin özlük haklarını, sosyal haklarını, ekonomik haklarının düzenlemenin başka bir yolu yoktur. Ya 23 Kasım 2018’de hazırlamış olduğumuz öğretmen meslek kanunu yasalaşacak. Bu iktidar buna yanaşmıyor, bizim iktidarımızda bunu yapacağız.” İfadeleri öne çıktı.

Tekliflerde Son Durum…

Teklifler için Kaya tarafından yapılan açıklama sırasında; “Milletvekillerine çağrım şudur, gelin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerimize sahip çıkalım. Meclis Başkanı Sayın Mustafa Şentop’a da çağrımdır; bu kanun teklifimizi zaman geçirmeden komisyon ve genel kurulda görüşmeye başlayalım, öğretmenler 19 Kasım’da sınava girmek zorunda kalmasın.” İfadelerine de yer verildi.

Bir önceki yazımız olan Öğretmen Hakları İçin Hazırlanan Önerge Cumhur İttifakı Tarafından Reddedildi! başlıklı makalemizde haber, öğretmen ve öğretmen hakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.