İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık, Uncategorized @tr 29 Nisan 2020 365 Görüntüleme

En İyi Su Arıtma Su Cihazı, Evde Sağlıklı Su İçin!

İçindekiler

Evde Sağlıklı Su İçin! Arıtma Su Makinesi İşe Yarıyor Mu?

Koronavirüs sebebi ile neredeyse herkesin günlerini evinde geçirdiği bu dönemde, su masrafları da epey artmış durumda. Musluk suyunun güvenilirliğini yitirdiği ve sağlık testlerinden geçemediği düşünüldüğünde, pek çok ailenin çay demlemekten gündelik su tüketimine kadar ekstra sterilize etmiş mineralli suları kullanmak istemesi de oldukça normal karşılanıyor. Fakat dışarıdan paket halinde hazır su satın almak son derece maliyetli olabiliyor. Bu durumun ise pek çok kişiyi su arıtma sistemleri arayışına soktuğu anlaşılıyor. Su arıtma cihazı markaları, su arıtma cihazları fiyatları gibi konularda yapılan aramalar her geçen gün daha fazla artmaktadır. Fakat asıl merak edilen soru, genel olarak su arıtma cihazları işe yarıyor mu sorusu. Çünkü böyle bir dönemde harcanan paranın gerçek bir yatırım haline dönüşmesini isteyen insanların sayısı hayli fazla. Bu içerikte, arıtma su makinesi işe yarıyor mu gibi, su yumuşatma sistemleri ile ilgili sorularınızın tamamına yanıt verebilmeyi umuyoruz.

Su Arıtma Sistemleri Nedir?

Su arıtma sistemleri, en sağlıklı ve mineral oranı yüksek olan suyu musluktan içebilme konforunu size sağlayan sistemlerdir. Şişeler, damacanalar kullanarak her suya ihtiyacınız olduğunda ekstra efor sarf etmek ve evinizdeki su stoğunu sürekli kontrol etmek zorunda kalmak yerine, musluğunuza taktırdığınız bir su yumuşatma cihazı sistemi sayesinde, sağlıklı su tüketimini daha pratik hale getirmeniz mümkün. Bu sistemler, genellikle birden farklı filtre sistemini aynı anda kullanarak suyu en yararlı ve gereksiz maddelerden arınmış hale getirir. Bu filtrelerin temel amacı, su içerisinde bulunan klor ve kirecin sudan arındırılmasını sağlamaktır.

Su Arıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

 1. Su arıtma cihazları işe yarıyor mu sorusunu cevaplayabilmek için, belki de önce bu sistemlerin nasıl çalıştığını anlamak gerekiyor. Bu makinelerde, musluktan gelen su, tortu, çamur, kireç ya da farklı kalıntılar ile birlikte sisteme girer. Sisteme giren su öncelikle sedement filtre denilen bir aşamdan geçer. Bu aşamada temel kirlerinden arınan su, granül aktif karbon filtreye gönderilir. Bu sayede detaylı temizlik süreci de başlamış olur.
 2. Bu aşama partikül düzeyinde temizlik sağlamaktadır. Genel olarak Hyundai su arıtma cihazı gibi gelişmiş su arıtma cihazlarını tercih eden bireyler, sularını aktif karbon monekülleri aracılığı ile temizleyen ekstra filtrelerden geçirmiş olurlar. Bu aşama, suyunuzun gözle hemen görülemeyen klor ya da kireç gibi materyallerden arınmasını sağlayan temel aşamadır.
 3. Su arıtma cihazı markaları yapanlar, genellikle popüler markaları tercih eder. Bunun yerine her bir cihazın filtre özelliklerini incelemek daha doğru bir tercih olacaktır. Örneğin prestijli markalar, son derece derin temizlik sağlayan Membran filtreye sahiptir. Bu filtre, suyun içerisinde bulunan ve çıplak gözle anlaşılması kesinlikle imkansız olan bakterilerin, mikropların ya da zehirli materyallerin sudan ayrıştırılmasına yardımcı olur. Membran, latince dilinde zar anlamına gelmektedir. Membran filtre, bir hücre zarı titizliği ile en küçük canlı ve monekülleri bile değerlendirmeden geçirir ve suyunuzu saf suya çevirmeyi hedefler.
 4. Su yumuşatma sistemleri, membran filtreyi kullandığında, bir milimetrenin on milyonda biri küçüklüğündeki maddeleri bile saptayabilir ve bu maddelerin suyun dışına atılmasında yardımcı olabilir. Kent şebekelerinden gelen suyun çok sayıda madde ile karşılaştığı düşünüldüğünde, bu tür bir teknoloji sağlıklı su içmenize ekstra yarar sağlayacaktır. Dolayısıyla arıtma su makinesi işe yarıyor mu sorusunun cevabı bu noktada verilebilir. Evet, arıtma su kesinlikle işe yarıyor!
 5. Membran filtre, su yumuşatma sistemlerinin genellikle son aşaması olarak değerlendirilir. Bu aşamadan sonra suyunuz cihazın su tankına ya da su deposuna aktarılır. Siz her musluğu açtığınızda cihazın yeniden su arıtmasını beklemek zorunda kalmazsınız. Bu sayede daha pratik bir kullanım sağlanmış olur.

En İyi Arıtma Cihazı Nasıl Seçilir?

Günümüzde en popüler arıtma cihazı markalarından bazıları Ravent, İhlas, Arçelik ya da Hyundai gibi markalardır. Bundan dolayı özellikle İhlas su arıtma cihazı fiyatları 2020 araştırması gibi fiyat bazlı araştırmalar sıklıkla yapılmaktadır. Yüksek kaliteli bir arıtma cihazı fiyatı 3.000 TL ile 5.000 TL arasında değişebilmektedir. Arçelik su arıtma cihazı 2020 modelleri de, ekstra filtre özellikleri, yüksek litre hacmine sahip olan su tankı ve ekstra sıcak su tankı kapasitesi ile dikkat çekmektedir.

Farklı arıtma cihazlarını değerlendirirken gözden geçirmeniz gereken temel özellikler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 1. Soğuk su tankı kapasitesi
 2. Sıcak su tankı kapasitesi
 3. Günlük su temizleme kapasitesi
 4. Garanti kapsamında olan hizmetler
 5. Yedek filtre seti sunulup sunulmaması
 6. Kullanılan filtre özellikleri
 7. Kullanılan filtre sayısı

Arıtma Cihazları Sağlıklı Mı?

Su yumuşatma sistemleri ya da arıtma cihazları sistemleri ile ilgili pek çok kişinin kafasında soru işareti bulunmaktadır. En çok sorulan sorulardan bir tanesi de arıtma cihazları işe yarar mı problemi üzerinden şekilleniyor. Arıtma cihazlarının sağlıklı olabilmesi için, cihazların yapıldığı materyallerin de kaliteli olması gerekiyor. Dolayısıyla kaliteli ve prestijli markalardan alışveriş yapmanız tavsiye ediliyor. Aynı filtre sistemlerinden uzun süre boyunca su geçeceğinden dolayı, bu sistemlerin antibakteriyel malzemeden yapılmış olması ve dayanıklı olması hayati önem taşıyor. Aksi takdirde filtreler üzerinde kanserojen madde gelişebilir ve bu durum kısa süre içerisinde suyunuzun son derece zararlı hale gelmesine sebep olabilir.

Klasik arıtma cihazlarının yanı sıra, pek çok kullanıcı daha pratik araçları da tercih etmektedir. Su temizleme ve su yumuşatma adına kullanılan alternatif araçlar genellikle Brita sürahi gibi, taşınabilen ürünlerdir. Peki, Brita sürahi işe yarıyor mu? Brita sürahi Maxtra+ MicroFlow adı verilen gelişmiş ve pratik su arıtma sistemini kullanır. Sistem temel olarak kirecin, kötü kokunun ve klorun su içerisinden arındırılmasına odaklanmıştır. Kısacası Brita sürahi, bakteri gibi küçük partiküllerden çok, daha büyük maddelerin arındırılmasına odaklanır. Eğer musluk suyunuz çok kötü durumda değilse fakat kireç oranının biraz fazla olduğunu düşünüyorsanız, Brita sürahi ya da Brita sürahi benzeri ergonomik ve pratik bir su filtreleme cihazı satın alarak daha hızlı su yumuşatma işlemi yapabilirsiniz.

Arıtma Cihazları Ekonomik Mi?

Bir yıl içerisinde hazır su satın almak için harcadığınız parayı düşünün. Yaşadığınız bölgede suyun metreküp fiyatı ile toplam su kullanımınızı hesapladığınızda, su arıtma cihazlarının hem kısa vadede hem de uzun vadede size mükemmel sonuçlar sunduğunu göreceksiniz. Üstelik su arıtma cihazları farklı bütçelere hitap eden birbirinden farklı modellerde sunulmaktadır. Bu durum da kendiniz için uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli bir cihaz bulmanızı kolaylaştırır. Musluğunuza taktıracağınız bir cihaz, arıtma sürahisi ya da arıtma sebili… Su arıtma kategorisinde sunulan ürünlerin çeşitliliği, favori cihazınızı bulmanızı kolaylaştıracak.

 

 

Bir önceki yazımız olan Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları başlıklı makalemizde ankara devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları, basit burun ucu estetiği ve devlet hastanelerinde burun ameliyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.