İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 30 Nisan 2020 445 Görüntüleme

Burun Ucu Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

İçindekiler

Burun Ucu Estetiği Fiyatları Ne Kadar? Burun Ucu Estetiğinin Yapıldığı Durumlar Nelerdir? Burun Ucu Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mıdır? Burun Ucu Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Burun Ucu Estetiği Fiyatları Ne Kadar? 

Burun ucu estetiği fiyatları, yapılan estetik operasyona göre farklılık göstermektedir. Burun ucu estetiği operasyonlarında kullanılan ekipmanlar, operasyonları gerçekleştiren ekibin tecrübesi ve kalitesi farklı olduğundan kesin bir fiyat vermek imkansızdır.

Burun ucu estetiği operasyonlarında hastaya çıkarılan maliyet genellikle hastalık öncesi ve sonrasındaki hizmetleri de kapsamaktadır. Bu hizmetlerin kapsam içerisinde bulunması burun estetiği fiyatlarını arttırsa da hastanın sağlığının korunabilmesi için önem arz etmektedir.

Burun ucu estetiği ameliyatı her ne kadar estetik kaygılar sebebiyle yapılsa da burunda sağlık açısından sorun olması halinde bu sorunlar da çözüme kavuşturulmaktadır. Estetik operasyonlar ile sağlık sorunlarını birleştiren bu ameliyatlarda burun ucu estetiği ameliyatının da fiyatı artmaktadır.

Burun estetiği yaptırmayı düşünen kimsenin fiyat konusunda en gerçekçi bilgiyi alması için estetik operasyonları gerçekleştiren uzman bir klinikte muayene olması ve muayeneden sonra fiyat konusunu konuşması gerekmektedir.

Burun Ucu Estetiğinin Yapıldığı Durumlar Nelerdir?

Burun ucu ameliyatının uygulanma sebepleri estetiğin kişisel bir tercih olmasından dolayı oldukça farklı olabilmektedir. Ancak burun ucu estetiği ameliyatının yapıldığı hasta şikayetleri genel olarak şu şekilde özetlenebilmektedir:

 • Hastanın burun ucunun daha büyük ya da daha küçük olmasını istemesi
 • Hastanın burun ucunun daha kalkık ya da daha inik olmasını istemesi
 • Hastanın burun kemiğinde sorun olduğunu düşünmesi ve bununla beraber burun ucunun da istediği şekilde olmasını istemesi
 • Hastanın ağzı ya da burnu arasındaki mesafenin çok kısa ya da çok uzun olduğunu düşünmesi
 • Hastanın burun deliklerinin asimetrik bir yapıda olduğunu düşünmesi
 • Hastanın burnunu yüzüyle orantısız bulması

Burun ucu estetiği yapılırken solunumu etkileyen sorunlar da çözüme kavuşturulabilmektedir. Bazen de sağlık sorunlarının çözüme kavuşturulması amacıyla yapılan ameliyatlarda burun ucu estetiği de yapılabilmektedir. Burun ucu estetiği ile beraber çözülebilen sağlık sorunları ise şu şekildedir:

 • Hastanın burun kemiğindeki eğrilikten dolayı nefes alıp vermekte zorluk yaşaması
 • Hastanın kaza ya da yaralanmalar sonrası tedavisi sürerken burun ucu ameliyatı da istemesi
 • Hastanın horlama şikayetinin olması

Burun Ucu Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun ucu estetiği ameliyatında yaş sınırı bir zorunluluk değildir. Yani burun ucu ameliyatında yaş sınırı bulunmamakla beraber ameliyatın belli bir yaştan sonra yapılması tavsiye edilmektedir.

Burun ucu estetiği ameliyatı fiziksel ve ruhsal olgunlaşmaya göre kadınlarda ve erkeklerde belli bir yaştan sonra gerçekleştirilmektedir. Kadınlarda fiziksel olgunlaşma 16 yaşında erkeklerde ise 18 yaşında gerçekleşmektedir. Ancak ruhsal durumunun bu ameliyatı kaldırabilmesi içinde her iki cinsiyet için 18 yaşına kadar beklenmesi tavsiye edilmektedir.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları Haberimize Göz Atmak İçin Tıklayın…”

Burun Ucu Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Burun ucu ameliyatının süresi ameliyat sırasında yapılan işlemlere göre farklılık göstermektedir. Burun ucu estetiği sırasında sağlık sorunlarının da çözülmesi ya da burun ucu ameliyatı yanında buruna farklı estetik operasyonların uygulanması ameliyat süresini uzatan bir etkendir.

Burun ucu ameliyatı gelişen teknolojiler sayesinde çok rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Sadece burun ucu ameliyatı gerçekleştirilen ameliyatlarda ameliyat 30 dakika ile 60 dakika arası bir sürede gerçekleştirilmektedir.

Burun Ucu Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Burun ucu ameliyatı öncesi yapılması gerekenler, ameliyat sürecinin ve tedavi sürecinin hızlı bir şekilde atlatılması için yapılması gerekenlerdir.  Ameliyat öncesinde yapılması gereken en önemli şey hastanın doktorunun dediklerine harfiyen uymasıdır. Ameliyat sürecinin ağrısız ve hızlı bir şekilde atlatılabilmesi için operasyon öncesi yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Hastanın sigara ve alkol tüketimini ameliyat tarihinden 2 hafta önceden başlayarak bırakması ya da ara vermesi gerekmektedir.
 • Hastanın ameliyat sürecinin sağlıklı bir şekilde atlatılabilmesi için ameliyat öncesi kan sulandırıcı içecek ve yiyeceklerden uzak durması gerekmektedir.
 • Hastanın ameliyat öncesinde sağlık durumu ve kullandığı ilaçlar hakkında doktoruna doğru bilgiler vermiş olması gerekmektedir.

Burun Ucu Ameliyatı Sonrası Yapılması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Burun ucu ameliyatı sonrası yapılması gerekenler de tıpkı ameliyat öncesi yapılması gerekenler gibi tedavi sürecinin rahat ve hızlı bir şekilde atlatılmasını sağlamaktadır. Burun ucu estetiği ameliyatı sonrasında yapılması gerekenler şu şekilde özetlenebilmektedir:

 • Burun ucu ameliyatı sonrası hastanın doktorunun dediklerine harfiyen uymaya çalışması gerekmektedir.
 • Burun ucu ameliyatı sonrası hastanın sakin kalması gerekmekte ve 4 saat sonrasına kadar su içmemesi gerekmektedir.
 • Burun ucu ameliyatı sonrası burundan pembemsi bir sıvının gelmesi olağan bir durumdur.
 • Burun ucu ameliyatı sonrasında buruna tampon takılabildiğinden nefes alıp vermekte zorluk yaşanabilmektedir.
 • Ameliyat sonrası egzersiz yapılmamalıdır. Bu antrenmanların ameliyat tarihinden itibaren doktor tavsiyesine göre 3 ila 7 gün sonrasına, ağır antrenmanların ise 3 ila 6 hafta sonrasına ertelenmesi gündeme gelebilmektedir.
 • Burun ucu estetiği sonrasında bölgenin enfekte olmaması için bu bölgenin temizliğine dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Ameliyatlı bölgenin güneş ışınlarına direk maruz kalması ameliyatlı bölgeyi olumsuz etmektedir. Hastanın ameliyat tarihinden 3 ila 6 hafta sonrasına kadar güneş ışınlarına maruz kalmaması daha yararına olacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Su Arıtma Su Cihazı, Evde Sağlıklı Su İçin! başlıklı makalemizde en iyi ev su arıtma cihazları, en iyi su arıtma cihazı ve en iyi su arıtma cihazı 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.