Milyonlarca Çalışanı İlgilendiren Açıklama Ardından SGK Masrafları Karşılıyor…

Milyonlarca Çalışanı İlgilendiren Açıklama Ardından SGK Masrafları Karşılıyor…

Çalışan milyonlarca vatandaşı çok yakından ilgilendiren detaylar gelmeye başladı. SGK masrafları karşılan

Ana Sayfa Sağlık 13 Eylül 2022 8 Görüntüleme

Mersin’deki En İyi Diş Hekimleri ve Diş Hastaneleri Hangileridir?

Mersin’deki En İyi Diş Hekimleri ve Diş Hastaneleri Hangileridir?

Son yıllarda Türkiye, kaliteli diş hekimliği çalışmaları için dünyanın en önemli destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Bunun nedeni ise, Türkiye’de dişçilik uygulamalarının Türk klinikleri ve hastaneleri tarafından sağlanan yüksek diş bakımı standardının Batı’dakilerle paralel olmasıdır ayrıca genellikle Birleşik Krallık veya Kuzey Amerika’dakinden %50-70 daha ucuz olabilmesidir. En popüler dişçilik uygulamaları dolgular kaplamalar ve implantlar olsa da seçenekler sonsuzdur. Mükemmel hizmet sunan bu kadar çok klinikle nereye gideceğinizi bilmek zor olabilir. Bu yüzden Mersin’de yaşayan kişiler için hazırladığımız bu yazıda Mersin’deki en iyi diş hekiminden oluşan bir liste hazırladık.

Birkan Taha Özkan- Mersin Diş Hekimi

Diş hekimliğinde alışılagelmişin dışına çıkan geleneksel tedavileri modernleştiren bir diş profesörüdür. Diş kurtarma tedavilerinde yoğunlaşan ve aynı zamanda Kaplama gülüş tasarımı dişeti estetiği ve çene estetiğinde çok etkin konumda olan Diş cerrahı uzman diş hekimi dr Özkan diş hekimliğinde en yetkin isimlerden gösterilmektedir. Mersin Diş Hekimi deyince akla ilk gelen isimlerden olan Çene Cerrahisi Uzmanı’dır. Diş beyazlatma işlemlerinden, Lazerli Dikişsiz İmplant yöntemine, Çürük diş tedavilerinden Çene Asimetri ameliyatlarına kadar ağız ve diş sağlığına dair geniş yelpazede mersin’de diş doktoru olarak hizmet vermektedir. Dr. Birkan Taha Özkan aynı zamanda Türkiye’nin en iyi diş hekimleri arasında da gösterilmektedir. Diş cerrahisinde ve çene yüz estetiğinde yurt içinden ve yurt dışından bir çok hastası olan mersinli diş hekimi kendine ait bir çok tekniği uluslararası literatürde bulunmaktadır. Amerika Finlandiya ve İran gibi ülkelerdeki yurt dışı eğitimlerinden sonra mersinde diş hekimliği yapan Dr Özkan hem akademisyen hem de klinisyen olarak hastalarına ve öğrencilerine Mersinde hizmet vermektedir.

Deniz İpek – Mersin Diş Hekimi

Diş Hekimliği branşında Mersin ilinde kendi muayenehanesinde görev yapmakta olan Deniz İpek, Mersin’in en iyi diş hekimleri arasında yer almaktadır. Güleryüzlü ekibi, sorunsuz prosedürler sayesinde oldukça başarılı uygulamalara imza atmaktadır.

Can Yılgör – Mersin Diş Hekimi

1987 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Can Yılgör, Diş Hekimi olarak Mersin Yenişehir ilçesinde Can Yılgör Özel Muayenehanesi isimli sağlık kuruluşunda görev yapmaktadır. Bu kurumda birçok hizmet başarılı ile tamamlanmaktadır:

Hasan İlker Anıtoğlu – Mersin Diş Hekimi

Mersin’de diş hekimi denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olmayı başarmış olan Hasan İlker Anıtoğlu, güleryüzlü ekibi ve son teknoloji araçları ile en iyi diş uygulamalarına imza atmaktadır. Klinikte en çok başvurulan tedavi yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

İbrahim Erdur

İbrahim Erdur, Diş Hekimi olarak Mersin Akdeniz ilçesinde İbrahim Erdur Özel Muayenehanesi isimli sağlık kuruluşunda görev yapmaktadır. 1994 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan İbrahim Erdur, Mersin’deki en iyi diş hekimlerinden birisidir. Yılların deneyimine sahip olan Dr. Erdur, her hasta ile özel olarak ilgilenmekte ve kişiye özel tedavi yöntemleri sunmaktadır.

Mustafa Şanlı

Dt. Mustafa Şanlı Diş Hekimi uzmanıdır. Lingual Ortodonti, Lokal Anestezi, Diş İmplantı alanlarında hizmet vermekte olan Dr. Şanlı; çocuk diş tedavisi, implant protez, sinus cerrahisi alanlarında da hizmet sunmaktadır. En çok hizmet sunduğu alanlar şu şekilde sıralanabilir:

Tayfun Turna

1979 yılında Denizli’de doğan Dr. Tayfun Turna aslen Silifke, Mersinlidir. İlkokulu Barbaros ilkokulunda, ortaokul ve liseyi İçel Anadolu Lisesinde okumuştur. 1998 yılında İAL’ den mezun olmuş ve aynı sene Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazanmıştır.

2003 yılında Diş Hekimi unvanı alarak mezun olmuş ve askerlik görevi için Bilecik Jandarma Tugayı Hastanesine Diş Tabip teğmen olarak atanmıştır. 2004 yılında görevini bitirerek Mersin’e dönmüş ve aynı yıl kendi muayenehanesini açarak meslek hayatına devam etmiştir. 10 sene muayenehane hekimliği yaptıktan sonra 2014 yılında Çukurova Üniversitesi (Balcalı) Diş Hekimliği Fakültesi’nde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi bölümünde Uzmanlık eğitimi için göreve başlamıştır.

4 sene sonunda 2018 yılında Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı olarak görevini sonlandırmıştır. Şuanda Mersin’de kendi kliniğinde meslek hayatını devam ettirmektedir. Uzmanlık alanları ileri implant cerrahisi, gömülü diş cerrahisi, ağız ve çeneleri ilgilendiren kist ve tümörlerin cerrahisi, ortognatik cerrahi, çene eklemi problemlerinin tedavisi, cerrahi destekli olan/olmayan gülüş tasarımı, botox ve dermal dolgu uygulamalarıdır.

Armağan Çalışkan

Alanında ulusal ve uluslararası indeksli dergilerde yayınlanmış çalışmaları olan Armağan Çalışkan, Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal Radyoloji Derneği üyesidir ve Ağız Diş Çene Radyoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır. Armağan Çalışkan’ın ilgi alanları şu şekilde sıralanabilir:

Naim Tekeli

Naim Tekeli, Diş Hekimi olarak Mersin Tarsus ilçesinde Naim Tekeli Özel Muayenehanesi isimli sağlık kuruluşunda görev yapmaktadır. 1980 yılında diş hekimliği alanında oldukça ön planda olan Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Dr. Tekeli, müşterilerine ağrısız ve etkili tedavi yöntemleri sunmaktadır.

Erdoğan Ertek

Türk Diş hekimleri Birliği ve Mersin Diş Hekimleri Odası’na üye olan Erdoğan Ertek, Mersin diş hekimi denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biridir. Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Ertek, kısa bir süre Mersin’de özel bir poliklinikte çalıştıktan sonra Diyarbakır Asker Hastahanesi’nde de görev yapmıştır. 2016 yılının sonlarına doğru Mersin’de kendi muayenehanesini açmıştır. En çok sunduğu hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

Oğuz Yılmaz

Dr. Oğuz Yılmaz, 20.12.1960 yılında Ankara’da doğmuş ve ilk, orta ve lise eğitimini Mersin’de tamamladıktan sonra 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine girmiş ve 1983 yılında mezun olmuştur. Aynı sene İngiltere’de 8 ay eğitim görmüş ve ardından Ankara Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı Doktora sınavını kazanmış ve Doktora eğitimine başlamıştır.

Ağustos 1991 den beri Mersin’de Serbest Ortodontist olarak çalışan Dr. Oğuz Yılmaz, Mersin’de çalışmaya başladıktan sonra 1992-1994 yıllarında Mersin Diş Hekimleri Odası Birlik Delegeliği, 1998-2000 yıllarında Mersin Diş Hekimleri Odası Başkan Vekili, 2000-2002 yıllarında Mersin Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi, 2002-2006 yıllarında Mersin Diş Hekimleri Odası Başkanı, 2006-2008 yıllarında Mersin Diş Hekimleri Odası Birlik Delegeliği görevlerini yapmıştır. Kendisi hem başarılı bir diş hekimi hem de alanına oldukça sahip çıkan hekimlerden birisidir.

Şahin Koçak

Mersin’de doğup ilk ve orta öğrenimini Mersin’de tamamlayan Dt. Şahin Koçak Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur. Bitirme tezini implant üzeri locator ve ball ataşmalı protezlerin karşılaştırılması ile ilgilli yazmıştır. Tezinin yazılması esnasında Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ile birlikte çalışmalar yürütmüştür. Üniversite bitmeden yurdışında özel kliniklerde, Gent Üniversitesinde ve Liege’de çalışmalarda bulunmuştur. 4 yıl özel diş hastanesinde daha sonra Silifke ilçe Sağlık Müdürlüğü, Silifke M tipi cea infaz kurumu, Silifke Kaymakamlığı Yardımlaşma Vakfı, Toroslar İlçe Sağlık Müdürlüğünde yaklaşık 4 yıl görev yaptıktan sonra kendi muayenehanesini açarak diş hekimliği mesleğini yapmaya devam etmektedir.

Fatma Çelik

Fatma Çelik; etik değerlere bağlı, hasta haklarına saygılı, Ağız ve Diş sağlığıyla ilgili tedavi edici uygulamalar yanında, koruyucu sağlık çalışmalarınıda kapsayan kaliteli ve ekonomik hizmetler sunmaktadır. Ayrım gözetmeksizin nitelikli ve uzman kadrosu ile hastalarına en iyi hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Hizmet sunduğu alanlar ise şu şekilde sıralanabilir:

 

Diş Tedavileri Hakkında Sık Sorulan Sorular

●      Mersin Diş Hekimi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

 

Mersin diş tedavisi kelimelerini kullanarak bir araştırma yaptığınızda birçok sonuca ulaşmanız oldukça muhtemeldir. Çünkü Google hiç istemediğiniz kadar birçok sonucu size sunar. Peki hangi siteler güvenli ve hangi siteler size güvenli klinikleri sunuyor? Eğer bu durumlardan emin olamıyorsanız şu tavsiyeleri göz önüne alabilirsiniz.

Bir diş hekimi ararken, Amerikan Diş Hekimleri Birliği (ADA) şu önerileri sunar:

Ailenize, arkadaşlarınıza, komşularınıza veya iş arkadaşlarınıza tavsiyelerini sorun.

Aile hekiminize veya yakınlardaki eczanelere danışın.

Eğer şehir/bölge değiştiriyorsanız, mevcut diş hekiminizden bir tavsiyede bulunmasını isteyin.

 

Mersin’de İmplant Tedavisi, Mersin İmplant Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Genel olarak implant fiyatları 2000 TL ve 10.000 TL arasında değişmektedir. Kliniklerde sunulan implant diş tedavisi hzmeti alanında uzman ve deneyimli hekimler tarafından planlanmalıdır. Bu tedavi ile ilgili muayene gerçekleştirilmeden bir fiyat vermek doğru değildir.

●      Mersin Estetik Diş Tedavileri Nedir? Bu Tedavilerin Ortalama Fiyatı Nedir?

 

Estetik diş hekimliği; bireyin sağlıklı olmasının yanı sıra estetik açıdan da etkileyici bir diş, çene yapısına sahip olmasını sağlayan diş hekimliği alanıdır. Bu tedavi metodu içinde farklı tekniklerin olmasının yanı sıra teknolojiden de sıklıkla yararlanılmaktadır. Bu alanda amaçlanan estetik görüntü, bireyin fiziksel ve sosyal özelliklerine göre belirlenmektedir. Bu nedenle kişiden kişiye göre değişen özel tasarımlar yapılır. Estetik diş yaptırmak isteyen kişinin ağız, çene, yüz yapısı birlikte değerlendirildikten sonra doğal ve ideal görüntü bilgisayar ortamında tasarlanmaktadır. Bu şekilde bu tasarım hastanın beğenisine sunularak başarılı bir tedavi süreci gerçekleştirilmektedir.

Mersin Diş Beyazlatma Fiyatları: €32 – €65

Mersin Zirkonyum Diş Fiyatları: €350 – €500

Mersin Lamine Diş Fiyatları: €350 – €500

Mersin Hollywood Gülüş Estetiği Fiyatları: €500 – €25000

Mersin Gülüş Tasarımı Fiyatları: €500 – €15000

Mersin İmplant Fiyatları: €450 – €850

Not: Her hekimin fiyatlandırması farklı olabilmektedir. Ve fiyatlar dönemsel değişkenlik gösterebilir.

●      Mersin Diş Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır? Gülüş Tasarımı Fiyatları Ne Kadar?

 

Gülüş estetiği olarak bilinen Estetik Gülüş Tasarımı, gülüşünüzün estetiğini geliştirmek için tasarlanmış bir dizi diş prosedürüdür. Kozmetik ve estetik diş problemleri olan kişilere özel yapılan en iyi tedavi seçeneklerinden bir tanesidir.

Gülüş Tasarımı, diş beyazlatmaya tepki vermeyen aşırı renklenmiş veya lekeli dişler, dişlerinizdeki kırık ve çatlaklar, boşluklar ve düzensiz diş dizilimi, düzensiz şekilli dişler ve diş eti gülümsemeleri gibi estetik ve yapısal diş kusurlarını tedavi etmektir. Komplike bir tedavi süreci içeren gülüş tasarım fiyatları ortalama 6.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca diş gülüş tasarımı fiyatları belirlenirken, komplike bir tedavi süreci içermeyen gülüş tasarımı ortalama fiyatları 2.000 TL ile 6.000 TL fiyat aralığında tamamlanabilmektedir. Daha net bir bilgi için ilgili diş hekimi ve klinikle iletişime geçilmelidir.

●      Mersin Çürük Diş Tedavisi Nasıl yapılır? Ortalama Fiyatlar Nedir?

 

Mersin’deki çürük diş tedavisi ücretleri; şubelere, hekimlere ve tedavisi yapılacak alanın değişen bir takım özelliklerine göre değişmektedir. Fiyatlar kesin fiyatlar olmayıp Döviz kuruna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Daha doğru bir bilgi edinmek için ilgili diş hekimi ve klinikle iletişime geçilmelidir.

Mersin Diş Teli Fiyatları Ortalama Ne Kadar? Diş Teli Nasıl Yapılır?

Diş teli, dizilimi bozuk ve çapraşık dişlerin düzeltilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş teli fiyatları kullanılan ürünler ve tedavi uygulayan kliniklere göre değişiklik göstermektedir. Dişlere uygulanan diş telleri uzun süreli kullanımda dişlerin muazzam bir şekilde düzelmesini sağlamaktadır. Ayrıca diş telleri; diş çıkmaması, dişlerin ayrık olması ya da kırık olması gibi problemler meydana gelmesi durumunda da sık sık tercih edilmektedir. Diş teli fiyatı belirleyen birçok etken bulunmaktadır.

Herkesin diş, çene ve kemik yapısı farklı olduğu için ortodonti tedavileri tamamen kişiye özel yapılır. Ortodonti uzman doktoru kusursuz bir gülüş için gerekli tedavi sürecini planlayıp danışanları detaylı olarak bilgilendirir. Diş teli fiyatı belirlenebilmesi için klinik muayenesi gerekmektedir. Böylelikle kişinin durumuna en uygun tedavi planlaması yapılabilir.

Diş teli fiyatları, tedavi türüne göre 2.500 ile 9.000 TL aralığında değişmektedir. Tek çeneye diş teli tedavisinde bu fiyatlar 2.500 ile 3.500 TL gibi taban fiyatlar ile tedavi edilmektedir, diş yapısı bozukluk oranı bu fiyatları belirleyen temel unsurlardan bir diğeridir.

 

Sizler için hazırladığımız bu yazıda Mersin diş hastanesi ve Mersin diş doktorları konularına odaklandık ve sizler için en iyi diş hekimini listeledik. Sizler de yukarıda hazırladığımız listeden yararlanabilir ve gönül rahatlığı ile işlem yaptırabilirsiniz. Merak ettiğiniz konularda ise doğrudan kliniklerle iletişime geçmeniz çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Bizden söylemesi!

 

Bir önceki yazımız olan Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Neler? Evde Diş Beyazlatırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? başlıklı makalemizde diş beyazlatma, diş beyazlatma için doğal çözümler ve diş beyazlatma ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.