En İyi Saç Ektirme Merkezi ve Saç Ekim Yöntemleri

En İyi Saç Ektirme Merkezi ve Saç Ekim Yöntemleri

Yeni nesil saç ekim yöntemleri sayesinde daha gür saçlara sahip olmak mı istiyorsunuz? Doğru bir süreç
Ana Sayfa Teknoloji 30 Nisan 2020 127 Görüntüleme

En İyi Hava Temizleme Cihazı Hangisi?

En İyi Hava Temizleme Cihazı Hangisi? Mekanik Filtreli Hava Temizleme Cihazları, İyonize Edici Hava Temizleme Cihazları, Elektrostatik Tortulaştırıcı Hava Temizleme Cihazları, En İyi Hava Temizleme Cihazı Tavsiyeleri

En İyi Hava Temizleme Cihazı Hangisi?

Hava temizleme cihazları özellikle günümüzde artan hava kirliliği dolayısıyla ön plana çıkmaktadır. Birçok marka ve modelin farklı özellikler ile kullanıcılar için sunduğu hava temizleme cihazları bulunmaktadır. Ancak hava temizleme cihazları almak isteyenlerin en iyi hava temizleme cihazını seçmek için dikkat etmeleri gereken bazı konular vardır. Genelde bir satın alım esnasında fiyat ve estetik bir görünüş oldukça ön planda tutulur ancak bu cihazlar kişinin sağlığı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir dolayısıyla da işlevler bir seviye daha fazla önemsenmelidir.

Mekanik Filtreli Hava Temizleme Cihazları

Hepa filtreli temizleyicilerin de içinde bulunduğu mekanik filtreli cihazlar havadaki partikülleri süzer ve elimine eder. Bakım gerektirmeyen yapısı ve filtrelerinde elektronik bir kısım bulundurmaması sebebiyle güvenilirdir ve performanslarında azalma olmaz. Adı sıklıkla duyulan Hepa filtre de çoğu havalandırma sisteminde yani iş yerleri, ameliyathaneler, temiz oda uygulamaları ve benzeri yerlerde kullanmaktadır. Hepa filtreli cihazların en sağlıklı sonuçları verdiği düşünülmekte ve Amerikan Alerji Astım & İmmünoloji Akademisi, İngiliz Alerji Derneği ve benzeri önde gelen sağlık kuruluşları tarafından da tavsiye edilmektedir.

İyonize Edici Hava Temizleme Cihazları

İyonizerler veya negatif iyon yayıcılar yaygın bir şekilde klimalarda, hava nemlendirme ve temizleme cihazlarında, su ile koku yayan küçük boyutlu cihazlar gibi cihazlarda olarak kullanılabildiği gibi sadece iyonizer olarak da üretilebilmektedir. Bu cihazlar havada bulunan partikülleri elektrik yüklü hale getirir ve havada asılı partikülleri duvar, masa vb. iki yüzlü yüzeylere yapıştırarak olası kirlenme problemlerini önlerler. Kullanıcılar en iyi hava temizleme cihazını bulabilmek için yaptıkları araştırmalarda bu cihazlara da göz gezdirebilirler.

Elektrostatik Tortulaştırıcı Hava Temizleme Cihazları

Elektrostatik tortulaştırıcı hava temizleyiciler iki kademeli sisteme sahiptir. Bu cihazların ilk kademesi havayı iyonize eder. İkinci kademesi ise havayı yüklü olan metal plakalar arasından geçirir ve bu sayede yüklü partikülleri çekerek havadan atar. Bu cihazların verimliliği plakalar kirlendikçe düşebilir. Başlangıç verimliliği %95 olan bu cihazların kirlenen kollektör plakaları temizlenmez ise kullanım süresine bağlı olarak %20’ye kadar düşebilir. Bu cihazları tercih edecek olanların düzenli bakım yapmaları gerekmektedir.

En İyi Hava Temizleme Cihazı Tavsiyeleri

Hava temizleme cihazlarının kullanım alanı ve özelliklerine göre seçilmesi gerekmektedir. Özellikle alerjik durumlara sahip olanlar, solunum yolu hastalıkları olanlar, evcil hayvan bulunan ortamlar ve sigara içilen alanlar hava temizleme cihazlarının en çok kullanıldığı durumlardır. Piyasa da birçok markanın farklı özelliklerle sunduğu en iyi hava temizleme cihazlarına örnekler;

  • Dyson Pure Hot Cool: Kışın ısıtma, yazın soğutma ve tüm mevsimlerde hava temizleme özelliğiyle üç farklı cihazın işlevini üstlenir. Saniyede 290 litrelik hava akışı sağlıyor ve havadaki partikül ve gazları raporlayabiliyor. İçinde cam hepa filtre ve aktif karbon filtresi bulunuyor.

  • TROTEC AirgoClean 205S: AirgoClean teknolojisi ile iyonlaşma ve zararlı ozon üretimi olmadan sağlıklı hava akışı sağlıyor. True-hepa denilen filtre kombinasyonuyla toz ve VOC emisyonlarını elimine ediyor. Hava kalitesi ve filtre değişimi için göstergeleriyle hem hava hem cihaz temizliğini kontrol altına alma imkânı sunuyor.

Hava temizleme filtresi almak isteyenler tavsiyeleri incelemekle beraber kendilerine en uygun cihazı almak için internet üzerinden cihaz karşılaştırmaları yapabilir ve kullanıcı yorumlarını okuyabilirler.

 

 

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2020 başlıklı makalemizde direk ziraat müşteri hizmetlerine bağlanma, müşteri hizmetleri bağlanma ziraat ve müşteri hizmetleri ziraat bağlanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.