İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Teknoloji, Uncategorized @tr 11 Ağustos 2021 338 Görüntüleme

En İyi Saç Ekim Merkezleri Yorumlar 2023 Saç Ekimi

İçindekiler

Dolgun, sağlıklı ve daha genç görünmenize yardımcı olan saçlara sahip olmak için Türkiye’deki sayısız saç ekim merkezlerinden birini tercih edebilirsiniz. Ne var ki, tercihinizi yapmadan önce oldukça detaylı bir araştırma yapmanız ve bu araştırma çerçevesinde yeterince sağlıklı, modern, yüksek teknolojileri kullanan ve steril bir klinik tercih etmeniz gerekiyor. Bizler internet üzerinde çok sayıda değerlendirmeyi inceledik ve sizin için en iyi saç ekim merkezleri yorumlar derlememizi haberimizde hazırladık. Bu derlemede farklı saç ekim merkezlerinin özellikle iddialı olduğu saç ekim pratikleri, fiyat bilgileri, iletişim detayları ve daha fazlası yer alıyor. Değerli bir bütçeyi ayırmanızı gerektiren saç ekimini riske atmayın, haberimizin devamına göz atın!

Este Favor Saç Ekim Merkezi

Her bir hastaya kişisel olarak odaklanma sözü ve mottosu ile hareket eden Este Favor Saç Ekim Kliniği, güçlü, modern kadrosu ve dünya saç ekim teknolojilerini yakından takip ederek oluşturulan ekipmanları ile hizmet sunuyor. Este Favor Saç Ekim Kliniği, özellikle gerçek safir madeninden elde edilen safir bıçaklar ile uyguladıkları ekim süreci ile tanınıyor. Safir FUE’yi tercih ederek Favor’dan;

Maksimum yoğunluğa sahip ekim süreci elde edebilirsiniz.

Kanal açımı çok daha sık olacağından ekim sonrası son görüntü çok daha doğal olacaktır.

Gerçek safir bıçaklar doku hasarını minimize ederek kafa derinizin iyileşme süresini kısaltacaktır. Bu, saçlarınızda özlemi içerisinde olduğunuz sonuçlara daha hızlı kavuşabilmeniz anlamına geliyor.

Este Favor Saç Ekim Kliniği yalnızca ekim işlemlerinin değil, kozmetik amaçlı cerrahi tedavilerin de gerçekleşebildiği bir merkez. Tıp doktorları ve alanında en başarılı teknisyenlerden oluşan kadrosu ile İstanbul’da hizmet veren bu merkez, her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından binlerce hastaya çözümler sunuyor.

Este Favor hakkında en sık yapılan yorumlardan biri ise merkezin bir gün içerisinde yaptığı ekim sayısının az olması sayesinde, her bir hasta ile özel olarak ilgilenilebilmesi. Kanal açma, kan tahlili ya da ekim sonrası konsültasyon süreçlerinin tamamı, düşük seviyede tutulan yoğunluk sayesinde kişiye özel hale gelebiliyor.  Daha fazlasını keşfetmek için klinikle iletişime geçebilirsiniz.

Favor Este Saç Ekim Kliniğinde standart bir ekim ücreti 15000 TL ile 25000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Telefon numarası: +90542 120 20 30

www.estefavor.com

 

En İyi Saç Ekim Merkezleri Yorumlar

 

Transmed Saç Ekim Kliniği

Türkiye’de saç ekim dendiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan Dr. Melike Külahçı, Transmed Saç Ekim Kliniğinin görünen yüzü. Elbette Külahçı dışında da ekim süreciyle ilgilenen tıp doktorları ve teknisyenler mevcut. Kliniğin önde gelen vaatlerinden biri safir FUE ile ekilebilecek greft sayısını maksimum seviyeye ulaştırmak ve kişiye özel saç planı yaparak doğru doğal görünümü ulaşılabilir kılmak.

Transmed Saç Ekim Kliniği hakkında en sık yapılan yorumlar da saç çizgisini belirleme noktasında şekilleniyor. Kişiye özel ekim planı yapma sürecinde en doğal ve estetik sonuçlar için saç çizgisi özenle çiziliyor. Bu, başarılı ekim yapılmasına yardımcı oluyor. Eğer siz de saç ekiminden özellikle yapay, peruk tipi görüntüden ürktüğünüz için uzak duruyorsanız, şimdi bir şeyleri değiştirmenin tam zamanı olabilir.

Ekim kliniğinde özellikle COVID-19’a karşı alınan önlemlerin, hastalara yapılan ücretsiz antikor testlerinin ve medikal personelin bilincinin ekstra güven verdiğini söylemek mümkündür. Bu güvenli ortam içerisinde kafa deriniz için mükemmel olacak greft sayısının ve greftlerin ekileceği yöntemin belirlenmesi güçlü sonuçlar verebilir. Alanında uzman doktorların sunabileceği ameliyatsız saç tedavileri hakkında da bilgi almak ve kısa süre içerisinde daha kolay uzayan, telleri kalınlaşan, daha parlak saçlara sahip olmak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Transmed Saç Ekim Kliniğinde standart bir saç ekiminin fiyatı 6000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Fiyatları genellikle greft sayısı ve yöntem tercihi belirliyor.

Telefon Numarası: 0212 281 1300

www.transmed.com

MedHair Clinic Saç Ekim Merkezi

MedHair Clinic, on yılı aşkın süredir sektörde aktif olarak hizmet veren bir klinik olarak çok sayıda ödüle sahip. 2018 yılında ‘’Customer Service Award’’ sahibi olan kliniğin Google’daki yorumlarının da oldukça olumlu olduğunu söylemek mümkün. Merkez yalnızca ekim konusunda değil ameliyatsız saç tedavileri konusunda da aktif olarak hizmet sağlıyor. Örneğin REVERSA, FELIXIR ya da RE GROWTH gibi özel tedavi seçenekleri saçlarınızın sağlığını arttırarak dönemsel olarak yaşadığınız dökülmeleri minimuma indirmeyi amaçlıyor.

Cansız saçlar, kafa derisinde boşluklar ya da yoğun saç dökülmesi sonucu tamamen kellik, MedHair Clinic’in uzman kadrosu tarafından kolayca çözülebiliyor. FUE ve FUE’nin alternatif / inovatif yöntemlerini uygulayan kliniğin en önemli vaadi, steril ve hijyenik hastane ortamı oluyor. Merdiven altı, klinik sıfatını alamamış merkezlere kesinlikle gidilmemesini öneren uzmanlar, bu profesyonelliği sıklıkla tavsiye ediyor.

MedHair Clinic’te standart ve yaklaşık 4500 greft barındıran bir saç ekiminin ücreti minimum 7.000 TL, maksimum 15.000 TL civarındadır. Ekim sonrasında ekimin etkisini güçlendirmek için çeşitli ameliyatsız terapi ve bakımlar talep edebilirsiniz.

 

Telefon Numarası: 0552 000 33 33

EstEthica Saç Ekim Merkezi

Estetik cerrahi, diş, yüz, saç ekimi alanında uzmanlaşmış çok sayıda doktoru ile kompleks bir hastane ortamında hizmet veren EstEthica, güvenilir ve kurumsal bir çözüm arayanlara hitap ediyor. Her yıl Türkiye’de yüzlerce turisti sağlık turizmi kapsamında misafir ederek etkili ekim çözümleri sunan kliniğin özellikle FUE alanında başarılı olduğunu söylemek mümkün. Kliniğin kendi araştırma geliştirme çalışmaları sonucunda ürettiği DHI Gold yöntemi ile daha sık konumlanan, daha yoğun bir saç sonucu elde etmek isteyenlere hitap ediyor.

Eğer siz de geniş bir alana özel Choi Implanter Kalem ile yapılacak bir ekim planı yapıyorsanız, Estethica’yı tercih edebilirsiniz. Özel Gold DHI yönteminde kullanılan Choi Implanter Kalem’in ucunda gerçek altın mikro uç bulunuyor. Yapılan araştırma geliştirme çalışmalarına göre bu altın uç, kafa derisindeki doku hasarını ve greftlerin canlılıklarını kaybetme ihtimallerini minimum seviyeye indiriyor.

EstEthica Saç Ekim Kliniği ile alakalı en sık yapılan yorumlardan biri de yalnızca erkeklerde saç ekimi konusunda değil, kadınlarda saç ekimi konusunda da uzmanlaşmış olmaları. Ekstra ince ucu ile DHI Choi kalemi yüksek el becerisinin yardımı ile kullanan doktorunuz, güçlü sonuçlar almanıza yardımcı olabilir.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Yorumlar

EstEthica Saç Ekim Kliniğinde standart bir ekimin fiyatları genellikle 5.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Diğer sorularınız için doğrudan kliniğe ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0505 453 73 28

Smile Hair Clinic

Hasta ile ilgilenme süreçleri ve tedaviye bakış açıları ile harika yorumlar toplayan Smile Hair Clinic, Google’da 160 değerlendirmeye sahip ve neredeyse bir tane bile kötü yorum bu değerlendirmelerin arasında bulunmuyor. Maksimum COVID-19 önlemleri ile geçtiğimiz yıl içerisinde de hizmete devam etmeyi başaran saç ekim kliniği, genç kadrosu ve yeni nesil yöntemlerle uyguladıkları ekim paketleri ile dikkat çekiyor.

Smile Hair Clinic’in gerçekleştirdikleri ekimleri kapsamlı paketler halinde sunduklarını biliyor muydunuz? Bu paketlerde konaklama ve transfer ücretleri, kan testi ücretleri, operasyon öncesi ve sonrasında gerçekleşecek konsültasyon, mezoterapi tedavisi dahil oluyor. Paket halinde alacağınız bu hizmette maksimum greft sayısı garanti ediliyor. Sunulan Safir FUE, DHI FUE, Safir FUE Sakal Ekimi ve DHI Fue Sakal Ekimi paketleri arasından dilediğinizi seçerek klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Smile Hair Clinic’te ücretler 6000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Fiyata dahil olan paket hizmetler ise pek çok kişi tarafından oldukça avantajlı olarak nitelendiriliyor. Klinikle iletişime geçmek için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz:

Adres: Barbaros, Şen Sk. No : 10, 34746 Ataşehir/ İstanbul, Turkey

Telefon Numarası: 0549 511 11 32

New Age Saç Ekim Merkezi

Dr. İlker Apaydın tarafından sunulan yüksek kaliteli servisleri ile tanınan New Age Saç Ekim Merkezi, İstanbul’un Şişli bölgesinde bulunuyor. Doktor, klinik ismi ile değil kendi ismi ile öne çıkmayı tercih ederek eğitimi ve deneyimi ile oldukça güçlü ekim sonuçları vaat ediyor. Hem yeni saç ekimi işlemleri hem de yanlış / hatalı gerçekleştirilen ekimlerin düzeltilmesi için yapılan çok sayıda tedavi, en yüksek kalite sözü veriyor.

New Age Saç Ekim Merkezinde Dr. İlker Apaydın önderliğinde gerçekleşen 8000’den fazla saç ekiminin başarı ile sonuçlandığını biliyor muydunuz?

Ekim sürecinde gerçek deneyimi arayanlar ve ancak bu gerçek deneyimle kendini güvende hissedecekler için Apaydın doğru bir tercih olabilir. Ekimlerde bizzat orada bulunarak ve ekimin her aşamasını bizzat gerçekleştirerek kliniğini yöneten Apaydın, bir tıp doktorudur. International Society of Hair Restoration Surgeons (ISHRS) üyesi de olan Apaydın, yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada gelişen saç ekimi sektörünü yakından takip ederek en güncel teknolojileri kliniğinde uygulama amacı taşımaktadır.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Yorumlar ilker apaydın

New Age Saç Ekim Merkezinde standart bir ekimde 4500 greftlik ücret 7.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Adres: Harbiye Mahallesi, Maçka caddesi. 17/A Şişli – İstanbul

Telefon Numarası: 0532 274 32 08

Zen Poliklinik

İstanbul’da, Ataşehir’de hizmet veren Zen Poliklinik, Safir FUE ve Soft FUE hizmetleri ile tanınan popüler kliniklerden bir tanesidir. Google’da 220 yorumu bulunan ve tam 5.0 puana sahip olan klinik, Anestezi Uzmanı Murat Konakçı tarafından gerçekleştirilen yüksek kaliteli ekimler ile her geçen gün daha çok tercih ediliyor. Yurt içi ve yurt dışından kabul ettiği hastalarına talebe göre sedasyonlu ekim işlemi de uygulayan kliniğin en önemli vaatlerinden biri de ‘’acısız, ağrısız’’ ekim.

Zen Poliklinik hakkında en sık yapılan yorumlardan biri müşteri ilişkileri noktasında şekilleniyor. Poliklinikte hem saç ekimi öncesi hem de sonrasında alacağınız konsültasyonlar tüm sorularınıza yanıt bulmanızı, endişelerinizi gidermenizi ve ekimden alacağınız verimi maksimize etmenizi sağlayacak. Saç ekim alanında verilen hizmetlerin yanı sıra geliştirici ve iyileştirici saç tedavileri de sunan klinik ile alakalı diğer sorularınız için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Zen Poliklinikte standart bir ekimin ücretleri 5.000 TL ile 12.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ekime ekleyebileceğiniz çeşitli destekleyici tedaviler total ücreti arttırabilir.

Adres: Barbaros mah. Begonya sok. No:3J Nida Kule Kat:B1 Ataşehir – İstanbul, Türkiye

Telefon Numarası: 0216 212 0747

EsteWorld Saç Ekim Merkezi

Alternatif FUE yöntemleri ile dikkat çeken ve en iyi saç ekim merkezleri listelerinde en üstte sıralanan Esteword, dünyadaki en güncel teknolojileri Türkiye’de uygulamaya devam ediyor. Ekimin sonuçlarını güçlendirmek amacıyla ekimi çeşitli vitamin komplekslerinin yardımı ile ya da ekimi iki güne bölerek gerçekleştirebilen uzmanlar, yaşam boyu kullanabileceğiniz greftleri sizin için uyguluyor.

EsteWorld Saç Ekim Merkezinde tercih edebileceğiniz popüler tedavi yöntemleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Özellikle yüksek oranda kellik problemini çözmek isteyen bireyler ekstra grefte ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaç duyulan greftlerin tamamının tek günde ekilmesi kafa derisi sağlığı, ekim sürecinde tıbbi personelin dikkati gibi açılarından sakıncalı olabilir. Dolayısıyla ekimi iki güne bölerek Two Days FUE adı verilen yöntemi uygulamak mantıklı olabilmektedir. EsteWorld, TDF hizmeti sunmaktadır.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Yorumlar esteworld

IV Saç Ekim Teknolojisi ile EsteWorld, ekim sürecinde kafa derisinin ve greftlerin ihtiyaç duyabileceği tüm vitamini ekstra güçlü kokteyller ile sunmaktadır. Bu vitamin kokteyli kafa derisinin iyileşme süresini kısaltırken greftlerin büyüme performansını arttıracaktır.

Diğer ekim seçeneklerini incelemek ya da sorularınızı yöneltmek için EsteWorld ile iletişime geçebilirsiniz. En iyi saç ekim klinikleri arasında gösterilen bu klinikte ekim fiyatları 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:7 Üsküdar / İstanbul

Telefon Numarası: 0216 474 5454

Songül Alcı Saç Ekim Merkezi

FUE yöntemini inovatif versiyonları ile uygulayan Songül Alcı, Google’daki olumlu değerlendirmeleri ile dikkat çeken saç ekim uzmanlarından biri. Burada özellikle tıraşsız saç ekiminin oldukça profesyonel şekilde gerçekleştirildiğini söylemek mümkün. Klinikte standart bir saç ekimi fiyatı 5000 TL ile 9000 TL arasında değişebilmektedir. Diğer sorularınız için klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Medicana Kadıköy Hastanesi, Zühtüpaşa Mahallesi, Recep Peker Caddesi, No: 15, Kadıköy/İSTANBUL

Telefon: 0505 453 73 28

Clinista Saç Ekim Merkezi

En iyi saç ekim merkezleri yorumlar araştırmamızda sıralayacağımız son klinik ise Clinista. Bu klinik, özellikle saç ekiminin her aşamasını tıp doktorlarının gerçekleştirdiğinin altını çiziyor. Bu da elbette potansiyel faydayı arttırırken çok daha güçlü sonuçlar almanıza yardımcı oluyor. Kafa derisi işlem boyunca enfeksiyona açık olduğundan alanında eğitimli bir tıp doktoru dışında kimsenin işlem yapmayacak olması da son derece büyük bir avantaj.

Clinista, yüksek performansı ve hasta ilişkilerindeki başarısı ile çok sayıda olumlu yoruma sahip. Burada standart bir ekim ücreti 6.000 TL ile 12.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ekimle ilgili diğer sorularınız için hemen klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Bağdat cad. Suadiye Mah. Ira apt. No:411 Daire: 5 Kadikoy

Telefon Numarası: 0546 427 7372

Saç Ekimi Kaç Greft ile Yapılmalı?

Alanında uzman en iyi saç ekim merkezleri, kişiye özel saç ekimi planları yaparak greft sayısına karar verir. Talep ettiğiniz son görünüm, saçlarınızın mevcut hali, kafa derinizdeki açıklık oranı gibi bilgilerin tamamı saç ekiminde kaç grefte ihtiyaç duyduğunuzu belirler. Maksimum greft uygulaması olan klinikleri tercih ederek en iyi sonucu alabilirsiniz. Maksimum greft uygulaması olan klinikler genellikle belirli bir sabit fiyat üzerinden uygulanabilecek ve saçınızın ihtiyacı olan maksimum grefti sunuyor. Bu sayede hem doğal hem de dolgun saçlara sahip olma şansına sahip oluyorsunuz. Günümüzde çeşitli kliniklerin robotik yöntemler kullanarak en doğru greft hesaplaması yaptığı da biliniyor. Örneğin Este Favor Saç Ekim Kliniği bunlardan biri. Robotik yöntemlerin kullanılması ekim sürecinde meydana gelebilecek insani hataları minimum seviyeye indirerek riskleri azaltıyor.

Daha Fazlası: Greft Nedir? 1 Greft Kaç Saç Teli Eder? Greft Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekiminizi en iyi saç ekim merkezleri listesindeki kliniklerden birinde yaptırdıktan sonra, sorumluluğunu almanız gereken çok şey var. Öncelikle ekimden sonraki ilk üç günün ekstra hassas dönemleri ifade ettiğini söyleyebiliriz. Bu ilk üç gün, kafa derinizin üzerine yatmamanız gereken, kesinlikle tütün ya da alkol tüketmemeniz gereken ve ağır taşımamanız gereken süreçtir. İlk üç gün içerisinde bağışıklık sisteminize destek olmak için mümkün olduğunca dinlenmeniz ve dengeli beslenmeniz tavsiye edilir.

Ne var ki, ekim sonrası dikkat etmeniz gerekenler ilk üç gün ile sınırlı değil. İlk bir yılı tamamlayana kadar uygulamanız gereken bakım rutinleri, saçınızda kullanılmaması gereken kimyasallar, doğru saç tarama yöntemleri ya da doğru şampuan / su sıcaklığı ayarları bulunmaktadır. Bunlar, greftlerin en sağlam şekilde büyümesi ve kafa deriniz ile bütünleşmesi için oldukça önemlidir.

Daha fazlası: Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli (2021)?

saç ekiminden sonra nelere dikkat edilmeli?

Saç ekiminden sonra özellikle ilk 2 ay içerisinde meydana gelen kabuklanmalar, kan topçukları şeklinde hafif yaralı bir deri görüntüsü karşınıza çıkabilir. Kabuklanmalar özellikle ekstra kaşıntı hissine sebebiyet verebilmektedir. Bunları deneyimlerken kesinlikle sert bir cisimle kafanızı kaşımamanız, doktorunuz tarafından tavsiye edilmeyen maddeleri (özellikle kolonya gibi alkol barındıran maddeleri) kesinlikle kullanmamanız oldukça önemlidir. En iyi saç ekim merkezleri arasından bir seçim yaptığınızda doktorunuz ekim sonrasında da size konsültasyon sunuyor olacaktır. Bu konsültasyon sırasında probleminizi belirtirseniz size bir merhem tavsiye edebilir. Merhemle yapacağınız hafif bir masaj kaşıntı hissinizin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Saç Ekimi İçin Hangi Yöntemi Tercih Etmeliyim? En İyi Saç Ekim Merkezleri Ne Öneriyor?

Günümüzde sıklıkla uygulanan ve saç ekim yöntemi FUE olarak tanımlanıyor. FUE, yani follicular unite extraction, greftlerin bir şerit halinde değil de teker teker kafa derisine ekimini gerçekleştirmeyi sağlıyor. FUE’nin inovatif versiyonları olan Safir FUE, Manuel FUE, DHI gibi yöntemler de sıklıkla tercih edilmektedir. Gittiğiniz klinikte sunulan seçeneklerde ayrıca Soft FUE, Sedasyonlu FUE, Needle FUE gibi ek alternatifler de olabilir. Kliniğe gittiğinizde en iyi saç ekim yöntemini seçerken doktorunuz kaç grefte ihtiyaç duyduğunuzu, ekimden sonra ekimin belli olmasını isteyip istemediğinizi, kafa derinizin yapısını dikkate alır. Örneğin dar ve tıraşsız çalışma alanlarında DHI harika bir yöntem iken, daha geniş alanda yoğun saç ekimi için klasik FUE sıklıkla tercih edilmektedir.

Yukarıdakilerin yanı sıra, DHI ve Safir FUE’nin klasik FUE’den daha yüksek maliyete sahip olduğunu söylemek mümkündür. En düşük maliyetli saç ekim yöntemi olan FUT ise, uygulanan teknikteki verimsiz detaylar sebebiyle kimseye tavsiye edilmiyor.

En iyi saç ekim merkezleri arasından bir klinik tercih ettiğinizde, doktorunuz saç analizi sonucunda tamamen size özel bir ekim planı oluşturacaktır. Bu ekim planı ihtiyaç duyduğunuz greft sayısından anestezi ilacı oranına, tercih edilecek saç ekim yönteminden diğer detaylara kadar tüm adımları kapsar.

Bir önceki yazımız olan Devlet Hastanelerinde Estetik Cerrahi İşlemleri başlıklı makalemizde devlet hastanesi estetik, devlet hastanesi estetik ameliyat ve devlet hastanesi estetik cerrah hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.