İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık, Teknoloji 11 Ağustos 2021 316 Görüntüleme

En Çok Tercih Edilen Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları – Rehber Hangileri?

İçindekiler

Saç ekim teknolojilerinin hızlı bir şekilde gelişmesi, çok sayıda yeni saç ekim merkezinin Türkiye’de aktif olarak hizmet vermesine ve rekabetçi fiyatların ekim teknolojisini ulaşılabilir kılmasını sağladı. Günümüzde seyrek saça sahip olan, çevresel faktörler dolayısıyla saçını önemli ölçüde kaybeden pek çok birey, saç ekimi ile daha dolgun, güçlü ve kalıcı saçlara sahip olabiliyor. Türkiye’de saç ekimi, yalnızca Türkler tarafından değil, sağlık turizmi aracılığı ile yabancı turistler tarafından da tercih ediliyor. Bu içerikte İstanbul’da hem Türkler hem de yurt dışından gelen turistler tarafından en çok tercih edilen saç ekim merkezleri listesini değerlendirdik. Merkezlerin öne çıkardıkları hizmetler, onları diğerlerinden ayıran özellik ve teknolojiler hakkında bilgi almak istiyorsanız, içeriğin devamına göz atmanın tam zamanı!

Este Favor Saç Ekim Merkezi

Gerçekleştirdikleri beş bini aşkım saç ekimi ile Türkiye ve dünyaya hitap eden Favor Saç Ekim Merkezi, bünyesinde çalıştırdığı uzman doktorlar ile öne çıkıyor. Favor Este, kadınlar için saç ekimi yaptırmak isteyenlerin, kaş ve bıyık ekimi yaptırmak isteyenlerin birincil tercihlerinden biri. Çünkü bu işlemlerin tamamı gelişmiş FUE, DHI gibi yöntemlerle ekstra steril ortamlarda gerçekleştiriliyor.

Klinikte en sık tercih edilen yöntemlerden biri FUE. FUE, inovatif araçlarla gerçekleştirilerek Safir FUE olarak da uygulanabiliyor. Özellikle ekstra yoğun bir ekim gerçekleştirmek isteyenler, kliniğin iddialı olduğu safir bıçak teknolojisinden yararlanarak maksimum tutunma oranı elde edebiliyorlar.

Este Favor Saç Ekim Merkezi saç ekim fiyatları, gerekli greft sayısı ve tercih edeceğiniz saç ekim yöntemine göre değişiklik gösterebilir. FUE yönteminde standart ekim oranı olan 4500 grefti tercih ettiğinizde fiyat 9.000 TL ile 15.000 TL arasında değişecektir. DHI yöntemi, yüzde yirmi oranında daha maliyetli olabilir.

Telefon: +90 542 120 20 30

Anatolia Saç Ekim Merkezi – İstanbul

Sıklıkla tercih edilen yukarıdaki kliniklerden farklı olarak, Anatolia Saç Ekim Merkezi daha uygun fiyatlı bir ekim süreci arayanlara da hitap ediyor. Hem yara izi ya da ağrı yaşamadan ekiminizi tamamlamak hem de alanında uzman doktorlar eşliğinde güvenli ve faydalı bir operasyon deneyimlemek istiyorsanız Anatolia Saç Ekim Merkezini tercih edebilirsiniz. 12.000’den fazla başarılı ekim operasyonu ile öne çıkan ekip, tutunma oranı olarak yüzde 96 ile 99 arasında bir sayı vaat ediyor. Bu sayı elbette pek de sürpriz değil, fakat bu sayı için talep edilen ücret oldukça ilgi çekici.

Anatolia Saç Ekim Merkezinde standart bir ekim prosedürünün ücreti 5.000 TL ile 9.000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Ekim yaptırmak isteyip istemediğinizden emin değil misiniz? Burada analiz tamamen ücretsiz! Kliniğe giderek analiz yaptırın ve kararı sonraya bırakın!

Anatolia Saç Ekim Merkezi, standart saç ekiminin yanı sıra kadınlarda saç ekimi, sakal ekimi ve kaş ekimi alanlarında da hizmet veriyor. Farklı metotlar ve yaklaşımlarla gerçekleştirilecek bu hizmetleri yakından tanımak için klinikle iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Tevfik İleri Cad. No: 934899 Pendik/İSTANBUL

Telefon: +90 (532) 781 89 20

Emphair Saç Ekim Merkezi

Sunduğu etkileyici yeni nesil saç ekim yöntemi ile öne çıkan Emphair Saç Ekim Merkezi, Whatsapp üzerinden kolaya ulaşabileceğiniz bir ekibe sahip. Ayrıca bu ekip de ücretsiz olarak saç analiz ve danışmanlığı sunuyor. Merkezin web sitesine giderek form doldurabilir ve onların size ulaşmalarını da talep edebilirsiniz.

Siz uyurken uzmanların sıfır ağrı ile saç ekiminizi gerçekleştirmesinin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Evet, kesinlikle doğru duydunuz! Uykuda saç ekimi, kişinin sıfır ağrı ile süreci hissetmeden ekimi tamamlamasını sağlıyor. Sedasyon yolu ile ya da genel anestezi ile uyutulan birey, 4 ile 8 saat sonra ekimi tamamlanmış şekilde uyanıyor.

Türk hastalar ve turistler tarafından en çok tercih edilen kliniklerden biri olan Emphair, Tıraşsız Saç Ekimi, FUE, DHI, Sedasyonlu Saç Ekimi alanlarında hizmet veriyor. Ücretsiz saç analizi ve muayenesi sırasında doktorunuz sizin kafa derisi ve saç tipiniz için hangi yöntemin daha uygun olduğu hakkında fikrini belirtecektir.

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Vedat Günyol Cad. Önder Sok. No: 36 Ataşehir/İSTANBUL

Telefon: (0543) 345 07 22

Istanbul Hair Center Saç Ekim Merkezi

Klinikte ekim işlemi FUE ve DHI yöntemleri ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu temel yöntemler, çeşitli araç ve alt yöntemlerin kullanımı ile aşağıdaki inovatif versiyonları ile de uygulanabilmektedir:

En Çok Tercih Edilen Saç Ekim Merkezleri

Gold FUE Yöntemi,

Dikey Kesit FUE Yöntemi,

Yatak Kesit FUE Yöntemi,

Safir FUE Yöntemi,

Robotik Saç Ekimi.

İnsan hatasını tamamen sıfıra indirme gücü olan robotik saç ekimi yöntemiyle tanıştınız mı? Bu yöntem, greft toplanması ve ekilmesi aşamalarında en ince hesapları doğru yaparak doktorunuzun başarı oranını arttırıyor.

Yukarıdaki ekim yöntemlerinden özellikle sonuncusu, kişinin ihtiyaç duyduğu greft sayısının bilgisayar beyni yardımı ile belirlenmesini ve ekim yapılacak alanların greft başına bilgisayar yardımı ile işaretlenmesini sağlıyor. Yüksek ve gelişmiş teknoloji, tek seferde daha hızlı sonuç veren ve daha verimli bir süreç sunan hesaplamalar yapabiliyor. Istanbul Hair Center Saç Ekim Merkezi’nin en önemli özelliklerinden biri de tedavi süreçlerinde bu tip teknolojiler kullanıyor olmaları.

Kliniği diğerlerinden ayıran bir başka özellik ise yirmi yıllık tecrübeleri. Sağlığını ve görünümünü yalnızca deneyimli, alanında uzman bir kadroya emanet edecek olan herkes için Istanbul Hair Center Saç Ekim Merkezi iyi bir fikir olabilir. Klinik, hem yurt içinde hem de yurt dışında her yıl yüzlerce hasta tarafından tercih ediliyor.

Istanbul Hair Center Saç Ekim Merkezinde standart bir saç ekim prosedürünün ücreti tercih edilen yöntem ve ihtiyaç duyulan greft sayısına bağlı olarak 5.000 ila 11.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Adres: Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskinkalem Sok. Prof. Mükerrem Hiç Apt. Şht. No: 27/8 Esentepe/İSTANBUL

Telefon : (0212) 343 13 10

Arenamed Hair Saç Ekim Merkezi

En çok tercih edilen saç ekim kliniklerini sıralarken, her bir merkezi onu ayıran noktaları ile öne çıkarmaya dikkat ediyoruz. Arenamed Hair Saç Ekim Merkezi de hastalarına sunduğu mikromotor FUE yöntemi ile diğerlerinden ayrılıyor.

Tamamen ağrısız, yara izi oluşturmadan ve ekilen greftlerin tutunma oranlarını maksimize ederek gerçekleştirilen mikromotor FUE, belirlenen saç köklerinin donör bölgesinden özel olarak geliştirilmiş bir mikro motor ile çıkarılmasını ifade ediyor. Bu işlem, greftlerin toplanma sırasında yaşadığı doku hasarını minimuma indiriyor ve dolaylı olarak saç ekiminden alınabilecek verimi yükseltiyor. Mikro motor FUE için klinikte gelişmiş cihazların kullanımı şart, sıklıkla tercih edilen Arenamed Hair Saç Ekim Merkezi ise gerekli teknolojilerin tamamına sahip.

Arenamed Hair Saç Ekim Merkezinde, alanında uzman doktor Serkan Aydın hizmet veriyor. Saç analizi yaptırmak, ekim gereksinimlerinizi öğrenmek ya da süreç hakkında kafanıza takılanları sormak için doğrudan kendisine ulaşabilirsiniz.

Arenamed Hair Saç Ekim Merkezi ile ilgili sizlere vereceğimiz bir bilgi daha var: ekim sürecinde saç ekim operasyonunun yanı sıra aşağıdakiler de hastalara sunuluyor:

Bakım seti

Süreç boyunca iletişim

Maksimum greft garantisi

Sedasyon (Bu bir anestezi çeşidi olup opsiyonel olarak sunulmaktadır ve ek ücrete tabidir)

Daha fazlasını keşfetmek ister misiniz? İşte ilgili kliniğin iletişim bilgileri:

Adres: Akasya Acıbadem Tower A 34660 Üsküdar/İSTANBUL

Telefon : (0534) 073 11 35

Transmed Saç Ekim Merkezi – İstanbul

En çok tercih edilen saç ekim merkezleri sıralamasında ilk onda yer alan Transmed, son dönemlerde aktif olarak uyguladığı Covid-19 yöntemleri ile de öne çıkmayı başardı. Bu önlemler, daha güvenli ve sağlıklı bir ekim sürecini mümkün kılıyor. Klinikte sunulan saç ekim hizmetlerini ise aşağıdaki gibi sıralamak mümkün:

FUE Tekniği

Tıraşsız Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

Icegraft Solüsyon Uygulaması

Sakal ve Bıyık Ekimi

Kaş Ekimi

Taze Hücre ile Saç Ekimi

Yukarıdaki yöntemlerin her biri farklı bir fiyatlandırmaya sahip. Saçınızın analizini ücretsiz olarak yaptırmak ve ortalama bir fiyat bilgisi almak için kliniğin Whatsapp hesabı ile iletişime geçebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Saç Ekim Merkezleri

Bunu biliyor muydunuz? Transmed Saç Ekim Merkezi, yüksek teknolojiye sahip olan muayenehaneleri ile Türkiye’de robotik saç ekimini ilk uygulayan klinik olarak biliniyor. Ekim sürecinde insan hatasını neredeyse sıfıra indiren robotik saç ekimi hizmetini almak için ilgili klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Fulyalı Sok. No: 7 Levent/İSTANBUL

Telefon : (0212) 281 13 00

Esteworld Saç Ekim Merkezi

Türkiye’de en sık tercih edilen saç ekim merkezleri arasında yerini alan Esteworld, rakiplerinden ayrılan inovatif yöntemler ile dikkat çekiyor. Bunlar özellikle aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Yıkamasız Saç Ekimi: Normal şartlarda gerçekleşen bir ekimden sonra ilk üç gün boyunca kafanıza su değdirmemeniz ve üç günün sonunda yeniden kliniği ziyaret ederek ilk yıkamayı gerçekleştirmeniz gerekir. Esteword Saç Ekim Merkezi ise inovatif yöntemleri sayesinde ilk yıkama ziyaretini tamamen ortadan kaldırıyor.

VIP Saç Ekimi: Bu ekim yöntemi, Dr. Servet Terziler tarafından uygulanmaktadır. Ekim sürecinde alınabilecek verimi maksimize eden Robotik Saç Ekim yöntemi uygulanmaktadır. Ayrıca, Terziler tarafından Manuel FUE adı verilen yöntem de VIP ekim dahilinde tercih edilebilir.

TDF Saç Ekimi: Two Days FUE olarak da adlandırılan bu ekim, ihtiyaç duyduğu greft sayısı yüksek olan erkekler için sunulur. Bireyler, tek günde gerçekleşemeyecek kadar yüksek sayıda greft talep ediyorlarsa ekim ikiye bölünür ve bu şekilde gerçekleşir.

Esteworld Saç Ekim Merkezi ile daha yakından tanışmak ister misiniz? İşte iletişim bilgileri!

Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:7 Üsküdar / İstanbul

Telefon: +90 (216) 474 54 54

Estethica Saç Ekim Merkezi

DHI Plus Gold Saç Ekimi yöntemi ile diğerlerinden ayıran Estethica Saç Ekim Merkezi, gerçek altın bıçakların gücüyle ekimden alınabilecek verimi arttırma amacı taşıyor. Tamamen kendi laboratuvarlarında ve AR GE çalışmaları sırasında geliştirdikleri bu teknoloji, işlem süresini üçte birine arttırıyor ve greft doku kaybını minimize ediyor. Yöntemde herhangi bir ekim izi ya da iyileşme için dikiş gerekmemesi ise en çok tercih edilen saç ekim merkezleri arasında Estethica’nın da olmasına sebep oluyor.

DHI Plus Gold Saç Ekim yöntemi uygulanırken gerçek altın uçlu iğnelerin kullanıldığını biliyor muydunuz? Üstelik Estethica ekibi, bu işlemden sonra altın krem adını verdikleri özel bir solüsyon ile bölgeyi kaplayarak ekim verimini arttırmayı da hedefliyorlar.

Klinikte DHI Gold yönteminin yanı sıra tıraşsız ve ağrısız saç ekimi, kadınlarda saç ekimi, DHI Saç Ekimi, FUE yöntemi, kaş ekimi ve sakal ekimi hizmetleri de verilmektedir.

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Işıklar Cad. No:28 Ataşehir / İstanbul

Telefon Numarası: +90 850 222 3845

Acıbadem Hastanesi Saç Ekim Merkezi

Saç ekim sürecinde yalnızca markalaşmış hastanelere güvenmek isteyenler için listemize aldığımız Acıbadem Hastanesi hem İstanbul hem de İzmir’de bu alanda güçlü sonuçlar vaat eden hizmetler sunuyor.

Hastanenin bir dezavantajı var: FUT artık modası geçmiş ve FUE’nin yanında oldukça başarısı düşük sonuçlar veren bir yöntem. Hastanede ise aktif olarak FUT yöntemi uygulanmaya devam ediliyor. Yine de siz tercihinizi FUE yönteminden yana kullanarak yüksek kalitede bir hizmet alabilirsiniz.

Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi

Hastaneden online olarak randevu almak için hastanenin resmi internet sitesini ziyaret edebileceğinizi unutmayın. Ayrıca, hastanenin diğer ilgili bilgileri de aşağıdaki gibidir:

Adres: Darüşşafaka Büyükdere Caddesi No No:40, 34457 Sarıyer, Turkey

Telefon Numarası: +90 212 304 44 44

Daha fazlası için: En iyi saç ektirme merkezleri Türkiye

Saç Ekim Merkezleri Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

HaberGundemde ekibi olarak yukarıda sizlerle Türkiye’de en sık tercih edilen saç ekim merkezlerini paylaştık. Her bir merkezi diğerlerinden ayıran popüler özellikleri, bu merkezlerin sundukları ekim yöntemleri ve daha fazlası, karar alma sürecinizde belirleyici olacaktır. Aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurarak sizin için en iyi saç ekim merkezini seçebilirsiniz:

Ekim sürecinde kullanılan materyallerin, muayenahanenin ve genel olarak kliniğin steril olması oldukça önemlidir. Ekim sırasında derinizde kanal açılır ve bu durum kafa derinizi enfeksiyona açık hale getirir. Bu durumun kalıcı ya da geçici sağlık problemlerine sebep olmaması için steril bir ortamın tercih edilmesi gerekir.

Ekim yaptırmak istediğiniz merkezin sizin talep ettiğiniz yöntemi uyguluyor olması oldukça önemlidir. Örneğin Safir FUE alanında popüler bir klinik olan Favor Saç Ekim Kliniğini Safir FUE yaptırmayı düşünüyorsanız tercih edin. Fakat örneğin Acıbadem Hastanesi, Safir FUE yöntemi ile ekim yapmamaktadır. Dolayısıyla talep ettiğiniz yöntemi sunan bir merkezi tercih etmeniz sonuçlar üzerinde maksimum kontrole sahip olmanız için önemlidir.

Ekim sürecinden sonra size sunulacak olan desteğin yüksek olduğundan emin olun. Ekimden sonraki oluşabilecek kaşıntı, dökülme ya da kanama problemlerinde doktorunuzun size danışmanlık hizmeti vereceğinden ve sizi kliniğe kabul edeceğinden emin olmak, sürecin devamının verimi adına oldukça önemli.

Hangi Saç Ekim Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Popüler saç ekim teknolojileri özellikle ağrısız ve izsiz saç ekim yöntemlerini ortaya çıkardı. Bu yöntemler, ekim yaptıran bireyin en kısa süre içerisinde yeniden sosyal hayata karışmasına olanak tanıyor ve ekime dair hiçbir görünür izin kalmamasına yardımcı oluyor. 2001 yılından bu yana geliştirilmeye devam edilen FUE, yani Follicular Unit Extraction, piyasada tüm popüler klinikler tarafından kullanılan yöntemdir.

DHI’nin, FUE’nin Choi Implanter Kalem kullanılarak uygulanan bir versiyonu olduğunu söylemek mümkün.  Choi Implanter Kalem ise, kanal açma adımı gerekmeden saç ekiminin tamamlanmasını sağlıyor.

Safir FUE, FUE’nin gerçek safir madeninden elde edilen bıçaklar kullanılarak gerçekleştirilen versiyonu. Bu yeni nesil bıçakların mikro boyuttaki uçları, tutunma oranını maksimize etmeye ve daha sık kanal açmaya yardımcı oluyor.

Tıraşsız Saç Ekimi, DHI, Safir gibi farklı inovatif yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor. Bu yöntem, kişinin donör bölgesindeki greftlerin alınması dışında kafasında herhangi bir tıraşlama işlemi uygulanmamasına deniyor. Bu da hemen ertesi gün bile gündelik yaşama devam etmeyi mümkün kılıyor. Üstelik hiç kimse saç ekimi yaptırdığınızı fark etmiyor.

Uzun Saç Ekimi, donör bölgesinden greftlerin direkt olarak uzun toplanmasını ve ekimin uzun teller ile gerçekleşmesini gerektiriyor. Uzun saçlar belirli bir süre sonra dökülüyor ve yeni greftler çıkmaya başlıyor. Bu yöntem, ekim sonrası yaklaşık bir yıl sonra ulaşılacak final görüntüye hemen erişmenizi mümkün kılarak işinizi kolaylaştırıyor.

Daha fazlası için: En iyi saç ekim tekniği hangisidir?

Saç Ekim Merkezleri Öneriyor: Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Saç ekim merkezleri araştırmanızdan sonra bir kliniği tercih ettiğiniz ve ekimi tamamladınız. Ekimden sonraki ilk bir ay, ekimin verimi açısından ekstra önem taşıyor. Bu bir ay içerisinde saç bakımınızı nasıl yapacağınızı iyi bilmek ve hekiminizin tavsiyelerine uyarak temizlik rutinini gerçekleştirmek oldukça değerli. Saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler genel olarak aşağıdaki gibi:

Saç ekiminden sonraki ilk üç gün içerisinde (ilk yıkamaya kadar) saçlarınıza sıvı değmemelidir.

Saçlarınız birkaç ay boyunca kimyasal maddeye maruz kalmamalıdır. Özellikle saç spreyi, jöle gibi ağır kimyasallar greft gelişimine ve kafa derisinin iyileşmesine zarar vererek enfeksiyona sebep olabilir.

Saç ekiminden sonraki bir hafta uyku pozisyonunuza dikkat etmelisiniz. Greft büyümesini desteklemek adına, greftlerin ekildiği noktaya doğru uyumamanız şiddetle tavsiye edilir. Bu sayede büyüme ve iyileşme daha hızlı gerçekleşebilir.

Saç ekiminden sonra uzun bir süre boyunca alkol ve sigara kullanılmaması tavsiye edilir. Aynı durum, ekimden önceki birkaç hafta için de geçerlidir. Alkol ve sigara bağışıklık sisteminizi zayıflatarak kafa derisindeki iyileşmenin gecikmesine ve uzamanın yeterli düzeyde gerçekleşmemesine sebep olabilir. Bu durumun önüne geçmek için bu maddelerden uzak durmak ve tersine, beslenme rutininizi ekstra yararlı hale getirmek mantıklı olabilir.

Saç Ekiminden Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekiminden iki ile üç hafta önce alkol ve sigara kullanımını bırakmanız, ekimden önce mümkünse tok olmanız, ekime dinlenmiş, uykunuzu almış bir şekilde gelmeniz oldukça önemlidir. Ayrıca ekim günü kliniğe gelirken rahat kıyafetlerinizi giymeniz ve üst vücuda düğmeli bir kıyafet giymeniz şiddetle tavsiye ediliyor. Bu tür üst grup kıyafetler, ekimden hemen sonra kafa derinize sert bir temas yapmanızı engelleyerek daha verimli bir süreç yönetmenize yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Saç Ektirme Yerleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde en iyi saç ekim merkezi ve fiyatlari, en iyi sac ekim merkezleri ve en iyi sac ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.