İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Dış Basın, Sağlık 10 Eylül 2021 283 Görüntüleme

En İyi Saç Ektirme Yerleri ve Fiyatları

İçindekiler

En iyi saç ekim merkezlerini araştırıyor ve ekim sürecine kendinizi psikolojik olarak hazırlıyorsanız, en iyi adımın klinikler hakkında doğru ve eksiksiz bilgiye sahip olmak olduğunu söylemeliyiz. Her klinik ekim işlemini gerçekleştiren uzmanların ünvanları, ekim fiyatına dahil olan hizmet seçenekleri, sahip oldukları bina ya da hizmet alanının steril olup olmaması gibi detaylar ile birbirinden ayrılmaktadır. İyi bir klinik, hastalarla doğrudan doktorların ilgilendiği, alanında uzman ve eğitim almış doktorların işlem yaptığı, ekim fiyatına ekim öncesi ve sonrası konsültasyonun dahil olduğu bir klinik olacaktır. Bizler Haber Gündemde ekibi olarak en iyi saç ektirme yerleri ve fiyatları araştırmasını haberimizde sizler için yaptık. En iyi on merkezi incelemek ve buralardaki ortalama fiyatlara göz atmak isterseniz hemen haberimize göz atın!

Türkiye'deki en iyi saç ektirme yerleri

Este Favor Saç Ekim Merkezi

On yılı aşkın süredir İstanbul’da yerli ve yabancı hastalara hizmet veren Favor, yalnızca saç ekimi alanında değil kozmetik cerrahi alanında da oldukça popüler. Favor Saç Ekim Merkezinde kadınlara özel saç ekimi, tıraşsız saç ekimi ve uzun saç ekimi kolay ve hızlı bir şekilde uygulanıyor. Bu temel saç ekim uygulamalarının yanı sıra, tam köselik ya da sakal seyrekliği problemi çeken pek çok erkek hasta, Favor daha erkeksi, maskülen bir görünüm yaratmak için tercih etmektedir. Klinikte sakal ve bıyık ekimi, kaş ekimi gibi işlemler profesyonel şekilde gerçekleşmektedir.

Este Favor Saç Ekim Merkezi, saç ekim süreçlerini yararlı ve destekleyici saç tedavileri ile bir araya getirerek bir ekimden alabileceğiniz verimi maksimum seviyeye çıkarıyor. Bu tedaviler, genellikle greftlerin tutunma ve büyüme süreçlerinde ihtiyaç duydukları tüm vitamin ve mineralleri onlara verme amacı taşıyor.

Este Favor Saç Ekim Merkezi ile ilgili kafanızda daha çok soru mu var? Hemen klinik ile iletişime geçebilirsiniz. Hastane ortamı düzeyinde steril ortam sunan, tıp doktorları eşliğinde ekiminizi gerçekleştiren ve on yılı aşkın bir süredir sektörde deneyim kazanan Favor, ekim için doğru bir tercih olabilir.

Favor’da standart bir saç ekim işleminin ücreti 5.000 TL ile 14.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Size özel bir fiyat teklifi almak için saç analizi talep edin.

Adres: ATAKÖY 7-8-9-10. KISIM MAH. ÇOBANÇEŞME E-5, Üniversite Cd NO: 20, 34212 Bakırköy/İstanbul

Telefon: +90 542 120 20 30

www.estefavor.com

Asmed Saç Ekim Merkezi

Genellikle yurt dışındaki hastalara odaklanan bir reklam çalışması yapan Asmed Saç Ekim Merkezi, Euro tabanlı fiyatlandırmaya sahip. Bu yüzden en iyi saç ektirme yerleri ve fiyatları araştırması yaparken buranın listesine rastladığınızda biraz şaşırabilirsiniz. Diğer profesyonel saç ekim merkezlerinde 20.000 TL’ye yaptıracağınız bir ekim, Asmed Saç Ekim Merkezinde 100.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Merkezin tanınan yüzü Dr. Koray Erdoğan, saç ekimi alanında gerçekleştirdiği akademik çalışmalar ve bu çalışmalar sonucu bulduğu güçlü yöntemler ile tanınıyor. K-BOT, K-HEAD, K-REST olarak isimlendirilen ve FUE’den alınabilecek verimi maksimum seviyeye çıkarmayı hedefleyen bu yöntemler, bizzat Erdoğan tarafından bulunmuştur ve aktif olarak uygulanmaktadır.

Türkiye'deki en iyi saç ektirme yerleri

Asmed Saç Ekim Merkezinde greft başı ücret 2,5 ile 3,5 Euro arasında değişebiliyor. Bu fiyatı etkileyen en önemli etmen ise elbette tercih ettiğiniz saç ekim yöntemi. FUE’nin klasik versiyonunu mu, inovatif versiyonunu mu tercih ediyorsunuz? Kaç grefte ihtiyacınız var? Doktorunuz saç analizi sırasında tüm bunlara yanıt verecektir.

Adres: Atatürk Mah. Sedef Caddesi No: 1/1 Ataşehir – İstanbul

Telefon Numarası: 0216 464 11 11

www.hairtransplantfue.org

Ankara International Saç Ekim Merkezi

En iyi saç ektirme yerleri araştırmasını Ankara için yapan pek çok birey, Ankara International Saç Ekim Merkezi ile karşılaşacaktır. Doç. Dr. Serdar Gökrem tarafından yönetilen bu merkez, manuel FUE adı verilen başarılı ve sofistike bir yöntem ile greft ekimlerini gerçekleştirmektedir. Manuel şekilde işlemlerin gerçekleştiriliyor olması, greftlerin doku kaybını minimuma indirerek total verimi yükseltmek için mükemmel bir yöntem olabilir. Serdar Gökrem, her yıl hem yurt içi hem de yurt dışından çok sayıda hasta kabul ederek yüksek kaliteye sahip saç ekim işlemleri gerçekleştirmektedir.

Ankara International Saç Ekim merkezinin en önemli vaatleri arasında iki şey bulunuyor: Manuel Fue’nin etkisi ile maksimum sayıda greft ekimi gerçekleştirmek ve yine manuel FUE’nin avantajlı özellikleri sayesinde hem greftlere hem de ekim yapılan alana minimum düzeyde doku hasarı vermek. Bu iki etkileyici özellik de elbette saç ekimi süreçlerini çok daha verimli kılıyor. Eğer siz de Ankara’da en iyi saç ekim kliniği araştırması yapıyorsanız ve güncel saç ektirme yerleri hakkında genel bilgi arıyorsanız Ankara International Saç Ekim Merkezi’ne bir şans verebilirsiniz. Daha fazla bilgi için aşağıdaki iletişim numaralarından yararlanın.

Bu merkezde standart bir saç ekim işleminin ücreti 5.000 TL ile 12.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Adres: Kazım Özalp Mahallesi Uğur Mumcu Cad. No:6 Çankaya/Ankara

Telefon Numarası: 0 312 494 0527

AHD Saç Ekim Kliniği

Antalya, yalnızca yaz turizmi etkinlikleri bakımından değil, sağlık turizmi bakımından da oldukça popüler bir destinasyon. AHD Saç Ekim Kliniği de saç ekimi alanında sağlık turizminin bayrağını taşıyan, önde gelen merkezlerden bir tanesi. Bu klinikte yüksek kaliteye sahip olan teknolojik cihazlar, FUE’nin farklı versiyonları ve acısız saç ekim yöntemi için ek anestezik yöntemler uygulanıyor. Ekim sırasında kendinizi konforlu hissetmeniz için sizinle yakından iletişim kuran doktorunuz, ekimi bizzat yönetiyor. Dr. Hakan Doğanay, AHD Saç Ekim Kliniğinde ekimi gerçekleştirerek işlem öncesi ve sonrasında konsültasyon sağlıyor.

En iyi saç ektirme yerleri arayışınızda Antalya’da olan bir merkez tercih etmek istiyorsanız, her yıl hem yurt içi hem de yurt dışından yüzlerce farklı kişi ağırlayan Dr.  Doğanay’ın iyi bir tercih olacağını söylemeliyiz. Klinikte özellikle tıraşsız saç ekimi ve uzun saç ekimi konusunda da yüksek teknolojili çözümler üretilmektedir.

AHD Saç Ekim Kliniğinde standart bir ekimin ücreti yöntem pek fark etmeksizin greft sayısına göre belirlenmektedir. Diğer kliniklerden oranla daha yüksek bir bütçe gerektiren merkezde, bir greft 1 Euro olarak ücretlendiriliyor. Daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için doktorunuzla iletişime geçin.

Adres: Güzeloba Mahallesi, 2243. Sokak, No: 7/3, 07230 Muratpaşa/ANTALYA

Telefon numarası: 0532 313 41 98

Derma Plast Estetik Cerrahi Merkezi ve Saç Ekim Kliniği

Ankara’da saç ekimi alanında uzman, profesyonel ve yüksek sayıda olumlu yoruma sahip bir doktor arıyorsanız, Dr. Muttalip Keser kesinlikle pişman olmayacağınız bir tercih olacaktır. Derma Plast Estetik Cerrahi Merkezi ve Saç Ekim Kliniği, bizzat Dr. Keser tarafından yönetilmektedir. Ekim süreçlerinde Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanı bir tıp doktoruna güvenmek, kurumsallaşmış bir merkez sayesinde kendinizi konforlu hissetmek için bu klinik doğru bir tercih olabilir. Dr. Keser, Türkiye’de saç ekim alanında en deneyimli doktorlardan biri olarak, FUE’yi ve FUE’nin inovatif versiyonları olan DHI, Safir FUE gibi yöntemleri en güçlü şekilde gerçekleştiriyor.

Kişiye özel saç ekim planı oluşturmanın öneminin altını çizen Keser, ekim sırasında en verimli şekilde işlem yapılabilmesi için maksimum greft sayısını hesaplıyor. Doğru saç çizgisinin belirlenmesinin ardından greftin de maksimum sayıda ekilmesi, aynı anda hem doğal hem de dolgun saçları elde etmenizi mümkün kılıyor.

saç ekim önce sonra görseli

Dr. Muttalip Keser’in kliniğinde ekim fiyatlarının epey yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Burada bir greft başına 2 ile 3 Euro arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Daha fazla bilgi almak için doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Cankaya cad. 6/5 Cankaya/ANKARA

Telefon Numarası: 0 505 467 08 42

Hair City İstanbul Saç Ekim Merkezi

En iyi saç ektirme yerleri araştırmamızda, Google’da beş üzerinden 4.8 puan alan bir klinik daha keşfettik. Hair City, özellikle Safir FUE, DHI ve FUE yöntemi ile popüler olan kliniklerden bir tanesi. Gerçek safir madeninden elde edilmiş olan uçlar sayesinde bu klinik kafa derisinde açılabilen kanal sayısını maksimum seviyeye çıkararak dolgun saçları mümkün kılmayı amaçlıyor. Ayrıca, dermatolojik olarak test edilmiş safir uçlar kafa derisi ile temas edildiğinde enfeksiyon riski ile doku canlılık kaybı riskini minimize ediyor. Bu da çok daha yüksek kaliteli bir deneyim anlamına geliyor.

Hair City İstanbul Saç Ekim Merkezi, bazı kliniklerde Soft FUE adı da verilen Ağrısız Saç Ekimi seçeneği ile oldukça popüler. Ağrısız ekim, sedasyonlu anestezi uygulaması ile gerçekleştiriliyor. Klinikte doğru dozajı ayarlamak ve en sağlıklı şekilde anesteziyi tamamlamak için görevlendirilen alanında bilgili anestezi doktorları, sürecin hiçbir aşamasını şansa bırakmıyor.

Dilerseniz ekimle birlikte sakal ve / veya bıyık ekimi de yaptırarak güçlü sonuçları garanti edebilirsiniz. Ayrıca ekimi çeşitli yenileyici ve destekleyici saç tedavileri ile destekleyerek greft büyümesine katkıda bulunmanız mümkün.

Hair City İstanbul’da standart bir saç ekim işleminin ücreti 2000 TL ile 8000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, 34360 Şişli/İstanbul, Turkey

Telefon Numarası: 0544 809 25 75

Transmed Saç Ekim Merkezi

Dr. Melike Külahçı tarafından yönetilen Transmed Saç Ekim Merkezi, saç nakli ve saçlı deri tedavileri gerçekleştirmektedir. 26 yıllık tecrübe ile sektörde bulunan bu klinik, dileyen hastalara ücretsiz saç analizi hizmetini online olarak sunuyor. Saç analizi başvurusu için sitenin ana sayfası üzerinden formu doldurmanız yeterlidir.

Transmed’i diğerlerinden ayıran en önemli özellik uyguladıkları Ice Graft Solüsyonu. FUE yönteminde greftler kanal açımını beklerken doku kaybı yaşayabilirler. Ice Graft Solüsyonu, greftlerin bekletilirken içine koyulacakları özel bir solüsyondur. Bu soğuk solüsyon doku hasarını minimum seviyeye indirmeyi amaçlar.

Transmed Saç Ekim Merkezinde de Ice Graft Solüsyonu uygulaması aktif olarak gerçekleştirilmektedir. Yukarıdaki temel saç ekim yöntemlerinin yanı sıra, burada lazerli saç tedavileri ve kaş ekimi işlemi de uygulanmaktadır. 26 yıllık tecrübeleri boyunca kliniğin 26 binden fazla ekim gerçekleştirdiğini söylemek mümkün.

Transmed Saç Ekim Merkezinde standart bir saç ekiminin ücreti 7000 TL ile 12.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Adres: Transmed Saç ve Estetik Cerrahi Tıp Merkezi Fulyalı sok. No:7 34330 İç Levent / İstanbul / Türkiye

Telefon Numarası: 0212 281 1300

İsveç Poliklinik Saç Ekim Merkezi

Özellikle sağlık turizmi alanındaki faaliyetleri ile dikkat çeken İsveç Poliklinik Saç Ekim Merkezi, hem erkekler hem de kadınlar için gelişmiş yöntemlerle ekim işlemi sağlamaktadır. Klinik özellikle klasik FUE yöntemi ve ‘’Choi’’ olarak markalaştırdıkları DHI saç ekimi alanında uzmandır. DHI, Choi Implanter Kalem ile gerçekleştirilirken FUE yüksek kaliteli metal gereçler ile gerçekleştirilir.

Polikliniğin en çok adından söz ettiren olumlu yorumlarından biri ulaşılabilirliği ile alakalı. Yedi gün yirmi dört saat aktif olan Whatsapp hattı hastaların ve danışmak isteyen bireylerin mesajlarına her zaman açık. Bu da hasta ilişkilerine artı puan ekliyor.

İsveç Poliklinik, maksimum doğal görünüm için ve dar alanlara ekim için DHI’yi öne çıkarıyor. Çünkü DHI’de tek seansta gerçekleştirilebilecek greft ekimi Safir FUE’ye göre neredeyse yarı yarıya daha az. Fakat santimetrekare başına Choi kalem ile 100 greft ekilebiliyorken, Safir FUE ile 60 kadar greft ekimi yapılabiliyor. Bu yüzden siz de dar bir açıklık alanda etkili sonuçlar elde etmek istiyorsanız klinikten DHI hizmeti alabilirsiniz.

İsveç Poliklinik saç ekim fiyatları 5000 TL ile 9000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Adres: 19 Mayıs Mahallesi, Dr. Hüsnü İsmet Öztürk Sokak, Şişli Plaza No: 1/C, 34360 Şişli/İSTANBUL

Telefon: 0212 215 55 35

Clinista Saç Ekim Merkezi

Clinista Saç Ekim Merkezi, alanında uzman doktorları ve maksimum oranda özenle gerçekleştirdikleri saç ekim işlemleri ile dikkat çekiyor. Kliniği diğerlerinden ayıran en temel şeylerden biri, ekim sürecine akademik bir yenilikçi üslup ile yaklaştıklarının altını çizmeleri. Bunun en büyük etkilerinden biri ise ekimde mikroskobik görüş adını verdikleri özel yöntemi kullanmalarıdır.

Saç ekiminde mikroskobik görüş, ekim yapılacak alan üzerinde doktorun hakimiyetini arttırarak oluşturulabilecek kanal sayısını maksimum düzeye çıkarır. Bu da kullanılan yöntem ile elde edilebilecek yoğunluğu maksimize eder. Clinista saç ekim merkezi, beş kat daha sık saç ekimini bu görüş sayesinde gerçekleştirebilmektedir.

Clinista Saç Ekim Merkezinde işlem fiyatları 6000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir.

en iyi saç ektirme yerleri

Adres: Bağdat cad. Suadiye Mah. Ira apt. No:411 Daire: 5 Kadikoy

Telefon Numarası: 0546 427 7372

ClinicHair Saç Ekim Merkezi

Yalnızca saç ekim hizmetleri ile değil transfer, konaklama, karşılama hizmetleri ile de tanınan ClinicHair Saç Ekim Merkezi, İzmir’de buluyor. Klinik, on sekiz yıldır bu sektörde bulunan usta doktorlar ile saç ekimi ve iyileştirici saç tedavileri uygulamaktadır. ClinicHair’de gerçekleşecek olan ekiminiz doktorunuz tarafından garanti altına alınır. Ömür boyu kullanmanız hedeflenen greftlerin herhangi bir dönemde dökülmesi ya da verimsiz hale gelmesi durumunda kliniğe rahatlıkla başvurabilir ve ek hizmetleri alabilirsiniz.

ClinicHair Saç Ekim Merkezinde kaş ekimi, sakal ekimi ve saç ekimi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca vücut şekillendirme, selülit tedavisi gibi birtakım ek terapiler de uzman doktorlar tarafından tamamlanabiliyor. Daha fazla bilgi için klinik ile iletişime geçin.

ClinicHair Saç Ekim Merkezinde ücretler 9000 TL ile 11.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Adres: Şehit Polis Fethi Sekin Caddesi, No: 1/C, Bayraklı/İZMİR

Telefon: 0850 333 4 722

Saç Ekiminde Online Konsültasyon Nedir?

Saç ekimi dünyasındaki rekabetçi piyasa dolayısıyla günümüzde en iyi saç ektirme yerleri, sitelerinde ‘’online konsültasyon’’ ibaresine yer veriyor. Bu ibare, Whatsapp, Mail ya da kliniğin belirlediği herhangi bir yöntem ile kliniğe ulaşıp kafa derinizin fotoğraflarını atabileceğiniz, doktorların ise saç sağlığınız ile ilgili size dönüş yapabileceği anlamına geliyor. Gerekli ortalama greft sayısı, ihtiyaç duyabileceğiniz saç ekim yöntemi ya da kafa açıklığınıza sebep olan muhtemel neden hakkında analiz yapan doktorunuz, sürecin devamı ile alakalı size kısa bir briefing veriyor. Tamamen ücretsiz olan bu online konsültasyon sayesinde kliniğin profesyonelliği hakkında bir ön bilgi edinebilir, kliniği sizinle olan iletişimi çerçevesinde tercih etmeyi ya da etmemeyi düşünebilirsiniz.

Daha Fazlası İçin: Saç Ektirme Fiyatları

En İyi Saç Ektirme Yerleri ile Saç Ekimi Kesin Çözüm Mü?

Günümüze güçlü teknolojik cihaz ve yöntemler ile gerçekleştirilen saç ekim işlemleri, ömür boyu garantili, otuz yıl garantili gibi ibarelerle hastalara sunuluyor. Ekim sürecinin arkasında olan ve herhangi bir aksilikte ücretsiz destek sunacaklarını belirten doktorlar, doğru şekilde gerçekleştirildiğinde ve doğru şekilde bakım yapıldığında saç ekiminin kesin çözüm olduğunun altını çiziyor.

saç ektirme kesin çözüm mü?

Elbette kesin bir çözüm olarak saç ekimini gösterebilmek için hastanın kendine nasıl baktığı, beslenme rutini, saç bakımında kullandığı ürünler ve saç bakım stili oldukça belirleyicidir. Yaptırdığınız saç ekiminden en iyi verimi alabilmek için yalnızca doktorunuzun tavsiye ettiği ürünleri kullanmanız ve yalnızca doktorunuzun tavsiye ettiği yöntem ile bakım rutinlerinizi tamamlamanız gerekir. Bu, greftlere ve hassas kafa derinize zarar vermemenize yardımcı olacaktır.

Kadınlarda Saç Ekimi İşe Yarar Mı?

Elbette. Günümüzde en iyi saç ektirme yerleri listesinde bulunan kliniklerin çoğu, kadınlarda saç ekimi adında özel bir hizmet kategorisine sahiptir. Saç dökülme sebepleri genellikle erkeklerden farklı olan kadınlara, genellikle DHI yöntemi ile uzun saç ekimi ya da tıraşsız saç ekimi uygulanmaktadır. Ekimin saçlı deriye gerçekleştiriliyor olması (genellikle kadınlar kellik problemi dolayısıyla değil, seyreklik problemi dolayısıyla kliniklere başvuruyorlar), tercih edilen doktorların ekstra profesyonel olmasını gerektiriyor olsa da doğru klinik seçiminde güçlü sonuçlar almak mümkün.

Kadınlarda saç ekimi işlemi tıpkı erkeklerde saç ekimi işlemi gibi yüzde 96 ile 99 arasında tutunma oranı vaat eder. Bu başarı oranı ise güçlü, dolgun, doğal saçlar elde etmeniz için oldukça yeterlidir.

Saç Ekimi Sonuçları Neden Farklılık Gösterir?

Saç ekimi sonuçlarının herkeste farklılık gösteriyor olmasının temel sebebi, vücudun ekilen grefte vereceği tepkinin farklı olabilmesidir. Ayrıca, açılan kanalların iyileşme sürecinde bağışıklık sisteminin ne kadar güçlü olduğu da önemli bir faktör olarak karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra, uzama ve büyüme konusundaki genetik özellikler de ekilen saçların ne kadar uzun, berrak, güçlü ya da dolgun olacağını belirler. Bireylerin tırnaklarının ya da sakal / bıyıklarının uzama hızı, ekilecek saçların da ne kadar hızlı uzayacağı ya da ne kadar sıkı tutunacağı ile ilgili kişilere ipucu verebilir.

En iyi saç ektirme yerleri Türkiye içeriğimize göz attınız mı? Hemen göz atın!

Bir önceki yazımız olan En İyi Saç Ektirme Merkezleri Türkiye başlıklı makalemizde en iyi sac ekim merkezi, en iyi sac ekimi istanbul ve en iyi saç ektirme merkezi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


İlginizi çekebilir

En İyi KBB Doktoru

En İyi KBB Doktoru