İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 10 Eylül 2021 280 Görüntüleme

İstanbul’daki En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Güncel Fiyatlar Nelerdir? Rehber İçerik!

İçindekiler

Saç seyrekliği, saç dökülmesi veya kellik problemleriyle karşı karşıya kalan bireylerin saç ekim işlemlerine gösterdiği ilgiyle beraber saç ekim operasyonları popüler bir işlem haline geldi ve bu sayede günümüzde saç ekimi işlemleri için birçok klinik faaliyet göstermeye başladı. Özellikle Türkiye genelinde alanında uzman ve başarılı birçok saç ekim merkezi bulunmakla beraber, bu kliniklerin dünyanın farklı yerlerinden hastalar tarafından da tercih edilmektedir. Uzmanlık ve profesyonellikle beraber diğer ülkelere göre daha uygun fiyatla gerçekleştirdikleri saç ekim işlemleri ile Türkiye’deki saç ekim merkezleri bu konuda başarılarını kanıtlamaktadır. Saç ekimi konusunda büyük bir merkez haline gelen Türkiye’deki başarılı merkezleri, merkezlerde gerçekleştirilen hizmetleri ve bu hizmetler karşısındaki fiyat aralığını sizler için derledik. En başarılı ve en iyi saç ekim merkezleri ile sahip oldukları güncel fiyatlar listesine bir göz atın!

Este Favor Saç Ekim Merkezi

Listemizin ilk sırasında yer alan Este Favor, saç ekimi işlemlerinde yakaladığı başarı ve hasta memnuniyeti ile ün salmış bir saç ekimi merkezidir. Her hasta için özel ve profesyonel çalışmalar yürüten Este Favor, gün içerisinde belirli ve az sayıda saç ekim işlemi gerçekleştirerek başarı oranını ve hasta memnuniyetini garanti altına almayı başarmıştır. Güçlü ve uzman kadrosu ile son teknoloji saç ekim yöntemlerini uygulayan Este Favor, hastalarına sağladığı özel saç ekim planı ve hizmetiyle, başarısını Türkiye sınırları içerisinden tüm dünyaya duyurabilen nadir saç ekim merkezlerinden biri olmaktadır.

En yeni saç ekim yöntemleri olarak Inovatif Safir FUE yöntemi, DHI yöntemi ve sakaldan kök alarak gerçekleştirilen saç ekimi yöntemlerini kullanarak her hastanın ihtiyacını en iyi karşılayabilecek şekilde teknikler kullanarak ekim işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Başarısı ve uzmanlığı kanıtlanmış olan Este Favor Saç Ekim Merkezi’nin saç ekimi fiyatlandırması farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak 6.000 TL’den başlayarak 12.000 TL’ye kadar yükselebilen fiyatlarla hizmet vermeye devam etmektedir.

Adres: ATAKÖY 7-8-9-10. KISIM MAH. ÇOBANÇEŞME E-5, Üniversite Cd NO: 20, 34212 Bakırköy/İstanbul

Telefon: +90542 120 20 30

ASMED Hair Transplant Saç Ekim Merkezi

Saç ekim işlemleri uygulamalarında sürekli son teknolojiyi kullanarak yeni buluşlara imza atan ASMED saç ekim merkezi, saç ekim işlemlerinde yarattığı yüksek başarı oranı ile adından söz ettirmeye devam etmektedir. Saç ekim yöntemlerinde kullanılan FUE ve DHI yöntemleriyle beraber, ASMED saç ekim merkezinde çalışmalarına devam eden Dr. Koray Erdoğan tarafından geliştirilen KE-Bot, KE-Head ve KE-Rest teknikleriyle beraber kusursuz saç ekim uygulamaları gerçekleştirilmektedir. FUE yöntemleriyle beraber gerçekleştirilen bu 3 teknik, dünya genelinde birçok saç ekim merkezi tarafından kabul görmektedir ve saç ekimi konusunda üst düzeyde başarıyı sağlamaktadır.

KE-Bot tekniği üst teknoloji kullanılarak saç ekimi öncesinde 3 boyutlu bir modelleme gerçekleştirerek kusursuz bir analiz sağlar ve saç ekimi planlamasında büyük rol oynar. KE-Head tekniği greft toplama ve yerleştirme konusunda üstün başarıyı sağlayan bir yöntem olmaktadır. KE-Rest ise saç ekim işlemi sırasında hastaların rahat ve konforlu hissetmelerini sağlayan önemli bir teknik olmaktadır.

Yenilikçi tekniklerle başarılı hizmet veren ASMED saç ekim merkezinde fiyatlandırma, her greft üzerine 2 – 2.5 € olarak hesaplanmaktadır. Tanınmış kişilerin de tercih ettiği ASMED hair transplant, ortalama olarak 20.000 – 50.000 TL aralığında saç ekimi fiyatlarına sahiptir.

Adres: Atatürk Mahallesi, Sedef Caddesi, No: 1/1 Ataşehir/İSTANBUL

Telefon: 0216 464 11 11

Medicalhair Saç Ekim Merkezi

Başarılarıyla tanınan Dr. Sibel Ulusan’ın çalışmalarına devam ettiği Medicalhair, saç ekimi konusundaki yenilikleri takip eden başarılı bir saç ekim merkezidir. Birçok merkezde, saç ekim işlemi sırasında gerçekleştirilen kanal açma işlemi doktorun uzman kadrosu tarafından gerçekleştirilirken, Medicalhair’de kanal açma işlemi bizzat Dr. Sibel Ulusan tarafından gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi ile uygulanan FUE yönteminde üst teknoloji cihazlar kullanılmaktadır ve bu sayede saç ekim işlemlerinde yüksek başarı oranı sağlanmaktadır.

Hastaların saç derisi analizini büyük profesyonellik ile gerçekleştirildikten sonra özel saç ekim planı oluşturulmaktadır. Saç ekim işlemi bir gün içerisinde tamamlanırken, operasyon sonrasında da hastalar yakından takip edilmektedir.

medical hair saç ekim merkezi

Medicalhair bünyesinde gerçekleştirilmek istenen saç ekim işlemlerinde fiyatlandırma tek fiyat olarak belirlenmiştir ve greft sayısı, saç yoğunluğu gibi detaylar fiyatlandırmayı etkilememektedir. Dr. Sibel Ulusan tarafından gerçekleştirilen saç ekim işlemi neredeyse 3.000 € olarak bilinmektedir. Sibel Hanım’ın eşi Dr. Zafer Ulusan tarafından gerçekleştirilen saç ekim işlemleri de 10.000 TL olarak bilinmektedir.

Adres: Ali Çetinkaya Bulvarı, No: 35, Kat: 3, Daire: 5 Alsancak/İZMİR

Telefon: 0533 460 39 94

Arenamed Saç Ekim Merkezi

Arenamed Saç Ekim Merkezi, başarılı saç ekim işlemlerinin altında Dr. Serkan Aydın’ın imzasını taşımaktadır. Tek seans içerisinde yapılabilecek en yoğun ve en fazla greft ekimini gerçekleştirmeyi amaçlayan Arenamed, ağrısız FUE saç ekimi yöntemiyle verdiği hizmet ile bilinmektedir. Greft toplama ve greft ekme işlemleri sırasında hastalarına büyük konfor sağlayarak acı ve ağrı hissini sıfıra indiren lokal anestezi yöntemi ile saç ekimini gerçekleştiren Arenamed, Mikromotor FUE yöntemi ile de bıçaksız saç ekimi operasyonu sunmaktadır.

Bıçaksız Mikromotor FUE ile, az kanama ve hızlı iyileşme sürecini garantileyen Armaned Saç Ekim Merkezi, bu sayede müşteri memnuniyetini de garanti altına almayı başarmıştır. Mikromotor yöntemi ile içi boş bir iğne ucu kullanılarak, kesi gerçekleştirilmeden çıkarılan greftler tek tek toplanmaktadır.

Armaned Saç Ekim Merkezinde mega seans yöntemiyle oluşturulan fiyatlandırma aralığı ortalama olarak 6.000 TL ile 10.000 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Adres: Akasya Acıbadem Tower A, 34660 Üsküdar/İSTANBUL

Telefon: 0216 363 97 93

Ankara International Saç Ekim Merkezi

Dr. Serdar Gökrem tarafından kurularak faaliyete başlayan Ankara International, saç ekimi işlemlerinde Ankara’nın tek adresi sayılabilmektedir. Hastaların memnuniyeti ve saç ekimi işlemlerinde elde edilen, neredeyse yüzde yüz başarı oranı ile başarısını kanıtlayan Ankara International, FUE yöntemi ile saç ekimi işlemleri gerçekleştirmektedir. Oldukça steril bir klinik içerisinde gerçekleştirilen saç ekim işlemleri, Dr. Serdar Gökrem’in uzman kadrosu ile uygulanmaktadır. FUE yönteminde yeni gelişmelerin yaşanmasında büyük rol oynayan Ankara International Saç Ekim Merkezi, şimdiye kadar sayısız saç ekimi işlemlerinde en büyük başarı oranına sahip kliniklerden biri olmaktadır.

Ankara International Saç Ekim Merkezi

FUE tekniğini kullanarak en kısa süre içerisinde en başarılı şekilde greft toplama ve greft ekme işlemini gerçekleştiren Ankara International, FUE yönteminde birçok bilimsel katkının gerçekleştirilmesinde öncülük sağlamıştır. Hastaların uygulama sırasında daha konforlu hissetmelerini sağlamak için, hastanın tercihi üzerine sedasyon uygulamasını da gerçekleştirmektedir.

Saç ekimi uygulamalarını her seferinde 2 seans olarak planlayan Ankara International, saç ekimi için ortalama olarak 5.000 – 12.000 TL arasında fiyatlandırmaya sahiptir.

Adres: Kazım Özalp Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi, No:6, 06700 Çankaya/ANKARA

Telefon: 0312 494 05 27

Asuman Hair Transplant Saç Ekim Merkezi

Bir diğer uzman saç ekim merkezlerinden biri olan Asuman Hair Transplant, sayısız hastada başarılı saç ekimleri gerçekleştirmiştir. Estetik saç görünümüne oldukça önem veren Asuman Saç Ekim Merkezi, ağrısız saç ekimi konusunda profesyonel işlem gerçekleştirmeye devam etmektedir. Saç ekimi işlemlerinde greft sayısı farklılık gösterse de mega seans yöntemi uygulayarak tek fiyat üzerinden gerçekleştirdiği saç ekimi işlemleriyle tek seansta üstün başarı sağlamaktadır. İşlem sırasında hastaların rahatlığını ve konforunu göz önünde bulunduran Asuman Hair Transplant, Mikromotor tekniğiyle daha hafif bir cerrahi operasyon sunmaktadır.

Asuman Hair Transplant, mega seans olarak gerçekleştirdiği saç ekimi işlemlerinde ortalama olarak 15.000 TL ile 20.000 TL aralığında fiyatlandırma listesine sahiptir.

Adres: Çamlık Mahallesi, Selçuklu Caddesi, No: 22, 34912 Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0546 956 42 29

Emphair Saç Ekim Merkezi

Listemizde yer alan Emphair Saç Ekim Merkezi, FUE ve DHI yöntemleriyle başarılı saç ekim uygulamalarına imza atan uzman kliniklerden biri olmaktadır. Saç ekimi konusunda 2008 yılı itibariyle birçok yeni ürün ve teknikleri kullanan Emphair, hastalarına özel planlama ile saç ekim hizmeti sağlamaktadır. Diğer saç ekim merkezlerinden ufak bir fark olarak, her hasta için ücretsiz saç analizi uygulaması gerçekleştirerek hastaların saç ekimi konusunda bilinçlenmesini amaç edinmektedir.

DHI yöntemi ile özel aletler kullanılarak gerçekleştirilen saç ekimi işlemlerinde hastalarına yüksek başarıyı garantileyerek doğal saç görünümünü gerçekleştirmektedir. Ek olarak FUE yönteminde saç ekimi sonrasında en doğal görüntüyü sağlayan Emphair, hasta memnuniyetinden tam puan alan nadir saç ekimi merkezlerinden biridir.

Emphair bünyesinde gerçekleştirilmek istenen saç ekimi işlemleri için FUE yönteminde 7.000 TL’den başlayarak, DHI yönteminde ise 9.000 TL’de başlayarak fiyatlandırma gerçekleşmektedir.

Adres: Barbaros Mahallesi, Ortabahar Caddesi, No: 28, Kat: 3, 34746 Ataşehir/İSTANBUL

Telefon: 0541 345 07 22

Zekeriya Kul Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi konusunda başarılara imza atmaya devam eden Dr. Zekeriya Kul, gerçekleştirdiği estetik saç ekimi işlemleriyle ismini duyurmaktadır. Son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği özel teknikler ile saç ekimi uygulamalarında başarı oranını arttırarak yüksek seviyede müşteri memnuniyetine sahip olan Dr. Zekeriya Kul, saç ekiminde detaylı planlama çalışmalarıyla bilinmektedir. FUE saç ekimi yönteminde uzmanlığı ile bilinen Dr. Zekeriya Kul, FUE yöntemini kendi buluşu olan N. I. T. Tekniği ile birleştirerek saç ekiminde üstün başarıyı yakalamaktadır.

NIT yöntemi

N. I. T. Yöntemi, yani Needle Implantation Technique, FUE saç ekimi yöntemi sırasında kullanılarak saç ekiminde başarı oranını en üst seviyelere taşımaktadır. N. I. T ile detay çalışmaları gerçekleştiren uzman doktor, saç ekiminde estetik sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır.

Dr. Zekeriya Kul, gerçekleştirdiği başarılı saç ekimlerinin fiyatlandırmasında greft hesabını kullanmaktadır ve greft başına 1 € olarak saç ekimi fiyatı hesaplanmaktadır.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Hakkı Yeten Caddesi, No: 23, Vital Plaza, K: 5, Fulya, 34365 Şişli/İSTANBUL

Telefon: 0212 241 44 44

AHD Clinic Saç Ekim Merkezi

Gerçekleştirdiği saç ekimlerinin başarısı ile ismini duyuran AHD Clinic, Dr. Hakan Doğanay ve uzman ekibi ile birçok başarılı saç ekimi işlemini gerçekleştirmeye devam etmektedir. Başarılarıyla bilinen Dr. Hakan Doğanay, birçok derneğin kurucusu ve üyesi olarak hem Türkiye içerisinde hem de diğer dünya ülkeleri içerisinde saç ekimi konusunda uzmanlığını ve başarısını kanıtlamıştır. DHI saç ekimi yöntemi ve FUE saç ekimi yönteminde hasta memnuniyetini sağlamış olan AHD Clinic, saç ekimi işlemleri sonrasında verdiği ücretsiz saç tedavisiyle birlikte, saç ekimi sonrasında da hastalarının beğenisini kazanan nadir saç ekimi merkezlerinden biridir.

DHI yönteminde özel implanter kalem kullanılarak başarılı saç ekimlerini ağrısız bir şekilde gerçekleştiren AHD Clinic, FUE yönteminde de geniş saç derisi üzerinde yoğun saç görünümünü başarıyla sunan saç ekimleri gerçekleştirmektedir. Üstelik saç ekiminde vücudun diğer bölümlerinden de greft toplanarak saç ekimi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

AHD Clinic’in sağladığı saç ekimi işlemlerinde greft hesabı yapılarak, her greft için 1 € olarak fiyatlandırma gerçekleşmektedir. Saç ekimi işlemlerinden sonra birçok ücretsiz hizmet ile hastalara hizmet verilmektedir.

Adres: Güzeloba, 2243. Sokak, No: 7/3, 07230 Muratpaşa/ANTALYA

Telefon: 0532 313 41 98

Tripaesthetic Kliniği Saç Ekim Merkezi

Tripaesthetic Kliniği, Türkiye’deki en ünlü saç ekimi doktorlarından biri olan Dr. Muhammet Özgehan tarafından gerçekleştirilen başarılı saç ekimleriyle birçok hastanın hayal ettiği saç görünümünü sunmaktadır. Gerçekleştirdiği doğal görünümde yoğun saç ekimleriyle başarılarını kanıtlayan Dr. Muhammet Özgehan, gerçekleştirdiği bütün saç ekimlerinde, ekim uygulamalarının hepsini bizzat gerçekleştirmektedir. Hastalara özel transfer ve konaklama hizmeti sağlayan Tripaesthetic, yurt dışından gelmekte olan hastalara özel çevirmen hizmeti de sunmaktadır.

FUE saç ekiminde mikro cerrahi tekniğiyle uzmanlık kazanan Dr. Muhammet Özgehan, Fransa’da bu konuda eğitmenlik yapmaktadır. Mikro cerrahi yöntemi ile tek seansta yoğun saç ekimini başarıyla gerçekleştirebilen uzman doktor, bu yöntem sayesinde vücudun farklı bölgelerinden alınan greftlerin ekim işleminde yüksek başarı elde etmektedir. Ek olarak bu yöntemin sağladığı avantajlardan bir diğeri ise greft toplanan yerlerde yara izi oluşumunun engellenmesidir.

Adres: Profesör Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, İlko Sitesi, 2800 Sokak, No: 6 Çayyolu Çankaya/ANKARA

Telefon: 0312 241 07 41

En İyi Saç Ekim Merkezleri Güncel Fiyatlar Hangi Faktörlere Göre Şekilleniyor?

Saç ekim operasyonları üzerinde görülen fiyat farklılıklarının birçok sebebi bulunmaktadır. İlk olarak saç ekiminin gerçekleştiği kliniğin özellikleri fiyat konusunda en önemli değişimleri yaratan detay olmaktadır. Saç ekiminin yapılacağı ortam hastane ortamı kadar donanımlı ve steril olmalıdır. Bu gibi saç ekim merkezlerinde, saç ekimi operasyonu son teknoloji aletler ile en profesyonel şekilde gerçekleşmektedir ve bu nedenle fiyat artışına sebep olabilmektedir.

Bir diğer unsur olarak, gerçekleştirilecek saç ekimi yöntemleri de fiyat belirleme konusunda etkin bir rol oynamaktadır. Her saç ekim yönteminin gerektirdiği teknik ve uygulama farklılıkları fiyatlandırma üzerinde arttırıcı veya azaltıcı etkiye sahip olabilmektedir. Saç ekiminin gerçekleşeceği kliniğin bulunduğu bölgeler de saç ekiminde fiyatı arttırabilir veya azaltabilir. Son olarak, saç ekimini gerçekleştiren kişinin uzmanlık seviyesi de saç ekiminde fiyatları ciddi derecede değiştirebilen bir unsur olmaktadır.

En Pahalı Saç Ekim İşlemi, En Başarılı İşlem Değildir!

Genel bir yargı olarak kabullenilmiş olan “En pahalısı en kaliteli olandır.” düşüncesi saç ekimi konusunda yanıltıcı etkilere sahip olabilmektedir. Saç ekiminde başarılı sonuçlar elde edilmek için en pahalı olan saç ekim merkezini seçmek, bazen kötü sonuçlara sebep olabilmektedir. Bu sebeple saç ekimini gerçekleştirmek için dikkat edilmesi gereken ilk detay fiyat olmamalıdır.

Saç ekiminin cerrahi bir işlem olduğunu hatırlatarak, dikkat edilmesi gereken ilk detayın uzman bir klinik seçmek olduğunu söylemek mümkündür. Saç ekiminin alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi ve uygun şartlara sahip klinik ortamında uygulanması gerekmektedir.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Güncel Fiyatlar

Daha ucuz saç ekim merkezleri ve güncel fiyat listeleri için buraya tıklayınız!

Saç Ekim İşlemi Yaptırmaya Karar Vermeden Hemen Önce Düşünün: En İyi Saç Ekim Merkezleri Güncel Fiyatlar!

Saç seyrekliği veya kellik problemi yaşayan kişilerin başvurduğu yöntemlerden biri olan saç ekimi işleminin hemen öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Gerçekleştirmek istediğiniz saç ekimi işlemi için ilk olarak kendi bütçenizi oluşturmanız gerekmektedir. Hemen ardından saç ekim merkezleri hakkında detaylı araştırmalar gerçekleştirerek hem bütçeniz için en uygun olan hem de alanında uzman olan bir saç ekim merkezi bulmanız gerekmektedir. Bütün istek ve ihtiyaçlarınızı dile getirerek sizi en çok memnun edecek kliniği bulmanız oldukça önemlidir.

Saç ekimi gerçekleştirmek gerçekten hazır olup olmadığınıza karar vermeniz önemli bir noktadır. Saç ekim işlemi cerrahi bir işlemdir ve çok ciddi olmasa da sağlık üzerinde etkileri bulunmaktadır. Üstelik saç ekimi sonrasında nihai sonuçlara ulaşabilmek için belirli bir süre beklemek gerekmektedir. Eğer gerçekten hazır hissediyorsanız, saç ekimi işlemi için adım atmalısınız. Ek olarak saç ekimi sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı durumları göz ardı etmeyerek saçlarınıza daha çok özen göstermeniz gerekecektir.

Saç Ekim Merkezleri Öneriyor: Fiyatına Göre Değil, İhtiyacınıza Göre Bir Saç Ekim Yöntemi Seçin!

Saç ekim merkezlerinin önerisine göre fiyatlandırmalar önemli olsa da ilk olarak saç derinizin ihtiyacı olan yöntemi seçmek gerekli. Neredeyse bütün saç ekim merkezleri saç ve saç derisi analizi yapmaktadır ve bu analiz sonucunda hastaya en uygun olan saç ekim yöntemi belirlenmektedir. Bu sayede hastanın gerçekleştireceği saç ekiminin sonuçları yüksek seviyede başarı sağlamaktadır. Saç ekim yöntemlerinde uygulama değişiklikleri sebebiyle fiyat değişimi görülse de bu fiyat değişimine göre en ucuzunu veya en pahalısını seçmek doğru bir karar olmamaktadır. Saç ekim merkezlerinde uzman doktorlar tarafından önerilen saç ekim yöntemi daha doğru ve daha etkili sonuçların elde edilmesini sağlayacaktır.

Saç ekimi yöntemleri ve en iyi saç ekimi yöntemi seçimi için buraya tıklayınız!

Uzman Doktorlar Uyarıyor: Saç Ekimine Verdiğiniz Para Boşuna Gitmesin!

Elbette ki saç ekimi yaptırmak için iyi bir araştırma yapmak gerekmektedir. Saç ekiminin gerçekleşeceği klinikten, saç ekimini uygulayacak doktorun uzmanlığına kadar birçok detay gözden geçirilmelidir. Saç ekimini en doğru yerde gerçekleştirmiş olsanız da vermiş olduğunuz para ve zaman boşa gidebilir! Öncelikle saç ekimi operasyonundan önce dikkat edilmesi gereken bütün detaylara büyük bir önem vermek gerekmektedir çünkü vücudunuzun ve sağlığınızın saç ekimi işlemi için hazır olması gerekmektedir. Saç ekimi öncesi gereken hazırlıkların yapılması, saç ekimi işleminin başarılı sonuçlar vermesi için gereken ilk unsurdur.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Güncel Fiyatlar

Saç ekimi operasyonu sonrasında da hastaların çok dikkatli olması gerekmektedir. Başarılı bir saç ekim işlemi gerçekleşmiş olsa bile, operasyon sonrasında gerekli önlemlerin alınmaması istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir. Uzman doktorların tavsiyeleri ve yönlendirmeleriyle yapılması gereken bütün detayları gerçekleştirerek en sağlıklı saç ekimi sonuçlarını elde etmek mümkündür. Saç ekimi öncesi ve sonrası yapılması gereken detaylara gerekli özenin gösterilmemesi halinde saç ekim işlemi başarısız olur ve harcanan bütün para ve zaman boşa gitmiş olur.

İsteyen Herkes Saç Ekim İşlemi Yaptıramıyor!

Saç seyrekliği veya kellik yaşıyor olmanız ve saç ekimi için yeterli bütçenizin olması kesinlikle saç ekimi gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelmiyor. Bunlara ek olarak saç ekimi işlemi gerçekleştirebilmek için bazı şartlara uygun olmak gerekmektedir. Saç ekimi öncesinde gerekli kan testlerinin yapılması gerekmektedir. Kan testleri sonucunda, saç ekimini gerçekleştirmeye engel olabilecek durumların varlığı söz konusu olabilir (bulaşıcı kan hastalıkları gibi). Bu durumda saç ekimini gerçekleştirmek hem hasta hem de doktor için riskli durumlar oluşturacaktır. Kan testlerine ek olarak gerçekleştirilen analizler sonucunda, uygun greft alanı bulunamaması durumunda da saç ekimi gerçekleştirilememektedir.

Buna ek olarak kanser hastalarının saç ekimi gerçekleştirebilmesi için ilk olarak tedavilerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Kanser tedavisi gören bir birey aynı anda saç ekimi işlemi gerçekleştiremez. Şeker hastalığına sahip bireyler için de saç ekimi işlemi sırasında çok dikkatli olmak gerekmektedir. Eğer bireyin şeker hastalığı ciddi derecede ise saç ekim işlemini gerçekleştirmek fazla riskli olabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Saç Ektirme Yerleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde en iyi saç ekim merkezi ve fiyatlari, en iyi sac ekim merkezleri ve en iyi sac ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.