İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık, Uncategorized @tr 9 Eylül 2021 323 Görüntüleme

En Pahalı Saç Ekim Merkezleri Hangileri?

İçindekiler

Saç ekimi teknolojisi her yıl biraz daha gelişiyor. Bu teknolojilerin gelişimi ise kafa derisinde daha yoğun, dolgun ve doğal bir saç görünümü isteyenlere verimli sonuçlar veriyor. En pahalı saç ekim merkezlerine göz atıldığında, bu merkezlerin yurt içi ve yurt dışında yoğun olarak popülariteye sahip olduğunu ve bu popülaritelerini kullandıkları yöntemler, elde ettikleri tutunma oranları ve steril çalışma alanlarına borcu olduklarını söylemek mümkün. Bugün sizlerle Türkiye’de en çok tercih edilen en pahalı saç ekim merkezleri listesini inceleyecek ve onları diğerlerinden farklı kılan özelliklere göz atacağız. Daha fazlasını keşfetmeye hazırsanız hemen başlayalım!

Asmed Saç Ekim Merkezi Dr. Koray Erdoğan

Özellikle yurt dışından her yıl çok sayıda hasta kabul eden Dr. Koray Erdoğan, kendi AR GE çalışmaları sonucunda geliştirdiği ekstra inovatif yöntemler ile tanınmaktadır. FUE odaklı hizmet veren Asmed Saç Ekim Merkezinde, Erdoğan’un sunduğu K.E.E.P., Greft Hesaplama, Coverage Value (Kaplama Değeri), KE-BOT, KE-HEAD, KE-REST gibi çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler sadece ilgili kliniğe özgü olup diğer kliniklerde kullanılamaz, çünkü patentlidir. Dr. Koray Erdoğan önderliğinde gerçekleşen tüm ekim süreçlerinde bu yöntemler ile;

Kafa derisinde maksimum örtücülük sağlayan bir ekim,

En doğru greft sayısı ile doğal görünüm,

Greftlerin doku kaybının minimum seviyeye indirilmesi amaçlanır.

Siz de ekim süreçlerinde gerçek bir profesyonel ile çalışmak isterseniz Asmed Saç Ekim Kliniği iyi bir tercih olabilir. Fakat siz kliniğe ulaşmadan önce fiyatları sizinle paylaşmak isteriz. Burada bir greftin ücreti yaklaşık olarak 2,5 – 3,5 USD arasında değişiklik gösteriyor. Bu da tahmin edebileceğiniz gibi diğer kliniklere kıyasla çok daha yüksek bir maliyet anlamına geliyor.

Ufak bir not: Asmed Saç Ekim Merkezinde ücretsiz muayene hizmeti verildiğini biliyor muydunuz? Hemen klinik ile iletişime geçin ve diğer detaylar hakkında bilgi edinin!

Adres: Atatürk Mah. Sedef Caddesi No: 1/1 Ataşehir – İstanbul

Telefon Numarası: +90 216 4641111

Derma-Plast Estetik Cerrahi Merkezi Dr. Muttalip Keser

Türkiye’deki en ünlü saç ekim cerrahlarından biri olan Dr. Muttalip Keser, fiyatlandırmasını Euro kuru ile yapan ve bu yüzden en pahalı saç ekim merkezleri listesine kliniğinin adını yazdıran kişilerden biri. Derma-Plast Estetik Cerrahi Merkezini tercih ettiğinizde yaklaşık olarak 1000 greftlik bir ekim için 2500 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekebilir. Standart bir saç ekiminin yaklaşık 4500 greft olduğu düşünüldüğünde, ücret 10.000 Euro’ya kadar yükselebilmektedir. Yüksek teknolojiye sahip cihazlar ve ekim süreci dolayısıyla bütçeniz uygunsa bu kliniği tercih etmenizi tavsiye edebiliriz.

Dr. Keser, şu ana kadar 1100’den fazla hastaya yüzde yüz memnuniyet sunan saç ekim hizmeti sunarak başarısını Türkiye ve dünyada kanıtladı. Ekim süreci ekstra maliyetli olduğu için kliniğe genellikle Amerika’dan müşteriler ve Araplar geliyor. Fakat yeterli bütçe ve doğru randevu süresini bulabilirseniz burası doğru tercih olabilir.

Dr. Keser, diğer kliniklerden farklı olarak tek bir ‘’mega seans’’ yerine, ekim sürecini birkaç farklı seansa bölmeyi tercih ediyor. Günlük 500 – 700 greft arasında ekim yapan doktor, 2000 greftlik bir ekimi yaklaşık 3 günde tamamlıyor.

Adres: Cankaya Cad. 6/5 Cankaya/ANKARA/TURKEY

Telefon Numarası: +90-312-4424252

Este Favor Saç Ekim Merkezi

EsteFavor, kurulduğu ilk günden bu yana profesyonel saç ekim yöntemlerini dünya teknolojilerini takip ederek Türkiye’ye getiren bir merkez. Bu yüzden de ekim süreçlerinde maksimum tutunma ve başarıyı garanti ediyor. Uzun saç ekiminden tıraşsız saç ekimine, kaş ekiminden sakal ekimine kadar çok sayıda sofistike ekim işlemi merkezde profesyoneller tarafından uygulanıyor. Kliniği diğerlerinden ayıran en önemli özellikler ise şöyle:

Ekim süreci sadece alanında eğitim almış tıp doktorları eşliğinde gerçekleşiyor. Tıbbi bir hizmet alırken özellikle bu maddeye dikkat edilmesi oldukça önemli.

Şu ana kadar 5000’den fazla başarılı ekim gerçekleştirmiş ekip, özellikle deneyim arayanlara yakından hitap ediyor.

Ekip yalnızca Klasik FUE’yi değil, Direct Hair Transplantation olarak bilinen DHI’yi ve Safir FUE’yi de büyük bir başarı ile uyguluyor.

Hemen klinik ile iletişime geçmek, saç analizi ile süreci başlatmak ve ekim sürecini planlamak istiyorsanız aşağıda sizin paylaştığımız iletişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

En Pahalı Saç Ekim Merkezleri

Bunu biliyor muydunuz? FavorSaç Ekim Merkezi, sadece ekim işlemleri için değil, kozmetik amaçlı cerrahi işlemler için de tercih edebileceğiniz bir merkez. Yüz estetiği, vücut estetiği ve kesisiz estetik işlemler alanında verilen hizmetleri incelemek için hemen kliniğin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Favor Saç Ekim Merkezinde ekim fiyatları 7.000 TL ile 13.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Telefon Numarası: +905421202030

Dr Muhammet Özgehan TRİPAESTHETİC Kliniği

Türkiye’de en çok tercih edilen pahalı saç ekim doktorlarından biri olan Dr. Muhammet Özgehan, Ankara’da bulunuyor. Yaklaşık on altı yıldır sektörde aktif olarak hizmet veren doktor, kendine ait kliniğinde hem kadın hem de erkeklere hizmet sağlıyor. Ekim işlemi için klinikte FUE yöntemini tercih edebilirsiniz. FUE yöntemi, sadece klasik saç ekimi için değil, kaş ve kirpik ekimi ya da sakal ekimi gibi diğer ek işlemler için de uygulanmaktadır. FUE yönteminin yanı sıra klinikle yüksek maliyetli olarak bilinen mikro cerrahi FUE, FUT ve DHI yöntemleri de gerçekleştirilmektedir.

Dr. Muhammet Özgehan’ın kliniğinde yalnızca saç ekimi işlemi için değil, saç dökülmesi ve saç hastalıkları tedavileri için de çok sayıda yöntem bulabileceğinizi biliyor muydunuz? Alanında uzman ve epey pahalı tedavi fiyatları olan Özgehan, ekim gerektirmeden düzeltilebilecek saç seyreklikleri için çok sayıda yüksek teknolojili tedavi deniyor. Bu yöntemler hakkında bilgi almak için doktorun resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Muhammed Özgehan’ın kliniğinde saç ekimi yaptırmak isterseniz greft sayısına göre değişiklik gösterecek bir bütçe hazırlamanız gerekiyor. Ekim fiyatları 6.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiyor.

Telefon Numarası: +90312 241 07 41

Inter Clinic Saç Ekim Merkezi

Tecrübeli ve alanında uzman doktorlardan saç ekim hizmeti almak istiyorsanız, en pahalı saç ekim merkezleri araştırmanızın yıldızlarından birini size sunalım: Inter Clinic Saç Ekim Merkezi. Bu merkez özellikle yurt dışında oldukça ünlü. Öyle ki, her yıl yaklaşık kırk beş farklı ülkeden çok sayıda turist buraya yalnızca ekim yaptırmak için geliyor. Ekim süreci boyunca klasik FUE’den safir FUE’ye, DHI’den diğer inovatif metotlara kadar çok sayıda seçenekten yararlanılıyor.

Inter Clinic Saç Ekim Merkezi, diğer merkezlerden farklı olarak hizmetlerini birer paket halinde sunmayı tercih ediyor. Gümüş Paket, Gold Paket ve Safir Paket, ekim, ekim öncesi hizmetler ve ekim sonrası hizmetlerde farklı adımları barındırıyor. Altın ve Safir Paketler beş yıldızlı otelde konaklama hizmetleri gibi ek seçenekleri de sizlere sunuyor.

En Pahalı Saç Ekim Merkezleri

Inter Clinic Saç Ekim Merkezi, ekim ile alakalı garanti sertifikası sunuyor. Kalıcı, doğal sonuçlar getiren, modern bir ekim süreci için 20 yıllık deneyimi olan, 25 binden fazla hastayı yüzde 100 olumlu sonuçlar ile uğurlayan bu kliniği tercih edebilirsiniz. Klinik, Dr. Onur Egemen önderliğinde greft hesaplama sürecinden sonra ekimi başlatıyor.

Saç Ekim Merkezinde fiyatlar 6.000 TL ile 9.000 TL arasında değişmektedir.

Adres: Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. Doğu Iş Merkezi Kat 4.

Telefon: +90 542 123 24 25

 

Dr. Zekeriya Kul

‘’Need Implantation Technique’’ adı verilen özel yöntemi Türkiye’de uygulayan nadir doktorlardan biri olan Zekeriya Kul, doğal görünüm, yoğun ekim ve minimal doku travmasını garanti ediyor. Bu da elbette ekimden alınacak sonuçların görülmesini hızlandırırken, bu sonuçları daha verimli kılıyor.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Dr. Zekeriya Kul, Türkiye’deki en geç saç ekim hekimlerinden biri olması ile tanınıyor. Aldığı eğitimler doğrultusunda yalnızca saç ekimi değil, meme büyütme ve küçültme ameliyatları, burun ameliyatları, dudak ameliyatları gibi çok sayıda kozmetik amaçlı tıbbı işlemi de gerçekleştiriyor. Ekim sürecinde Kul’u tercih ederseniz greft başına yaklaşık 2 – 2,5 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor. Ekim süreci sonrasında maksimum verim odaklı dönüşler alan Zekeriya Kul ile iletişim kurmak için Viber ya da Whatsapp iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.

Adres: Teşvikiye mah. Hakkı Yeten Cad. No: 23 Kat 5 Daire 515 Vital Fulya Plaza İstanbul / Şişli / Fulya

Telefon Numarası: 0532 177 71 64

Esteworld Saç Ekim Merkezi

Yüksek oranlı başarısı dolayısı ile birden fazla şubede hastalarına hizmet veren Esteworld Saç Ekim Merkezi, çok sayıda ekim yöntemini değerli hastalarına sunması ile diğer kliniklerden ayrılıyor. Burada yalnızca klasik DHI, FUE, Safir FUE gibi yöntemler değil, robotik FUE, Two-days FUE gibi birtakım sofistike yöntemler de aktif olarak kullanılıyor. Sizin tercihleriniz, yaşam rutininiz ve kafa derinizin ihtiyaç duyduğu tedaviye göre dilediğiniz yöntemi tercih edebilir, bu yöntem doğrultusunda güçlü sonuçlar elde edebilirsiniz. Esteworl Saç Ekim Merkezi, birtakım cerrahi estetik işlemlerin de yapıldığı oldukça geniş bir klinik kompleksidir.

En Pahalı Saç Ekim Merkezleri

Esteword Saç Ekim Merkezinde ekim yaptırmak isterseniz, tercih edeceğiniz yöntem, ekim sürecine dahil olmasını istediğiniz hizmetler ve ihtiyaç duyduğunuz greft sayısına göre fiyat değişiklik gösterecektir. Burada fiyatların 5.000 TL ile 50.000 TL aralığında olduğunu söylemek mümkün. Daha fazla bilgi almak için kliniğin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Altunizade Mahallesi Kısıklı Caddesi No:7 Üsküdar / İstanbul

Telefon Numarası: 0 216 474 54 54

Doç. Dr. Serdar Gökrem – Ankara International Saç Ekim Merkezi

Ankara’nın önde gelen saç ekim merkezlerinden biri olan Ankara International Saç Ekim Merkezi, Çankaya’da bulunuyor. Klinikte en iyi sonuçları garanti altına almak ve en doğal görünümü hedeflemek amacı ile ‘’Manuel FUE’’ adı verilen özel, inovatif bir yöntem kullanılıyor. Manuel FUE, doktorun profesyonel deneyiminin önemini ekstra arttıran bir metot, Doç. Dr. Serdar Gökrem ise uzun süredir bu sektörde bulunan deneyimli bir doktor olarak memnuniyet oranı yüksek işlemlere imza atıyor.

Doç. Dr. Serdar Gökrem’in kliniğinde saç ekimi yaptırdığınızda toplam fiyat ekime dahil olarak bakım ve güçlendirme terapileri talep edip etmediğiniz ve kaç grefte ihtiyaç duyduğunuza göre değişiklik gösterecektir. Klinikte ortalama fiyatların 5.000 TL ile 12.000 TL aralığında olduğunu söylemek mümkün. Bu da kliniği yüksek fiyatlılar listesine almak için yeterli oluyor.

Yüksek teknolojiye sahip cihazlarla manuel FUE’yi gerçekleştiren Gökrem, özellikle geniş ve dar alanlarda mümkün olduğunca yoğun saç ekimi talep eden hastalar tarafından tercih ediliyor. Siz de bu doğrultuda bir isteğe sahipseniz Ankara International Saç Ekim Merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Kazım Özalp Mahallesi Uğur Mumcu Cad. No:6 Çankaya/Ankara

Telefon Numarası: 0 312 494 0527

Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi

Alanında popüler, yüksek başarıya sahip olan doktorların bulunduğu bir hastanede ekiminizi tamamlamak istiyorsanız, Acıbadem Hastanesi iyi bir tercih olabilir. Burası hem FUT hem de FUE yöntemi ile ekim yaptırmak isteyenler için doğru bir yer. FUE yöntemi gerektirdiği teknoloji ve sunduğu verimli sonuçlar dolayısıyla daha yüksek fiyata sahip olsa da, genel olarak fiyatı gereken greft sayısı belirleyecektir.

Acıbadem Hastanesini tercih edecekseniz hem Ankara’da hem de İstanbul’da şubelerinin olduğunu söyleyelim. Bu da merkezi daha ulaşılabilir kılıyor. Fiyatlar ise oldukça makul bir fiyat olan 8000 TL’den başlayıp görece yüksek bir fiyat olan 20.000 – 22.000 TL’ye kadar yükseliyor. Doktorunuzdan randevu alarak etkili ve güçlü bir FUE’nin size ne kadar maliyeti olacağını hemen öğrenebilirsiniz.

Adres: Darüşşafaka Büyükdere Caddesi No No:40, 34457 Sarıyer, Turkey

Telefon Numarası: 444 55 44

Dr. Emrah Cinik Saç Ekim Merkezi

Türkiye ve dünyada saç ekim işlemi alanında oldukça popüler olan Dr. Emrah Cinik, paketler halinde sunduğu ekim hizmetleri ile tanınıyor. Kliniğinde ‘’Primary’’, ‘’Exclusive’’, ‘’DHI’’, ‘’Sapphire Primary Package’’ ve ‘’Sapphire Exclusive Package’’ isimleri ile sıraladığı paketlerinden en uygun fiyatlısı 2000 Euro gerektiriyor. Cinik, ortalama üstü fiyatlara sahip olsa da özellikle kanal açılımını ve greft alım işlemlerini gerçek bir doktorun yaptığı bir klinikte ekim tercih edenlere hitap ediyor. Hasta güvenliğini maksimum seviyeye çıkaran bir süreç için bu tür işlemlerin doğrudan doktor tarafından yapılması oldukça önemli. Cinik de kliniğinde bunu sunuyor.

Dr. Emrah Cinik’in kliniğinde Body Hair Transplant olarak da bilinen ‘’vücut kıllarından saç ekimi’’ yöntemini tercih etmeniz mümkün. Bu yöntem, ense bölgesinde yeterli greft bulunamayan bireylerin özellikle göğüs, bacak gibi bölgelerinden greft toplanmasını sağlıyor. Bu sayede çok daha yoğun ve etkili bir ekim gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Doğrudan doktorunuzla görüşmek, randevu almak ya da analiz talep etmek için resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Dikilitaş, Ayazmadere Caddesi Otim Binası No:4 Beşiktaş /İstanbul /Türkiye

Telefon Numarası: 0542 234 00 34

En Pahalı Saç Ekim Merkezleri: Seçimi Neye Göre Yapmalı?

Yukarıda sizlerle en pahalı saç ekim merkezleri listemizi paylaştık. Bu listede 5.000 TL’den 100 bin TL’ye kadar değişen fiyatları ile farklı klinikler ve farklı saç ekim yöntemleri gördünüz. Peki, ekim süreçlerinden alınan verim, verilen ücrete doğru orantılı olarak artıyor mu? Tam olarak hangi noktada verim pik noktasına ulaşıyor? Fiyattan farklı olarak hangi etmenlere bakıldığında doğru klinik tercih edilebilir? Birlikte keşfedelim:

Öncelikle ekimin teknisyen ile mi, doktor desteği ile mi yoksa bizzat doktor tarafından mı gerçekleştirildiği ekstra önem taşıyor. Bazı klinikler tüm süreci teknisyenler aracılığı ile yürütebiliyor. Bu da hasta güvenliğinin ve ekim veriminin düşük olması anlamına geliyor.

Doktor destekli ekimler hasta güvenliğini daha yüksek düzeye taşıyabiliyor, fakat bu yöntemde de doktor bir eşlikçi olsa da işlemleri bizzat uygulamıyor. Bu yüzden yine de süreçte meydana gelebilecek ufak hatalar ekimin genel verimini etkileyebilecek pozisyonda olabiliyor.

En Pahalı Saç Ekim Merkezleri

Saç ekim kliniği seçenekleri arasından tercih yaparken, gittiğiniz klinikte ekimi etkileyecek temel işlemlerin bizzat doktor tarafından yapıldığından emin olmanızı tavsiye ederiz. Doktorun gerçekleştireceği kanal açma, anestezi gerçekleştirme, ekim yapma işlemleri, anatomik olarak ve kafa derinizin sağlığını korumak açısından en iyi sonuçları verecektir. Daha çok bilgi almak ve en kısa süre içerisinde ekim süreci ile alakalı ön analizlere başlamak için yukarıda sıraladığımız kliniklerin biriyle online olarak ya da şubelerine giderek görüşebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yoğun çalışmalar ve yorucu bir günün ardından ekim gerçekleştikten sonra, ekimin sunduğu avantajları korumak için birkaç temel detaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar, aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Ekimden sonra bir süre boyunca bağışıklık sisteminiz kafa derisinde oluşan yaraları gidermek ile meşgul olacak. Dolayısıyla bu süreçte bağışıklık sisteminizi destekleyecek bir beslenme rutini benimsemeniz önemlidir. Sigara ve alkolden kaçınmak, besin değeri yüksek gıdalar tüketmek ve doğru vitamin / mineraller ile beslenme rutininizi desteklemek kafa derisi gelişimi ve saç uzaması için yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan bazıları.

Saç ekim sonrasında kafa derinize aşındırıcı ya da sert kimyasallar kullanmamanız son derece önemlidir. Henüz gözenekleri açık olan deri, enfeksiyon kapmaya oldukça açıktır. Bu yüzden yalnızca doktorunuz tarafından tavsiye edilen şampuanı kullanarak etkili ve sade bir bakım rutini takip etmeniz tavsiye edilir.

En Pahalı Saç Ekim Merkezleri

Saç ekiminden sonra yaklaşık bir ay içerisinde gerçekleşecek olan şok dökülme sürecine hazırlıklı olun. Bu süreç, ekilen greftlerin yaklaşık yüzde sekseninin döküldüğü birkaç haftalık bir döneme yayılır. Kaybedilen saçlarınızın hepsi yenilenmiş greftler ile geri döner. Dolayısıyla dökülme yaşanırken alternatif kurtarma yöntemleri denememeniz, kafa derinizi kaşımamanız ve doktor tarafından tavsiye edilmeyen hiçbir işlem yapmamanız önemlidir.

Ekim sonrasında yatış pozisyonunuzun yeni ekilen greftlere baskı yapmadığından emin olun. Yeni ekilen greftlere doğru yatarsanız, greftlerin gelişimini olumsuz etkileyebilirsiniz.

Saç Ekimi Yaptırmalı Mıyım? Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Saç ekim işlemi, hem erkekler hem de kadınlar tarafından daha dolgun saçlara sahip olmak, dramatik saç kayıplarının yarattığı estetik olmayan görüntüyü gidermek ve gençleşmek için tercih edilmektedir. En pahalı saç ekim merkezleri ya da daha uygun fiyatlı olanları tercih ettiğinizde, öncelikle size bir kan testi yapılır. Kan testi, kan yolu ile bulaşabilecek herhangi bir hastalığınız olmadığından emin olabilmek adına zorunludur. Test sonucu temiz çıkarsa, ekimi yaptırmanız, doktorunuzun tavsiyeleri çerçevesinde sağlıklı olabilir.

Gelişmiş yöntemler ile eskisinden daha inovatif hale getirilen FUE (Follicular Unite Extraction);

Daha dolgun saçlara sahip olmanızı sağlar.

Dilerseniz bu yöntemi uzun saç ekimi ya da tıraşsız saç ekimi gibi ek özellikleri ile talep edebilirsiniz. Bunları talep ettiğinizde saçlarınızın tamamı tıraş edilmeden ekim yaptırmış olacaksınız (tıraşsız saç ekimi) ya da greftleri doğrudan uzun haliyle ektirmiş olacaksınız (uzun saç ekimi). Her iki yöntemde de ilk ay içerisinde şok dökülme evresinde greftlerinizin yüksek oranda döküleceğini söylemek mümkün. Yine de, bu yöntemler en hızlı şekilde sosyal yaşama geri dönmenizi kolaylaştırabilmektedir.

Daha Fazlası İçin: Saç Ektirmek Caiz Mi?

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Saç Ektirme Yerleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde en iyi saç ekim merkezi ve fiyatlari, en iyi sac ekim merkezleri ve en iyi sac ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.