İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 10 Eylül 2021 266 Görüntüleme

FUE Saç Ekim Fiyatları İstanbul ve En İyi Merkezler

İçindekiler

Türkiye’de FUE yöntemi, 2001 yılından beri çeşitli AR GE çalışmaları ve inovasyon için geliştirilen ek teknikler ile uygulanıyor. Fiyatların ulaşılabilirliği ve ekim sonrasında tutunma oranı konusunda verilen garantiler ise, pek çok kişinin ekim sürecine daha sıcak bakmasına sebep oluyor. Günümüzde başta İstanbul olmak üzere pek çok kent, rekabetin arttığı güçlü saç ekim pazarı ile dolu. Bu da hastalara seçim şansı ve geniş bir fiyat aralığı sunuyor. Bugün sizlerle etkili bir şekilde FUE yöntemini uygulayan Türkiye’nin en iyi merkezlerini inceleyecek ve bu merkezlerdeki fiyatları karşılaştıracağız. İçeriğimizde hem ekstra ulaşılabilir fiyatlara sahip olan kliniklere hem de yüksek fiyatlar ile maksimum memnuniyeti garanti eden merkezlere göz atacağız. Hazırsanız hemen başlayalım!

Favor Saç Ekim Kliniği

Oldukça uzun süredir sektörde aktif olarak hizmet sunan Favor Saç Ekim Kliniği, gelişmiş saç ekim yöntemlerini kişiye özel plan ve detaylı analizler sonucunda uygulaması dolayısıyla tercih ediliyor. Sizin saç tipiniz, sizin greft ihtiyacınız ve sizin kafa derinize en iyi gelecek çözümler: kişiselleştirilmiş tedavi süreçleri sayesinde gerçekleşecek olan ekimi maksimum düzeyde verimli kılmak mümkün hale geliyor. Favor Saç Ekim Kliniği özellikle Safir FUE ve DHI konusunda oldukça iddialı. Bu alanlarda yapılan çalışmalar kliniğin yüzde 96 ile 99 arasında garanti ettiği tutunma oranları ile sonuçlanıyor. Bu da elbette son derece güçlü, dolgun ve doğal görünümlü saçlar anlamına geliyor.

Saç ekim kliniği arayışında Choi İmplanter Kalem ile yeni teknoloji bir süreç talep edenler Favor ile iletişime geçebilir. Klinikteki kişiye özel tedavi anlayışı, bir gün içerisinde yalnızca iki kişiye saç ekimi yapılması ile sonuçlanıyor. Buradaki alanında uzman doktorların ve teknisyenlerin tüm dikkatinin sizin üzerinizde olacağından emin olabilirsiniz.

Favor Saç Ekim Kliniğinde standart bir ekim ücreti 7.000 TL ile 12.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Adres: ATAKÖY 7-8-9-10. KISIM MAH. ÇOBANÇEŞME E-5, Üniversite Cd NO: 20, 34212 Bakırköy/İstanbul

Telefon: +90 542 120 20 30

Anatolia Saç Ekim Merkezi

Doktor Yeliz Damar önderliğinde yeni nesil teknolojileri takip ederek ekim gerçekleştiren Anatolia Saç Ekim Kliniği, her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından çok sayıda hasta ağırlıyor. Pek çok sağlık programı sayesinde televizyondan da tanınan bir yüz olan Yeliz Damar, ekim sürecine bizzat dahil oluyor ve güvenli bir şekilde ekimin tamamlanmasını garanti ediyor. Anatolia Saç Ekim Merkezi, özellikle ekimin sebep olabileceği ağrı ve acıdan endişelenenler tarafından tercih ediliyor. Çünkü sedasyonlu acısız yöntemler burada yoğun olarak ve profesyonel şekilde uygulanıyor.

Hem acısız hem de uygun fiyatlı bir ekim süreci mi planlıyorsunuz? O halde Anatolia Saç Ekim Merkezi iyi bir tercih olabilir. Çünkü bu merkezde ekiminizi ekstra acısız hale getirecek pratikler için sizden ek ücret talep etmiyorlar.

Hızlı ve etkili bir saç ekim süreci planlayanlar için de Anatolia iyi bir tercih olabilir. Ekstra steril muayenehanelerde ekip, tek seansta 21.000 saç teli ekimi gerçekleştirerek oldukça yoğun sonuçların elde edilmesini sağlıyor. Her bir greftte 2 -3 tel olduğu düşünüldüğünde, tek seferde maksimum sayıda greft ekimini yapan kliniklerden birinin Anatolia olduğunu söylemek mümkün.

Anatolia Saç Ekim merkezine standart bir ekimin fiyatları 5000 TL ile 9000 TL arasında ücretlendirilmektedir.

Türkiye FUE Saç Ekim Fiyatları ve En İyi Merkezleri saç ekim süreci anatolia clinic

Klinikte saç ekiminin yanı sıra kaş, bıyık ve sakal ekiminin de yapıldığını biliyor muydunuz? Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden yararlanın:

 

Telefon: +90 532 781 89 20

Songül Alcı Saç Ekim Merkezi

Kişiye özel saç ekimi sloganı ile öne çıkan ve her bir hastaya ihtiyaçları ile talep ettikleri son görünüm çerçevesinde etkili sonuçlar sunan Songül Alcı, pek çok televizyon programından tanınan bir sima. Songül Alcı Saç Ekim Merkezinde ise Songül Alcı ve Prof. Dr. Yavuz Başterzi hizmet veriyor. Ekim süreçleri ile bizzat ilgilenen Prof. Dr., Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında uzmandır. Saç ekiminde greftlerin toplanmasından anestezinin uygulanmasına kadar her aşamada kendinizi güvende hissetmeniz için gittiğiniz kliniğin ekibini tanımanız oldukça önemli. Türkiye’de FUE saç ekimi için en iyi merkezlerden birinin ise burası olduğunu söylemek mümkün.

Klinikte FUE yöntemi hem klasik yapısı ile hem de Safir Uç ya da Choi Kalem ile gerçekleştiriliyor. Safir uç tercih ederseniz Safir FUE hizmetinden, Choi Implanter Kalem tercih ederseniz ise DHI hizmetinden yararlanabiirsiniz. Klinikte ayrıca mikropigmentasyon gibi ek hizmet seçenekleri de bulunmaktadır.

Songül Alcı Saç Ekim Merkezinde standart bir ekimin fiyatlarının 5000 TL ile 9000 TL arasında değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu değişiklik çoğunlukla greft sayısı ve tercih edilen yönteme göre şekilleniyor.

Adres: Medicana Kadıköy Hastanesi, Zühtüpaşa Mahallesi, Recep Peker Caddesi, No: 15, Kadıköy/İSTANBUL

Telefon: 0505 453 73 28

Istanbul Hair Center

Yaklaşık 21 yıldır sektörde aktif olarak hizmet veren doktorlardan oluşan İstanbul Hair Center, 21.000’den fazla başarılı saç ekimi ile gerçek bir deneyim arayışında olan hastalara hitap ediyor. Hizmetleri dahilinde sağlık turizmi seçenekleri de sunan kliniğin en önemli özelliği uygun fiyata ulaşım ve konaklama seçenekleri sağlayarak ekim sürecini sizin için daha konforlu hale getirebilmeleri denebilir.

Istanbul Hair Center yalnızca bir saç ekim merkezi olarak değil genel bir danışmanlık merkezi olarak da hizmet veriyor. Ekim sürecine başlamadan önce saçlarınızın dökülme sebebi, ihtiyaç duyduğunuz saç ekim yöntemi ya da greft sayısı ile alakalı bilgiler verebilmek için doktorunuz sizi burada detaylıca muayene edecektir. Gerçekleşecek olan saç analizi sizin için en uygun hizmeti aldığınızdan emin olmanız için oldukça değerlidir.

Burada saç ekimi fiyatları yaklaşık olarak 6000 TL ile 10000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Adres: Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye

Telefon Numarası: +90 212 343 13 10

MedHair Clinic Istanbul

Saç ekimi uzmanı Vedat Tosun önderliğinde gerçekleşen profesyonel, kalıcı ve doğal sonuçlu ekimler, MedHair Clinic’e kısa süre içerisinde popülerlik kazandırdı. 2018 yılında Müşteri İlişkileri ve Hizmetleri alanında ödüle layık görülen bu klinik, ekim sürecinde kullanılan teknolojilerden ortam sterilizasyonuna kadar her anlamda yüksek kalite sunmayı amaçlıyor.

MedHair Clinic, Dermatolog Uzm. Dr. Yeşim Tekin ve Saç Ekim Uzmanı Vedat TOSUN tarafından kurulan ve aktif olarak profesyonel hizmetlerine devam eden bir merkez olarak sadece saç ekimi değil, kaş ekimi, sakal ekimi de gerçekleştiriyor. Ekim süreci boyunca mümkün olduğunca tek kullanımlık araçlardan yararlanan uzmanlar, COVID-19 döneminde sterilizasyon ve hijyene gösterdikleri önemi birkaç katına çıkardıklarının altını çiziyor. Burada FUE saç ekimini tamamen acısız, kalıcı ve doğal sonuçlar sunacak şekilde gerçekleştiren profesyonellerle olumlu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Türkiye FUE Saç Ekim Fiyatları ve En İyi Merkezleri saç ekim süreci medhair clinic

MedHair Clinic, yüksek kaliteli ekibi ile FUE saç ekimi ve inovatif versiyonlarını 7.000 ile 15.000 TL arasında değişen fiyatlar ile sunmaktadır.

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok K:3, 34396 Sarıyer/İstanbul Liv Hospital Vadi İstanbul

Telefon Numarası: 0552 000 33 33

Clinista Saç Ekim Kliniği

Tüm saç ekim süreçlerini doğrudan tıp doktorları tarafından yöneten Clinista Saç Ekim Kliniği, hastanın sağlık güvenliğini birincil önceliği olarak belirlediğinin altını çiziyor. Herhangi bir teknisyen, hemşire ya da görevli tarafından değil, doğrudan doktorun kendisi tarafından gerçekleştirilen greft toplama, kanal açma, ekim yapma aşamaları, verimi garanti altına alıyor. Clinista saç ekim kliniğini diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden bir diğeri, saç ekimine ‘’akademik bir yaklaşım’’ getirmeleri. Bu yaklaşım, dünya çapında saç ekim teknolojilerinde gelişmeleri sürekli olarak takip etmelerini sağlıyor. Bu takip ise alacağınız hizmetin kalitesini arttırıyor.

Clinista’da saç ekim yaptırmak isterseniz 6000 TL ile 12.000 TL arasında bir bütçe ayırmanız gerekiyor. FUE saç ekim yöntemi burada başarılı şekilde uygulanıyor.

Daha yüksek sıklıkla saç ekimi için görüş kalitesinin yüksek olması gerektiğini biliyor muydunuz? Clinista saç ekim kliniğindeki özel mikroskobik görüş gözlüğü sayesinde beş kata kadar daha sık saç ekimi gerçekleştirmek mümkün hale geliyor. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden yararlanın:

Adres: Bağdat cad. Suadiye Mah. Ira apt. No:411 Daire: 5 Kadikoy

Telefon Numarası: 0546 427 7372

Esteworld Saç Ekim Kliniği

Türkiye FUE Saç Ekim fiyatları dendiğinde ilk akla gelen kliniklerden biri olan Esteworld, yüksek kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlara sahip olan hizmetleri ile dikkat çekiyor. Özellikle erkeklerde görülen kronik saç dökülmesi problemine çare bulmak amacıyla Esteworld, FUE’nin çok sayıda versiyonunu aktif olarak inovatif şekilde hastalarına sunuyor. Diğer kliniklerden farklı olarak Esteworld’ün aşağıdaki hizmetleri de sunduğunu söylemek mümkün:

IV destekli saç ekimi: IV Nutritions adı verilen özel kokteylin saç ekim sürecine dahil edilmesini sağlayan bu işlem, greftlerin kafa derisi ile bütünleşmesine maksimum desteği sunarak kısa süre içerisinde uzamayı garanti ediyor. IV destekli saç ekiminin en önde gelen özelliği, vitamin kokteyli ile bu beslenmeyi maksimum seviyeye çıkarmasıdır.

TDF Saç Ekimi: Tamamen kellik problemi ile yüzleşen ve tüm kafa derisi alanına ekim yaptırmak isteyen bireyler için 4500 greft yeterli olmayabilir. Bir günde yapılacak ekimin limit olarak üstüne çıkan ekimler, Two Days FUE ile çok daha sağlam şekilde Esteworld’de gerçekleştiriliyor.

Bu klinikte FUE’nin yüksek teknolojili en inovatif versiyonlarını denemeniz mümkün. Klinikte ekim ücretleri 5.000 TL ile 50.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:7 Üsküdar / İstanbul

Telefon numarası: 0216 474 54 54

PromedHair Saç Ekim Kliniği

Maksimum yoğunlukta, güçlü saç ekimi talep ediyorsanız, PromedHair Saç Ekim Kliniğinin bu konuda oldukça iddialı olduğunu söylememiz gerekiyor. Klinik, doğal bir görünüm için FUE saç ekiminde özellikle saç çizgisinin doğru belirlenmesi gerektiğinin altını çiziyor. Buna bağlı olarak kliniğin doğal ve etkili saç ekim sözü de doğru saç ekimi çizgisi belirleme sözü ile pekişiyor. Özellikle yoğun ve tüm kafa derisini kaplayan ekimlerde bütüncül ve görünümünüzü tamamlayacak bir sonuç için PromedHair kliniğini tercih edebilirsiniz. Klinikte FUE tekniğinin yanı sıra yüksek teknolojik Choi kalemlerden yararlanılarak gerçekleştirilen DHI yöntemi de sunulmaktadır.

Yaptıracağınız saç analizi sonrasında doktorunuz size en iyi gelecek ekim yöntemini bularak doğru greft sayısını hesaplayacaktır. Klinikte belirli bilgisayar teknolojileri kullanılarak en doğru ve maksimum greft sayısı hesaplama gerçekleştirilmekte, ekim ile belirlenen bu sayıya sadık kalınmaktadır.

Türkiye FUE Saç Ekim Fiyatları ve En İyi Merkezleri saç ekim süreci

PromedHair Saç Ekim kliniğinde 4500 greftlik standart bir FUE saç ekim işlemi için 6000 ile 10000 TL arasında bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Net bir rakam almak için saç analizine gidebilir ve süreç planını başlatabilirsiniz.

Adres: Yeşilova Mahallesi Bağlar Mevkii E-5 Karayolu Üzeri No:44/B Küçükçekmece/İSTANBUL

Telefon numarası: 0212 424 12 47

Esthethica Saç Ekim Kliniği

Alanında uzman kadrosu ve kurumsallığı ile güven veren kliniklerden biri olan Estethica, uzun süredir sektörde hastalarına hizmet veriyor. Türkiye FUE saç ekimi fiyatları araştırmanızda öne çıkan bu klinik, aynı zamanda çeşitli plastik cerrahi alanında da tıp doktorları eşliğinde profesyonel çözümler sunmaktadır. Kliniğin en önemli özelliği başka hiçbir merkezde bulamayacağınız, kendi AR GE çalışmalarının bir ürünü olan DHI Gold yöntemleri. FUE’nin bir versiyonu olarak görülen DHI’yi daha da geliştirerek altın mikro uçlar ile uygulayan doktorlar, bu sayede greftlerdeki doku kaybının en az seviyeye ineceğini söylüyorlar. Bu süreç sonrasında da doktorlar altın krem adı verilen bir bakım kremi uyguluyor.

Estethica Saç Ekim kliniğinde standart bir FUE saç ekim ücreti 5.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Adres: Küçükbakkalköy Mh, Işıklar Cd. No:28, 34758 Ataşehir / İstanbul, Türkiye

Telefon numarası: +90 850 222 38 45

Transmed Saç Ekim Kliniği

Hizmet skalası oldukça geniş olan Transmed Saç Ekim Kliniği yalnızca FUE saç ekim alanında değil, kozmetik cerrahi alanında da çözümler sunmaktadır. COVID-19 önlemleri konusunda oldukça öne çıkan, hijyen ve sterilizasyon kurallarını doğru şekilde uygulayan kliniği diğerlerinden ayıran en önemli nokta, ice graft solüsyonu uygulaması yapmasıdır. Türkiye FUE saç ekimi fiyatları araştırılırken en iyi merkezler arasında gösterilen Transmed, kanal açımı sırasında bekleyen greftlerin minimum doku kaybı yaşaması için ice graft solüsyonu kullanmaktadır. Bu solüsyon greftlerin bekleme süreci boyunca canlılıklarını yitirmesinin önüne geçerek en iyi ekim sonuçlarının alınmasına yardımcı olmaktadır.

Transmed Saç Ekim Kliniğinde klasik bir FUE için ödemeniz gereken ortalama tutar 7000 TL ile 12.000 TL arasında değişiklik gösterebilir. Ücreti genellikle greft sayısı ve kullanılacak olan yöntem belirlemektedir.

Adres: Transmed Saç ve Estetik Cerrahi Tıp Merkezi Fulyalı sok. No:7 34330 İç Levent / İstanbul / Türkiye

Telefon Numarası: 0212 281 1300

Türkiye FUE Saç Ekimi Fiyatları Greft Karşılaştırması

Türkiye’de saç ekimi sektörünün yüksek oranda gelişmiş olması, greft sayısı hesaplama teknolojilerinin de üst düzeye ulaşmasını sağladı.

Günümüzde pek çok gelişmiş klinik robotik teknolojileri kullanarak kafa derisinin tamamını kaplayacak, dolgun ve doğal sonuçlar sunacak greft sayısını hesaplayabiliyor.

Türkiye FUE Saç Ekim Fiyatları ve En İyi Merkezler

İstanbul’un FUE alanında en gelişmiş saç ekim merkezleri de bu konuda oldukça güçlü. Türkiye’de saç ekim fiyatlarına genel olarak bakıldığında standart bir ekimin 4500  greft gerektirdiği ve bu greft sayısının minimum 5000, maksimum 50.000 TL civarında gerçekleştirildiği görülmektedir. 50.000 oldukça uçuk bir rakam olsa da Euro ile greft başına ücretlendirme yapan VIP merkezlerin bazılarında bu ücreti ödemeniz gerekebilir. Genel olarak fiyat performans oranı açısından en iyi sonuçları sunan klinikleri sizlere listeledik. Bunlar arasından kurumsallık, fiyat skalası ya da sunulan saç ekim yöntemleri açısından size en uygun olan kliniği hemen tercih edebilirsiniz.

Daha Fazlası: Saç Ekimi Nasıl Yapılır? 5 Adımda Süreci Öğrenin!

Saç Ekimi İçin Tercih Edilecek Yerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüksek kaliteli bir saç ekim prosedürü için tercih edilecek en iyi merkezler genel olarak aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

Hijyen ve sterilizasyon açısından güçlü bir performans göstermelidir.

Saç ekim merkezi kişiye özel bir tedavi süreci uygulayabilmek adına öncelikle detaylı bir analiz, muayene ve plan süreci yönetiyor olmalıdır.

Ekim sonrasında ilk yıkama da dahil olmak üzere belirli bir süre boyunca hastaya destek sunuluyor olmalıdır. Ayrıca ekim sonrası minimum tutunma oranı ile alakalı belirli bir garanti veriliyor olmalıdır.

Kliniğin ekim öncesindeki kan testi ve ekim sonrasındaki güçlendirici tedavileri ekim ücretine dahil etmiş olmasını tercih edebilirsiniz. Çünkü pek çok klinikte bu aşamalar genel ücrete dahil olarak gerçekleştirilir.

Türkiye FUE Saç Ekim Fiyatları araştırıldığında, bu fiyatların özellikle ekimi yapan kişinin unvanından etkilendiği görülmektedir. Yüksek kaliteli kliniklerde ekim doğrudan tıp doktorları tarafından gerçekleştirilir ya da tıp doktorları tüm süreci kontrol altında yönetir. Diğer kliniklerde ise ekim sırasında odada yalnızca teknisyenler bulunabilir. Ekim yaptıracağınız yerin birinci kategoride yer aldığından emin olmanızı tavsiye ederiz.

Saç Ekimi Yaptırdım, Saçlarım Ne Zaman Uzar?

Standart bir FUE saç ekiminin ardından ilk bir ay içerisinde şok dökülme adı verilen süreç gerçekleşir. Bu süreç, ekilen greftlerin yaklaşık yüzde sekseninin döküldüğü bir aşamadır. Bu aşamadan sonra iyileşmenin hızlanması ile 3. aydan itibaren uzayan saçlarınız fark edilmeye başlanır. 5. Aydan itibaren ise uzayan saçlar iyice belirgin hale gelecektir. Standart bir saç ekimi sonrası saçlarınızın yüzde sekseninin çıktığı ve uzunluğun son görünüme yaklaştığı dönem sekizinci ay olabilir. Bu aydan sonra saçlarınız neredeyse hazırdır ve uzama / çıkma ancak yüzde yirmi oranında gerçekleşecektir. Uzama ve gelişme sürecinin tamamen bitmesi için ise 12 ila 15 ay arasında beklemeniz tavsiye edilir.

Türkiye FUE Saç Ekim Fiyatları ve En İyi Merkezler

Saçlarınızın uzama sürecini destekleyebilmek adına çeşitli vitaminler kullanabilirsiniz. Bunun için ekim yaptırdığınız doktora danışmanız ve doktor tarafından tavsiye edilmeyen hiçbir ürünü satın almamanız oldukça önemlidir.

Daha Önce Ekim Yaptırmış Olmak Saç Ekimi Sonuçlarını Etkiler Mi?

Pek çok klinik, 3 kere ekim yaptırmış ve başarısız sonuç almış hastalara yeniden ekim yapmamayı tercih ediyor. Bu durum, hastanın bütçesini sonuç vermeyecek bir işlem için harcamamayı tercih etmekten ileri geliyor. Eğer daha önce bir ekim yaptırmışsanız fakat ekim hekimin yanlış uygulaması sebebiyle sonuç vermemizse, yeni bir ekim yaptırmanız ve güçlü sonuçlar almanız mümkün. Fakat bu birden fazla kere olmuşsa ve doktor hatası olmaksızın kafa deriniz ekime yanıt vermemişse, yeni ekim sonuçları da benzer olabilir. Bu konuda net bir bilgi almak ve kişiye özel bir saç ekim planına sahip olmak için bir merkez ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekiminden Sonra Saçlarım Döküldü, Ne Yapmalıyım?

Ekim süreci ve sonrasında hastalar ile ilgili bir klinik tercih etmek, ortaya çıkabilecek aksilikler ile ilgili destek almak açısından oldukça önemlidir. Standart bir ekim sonrasında ilk bir ay içerisinde gerçekleşen yoğun dökülme oldukça normaldir ve FUE literatüründe ‘’şok dökülme’’ olarak adlandırılır. Ne var ki, sonrasında greftlerin büyümeye başlamasının ardından dökülme devam ediyorsa ve büyüyen greftler sertleşerek gerçek bir saç teli halini almıyorsa, ekim ile ilgili bir problem olabilir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Saç Ektirme Yerleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde en iyi saç ekim merkezi ve fiyatlari, en iyi sac ekim merkezleri ve en iyi sac ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.