İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 16 Temmuz 2021 278 Görüntüleme

Robotik Saç Ekimi Nedir? 5 Önemli Avantajı Nelerdir?

Robotik saç ekimi, manüel yöntemlere göre başarı oranı daha yüksek olduğu için, son yılların tercih edilen saç ekimlerinin başında geliyor. Elbetteki manüel uygulamalarda halen çok ileri seviyelerde olan uzman doktorlar olsa da, teknolojinin gelişmesi ile birlikte, bu alanda hizmet veren kurumların yani robotik işlemler ile saç ekimini gerçekleştiren kurumların sayısı da artıyor. Özellikle yüksek başarı oranına sahip olması, saç köklerini daha iyi analiz edebilse ve yine ekimi yaparken kökün tutunmasını güçlendiren bir yere kadar ekim yapması, ciddi bir avantaj sağlıyor.

İçindekiler

Dünya genelinde sadece Amerika, İngiltere, Japonya ve Türkiye gibi saç ekiminde öncü ve lider ülkelerde kullanılan bu yöntem, tamamen robot ile yapılıyor. Elbetteki tasarım, takip, kontrol süreci uzman doktor tarafından yapılıyor ve bunun takip edilmesinin ardından, profesyonel ve yüksek başarı oranında saç ekimi yapılıyor. Böylelikle robotik saç ekimi daha fazla kişi tarafından tercih edilerek, binlerce greft çok kısa sürede taşınıyor. İşte sizlere robotik saç ekimini tercih etmeniz için 5 önemli neden.

Öneri Makalemiz; Greft Nedir? 1 Greft Kaç Saç Teli Eder? Greft Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Robotik Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Robotik Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle robotik saç ekiminde, yüksek çözünürlüğe sahip optik kameralar bulunuyor. Bu kameralar saniyede onlarca farklı fotoğraf çekerek, bu fotoğrafları analiz ediyor ve en iyi sonuçları almak için, doğru donörleri, doğru yerlere, en doğru yön ile ekiyor. Oldukça karışık göründüğünü düşünebilirsiniz ama değil. Normal şartlarda tüm bu işlemleri uzman doktorlar yapıyor. Ancak doktorlar deri altını gözlemleyemediği için, haliyle alınan greftler içinde başarı oranı düşük greftlerde alınabiliyor. Ayrıca yine ekim sürecinde köklerinde aldığı yolun ne kadar olduğunun da bilinmiyor olmasından dolayı, greftler tam olarak yerine ulaşamayabilir.

Bunlar ufak tefek sorunlar olsa da, can sıkıcı olabiliyor. Bu durum robotik sistemler ile ortadan kalkmış durumda. Yani robotik saç ekiminde hem donör bölge en iyi şekilde gözlemlenebiliyor, hem saç ekilecek yer görünüyor ve yine robot donörleri toplayarak, saç ekilecek yere mikro delikler açıp, greftti buraya ekiyor.

Öneri Makalemiz; Traşsız Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Robotik Saç Ekimi Süresi Ne Kadar?

Robotik Saç Ekimi Süresi Ne Kadar?

Robotik saç ekimi süre olarak da oldukça ideal. Örneğin normal şartlarda 12 saat süren bir işlem neredeyse 7 saatte tamamlanıyor. Ayrıca bu süreç oldukça konforlu ve rahat geçiyor. Yine stressiz bir ortamda, her aşamayı takip ederek saç ekimini en iyi şekilde yaptırmış oluyorsunuz. Kısa sürede yapılan ekim ve başarı oranının yüksek olması, gür, kalın ve yüksek sayılı saç tellerine sahip olmanızı sağlıyor.

Kısacası bu yöntem oldukça hızlı ve başarılı olduğu için, tüm dünyada yaygınlaşması devam ediyor. Ancak şunu da belirtelim ki, ilk olarak 2010 yılında çıkan bu sistem, sürekli kendini güncelleyen bir teknolojiye sahip olduğu için, her geçen gün daha konforlu, sorunsuz, yüksek başarı oranına göre saç ekimi yapabiliyor.

Robotik Saç Ekimi Fiyatları Kaç Para?

Robotik Saç Ekimi Fiyatları Kaç Para?

Bu cihazlar ile yapılan işlemlerde yine normal ekim fiyatlarına göre kısmen aynıdır. Bu nedenle fiyat olarak değil, başarı oranına göre tercih etmek daha doğru olacaktır. Çok zorlu kişilerde dahi yüksek başarı elde etmesinin sebebi fiyatlarından değil, saç köklerini daha iyi görmesinden kaynaklanıyor. Böylelikle donör bölge daha iyi analiz edilerek, en uygun saç kökleri alınıyor ve bu köklerde en iyi şekilde ekiliyor.

Fiyat konusunda ise yine yeni bir teknoloji olduğu için, çok düşük rakamlara yapılmadığını söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise hem robotların fiyatlarının yüksek olması, hem de bakımlarının maliyetli olmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. İlerleyen yıllarda daha fazla bu sistem kullanıldıkça fiyatlarda ciddi bir düşüş olacağı kesin olmakla birlikte, zamandan tasarruf etmekte mümkün olacaktır.

Öneri Makalemiz; Saç Ektirmek Caiz Mi? Peruk Takmak Caiz Mi? Abdestte Engel Olur Mu?

Robotik Saç Ekimi Başarı Oranı Nedir?

Robotik Saç Ekimi Başarı Oranı Nedir?

Yukarıda da yazdığımız gibi başarı oranı şuana kadar neredeyse %100’e yakın durumda. Bu elbetteki her bir greft için değil, genel bir ortalama olup, bu ortalamaya göre istenilen başarıyı sağlıyor. Örneğin 6 bin greft ekiminde, doğal bir görünüm elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır. Saç ekiminde önemli olan tutunamayan greftler değil, görünüm olarak istenilenin elde edilmesidir. Yani 6 bin greftin içerisinde 500 greftin tutunamaması tüm ekime etki etmez. Burada önemli olan sonucun ne olduğudur ki, ortalama da 4 bin greft bile istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlayacaktır.

Aslında burada robotik saç ekimi için en önemli kısmın sıkı yerlerde de saç ekimi yapabilmesidir. Daha zorlu alanlarda yüksek başarı oranı ile seyrek bölgelerinize iyi bir ekim yapmanız bu sistem sayesinde kaçınılmazdır. İşte bunu sağlayan bu cihazlar, en başta ünlü isimler tarafından tercih ediliyor.

Robotik Saç Ekimi Mi? Manüel Saç Ekimi Mi?

Robotik Saç Ekimi Mi? Manüel Saç Ekimi Mi?

Her açıdan robotik saç ekimi başarılı sonuçlar veriyor olsa da, manüel yöntemler günümüzde daha etkin kullanılıyor. Bunun ana nedeni ise her kafa tasının aynı olmadığı ve her saç kökününde aynı sonuçları vermemesidir. Eğer bu saç ekimi yöntemi size uygunsa mükemmel sonuçlar alacağınız kaçınılmazdır. Ancak uygun olmamanız durumunda, yine manüel olarak saç ekiminin yapılması gerekiyor. Elbetteki her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlanan ve başarı oranı giderek yükselen robotik sistemlerin, gelecekte manüelin yerini alacağı kesindir.

Şuan için uzman doktorların manüel işlemlerde daha başarılı olduklarını söyleyelim. Bir çok farklı yöntem ve teknikler kullanıldığı gibi, başarı oranları da ciddi yüksek durumda. Kısacası her ikisi arasında kalan kişinin tercihini zaman, konfor, fiyat üzerine olması gerekiyor. Bunları değerlendirmek ve buna göre saç ekimi tercihinizi yapmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Greft Nedir? 1 Greft Kaç Saç Teli Eder? Greft Hesaplaması Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde greft saç ekimi, greft saç ekimi fiyatları ve gret saç ekimi yapan merkezler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • Sercan :

    7 Ağustos 2021-15:50

    robotik saç ekimi nerede var