İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 1 Temmuz 2021 283 Görüntüleme

Traşsız Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır? 

Traşsız saç ekimi bir çok kişinin kurtarıcısı olduğu gibi, mecburi olarak da tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Bugün hem traşlı, hem de traşsız yöntemleri sizlere anlatacak ve ayrıntılı bir şekilde saç ekimi hakkında temel bilgileri de almış olacaksınız. Her geçen gün gelişen yöntemler ile birlikte, dünyanın her yerinden insanlar Türkiye’ye saç ekimi yaptırmaya geliyor. Özellikle traşsız saç ekimi son yıllarda popüler bir hale geldiği için ve her hangi bir sorun yaşamadan aynı gün normal hayatınıza devam edebileceğiniz için, sizinde tercihiniz olabilir.

İçindekiler

Konu ile ilgili araştırmalarımızı bir kaç başlık altında toplayarak, akılınıza takılan bir çok soruya da cevap veriyoruz. Böylelikle tercihleriniz arasında neden traşsız saç ekimi olmalı ya da genel saç ekimi yani traş olunarak saç ekimi yaptıracağınızı görmüş olacaksınız. Her işlemin farklı olmasından dolayı, saç ekiminde sizin kararınız ile birlikte, cerrahın da karar vermesi gerektiğini unutmamalısınız. Yani size uygun olan veya yapılması doğru olacak olan saç ekiminin son kararını uzman cerrah verecektir.

Traşsız Saç Ekimi Kaç Para?

Traşsız Saç Ekimi Kaç Para?

Öncelikle traşsız saç ekimi uygulaması daha zor olup, aynı gün içerisinde yapılması gerektiğinden dolayı, fiyat olarak yüksektir. Ayrıca traş sadece alınacak bölgelerden kısmı olarak yapılıyor. Örneğin donör bölgeden alınacak greft sayısına göre, özel kalemler aracılığı ile ufak bir traşlama yapılıyor. Ancak bu gözle görünmediği için, sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Traşsız saç ekimi fiyatları kurumlara göre değişiklik gösterse de, en yüksek fiyatlı uygulama olduğunu söyleyelim. Ortalama bir saç ekiminde fiyatlar 8-12 Bin TL arası ise eğer, traşsız saç ekiminde bu rakam 15-20 Bin TL arasında yapılır. Bu nedenle fiyat olarak yüksek olduğunu öncelikli olarak söyleyelim.

Traşsız Saç Ekimi Hangi Bölgelere Yapılır

Traşsız Saç Ekimi Hangi Bölgelere Yapılır

Fiyatı ne kadar yüksek olursa olun, bu yöntem her yere uygulanmıyor. Tabii ki bu bir seçenek ama daha iyi ya da kötü olması değil mesele. Eğer saçınız seyrekse ve buraları doldurmak istiyorsanız, mevcut saçlarınızı kesmeden kolay bir şekilde yeni saç ektirebilirsiniz. Sonuç olarak traşsız saç ekimi yapılacak bölgede saç olması gerekiyor ki, saçlar traş edilmesin. İşte bu nedenle saç olan bölgeler yani kafa üstü seyrek bölgeler ile yine saç kıran veya çeşitli kazalar nedeniyle yan kısımlarda ki açılmalar ve sıklıkla şakak bölgesinin kapatılması için kullanılıyor.

Ayrıca saçın arka kısmında ne kadar açıklık olursa olsun veya ön kısımda ne kadar fazla saç dökülmesi olsa da, traşsız saç ekimini tercih ederek, bunu yaptırabilirsiniz. Fiyat olarak yüksek olmasının yanı sıra, ciddi bir emek uygulanması ve zaman olarak da hızlı, seri ve sorunsuz olarak ekim yaptırmanız gerekiyor.

Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İlk olarak donör bölgenin uygun olup olmadığı, saç yapınızın durumu tespit edilir. Sonrasında ise saç ekimi yapılacak yerin tasarımı yapılır ve ardından işlem başlar. DHI olarak bu yöntemde, direk olarak alınan greftler bir solüsyonda bekletiliyor ve ardından bu solüsyondan alınarak yeniden ekim yapılıyor. Kısacası bu yöntemde bekleme bulunmuyor. Böyle olunca da aneztezi yani uyuşturma işlemi hem kıl köklerinin alınacağı yere, hem de ekim yapılacak yere yapılıyor.

Ekim süresince başınızı sabit tutmanız gerekiyor. Özellikle saç köklerinin, mevcut saçlarınız ile aynı yönde olması için bu gereklidir. Yani sabit kalmalı ve saçın doğru yönde ekilmesini sağlamalısınız. Ekimler özel medikal kalemler ile yapılıyor. Bu kalemler ilk olarak kıl kökünü alıyor ve ardından ekilecek yere ekilmesini  sağlıyor.

Traşsız Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Traşsız Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Bu tamamen kişiye bağlı olmakla birlikte, greft sayısına da bağlı bir durumdur. Ancak düz bir alanı ekmek ile saçlı bir alanı ekmek arasında da farklar bulunuyor. Kellik durumu olan kişilere yapılacak ekim süresi 6 saat ise, traşsız saç ekiminde bu saatin 12 saati bulabileceğini söyleyelim. Bunun greft sayısı ile alakalı olduğu düşünülse de, tam olarak alakası bulunmuyor.

Çünkü bir kişiden, bir seansta maksimum alınacak greft sayısı doktora bağlıdır. Örneğin size işlem öncesinde 3000 greft nakil yapılacak denilebilir. Ancak işlem başladığında bu sayıda artış ya da düşüş yaşanabilir. Bazı kişilerde beklenin çok daha ötesinde iyi bir süreç geçtiği için, greft sayısı 5000’leri bulabilir.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Traşsız Saç Ekiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kişisel olarak dikkat etmeniz gereken uzun süre sabit bir şekilde duracağınızı bilmektir. 12 saat boyunca sürecek olan bir operasyonda, sadece belirli aralıklar verileceği için, bu aralıkların haricinde sabit bir şekilde durmanız gerekiyor. Bu sizin iyiliğiniz için olduğundan dolayı, saçınızın bu sayede doğru yöne ekilmesini sağlamış olacaksınız.

Bu nedenle rahat giyinmeniz, uğraşacağınız bir şeylerin elinizde olması ve zamanınızı bu şekilde geçirmeniz iyi olacaktır. Ayrıca ameliyat öncesi ve ameliyattan belirli bir süre sonra alkol, sigara ve kan sulandırıcı ilaçlar tüketmemelisiniz. Eğer bu tür ilaçlar kullanıyorsanız, doktorunuzun denetimi altında yani önergelerine uyarak saç ekimi yaptırmalısınız.

Saç dökülmesi neden olur makalemizi mutlaka okumalısınız.

Traşsız saç ekimi yaptıranların yorumlarını Ekşi Sözlük gibi sosyal medya sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesi Neden Olur? 2021'in En İyi Makalesi başlıklı makalemizde erkeklerde saç dökülmesi, kadınlarda saç dökülmesi ve saç dökülmesini şampuan engeller mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.