İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 29 Haziran 2021 290 Görüntüleme

Saç Dökülmesi Neden Olur? 2021’in En İyi Makalesi

Saç dökülmesi neden olur? Bu sorunun yüzlerce farklı cevabı var ama bunlara takılmayın. Çünkü saçlar döküldüyse artık, kurtarmak mümkün olmayacaktır. Olması gereken yeniden saçların çıkması için mücadele etmektir. Bu mücadele de ise tek yapılacak ve en iyi tercih ise saç ektirmek olacaktır. Ancak ona sonradan döneceğiz. Öncelikle saç dökülmesi neden olur, kısaca inceleyelim.

İçindekiler

Saç dökülmesinin en büyük nedeni ırsi yani genetik olsa da, kel bir babanın oğlu, saçlı olabilir. Yani genetik olması erkekten gelen bir durum olmakla birlikte, kadının da etkisi büyük. Her iki tarafında kendilerinde ve aile eşrafında kellik varsa, o zaman kellik genetik olarak çocuğa da geçer. Anne tarafında böyle bir durum yoksa, o zaman saç dökülmesi olsa da, çeşitli yardımcı ürünler ile bu dökülme engellenebilir. Yine ailede hiç kimse de saç dökülmesi olmamasına rağmen, çocukta saç dökülmesi olabilir. Kullanılan ilaçlar, iş ortamı, stres gibi faktörlerde saç dökülmesine neden oluyor. Çünkü kıl köklerinin tutunduğu dolaşım sistemi, kafa bölgesinde ki en az dolaşımın olduğu yerdir. Haliyle yıl içerisinde normal bir bireyde dahi binlerce saç dökülür ve yeniden çıkar. Çıkmaz ise eğer, o zaman kellik oluşmaya başlar.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkeklerde saç dökülmesi çok daha hızlı olur. Yukarıda belirttiğimiz gibi, normal bir saç dökülmesinden bahsetmiyoruz. Eğer kıl köklerinin dolaşım sistemi artık işlevini kaybetmişse çok hızlı bir şekilde kellik oluşmaya başlar. Kellik genel olarak 6 ay gibi bir sürede kendini gösterirken, seyreklik yıllara göre değişir. Yani her saçı dökülen kel olmadığı gibi, kel olması için bölgede ki tüm saçları kaybetmesi gerekiyor. Öte yandan halen saçları olanlar olduğu için, bu kişilerdeki dökülmeler seyrekliğin oluşmasına neden olur.

Erkek tipi saç dökülmesi neden olur diyorsanız, yine genetiğin yanı sıra stres en büyük faktör olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca ortalama 40 yaşında olan biri, yeni girdiği ve kimyasal ortamı fazla olan bir yerde, saç dökülmesini hızlı yaşayabilir. Çünkü saç kökleri hassastır ve bu tür bir işe girmesi durumunda güçsüz saçları anında gidebilir. Erkeklerde saç dökülmeleri şakak, arka kısım ve üst kısımlarda daha fazla olur.

Kadın Tipi Saç Dökülmesi 

Kadın Tipi Saç Dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesi neden olur için bir çok farklı dönem olduğunu söyleyelim. Hamilelik döneminde saç döküleceği gibi, hamilelik sonrasında da saç dökülmeye devam edebilir. Saç dökülmesi vitamin eksikliğine de bağlı olduğu için, bu dönemde bebek vitaminin büyük bir kısmını aldığından dolayı, saçlara yeteri kadar vitamin gitmeyerek, saçların dökülmesi gerçekleşir.

Ancak kadınlarda kellik durumu bölgesel olarak çok nadir görünür. Ama seyreklik çok fazladır. Özellikle ince telli ve güçsüz saçlara sahip olan kadınlarda bu seyreklik daha fazla ön plana çıktığı gibi, ilerleyen yaşlarda da saç dökülmesi devam eder ve belirli bir yaşta saçların seyrekliği ciddi olarak görünmeye başlar.

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Eğer saçlarınız yeni yeni dökülüyorsa ve ailenizde kellik durumu yoksa, bu şampuanları kullanarak saç dökülmesini geciktirebilir veya kurtulabilirsiniz. Normalde her insan saç döktüğü için, genelde günlük dökülen 20-30 saç tanesi çok göze batmaz. Ancak bu sayı artmaya başlarsa, o zaman önlem almanız gerekiyor.

Bu şampuanların içinde bulunan solüsyon, saç köklerine etki ederek, saçın daha güçlü bir şekilde tutunmasını sağlıyor. Elbetteki saç dökülmesini tam olarak engellemiyor. Saç dökülmesine karşı şampuanlar sadece bu süreci geciktiriyor ve bu süreç içerisinde sizinde alacağınız önlemler ile saçlarınızın dökülmesini engelliyor. Saç dökülmesi neden olur üzerine kendinize sorular sorarak, sizin saçlarınızın neden döküldüğünü ortaya çıkarıp, bunlardan uzak durursanız eğer saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Solüsyon

Saç Dökülmesine Karşı Solüsyon

Çeşitli saç solüsyonları da saç dökülmesini geçiştiriyor. Şampuandan daha etkili olmakla birlikte, süreç tamamen aynı işliyor. Yani saçlarınız dökülmeye başladıysa eğer, yapmanız gereken doğru zamanda bu solüsyonları kullanmak olacaktır. Bu tür solüsyonlar deriye tamamen nüfuz etmesi gerekiyor. Böylelikle saç köklerine ulaşıyor ve onların güçlenmesini sağlıyor. Şampuandan daha etkili olmakla birlikte, doğru zamanda kullanılması gerekiyor. Yoksa her hangi bir etkisi olmayacaktır.

Saç dökülmelerinde şampuan ya da solüsyonlar veya diğer ismi ile serumlar etkili olsa da, bu etki sadece geciktirmeye yöneliktir. Kalıcı değildir. Ancak burada şunu da belirtelim ki, saç çıkarıcı diye satılan ürünlerin tamamı da sahtedir. Çünkü kıl köklerinin kalmadığı bir yerde yeniden kıl üretemezsiniz. Bunu sadece saç ekimi ile yapabilirsiniz.

Saç Ekimi İle Saçlarımız Yeniden Çıkar Mı?

Saç Ekimi İle Saçlarımız Yeniden Çıkar Mı?

Evet çıkar. Ancak başarı oranının %90 olduğunu söyleyelim. Elbetteki bu kişiden kişiye değişiyor ve en önemlisi saç ektiren kişinin de dikkatli olması ve yönergelere uyması gerekiyor. Saç ekiminde dışarıdan alınan saçlar değil, tamamen size ait olan saç kökleri taşındığı için, etkisi daha yüksek oluyor. Bu durum FUE ve DHİ için geçerli olup, dünya genelinde en iyi yöntemlerinde bu ikisi olduğunu söyleyelim.

Saç dökülmesi neden olur? İçeriğimizi sizlere detaylı bir şekilde anlatmakla kalmadık. Ayrıca kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmelerini inceledik ve bunun yanında şampuan ya da solüsyon veya serumları ne zaman kullanmanız gerektiği konusuna da değindik.

Saç ekimini en son sıraya koymamızın nedeni ise, hem kadınlar için, hem de erkekler için gerek kellik ve gerekse de seyreklikten kurtulmak için, en iyi alternatif olmasıdır. Bu alternatif sayesinde, saçlarınız 1 yıl gibi bir sürede yeniden çıkacak ve tamamen size ait doğal saçlarınız olacaktır.

Başarılı Saç Ekimi Sonuçları

Başarılı Saç Ekimi Sonuçları

Bu konuda fazla detaya girmeden, Donanım Haber tarafından hazırlanmış video serisine https://www.youtube.com/watch?v=FS6at3e1n3w&list=PLJjzuq1z9ZNnpIDWCFUjElwTITTHRDTdn linkinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda da serinin son videosunu paylaşıyoruz. Burada net olarak başarı durumunu görebilirsiniz. Oldukça ciddi bir video serisi olduğunu söyleyelim.

İstanbul’un en iyi saç ekimi merkezleri hakkında merak ettiklerinize burada cevap verdik.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Ömürlük Mü? 5 Soruda Cevapladık başlıklı makalemizde saç ekimi, saç ekimi fiyatları ve saç ekimi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.