İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık, Spor 10 Ağustos 2021 290 Görüntüleme

En İyi Saç Ektirme Merkezleri Türkiye

İçindekiler

Son teknolojinin getirisi olan saç ekim işlemleri, günümüzde genetik problemler sebebiyle ya da çevresel faktörlerin yarattığı olumsuz etkilerle saç seyrekliği veya kellik şikayetleri bulunan birçok birey için tercih edilen en popüler çözümlerden biri olmaktadır. Yaygın bir şekilde uygulanan saç ekim işlemleriyle günümüzde çok sayıda saç ektirme merkezi bulunmaktadır. Canlı, güçlü ve estetik görünüme sahip saçlara kavuşmak için saç ekim işlemi gerçekleştirmek isteyen bireyler, hizmet sağlayan çok sayıda saç ektirme merkezleri arasında en iyi seçeneği bulmaya çalışmaktadır.

Uluslararası alanda bilinen ve başarılı birçok saç ekim doktoruna ev sahipliği yapan Türkiye, bu konuda bir dünya merkezi haline geldi. Tecrübeli ve uzman doktorların yer aldığı saç ekim hizmeti veren en iyi saç ektirme merkezlerini sıraladığımız bu yazıda, saç ekim operasyonu gerçekleştirmek isteyen bireyler için en uygun seçenekleri değerlendirdik. Başarılarıyla ün kazanmış en iyi saç ektirme merkezleri hakkında detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz!

Este Favor Saç Ekim Merkezi

Türkiye’de saç ekim işlemi gerçekleştirmek isteyen bireyler için tavsiye edilen ilk seçeneklerden biri olan Este Favor, gerçekleştirdiği 5000’den fazla başarılı saç ekim operasyonlarıyla en iyi saç ektirme merkezlerinden biridir. Hastalarına özel gerçekleştirdiği analizler ve özel saç ekim planlamalarıyla her saç ekim işleminde doğal ve estetik görünüm konusunda mükemmel sonuçlar elde etmeyi başarmıştır. Tecrübeli ve uzman kadrosu ile saç ekim hizmeti veren Este Favor, yüzde yüz memnuniyet oranını yakalayan nadir saç ekim merkezlerinden biri olmaktadır. Uluslararası olarak bilinen başarılı saç ekim merkezi, son teknoloji yenilikleri uygulayarak saç ekim hizmeti sağlamaktadır.

FUE ve DHI yöntemleriyle başarılı saç ekim operasyonları gerçekleştiren Este Favor, Safir FUE yönteminde de başarılı işlemler gerçekleştirmiştir. Saç ekim işlemlerinde hastalarıyla özel olarak ilgilenen başarılı saç ekim merkezi, her hastada maksimum verimliliği elde etmek için günde en çok 2 hastaya hizmet sağlamaktadır.

Este Favorsaç ekim merkezinde gerçekleştirilen operasyonlarda fiyat bilgisi değişkenlik göstermektedir. Saç ekim işlemlerinde uygulanacak olan yöntemler ve her hastada farklılık gösteren greft sayısı fiyatların değişkenlik göstermesindeki ana temeller olmaktadır. Bu bilgiler ışığında verilen ortalama fiyat bilgisi de 6.000 TL ile 12.000 TL arasında olmaktadır.

Adres: ATAKÖY 7-8-9-10. KISIM MAH. ÇOBANÇEŞME E-5, Üniversite Cd NO: 20, 34212 Bakırköy/İstanbul

Telefon: +90542 120 20 30

Transmed Saç Ekim Merkezi

Saç ekiminde elde ettiği başarılı sonuçlarla Türkiye’deki en iyi saç ektirme merkezleri arasında yer alan Transmed, alanında uzman ve tecrübeli doktorların oluşturduğu kadro ile hizmet vermeye devam etmektedir. Saç ekim operasyonlarında gösterdiği başarının yanında operasyon sonrası süreçte de hastalara hizmet sağlayan Transmed, şimdiye kadar yüzde yüz memnuniyet sağlayan ve en çok tavsiye edilen saç ekim merkezlerinden biri olmaktadır. Son teknoloji alet ve yöntemleri kullanan başarılı saç ekim merkezi, yurt dışından gelen birçok hastaya saç ekim hizmeti sağlamıştır.

Robotik saç ekim tekniğini Türkiye’de ilk uygulayan saç ekim merkezi Transmed, kullandığı bu yöntem ile hastalarına saç ekim işlemlerinde maksimum tutunma oranı sağlamaktadır. Bu teknik ile birçok başarılı saç ekim işlemi gerçekleştiren Transmed saç ekim merkezinin uzman doktorları, aynı zamanda estetik saç görünümüne de oldukça önem vermektedir.

Dr. Melike Külahçı tarafından kurulan ve hizmet veren Transmed saç ekim merkezi bünyesinde gerçekleştirilen saç ekim operasyonlarının fiyat aralığı ortalama olarak 6.000 TL ile 11.000 TL arasındadır.

Adres: Fulyalı Sokak, No:7, 34330 Levent/İSTANBUL

Telefon: 0212 281 13 00

Mega Hairtrans Saç Ekim Merkezi

Türkiye’de adını duyuran bir diğer saç ekim merkezi de Mega Hairtrans olmaktadır. Hem Türkiye’den hem de başka ülkelerden birçok hastaya saç ekim hizmeti sağlayan başarılı saç ekim merkezi, deneyimli ve uzman kadrosuyla güvenilir isimlerden biridir. Her hasta için özel olarak gerçekleştirdiği saç analizleriyle detaylı bilgilendirme sağlayan Mega Hairtrans saç ekim merkezi, analizler ışığında özel saç ekim planı hazırlayarak mükemmel sonuçları hedeflemektedir.

En iyi saç ekim merkezi ödüllerine layık görülen Mega Hairtrans, saç ekim işlemlerindeki başarısını kanıtlamaktadır. FUE yöntemindeki başarılarına ek olarak DHI yönteminde de birçok başarılı saç ekim operasyonu gerçekleştirmiştir. Saç ekim planlaması için oldukça önem verilen saç analizleri de Mega Hairtrans bünyesinde ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Hastalarını hayallerindeki saç görünümüne kavuşturan Mega Hairtrans, bünyesinde gerçekleştirdiği saç ekim işlemlerinde ortalama fiyat 6.000 TL ile 13.000 TL arasında farklılık göstermektedir.

Adres: Akat, Nispetiye Caddesi, Seyran Apartmanı, Daire:35/5, 34340 Beşiktaş/İSTANBUL

Telefon: 0212 351 59 89

Emphair Saç Ekim Merkezi

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri arasına gerçekleştirdiği kusursuz ve başarılı saç ekim işlemleriyle adını yazdıran Emphair, alanında tecrübeli doktorlar ve ekipler ile hizmet vermektedir. Saç ekim konusunda hastalarına sağladığı birçok hizmet ile en çok tavsiye edilen merkezlerden biri olmaktadır. Emphair saç ekim merkezi, saç ekim işlemlerinde birçok farklı yöntem ve teknik ile hizmet sağlamaktadır. FUE ve DHI yöntemlerinde sağladığı başarıların yanında Tıraşsız saç ekim ve Sedasyonlu saç ekim tekniklerinde sağladığı mükemmel sonuçlar ile hem Türkiye’den hem de birçok farklı ülkeden gelen hastalara yüzde yüz memnuniyet sağlamıştır.

Türkiye’de saç ekim işlemlerinde büyük çığır açan Uykuda saç ekimi tekniğiyle hastalarına sıfır ağrı ve acı garantisi vermektedir. İşlemden hemen önce uyku haline geçen hastalar, uyandığında saç ekim işlemlerini tamamlamış olmaktadır. Lokal anestezi gerçekleştirilen saç ekim operasyonlarında da iğnesiz anestezi gerçekleştirerek hastaların rahatlığını ve konforunu sağlamaktadır.

Emphair saç ekim merkezinde, saç ektirme operasyonları için ortalama fiyat 7.000 TL’den başlayarak 10.000 TL civarına kadar artmaktadır.

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Vedat Günyol Caddesi, Önder Sokak, No:36 Ataşehir/İSTANBUL

Telefon: 0543 345 07 22

Dr. Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi konusunda uzman ve en ünlü isimlerden biri olan Dr. Muttalip Keser, saç ekim işlemleri konusunda gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalar ve çalışmalarla bilinmektedir. Saç ekimi konusunda Türkiye’nin en eski isimlerinden olan tecrübeli doktor, kendi tasarımı olan iğneler ile saç ekim işlemlerini gerçekleştirmektedir. Kendine ait kliniğinde hizmet vermeye devam eden başarılı uzman doktor, yüksek oranda hasta memnuniyeti sağlayan isimlerden biridir.

FUE yönteminde uzmanlığını gösteren Dr. Muttalip Keser, FUE yöntemi konusunda hem Türkiye’de hem de Amerika’da olmak üzerine toplam 20 ay süren araştırmalar gerçekleştirmiştir. Ek olarak saç ekim operasyonlarında FUE yöntemini Türkiye içerisinde kullanan ilk doktordur.

Gerçekleştirdiği saç ekim operasyonlarında greft sayısına bağlı fiyatlandırma gerçekleştiren tecrübeli doktor, her greft için 3,5 € olarak fiyat belirlemiştir. Saç ekim operasyonlarını 2 seans üzerinden gerçekleştiren Dr. Muttalip Keser, çok fazla greft ekiminin değil, kaliteli greft ekiminin önemli olduğunu dile getirmektedir.

Adres: Çankaya Caddesi, No:6, Daire:5, 06101 Çankaya/ANKARA

Telefon: 0505 467 08 42

Dr. Zekeriya Kul Saç Ekim Merkezi

Alanında uzman ve tecrübeli isimlerden biri olan Dr. Zekeriya Kul, saç ekim işlemlerinde uzun yıllar boyunca hizmet sağlamıştır. Hasta odaklı çalışmalarıyla memnuniyet sağlayan başarılı doktor, gerçekleştirdiği saç ekim operasyonlarıyla doğal görünen ve yüksek tutunma oranına sahip sonuçlar elde etmektedir. Saç ekiminde estetik görünüme oldukça önem veren Dr. Zekeriya Kul, hastalarına hep hayalini kurdukları saçları yaratarak kalıcı sonuçlar elde etmektedir. Uluslararası alanda saç ekim hizmetinde üne sahip olan tecrübeli doktor, Türkiye ve Dubai’de saç ekim operasyonları gerçekleştirmektedir.

Saç ekim işlemlerinde devrim yaratan Dr. Zekeriya Kul, kendi buluşu olan son teknoloji Needle Implantation Technique ile başarılı operasyonlar gerçekleştirmeye devam etmektedir. Kullandığı teknik ile yüksek başarı oranını sağlayarak bütün hastalarından olumlu dönütler almaktadır.

Kendi ismini taşıyan saç ekim merkezinde başarılı saç ekim işlemlerine imza atan Dr. Zekeriya Kul, greft sayısına bağlı olarak fiyatlandırma gerçekleştirmektedir. Başarılı doktor tarafından gerçekleştirilen saç ekim işlemlerinde greft başına fiyat 1 € olmaktadır.

Adres: Vital Fulya Plaza, Teşvikiye Mahallesi, Hakkı Yeten Caddesi, No:23, 34365 Şişli/İSTANBUL

Telefon: 0533 276 50 07

Tripaesthetic Kliniği Saç Ekim Merkezi

Türkiye’de adını duyuran ve alanında son derece uzman olan Dr. Muhammet Özgehan ile saç ekim hizmeti veren Tripaesthetic en iyi saç ektirme merkezleri arasında bulunan isimlerden biridir. Yoğun ve doğal saç görünümünde son derece başarılı operasyonlar gerçekleştiren Tripaesthetic, bünyesinde hizmet veren Dr. Muhammet Özgehan ile 5.000’den fazla hastaya saç ekim işlemi gerçekleştirmiştir. Saç ekim işlemini gerçekleştiren hastalara operasyon sonrasındaki 1 yıllık süreçte de sağladığı ekstra hizmetler ile birçok kişi tarafından tavsiye edilen ve tercih edilen saç ekim merkezlerinden biri olmaktadır.

En İyi Saç Ektirme Merkezleri Türkiye

Türkiye’de Micro Cerrahi FUE yönteminde uzman kliniklerden biri olan Tripaesthetic, saç ekim işlemlerinde yüksek tutunma oranını bu yöntem ile sunmaktadır. Bu konuda uzmanlığını kanıtlayan Dr. Muhammet Özgehan, Micro Cerrahi FUE yöntemi hakkında Fransa’da eğitim vermeye devam etmektedir.

Tripaesthetic saç ekim merkezi bünyesinde saç ekimi gerçekleştirmek isteyen kişiler için, bizzat Dr. Muhammet Özgehan tarafından gerçekleştirilen operasyonların ortalama fiyatı 6.000 TL ile 20.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Adres: Profesör Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, İlko Sitesi, 2800. Sokak, No:6 Çayyolu Çankaya/ANKARA

Telefon: 0312 241 07 41

Ankara International Saç Ekim Merkezi

Başarılı saç ekimi sonuçlarıyla isminden söz ettiren, Doç. Dr. Serdar Gökrem tarafından gerçekleştirilen operasyonlarla Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezlerinden biri olan Ankara International, hastalarında yüzde yüz memnuniyet sağlayan önemli merkezlerden biridir. Saç ekim işlemleri ve yöntemleri konusunda birden çok bilimsel makalenin yazarı olan Doç. Dr. Serdar Gökrem, hastalarına sağladığı özel ilgi ve hizmet ile saç ekimi konusunda güven yaratan nadir isimlerden biri olmaktadır.

Uluslararası alanda başarıları ve tecrübesi kabul gören uzman doktor, uyguladığı saç ekim işlemlerini FUE yöntemiyle gerçekleştirmektedir. Yoğun saç ekimi gerçekleştiren isimlerden biri olan Dr. Gökrem, saç görünümünde doğallık ve estetiği buluşturmaktadır.

Ankara International bünyesinde Doç. Dr. Serdar Gökrem tarafından gerçekleştirilen saç ekim operasyonları ortalama olarak 5.000 TL ile 12.000 TL arasında fiyatlandırılmaktadır.

Adres: Kazım Özalp Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi, No:6 Çankaya/ANKARA

Telefon: 0312 494 05 27

AHD Clinic Saç Ekim Merkezi

Dr. Hakan Doğanay tarafından kurulan AHD Clinic, saç ekim işlemlerinde gerçekleştirdiği üstün başarılar ile en iyi merkezler arasında yer almaktadır. Saç ekiminde mükemmel doğal görünümü hedefleyen AHD Clinic, neredeyse her hastasında bu hedefe ulaşan operasyonlara imza atmıştır. Saç ekimi konusunda kaliteden ödün vermeden gerçekleştirdiği hizmetler ile hasta memnuniyeti konusunda başarılı olan AHD Clinic, en çok tavsiye edilen saç ekim merkezlerinden biri olmaktadır.

FUE yönteminde başarılı işlemler gerçekleştiren ve DHI yöntemini Türkiye’deki doktorlar arasında ilk kullanan isimlerden biri olan Dr. Hakan Doğanay, son teknoloji yenilikleri yöntem ve tekniklerinde kullanmaktadır. Özellikle greft toplama aşamasında bilinen bölgelerin aksine vücudun farklı yerlerinden de donör bölgesi bulabilmektedir ve bu sayede saç ekimini daha ulaşılabilir bir işlem olarak sunmaktadır.

saç ekim süreci gelişim

AHD Clinic saç ekim merkezinde, Dr. Hakan Doğanay tarafından gerçekleştirilen saç ekim işlemleri greft hesaplaması ile belirlenerek, greft başına 1 € olarak hesaplanmaktadır. Tecrübeli doktorun bizzat gerçekleştirmediği operasyonlar ise daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Adres: Güzeloba Mahallesi, 2246. Sokak, Özel Lara Anadolu Hastanesi, No:7/3, 07230 Muratpaşa/ANTALYA

Telefon: 0532 313 41 98

Medical Hair Saç Ekim Merkezi

Hem Türkiye’den hem de 34 farklı ülkeden birçok hastaya saç ekim hizmeti sunan Medical Hair, elde ettiği başarılı sonuçlar ile hastalarına arzu ettikleri saç görünümünü sağlayarak memnuniyet seviyesini en üst düzeyde tutan saç ekim merkezlerinden biridir. Alanında deneyimli ve uzman Dr. Sibel Ulusan ile hizmet vermeye devam eden Medical Hair, hastalarına gerçekleştirdiği özel analiz ve planlamalar ile başarı oranını hep yüksek tutmaktadır. Yoğun ve sık saç ekimi gerçekleştiren Medical Hair, en iyi sonuçları elde eden saç ekim merkezi olarak en çok tavsiye edilen isimlerden biridir.

FUE yönteminin kullanıldığı ve genel olarak Dr. Sibel Ulusan tarafından gerçekleştirilen başarılı saç ekim operasyonları sonucunda doğal görünüme önem verilmektedir. Hastalara özel planlamalar ile gerçekleştirilen operasyonlar ile her hasta tarafından başkalarına önerilen saç ekim merkezlerinden biri olmaktadır.

Dr. Sibel Ulusan tarafından Medical Hair bünyesinde gerçekleştirilen saç ekim işlemleri, tek fiyat uygulaması ile 3.000 € olarak belirlenmiştir. Tecrübeli doktorun eşi Zafer Ulusan tarafından gerçekleştirilen saç ekimleri de tek fiyat olup 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

Adres: Ali Çetinkaya Bulvarı, No:35, Kat:3, Daire:5, Alsancak/İZMİR

Telefon: 0533 460 39 94

Saç Ekim Merkezi Seçmek İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Türkiye’de birçok saç ekim merkezi bulunmaktadır ve saç ekim işlemi gerçekleştirmek isteyen kişiler bazı detaylara dikkat ederek uygun bir saç ekim merkezi seçmelidir. Saç ekim merkezi seçiminde verilecek olan kararı büyük ölçüde etkileyen özellikler arasında ilk olarak hijyen bulunmaktadır. Saç ekim operasyonu cerrahi bir müdahale olduğundan dolayı, saç ekim merkezinin hijyen konusunda iyi bir not alması gerekmektedir. Kullanılan malzemelerden saç ekim operasyonunun gerçekleşeceği alana kadar, saç ekim işlemi ile ilgili her eşya son derece temiz olmalıdır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken detay ise saç ekim merkezlerinin hastalara karşı olan tutumlarıdır. Kliniklerde ağırlanan hastalara ilk olarak saç ekimi ve saç ekim yöntemleri hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Verilen detaylar ışığında saç ekim merkezlerinin gerekli analiz ve testleri gerçekleştirerek hastalara en uygun olan ve en başarılı sonucu verecek olan yöntemi belirlemeleri gerekmektedir. Bu şekilde hizmet sağlamayan saç ekim merkezlerinin güvenilirliği konusunda bir kere daha düşünmek faydalı olacaktır.

Saç ekimi sadece operasyondan oluşan bir işlem değildir. Gerçekleştirilen saç ekim uygulaması sonrasında hastalar için uzun soluklu bir iyileşme süreci başlamaktadır. Bu süreç içerisinde hastaları bilgilendirmeyen ve destek hizmeti göstermeyen saç ekim merkezleri tercih etmek gerekmektedir. Bunlara ek olarak saç ekim merkezi seçiminde, klinik bünyesinde hizmet veren doktor ve ekip hakkında araştırmalar yapmak ve doktorun tecrübeleri hakkında bilgi sahibi olmak da doğru seçim yapabilmek adına önemli bir detaydır.

Saç Ekim Operasyonu Öncesinde Dikkat!

Saç ekim operasyonunun beklenilen sonuçları yaratması için operasyon öncesinde gerekli hazırlıkların gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. İlk olarak alkol ve sigara alışkanlığı olan hastaların, operasyondan en az 2 hafta önce kullanımı sonlandırması gerekmektedir. Kan sulandırıcı etkilere sahip olan ilaç kullanımlarının da yine en az 2 hafta önce kesilmesi gerekmektedir. Gerekli analiz ve testlerin yapılması da hem saç ekim operasyonunun başarısı hem de hastaların sağlığı için gereklidir.

saç ekim öncesinde dikkat edilmesi gerekenler

Operasyon gününde ise, operasyonun hemen öncesinde iyi beslenmeye dikkat edilmelidir ve mutlaka tok olarak operasyona girilmelidir. Rahat ve çıkarması kolay kıyafetlerin tercih edilmesi de saç ekim bölgesine zarar gelmemesi bakımından önem taşımaktadır.

Operasyon Sonrası Da Dikkat Gerektiriyor!

Gerçekleştirilen saç ekim operasyonlarından sonra hastaların hayal ettiği saçlara kavuşması için saç derisinin tamamen iyileşmesi ve ekilen greftlerin gelişerek büyümesi gerekmektedir. Bu süreç yaklaşık olarak 1 yıl sürmekle beraber hastalara bazı sorumluluklar getirmektedir. Operasyonun hemen sonrasında ilk 15 gün hastaların güneş ışığına, nem ve buhara maruz kalmaması gerekmektedir. Yaklaşık bir ay boyunca yüzme ve ağır sporlardan da uzak durulması gerekmektedir. Bunların sebebi saç derisinin yapısını değiştirecek ve kan basıncını zorlayacak etkilerden uzak durmaktır. Hastaların beslenmelerine dikkat etmesi ve gerekli besin değerlerini içeren yiyecekler tercih etmesi gerekmektedir. Bu sayede saç derisi kendini toparlar ve yeni saçlar olması gerektiği gibi güçlü bir şekilde gelişmeye başlar. Operasyon sonrasında saç ekim doktoru tarafından hastalara verilen tavsiyeler ve detay bilgiler saç derisi ve saç sağlığı için önem taşımaktadır ve hastaların bu konuda gerekli özeni göstermesi gerekmektedir.

Hastaların bu süreç içerisinde gerekli detaylara göstereceği özen ve dikkat, saç ekim işleminin olumlu sonuçlanması için gereklidir. Saç ekim operasyonu başarılı geçmiş olsa bile bu konuya gerekli dikkatin verilmemesi sonucunda beklenilen saç görünümüne kavuşmak oldukça zordur.

Saç Ekim Fiyatı Önemlidir, Fakat…

Saç ekim işlemlerinde fiyat farklılıkları çok normal bir durumdur. Saç ekim merkezlerinde değişkenlik gösteren fiyatlar kullanılan cihazlara, aletlere, yöntemlere ve saç ekim merkezindeki doktorların tecrübesine göre şekillenmektedir. Bu durumda çoğu zaman en pahalı fiyata sahip saç ekim merkezinin en iyi işlemi gerçekleştireceği düşüncesi oluşmaktadır.

Uygun fiyatlı saç ekim klinikleri için tıklayın!

Her hastanın ilk olarak saç ekim operasyonu için kendi bütçesini oluşturması gerekmektedir. Daha sonra bu bütçe ışığında en uygun saç ekim merkezini detaylı araştırma sonucunda bulması gerekmektedir. Saç ekim merkezleri arasında pahalı fiyatlandırmaya sahip olan birçok klinik bulunmaktadır fakat bu pahalı kliniklerin hepsinde alanında uzman doktorlar ve son teknoloji cihazlar bulunmayabilir. Bu durumda hastalarda sağlık problemleri ve daha ciddi saç kayıpları yaşanabilir. Buna ek olarak verilen ücret de maddi bir zarar olarak olumsuz etkiler yaşatabilir.

Daha fazlası için: İstanbul’daki En İyi Saç Ekim Merkezleri

 

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Yaptıranlar Memnun Mu? 5 Önemli Tavsiyeyi Okuyun başlıklı makalemizde saç ekimi, saç ekimi fiyatları ve sac ekimi yorumlari hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.