5 Yıl Ücretli Öğretmenlik Yapana Kadro Son Dakika!

5 Yıl Ücretli Öğretmenlik Yapana Kadro Son Dakika!

5 yıl ücretli öğretmenlik yapana kadro son dakika konusu, dünyanın en kutsal ve eğitici mesleklerden bir
Ana Sayfa Sağlık 1 Ağustos 2021 170 Görüntüleme

Saç Ekimi Yaptıranlar Memnun Mu? 5 Önemli Tavsiyeyi Okuyun

Saç ekimi yaptıranlar, bir çok tecrübesini farklı platformlar üzerinde yayınlayarak, yeni ekim yaptıracaklar için bilgi paylaşımında bulunuyor. Ekşi Sözlük, Youtube, Twitter, İnstagram ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinin yanı sıra, çeşitli forum sitelerinden veya Bilgi Portalı tarzı blog sitelerinden de yine saç ekimi hakkında merak ettiklerinizin tamamını öğrenebiliyorsunuz. İlk olarak kimin neden saç ekimi yaptırmak istediğine bakmamız gerekiyor. Sonuçta saç ekiminde bir çok farklı aşama bulunduğu için, insanların aklında soru işareti kalıyor.

Ancak soru işareti kalmasın. Bu kadar fazla ekim yapılmasının nedeni, başarı oranının neredeyse %100’lere ulaşmasıdır. Üstelik bu tüm dünya genelindeki insanlar için geçerli. Sadece saç ekimi yaptırmak için ülkemize gelen milyonlarca insan bulunuyor. Bu insanların ten rengi, saç tipi, yaşları, boyları, kiloları tamamen farklı. Saç ekimi yaptıranlar için bir çok farklı kriter bulunduğu gibi, kafa tasının yapısı, sertliği, saç tipinin güçlü olması gibi çeşitli etkenler bulunuyor. İşte bu etkenlere göre saç ekiminde başarılı sonuçlara ulaşıyorsunuz.

İstanbul Saç Ekim Merkezi

İstanbul Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi yaptıranlar en fazla İstanbul’u tercih etmektedir. Türkiye saç ekimi alanında dünyanın en iyi ülkesi olsa da, bazı hastaneler dışında büyük şehirlerin haricinde saç ekim merkezi bulmak oldukça zor. Bu nedenle hem tatil yapmak, hem aile ziyareti veya iş ziyareti sırasında saç ekimi yaptırmak isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi şehirlerimiz öncelikler arasında yer alıyor. En iyi saç ekim merkezleri İstanbul’da hizmet veriyor olsa’da, siz saç nakli için İstanbul’a gelebilir ve işlem bitiminde ise yeniden gidebilirsiniz. Sonuç olarak önemli olan iyi bir saç ekimi olduğu için, estetik cerrahi alanında oldukça ileri seviyede olan klinik ile istediğiniz gibi güzel bir görünüme sahip olabileceksiniz.

Tıbbı olarak detay vermek uzmanların işi olsa’da, bu konuda söyleyebileceğimiz direk olarak sizin saçınız doğal bir görünüm ile ekiliyor olmasıdır. İstanbul’un önemli bir diğer kısmı ise elbetteki çok fazla saç ekimi yaptıranlar olması ve fiyat skalasının da yine çok geniş olmasıdır.

En İyi Saç Ekimi Yöntemleri

En İyi Saç Ekimi Yöntemleri

Eskisi gibi yeni ve gür saçlara kavuşmak isteyenlerin saç ektirenlere en fazla sordukları sorular arasında hangi yöntemi tercih etmeleri gerektiği sorusu geliyor. Şunu belirtelim ki, herkesin saç yapısı farklı olduğu için, saç dökülme yoğunluğu da farklıdır. Yöntemler arasında en belirgin farklılıklar saç ekilecek yerin yoğunluğu ve fiyatıdır. Saç ekiminde dökülme oranı yöntemin seçilmesini sağlıyor. Eğer saçınızda dökülme oranı çok yüksekse, ekim daha kolay olacağı gibi fiyat olarak da daha düşük olacaktır. Haliyle saç ekiminde yöntemi belirleyen etken saç dökülmesinin ne kadar olduğudur.

En fazla kullanılan yöntemler ise FUE ve DHI yöntemidir. Bu yöntemlerden FUE’de önce ekilecek olan saç kökleri alınıyor ve bunlar bir yerde muhafaza edilerek, sonrasında ekiliyor. DHI ise direk saç kökü alınıyor ve yeni yerine ekiliyor. Haliyle daha zorlu olduğu için, DHI yöntemi fiyat olarak da pahalıdır.

Ancak saçları seyrelmiş olanlar için en iyi tercih olarak da karşımıza çıkıyor. Başarı oranının yüksek olmasından dolayı, saç ekimi yaptıranlar, yaptırdıkları merkezin başarısına göre istediği saça sahip olabiliyor. Saç ekimi yaptıranlar bu konuda kendine göre uygun olan yöntemleri anlatıyor. Ama size uygun olan yöntemi doktorun belirlemesi gerekiyor.

Saç Ekimini Kim Yapıyor?

Saç Ekimini Kim Yapıyor?

Saç ekimi yöntemine, saç ekilecek kişinin zorluk durumlarına göre değişiyor. Ancak tüm süreç uzman doktorlar tarafından takip ediliyor. FUE yönteminde doktor gerekli takipleri yaparak, donör bölgeden greftlerin alınmasını ve ardından ekilmesini koordine ederek takip ediyor. Olası durumlarda ise müdahale ederek, saç ekim sürecinin tamamını takip ediyor. DHI yöntemi ise daha zor olduğu için, genelde direk doktorlar ekimi yapıyor.

Burada önemli olan aslında doktorun tüm süreci koordine etmesidir. Sonuçta gerekli analizlerin tamamının yapılması, saç tipinizin incelenmesi, yönünün belirlenmesi, tasarımın yapılması, greft sayısının belirlenmesi tamamıyla doktor tarafından yapıldığı için, ekimin başarısı da bunlara göre değişiklik gösteriyor.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekimi yaptıranlara en fazla sorulan soru “kaç paraya yaptırdınız” olmaktadır. Herkes farklı bir cevap verdiği için, saç ektirmek isteyenler tam olarak aradıkları cevabı bulamıyor. Oysaki cevap çok basit. Tercih edeceğiniz klinik veya doktor ya da hastanenin bir grefti ne kadara ektiğini bilmek olacaktır.

Sonrasında ise tahmini olarak kaç greft saç ekimi yaptırmanız gerektiğini de belirleyebilirsiniz. Bunun için Norwood Scale üzerinden kellik durumunuza göre ortalama kaç adet greft ekileceğini belirleyebilirsiniz. Sonrasında ise aldığınız 1 adet greft fiyatına göre fiyat hesaplaması yapabilirsiniz.

Örneğin FUE yöntemine göre 1 greft 10 TL ise eğer, 1500 greft nakil edilecekse, 15000 TL’ye saç ekimi yaptırmış olacaksınız. DHI yönteminde ise 1 greft 15-20 TL arasında yapılmaktadır. Elbetteki bu rakamlar farazi olup, öncesinde fiyat almanız gerekiyor.

Yine bilmelisiniz ki, fiyatları belirleyen sadece greft değil, alacağınız hizmetin kalitesi de fiyatları etkileyecektir. Özellikle yurt dışından ya da şehir dışından gelenler için, karşılanma, konaklama, yemek gibi bir çok ihtiyacın karşılanması da yine merkezler tarafından organize edilmektedir.

Fiyat Hesaplaması İçin Okuyun; Greft Nedir? 1 Greft Kaç Saç Teli Eder? Greft Hesaplaması Nasıl Yapılır?

En İyi Saç Ekimi Merkezleri

En İyi Saç Ekimi Merkezleri

Saç ekiminde merkez seçimi oldukça önemlidir. Ya da diğer bir deyişle saç ekimini yapacak doktorun kim olduğu önemlidir. Saç ekimi yaptıranlara özellikle saçın durumuna göre yani iyi bir ekim olmuşsa eğer, mutlaka yaptırdığı yer sorulacaktır. Ama bu da sizi yanıltmamalı. Çünkü saç dökülmesine göre, ekim yönteminin belirlenmesi gerekiyor. Her merkez ya da doktor kendi alanında uzman olduğu için, en iyi merkezler yaptıklarına göre değerlendirmelidir.

Bu konuda hazırlamış olduğumuz “Türkiye’nin En Ucuz Saç Ekimi Merkezleri ve Güncel Saç Ekimi Fiyatları” makalesini okuyarak, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Hastaneleri Hangileri? İstanbul En İyi Saç Ekimi Hastaneleri başlıklı makalemizde en iyi Saç Ekimi Hastaneleri, İstanbul Saç Ekimi Hastaneleri ve Saç Ekimi Hastaneleri fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.