İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Ekonomi, Sağlık 11 Ağustos 2021 318 Görüntüleme

En iyi Saç Ektirme Merkezleri ve 2023 Saç Ekim Fiyatları

İçindekiler

Türkiye, saç ekim alanında en gelişmiş merkezlerden bir tanesi olarak kabul ediliyor. Özellikle İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara gibi noktalarda bulunan çok sayıda klinik yalnızca yurt içindeki hastalara değil, sağlık turizmi aracılığı ile dünyaya da hitap ediyor. Bugünkü içeriğimizde sizlerle birlikte en iyi saç ektirme merkezleri listesi oluşturacağız. Bu listede her bir ekim merkezinin standart bir ekim için talep ettiği ücreti aralık olarak belirteceğiz. Kliniklerin özelliklerini inceledikten sonra sizin için en uygun olan klinik ile iletişim kurarak diğer detayları öğrenebilir, randevu oluşturabilir ve saç ekim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Este Favor Saç Ekim Merkezi

Favor Saç Ekim Merkezi, yılların verdiği deneyim, gerçek tıp doktorlarının sunduğu profesyonellik ve en yeni teknolojilerin takibi ile öne çıkıyor. Kliniğin FUE, Safir FUE, DHI gibi en modern saç ekim yöntemlerinin tamamında kanıtlanmış başarısı ve yüksek düzeyli hasta memnuniyeti, onu en çok tercih edilen merkezlerden biri yapıyor.

Modern ekim süreçlerinde kişiye özel saç ekim planı kavramını benimseyen Este Favor uzmanları, günde yalnızca iki saç ekim işlemi yaptıklarını belirtiyorlar. Bu yoğunluk, her bir ekime odaklanma oranını yükselterek yalnızca o hastaya özel bir plan yapılmasını, hastane ortamının maksimum sterilizasyona sahip olmasını mümkün kılıyor. Bu çerçevede, Este Favor’un en yüksek verimi almak isteyen ve ekimden hayat boyu kalıcılık talep eden kişiler aşağıdaki iletişim bilgilerinden yararlanabilirler.

Favor Saç Ekim Merkezinde 6.000 TL ile 12 – 15 bin TL arasında saç ekimi yaptırmak mümkün. Yaptıracağınız ekimin greft sayısı ya da öncesi – sonrasında uygulanacak ek terapi bakım işlemleri ücrette değişikliğe sebep olabiliyor. Ayrıca kullanmak istediğiniz yöntem (Safir FUE, DHI, Klasik FUE, Tıraşsız Saç Ekimi, Uzun Saç Ekimi) de fiyatta yüzde 20 ile 30 arasında bir değişiklik yaratabilmektedir.

Telefon numarası: +90 542 120 20 30

www.estefavor.com

Tripasthetic Saç Ekim Kliniği

Saç ekimini Ankara’da yaptıran bireylerin en çok tercih ettikleri kliniklerden biri olan Tripasthetic, Dr. Muhammed Özgehan tarafından yönetilmektedir. Dr. Özgehan, alanında uzman bir tıp doktoru olarak her ekim işlemini bizzat gerçekleştirerek hastalarına güven veriyor. Burada yalnızca saç ekimi değil, sakal, bıyık ve kaş ekimi de gerçekleştirilmektedir. Saç ekim işlemlerini güçlendirici ek terapilerle destekleyerek alacağınız verimi de arttırmanız mümkün.

Ekim sıklığının ve kullanılan yöntemin total sonuç üzerinde yüksek etkisi olduğunu söyleyen Özgehan, ekstra profesyonel yöntemlerle dar alanlarda bile maksimum yoğunluğu yakalamanın mümkün olduğunun altını çiziyor. Ayrıca ekim sırasında doğru ve steril araçların kullanımı ile kafa derisinde skar oluşumu ya da yaralanmaları minimum seviyeye indirmeyi amaçlayan Özgehan, saç aşısı gibi bazı ek hizmetleri de ücretsiz olarak sunmaktadır.

En iyi Saç Ektirme Merkezleri ve Fiyatları Tripasthetic

Dr. Muhammet Özgehan’ın kliniğinde saç ektirmek isteyen bireylerin yaklaşık olarak 6.000 ile 20.000 TL arasında bir bütçe ayırması gerekiyor. Greft sayısı ya da kullanılan yöntem fiyatta değişikliğe sebep olabiliyor. Sakal ekim fiyatlarında ise ücretler 2500 ile 4000 TL arasında farklılaşıyor. Daha fazla bilgi almak için doğrudan klinikle iletişim kurabilirsiniz.

Telefon : +90312 241 07 41   

www.tripaesthetic.com

Derma Plast Estetik Cerrahi Merkezi ve Saç Ekim Kliniği

Eğer saç ekim dünyasında deneyime ve eğitime inanıyorsanız, 2003 yılından bu yana ekim ve saç tedavileri alanında hizmet veren Dr. Muttalip Keser doğru tercih olabilir. Dr. Muttalip Keser, dünya çapında başarısı kanıtlanmış yöntemleri kullanarak başta Avrupa, Amerika olmak üzere çok sayıda ülkeden turisti hastası olarak kabul ediyor. Saç ekiminde başarısı kanıtlanmış bir doktor ile verimliliği maksimum düzeyde olan greft hesaplaması / ekimi için aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden doktor ile iletişim kurabilirsiniz.

Derma Plast Estetik Cerrahi Merkezi, Türkiye’de en pahalı saç ekim merkezleri arasında gösteriliyor. Dr. Muttalip Keser greft başına 2 ile 3 Euro arasında ücretlendirme yapmaktadır. Bu da oldukça düşük bir sayı olan 100 greftlik bir ekimin bile 25.000 TL civarında ücretlendirilmesi anlamına geliyor. Klasik 4500  greftlik ekim ise 100.000 TL’den daha yüksek fiyata gerçekleştirilmektedir.

Derma Plast Estetik Cerrahi Merkezinde modern FUE yöntemi ve bu yöntemin inovatif versiyonları uygulanmaktadır. Doktorunuz saç analizinizi yaptıktan sonra ihtiyaç duyduğunuz greft sayısı ve yöntem hakkında size detaylı bilgi verecektir.

Adres: Cankaya cad. 6/5 Cankaya/ANKARA

Telefon Numarası: 0 505 467 08 42

Dr. Zekeriya Kul Saç Ekim Merkezi

Türkiye’de adından en çok söz ettiren genç saç ekim hekimlerinden biri olan Dr. Zekeriya Kul, sağlık turizmi alanındaki hizmetleri ile popülerdir. Kliniğe yurt dışından her yıl binlerce hasta geliyor. Türkiye’deki bireyler tarafından da klinik en yüksek performanslı ekim için tercih edilen Kul, öncelikle doğal görünümü, en yüksek yoğunlukta ekimi ve minimal doku travmasını garanti ediyor. Özellikle minimal doku travması, hastaların kafa derisindeki iyileşme süreçlerini hızlandırarak çok daha etkili sonuçlar görülmesine yardımcı olmaktadır.

Dr. Zekeriya Kul, başka herhangi bir klinikte göremeyeceğiniz ‘’Needle FUE’’ adı verilen bir yöntem uygulamaktadır. Needle Implantation Transplantation yönteminde iğnelerden yararlanıldığını söylemek mümkün. Burada kullanılan iğneler mikro boyuta sahiptir ve bu sayede maksimum sayıda kanal açmak mümkün hale gelir.

Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanı Tıp Doktoru Zekeriya Kul ile iletişime geçmek ve randevu oluşturmak için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz:

Adres: Teşvikiye mah. Hakkı Yeten Cad. No: 23 Kat 5 Daire 515 Vital Fulya Plaza İstanbul / Şişli / Fulya

Telefon Numarası: 0532 177 7164

Smile Saç Ekim Merkezi

Türkiye’de en çok tercih edilen en iyi saç ekim merkezleri sıralamasında her zaman ilk ona giren Smile Saç Ekim Merkezi İstanbul’un Ataşehir bölgesinde yer almaktadır. Her yıl Türkiye’den ve dünyadan yüzlerce bireye başarılı saç ekimi gerçekleştiren Dr. Mehmet Erdoğan ve Dr. Gökay Bilgin, kliniğin çekirdek kadrosunu oluşturmaktadır. Güncel olarak profesyonel saç ekimi gerçekleştiren Dr. Firdavs Amedov da bu kadroda yer alıyor.

Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından akredite edilmiş olan medikal klinik Smile Saç Ekim Merkezinde, hastane şartlarına denk steril ve hijyenik ortam deneyimlediğinizi hemen fark edeceksiniz. Bir gün içerisinde gerçekleştirdikleri sınırlı saç ekimi ve sürekli dezenfeksiyon uygulamaları yalnızca COVID-19 ile mücadele edilen dönemlerde değil, diğer standart günlerde de size gerekli hijyenik koşulları sunacaktır.

Online konsültasyona mı ihtiyacınız var? Tamamen ücretsiz olarak gerçekleşecek olan online konsültasyon ile saç dökülme tipinizin tanımını yapabilir, ihtiyacınız olan ortalama greft sayısı ve ekim yöntemi ile alakalı bilgi alabilir, güçlü bir ekim sürecinin temelini atabilirsiniz. Smile Saç Ekim Merkezinde ekim fiyatları 6000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Adres: Barbaros, Şen Sk. No : 10, 34746 Ataşehir/ İstanbul, Turkey

Telefon Numarası: 0549 511 11 32

www.smilehairclinic.com

Istanbul Hair Center

Türkiye’de en çok tercih edilen en iyi saç ektirme merkezleri arasında yer alan Istanbul Hair Center, 2000 yılından bu yana aktif olarak hizmet sağlamaktadır. Kalıcılık garantili, hastane ortamı düzeyinde steril ve hijyenik saç ekim süreçlerini hastalarına sunan bu klinikte, FUE ve FUE’nin modern inovatif yöntemleri aktif olarak uygulanmaktadır. Klinik, diğerlerinden farklı olarak sunduğu VIP saç ekimi ile oldukça popülerdir. Bu saç ekim paketi kişilerin seyahatlerini, konaklamalarını da kapsayan ve onları en konforlu şekilde ekim sürecine hazırlayan bir hizmet çeşididir. Şehir dışından ya da yurt dışından gelen hastalar bu paket hakkında daha detaylı bilgi alabilirler.

En iyi Saç Ektirme Merkezleri ve Fiyatları seçenekler

Saç Ekimi Danışmanlık Merkezi olarak da hizmet sunan İstanbul Hair Center, ücretsiz olarak saç analizi yaptırmanızı sağlıyor. Saç analiz sürecinde doktorunuzun saçlarınızın tel yapısını, kafa derinizi, açıklık alanlarınızı, saç dökülmesine sebep olmuş olabilecek potansiyel faktörleri detaylı bir şekilde inceliyor. Bu analiz, yapılacak olan ekimin detaylarının karşılaştırılması konusunda oldukça yararlı olabilmektedir.

İstanbul Hair Center’da saç ekimi gerçekleştirebilmek için 6.000 TL ile 10.000 TL arasında bir bütçeye sahip olmanız gerekiyor. Detaylı fiyat teklifi için klinikle iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye

Telefon Numarası: +90 212 343 13 10

Esteworld Saç Ekim Merkezi

Hastane ortamında maksimum oranda steril, modern ve teknolojik saç ekim hizmeti mi arıyorsunuz? O halde Esteworld tam size göre seçenekler sunuyor. Robotik saç ekimi hizmeti ile popüler olan bu saç ekim kliniği, daha sonra diğer kliniklerden farklı olarak hizmete sunduğu ek metotlarla kitleleri kendine çekmeyi başardı. TDF Saç Ekimi, Sedasyonlu Saç Ekimi, Yıkamasız Saç Ekimi, IV Saç Ekimi, VIP Saç Ekimi gibi çok sayıda ekim yöntemi klinikte ulaşılabilir durumdadır. Klinikte en popüler olarak uygulanan yöntem de robotik saç ekimidir.

En iyi saç ektirme merkezleri arasında bulunan Esteworld, yüksek teknolojili cihazları sayesinde robotik saç ekimini kolayca uyguluyor. Bu ekim, greft sayısı hesaplamadan kanalların açılacağı mikro noktaların belirlenmesine kadar her adımda bilgisayar zekasından faydalanılmasını mümkün kılıyor. İnsan hatasını minimum seviyeye indiren bu yöntem ile ekimden maksimum verimi almak mümkün oluyor.

Esteworld Saç Ekim Merkezinde saç ekimi işlemi için 20.000 TL’ye kadar bütçe ayırmanız gerekebilir.

Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:7 Üsküdar / İstanbul

Telefon Numarası: 0216 474 5454

Ankara International Saç Ekim Merkezi

Ankara’da yüksek teknolojiye sahip cihazları ile öne çıkan, çok tanınan Ankara International Klinik, Doç. Dr. Serdar Gökrem tarafından yönetilmektedir. Dr. Gökrem, alanında uzman bir tıp doktoru olarak Manuel FUE yöntemini büyük bir profesyonellikle uyguluyor. Manuel FUE, greftlerin ekim sürecinde yaşayabileceği doku kaybını minimum seviyeye indirerek çok daha güçlü sonuçların alınmasına yardımcı oluyor. Ankara International Saç Ekim Merkezi, sadece ekimin değil iyileştirici tedavilerin de yapıldığı bir merkez. Burada saçlarınız için çeşitli dökülme ve zayıflık karşıtı tedavileri yaptırabilir, ekimle bu tedavileri bir araya getirerek ekimin etkisinin maksimize olmasını sağlayabilirsiniz.

Ankara International Saç Ekim Merkezinde standart bir ekimin fiyatı 6.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden yararlanarak doğrudan klinikle irtibata geçebilirsiniz.

Adres: Kazım Özalp Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi, No: 6, 06700 Çankaya/ANKARA

Telefon: 0312 494 05 27

Estethica Saç Ekim Merkezi

Alanında uzman kadrosu ve oldukça uzun bir süredir sektörde hizmet veriyor oluşu ile öne çıkan Estethica Saç Ekim Merkezi, gold DHI yöntemi adını verdiği özel metodu ile tanınmaktadır. Bu metot, Choi Implanter Kalem kullanılarak gerçekleştirilen özel bir yöntemdir ve gerçek altından elde edilen mikro uçlardan yararlanılarak tamamlanır. Kalemin ucuna yerleştirilen altın uç aşağıdaki faydaları sağlar:

Altın ucun temas ettiği greftlerde doku kaybı minimum düzeyde gerçekleşir. Bu sayede ekim sonrasındaki verimin artması mümkün olur.

Altın ucun temas ettiği kafa derisinde, kanal açma süreçlerinde doku hasarı minimum düzeyde olur. Bu sayede ekimden sonraki iyileşme süreci daha hızlı şekilde tamamlanır ve ekim sonrası sonuçlar daha verimli bir şekilde görülebilir.

En iyi Saç Ektirme Merkezleri ve Fiyatları

Estethica Saç Ekim Kliniğindeki tıp doktorları, saç ekiminden sonrası için özel olarak ürettikleri doku yenileyici ve besleyici altın kremi de hastalarına uyguluyorlar. Bu doku yenileyici krem, hastaların kafa derilerindeki iyileşme hızını arttırmayı ve greftlerin ihtiyaç duydukları vitamin ve minerale erişmelerini sağlamayı amaçlıyor. Kliniğin on yılı aşkın tecrübesi yalnızca saç ekim alanında değil. Diğer saç tedavileri ya da kozmetik amaçlı cerrahi prosedürlerin tamamı için de Estethica Saç Ekim Merkezi’nin tercih edilmesi mümkün.

Estethica Saç Ekim Merkezinde standart bir saç ekim işleminin ücreti 5.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Ekim ücretlerinde değişikliğe sebep olan parametreler ise kullanılan yöntem ya da ihtiyaç duyulan greft sayısıdır.

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Işıklar Cad. No:28 Ataşehir / İstanbul

Telefon Numarası: 0850 222 38 45

AHD Clinic Saç Ekim Merkezi

Türkiye’deki en iyi saç ektirme merkezleri araştırmanızda Antalya’daki profesyonel ofisi ile karşınıza çıkan Dr. Hakan Doğanay, sağlık turizminde en tanınan isimlerden biri. 2003’ten bu yana saç ekim alanında hizmet veren Dr. Doğanay’ın sahip olduğu deneyim ve saha tecrübesi, çok sayıda hastanın ona güvenmesinin en büyük sebeplerinden biri. Doğanay, yalnızca ekim değil, saç dökülmesini engelleme amaçlı çeşitli iyileştirici tedaviler de uyguluyor. Ayrıca AHD Clinic, ekim sonrasında gerçekleştirilen ve saç kökü besleyici tedavileri ile de oldukça popüler bir merkez olarak tanınır.

AHD Clinic Saç Ekim Merkezinde yalnızca saç ekiminin değil, bıyık, sakal ve kaş ekiminin de gerçekleştirilebildiğini biliyor muydunuz? Dahası, yanlış klinik tercih etmenizden dolayı ortaya çıkan hatalı saç ekim sonuçlarını düzelttirmek için de AHD Clinic Saç Ekim Merkezini tercih edebilirsiniz.

Burada gerçekleştirilen saç ekim işlemlerinde FUE’nin en modern yöntemleri kullanılıyor. Bu modern yöntemler, özellikle saçlarında geniş bir alana yoğun ekim yaptırmak isteyenlere hitap ediyor. Siz de sağlıklı, doğal görünümlü, en yüksek teknolojiye sahip cihazlarla gerçekleştirilecek bir ekim planı yapıyorsanız, Antalya’da Dr. Hakan Doğanay’ı ziyaret edebilirsiniz.

AHD Clinic Saç Ekim Merkezinde standart bir saç ekim işlemi için greft başına 1 Euro ayırmanız gerekiyor. Bu da fiyatı diğer kliniklerden biraz daha yüksek kılabiliyor.

Adres: Güzeloba Mahallesi, 2243. Sokak, No: 7/3, 07230 Muratpaşa/ANTALYA

Telefon: 0532 313 41 98

Daha Fazlası İçin: İstanbul’daki En İyi Saç Ekim Merkezleri ve 2023 Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekiminden Sonraki Gün Nelere Dikkat Etmeliyim?

Saç ekiminden sonraki gün, uzun ve yorucu saç ekim gününden sonra dinlenmeniz gereken bir süreçtir. Bugün içerisinde ağır taşımamanız, yoğun sportif etkinliklerden kaçınmanız, cinsel ilişkiye girmemeniz, işe gitmemeniz, yoğun güneş ışığına maruz kalmaktan kesinlikle kaçınmanız tavsiye edilir. Dışarı çıkmak zorunda kalsanız bile kafa derinizin güneş ile temas halinde olmanızı engellemeniz gerekiyor. Genellikle bunun için şapka önerilse de kafa derinizi ekimden hemen sonraki gün şapka gibi sert bir materyale maruz bırakmak problematik olabilir. Bu yüzden şemsiye kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

En iyi Saç Ektirme Merkezleri ve Fiyatları

Saç ekiminden sonraki gün saçlarınıza kesinlikle su değdirmeyin, kafanızı dezenfekte edici materyallerle temizlemeye çalışmayın ya da kafanızda hissedeceğiniz hafif kaşıntı ihtiyacı dolayısıyla kaşıma yapmayın. Bunun yerine kafanıza minimum temas ile günü geçirerek mümkün olduğunca dinlenin. Gün içerisinde beslenme rutininizi besleyici tutmaya çalışın. Unutmayın, kafa derinizdeki yaraların iyileşmesi için bağışıklık sisteminizin biraz desteğe ihtiyacı var.

Saç Ekiminden Sonraki İlk Bir Ay Nasıl Geçer?

Saç ekiminden sonraki ilk bir ay, şok dökülme adı verilen aşamanın yaşanacağı süreçtir. Dönem dönem ilk bir ay içerisinde yaşanabilecek gelişmeleri birlikte inceleyelim dilerseniz:

Kafa derinizin iyileşmesi, yaralarını kapatmaya başlaması ve hasarlı dokusunu yenilemesi, ilk bir ayın en önemli değişimlerinden biridir.

Yaralarınız ilk bir haftadan sonra yavaş yavaş kabuk bağlamaya başlayacaktır. Bu kabuklaşma kafa derinizde sert bir tabakanın oluşmasına, kafa derinizin kaşınmasına ve garip bir rahatsızlık hissinin deneyimlenmesine sebep olabilir.

Kafa derinize kimyasal değdirmemeniz gereken dönem devam eder. Yalnızca doktorunuzun bizzat tavsiye ettiği vitamin ve destekleyici ürün / merhemleri kullanın. Bunun dışında hiçbir maddeyi doğrudan kullanmamaya özen göstermelisiniz.

İlk bir ay içerisinde yaşanacak olan şok dökülmede ekilen greftlerin yaklaşık yüzde seksenini kaybediyor olacaksınız. Fakat bu durum sizi endişelendirmesin. İkinci ayın ortalarından itibaren yeniden çıkmaya ve uzamaya başlayacak olan saç telleri, zamanla kalınlaşacak ve kalıcı saçlarınız olacak tellerdir.

İlk bir ay, uyuma pozisyonunuza, uyumak için ayırdığınız süreye ve gündelik yaşamdaki aktivitelerinize maksimum oranda özen göstermeniz gereken süreçtir. Özellikle alkol ve sigara tüketmemek, bağışıklığınızı desteklemek amacıyla 7 – 8 saat uyumak, iyileşme sürecinize verebileceğiniz en güçlü hediyelerdir.

Saç Ekimi İçin Nereyi Tercih Etmeliyim? En İyi Saç Ektirme Merkezleri Hangileri?

Haber içeriğimizde sizler için sıraladığımız en iyi saç ektirme merkezleri listesinin bu konuda size yardımcı olabileceğine inanıyoruz. Bu klinikleri tedavileri için talep ettikleri ortalama fiyatlara göz atarak sizin için en uygun seçeneğin hangisi olduğuna karar verebilir ve güncel iletişim adresleri yardımı ile hemen klinikler ile iletişime geçebilirsiniz.

Pek çok kliniğin online olarak ücretsiz saç analizi yaptığını biliyor muydunuz? Genellikle Whatsapp ya da Mail aracılığı ile gerçekleştirilen bu online saç analizlerinde, kafanızın belirli açılardan fotoğraflarını doktorunuza iletmeniz talep ediliyor. Verilecek yanıtlar ise sizi hangi kliniği tercih etmek istediğinize dair ikna edebilir. Dilerseniz farklı kliniklerden bu hizmeti alıp kararınızı da bu doğrultuda verebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Saç Ektirme Yerleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde en iyi saç ekim merkezi ve fiyatlari, en iyi sac ekim merkezleri ve en iyi sac ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.