İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Uncategorized @tr 21 Nisan 2022 171 Görüntüleme

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır Detaylı Anlatım, Saç Mezoterapisi Fiyatları

İçindekiler

Saç mezoterapisi yaptıranlar, nasıl sonuç aldıklarını öğrenmek için sıklıkla araştırılır. Eğer saç dökülmeniz için çözüm arıyorsanız, uzman hekimler size en iyi çözümleri sunabilir. Bu açıdan konu üzerine hizmet veren şu gibi doktorlar bulunmaktadır;

1- Mehmet Çeliktan

2- Ersun Çobanoğlu

3- Dr. Murat Hökelek

4- Zülfü Akşit

5- Dr. Aslıhan Göksu

6- Mustafa Kemal Ataönder

7- Dr. Kader Keskinbora

8- Fırat Sungar

9- Dr. Arzum Emiroğlu

10- Dr. Ömer Fatih Şahin

Alanı üzerine uzman hizmetler veren bu doktorlar ile hayal ettiğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

Dr. Mehmet Çeliktan

Saç mezoterapisi faydaları bakımından birçok kişi tarafından tercih edilir. Bu konuda hizmet sunan doktorlardan biri de Dr. Mehmet Çeliktan’dır. Ozon terapi, kupa terapi ve akupunktur üzerine çalışmakta olup başarılı sonuçlar elde etmektedir.

2009 yılında Ege Üniversitesi’nin tıp fakültesinden mezun olan doktor, Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesinde sülük, ozon terapisi, kupa hacamat üzerine eğitim ve sertifika almıştır.  Saç mezoterapisinin yanı sıra işitme kaybı, sırt ağrısı, cilt hastalıkları üzerine de hizmet vermektedir.

Saç mezoterapisi için fiyatlar her hastaya, gereksinimine ve dökülmenin durumuna göre farklılaşsa da ortalama 800 Türk lirası civarındadır.

 Dr. Mehmet Çeliktan saç mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama saç mezoterapisi işlem fiyatları 10.000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Ersun Çobanoğlu

Sertifikalı medikal estetik olan Dr. Ersun Çobanoğlu, alanında bugüne kadar başarılı çalışmalara imza atmıştır. 1992 yılında Edirne’de bulunan Trakya Üniversitesinin, tıp fakültesinden mezun olmuştur. 2005 yılında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, resmi medikal estetik sertifikasyon programını tamamlamıştır.

Günümüze kadar birçok kongreye katılan Ersun Çobanoğlu’nun ilgi alanları arasında saç ekimi, dolgu ile yüz yapılandırma, küçük alan lipolizleri de vardır. Bunun yanı sıra mezoterapi ve vücut mezoterapisi de yapmaktadır.

Saç mezoterapisi fiyatları hastaya göre farklılık gösterebilse de, yaklaşık 800 Türk lirası civarındadır.

 Dr. Ersun Çobanoğlu saç mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama saç mezoterapisi işlem fiyatları 10.000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Prof. Dr. Murat Hökelek

Fitoterapi, akupunktur ve ozon terapi üzerine çalışan Prof. Dr. Murat Hökelek, 1989 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1993 VE 1996 seneleri arasında ise Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesinde Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji üzerine eğitimlerini bitirmiştir.

2003’te doçent, 2009’da profesör olan doktor birçok alanda hizmet vermektedir. Bunlardan bazıları alerjik hastalıklar, kilo problemi, cilt hastalıkları, alerjik astım, ozon tedavisi ve mezoterapidir.  Saç mezoterapisi fiyatları hastaya, hastanın duruma göre farklılık gösterse de yaklaşık olarak 800 Türk lirasıdır. Eğer sorunuz bulunuyorsa, doktorla iletişim kurmanız mümkündür.

 Prof. Dr. Murat Hökelek saç mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama saç mezoterapisi işlem fiyatları 10.000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Zülfü Akşit

Dr. Zülfü Akşit, 2010 senesinde Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini başarıyla tamamlamıştır. Mecburi hizmetini ise Siirt’te gerçekleştirmiştir. Bir dönem Özel Memorial ve Alman Hastanelerinde çalışmış olup 2016’da Estethica bünyesinde çalışmıştır. 2019’da ise kendi kliniğini kurmuştur. Bunun yanı sıra aynı sene İtalya’da bulunan Roma di Camerino Üniversitesine gitmiştir.

Saç Mezoterapisi üzerine günümüze kadar başarılı sonuçlar alan doktor, bunun yanı sıra mezoterapi, saç dökülme tedavisi, medikal estetik, lipoliz, selülit tedavisi de gerçekleştirmektedir. Saç mezoterapisi fiyatları her hastada farklılık gösterse de 800 Türk lirası civarındadır.

 Dr. Zülfi Akşit saç mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama saç mezoterapisi işlem fiyatları 10.000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Uzm. Dr. Aslıhan Göksu

İç hastalıkları, mezoterapi ve akupunktur üzerine çalışmakta olan Uzm. Dr. Aslıhan Göksu, tıp eğitimini Cerrahpaşa’da almıştır. Uzmanlığını da 2012 yılında, aynı üniversitenin iç hastalıkları bölümünden almıştır. Ozon terapisi, saç mezoterapisi, ip askılama, medikal estetik, cilt gençleştirme ve yenileme gibi alanlarda geniş bir tecrübesi vardır.

Bunun yanı sıra doktorun ilgi alanları arasında bağırsak hastalıkları, Tip 2 diyabet, Hipertiroidi, alerjik astım, alerjik hastalıklar, baş ağrıları, mide hastalıkları ve hiperlipidemi de yer almaktadır. Saç mezoterapisi fiyatları her hastada duruma göre değişebilse de ortalama 800 Türk lirasıdır.

Uzm. Dr. Aslıhan Göksu saç mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama saç mezoterapisi işlem fiyatları 10.000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Mustafa Kemal Ataönder

Dr. Mustafa Kemal Ataönder mezoterapi, ozon terapi ve kupa terapi üzerine büyük bir deneyime sahiptir. Tıp üzerine eğitimini Marmara Üniversitesinden alan doktor hayatı boyunca Acıbadem Fulya Hastanesi, Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesi, 82. Yıl Devlet Hastanesi dahil birçok yerde görev almıştır.

Hekimin ilgi alanları arasında medikal estetik uygulamaları, saç mezoterapisi, saç dökülme tedavileri, zayıflama ve bölgesel incelme tedavileri, saç ekimi ve daha birçok alan vardır. Günümüze kadar başarılı operasyonlar yapmış olan doktor hizmetlerini sürdürmektedir. Saç mezoterapisi fiyatları değişiklik gösterebilse de yaklaşık olarak 800 Türk lirası civarındadır.

 Dr. Mustafa Kemal Ataönder saç mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama saç mezoterapisi işlem fiyatları 10.000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Prof. Dr. Kader Keskinbora

Algoloji üzerine profesyonel hizmetler veren Prof. Dr. Kader Keskinbora, hizmetlerine Liv Hospital Vadi, İstanbul’da devam etmektedir. 1990 yılında Marmara Üniversitesi’nin tıp fakültesinden mezun olmuştur. Asistanlık eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde gerçekleştirmiştir.

Doktor medikal ozon tedavisi, ameliyat sonrası kronik ağrı tedavisi, ameliyatsız bel kireçlenmesi tedavisi, baş ve yüz ağrılarının tedavisi ve detoks tedavisi dahil birçok alanda hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra saç mezoterapisi alanında da çalışmaları vardır.

Hastaya göre saç mezoterapisi fiyatları farklılık arz etse de ana hatlarıyla 800 Türk lirası civarındadır.

Prof. Dr. Kader Keskinbora saç mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama saç mezoterapisi işlem fiyatları 10.000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Fırat Sungar

Akupunktur, ozon terapi ve mezoterapi üzerine çalışan Dr. Fırat Sungar, çalışmalarına Fırat Sungar Muayenehanesi’nde devam etmektedir. Gülhane Askeri Akademisi Tıp Fakültesinde 3 yıl kaldıktan sonra, eğitimine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde devam etmiştir.

Profesyonel meslek hayatına 2011 senesinde Kocaeli Devlet Hastanesinde başlayan doktor birçok alanda hizmet vermektedir. Akne skarı, cilt bakımı, bölgesel zayıflama, dolgu, dudak dolgusu selülit bunlardan yalnızca bazılarıdır.

Doktor mezoterapi, saç mezoterapisi ve saç dökülme tedavisi de vermektedir. Hastalara ve onların ihtiyaçlarına göre saç mezoterapisi fiyatları farklılık gösterse de yaklaşık olarak 800 Türk lirası civarındadır.

 Dr. Fırat Sungur saç mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama saç mezoterapisi işlem fiyatları 10.000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Uzm. Dr. Arzum Emiroğlu

Sertifikalı medikal estetik olan Uzm. Dr. Arzum Emiroğlu, Aura Yüz Gençleştirme ve Zayıflama Merkezinde hizmetlerini sürdürmektedir. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan doktor, günümüze kadar birçok başarılı operasyona imzasını atmıştır. Doktorun ilgi alanları arasında saç dökülmesi, mezoterapi uygulamaları, medikal estetik uygulamalar bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra saç mezoterapisi, dudak estetiği, leke tedavisi, ameliyatsız göz kapağı estetiği üzerine çalışmaları da yer almaktadır. Alanında profesyonel olarak hizmet vermektedir. Saç mezoterapisi fiyatları hastalara, onların gereksinimlerine göre değişiklik gösterebilse de yaklaşık olarak 800 Türk lirası civarındadır.

Uzm. Dr. Arzum Emiroğlu saç mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama saç mezoterapisi işlem fiyatları 10.000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Uzm. Dr. Ömer Fatih Şahin

Akupunktur, ozon terapi ve anesteziyoloji üzerine profesyonel olan Uzm. Dr. Ömer Fatih Şahin, tıp doktoru unvanını 2009 senesinde başarılı bir şekilde Ondokuz Mayıs Üniversitesinde tamamlamıştır. İhtisasını ise 2010 ve 2014 seneleri arasında, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde almıştır. 2018 ve 2020 yılları arasında ise Etiler’de medikal estetik uygulamaları, saç ekimi ve tedavileri için özel bir klinikte çalışmıştır.

2020 itibariyle Nişantaşı/İstanbul’da bulunan kliniğinde çalışmalarını sürdüren doktor, saç mezoterapisi alanında başarılı sonuçlar almaktadır. Saç mezoterapisi fiyatları farklılık gösterse de yaklaşık olarak 800 Türk lirası civarındadır.

Uzm. Dr. Ömer Fatih Şahin saç mezoterapisi işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama saç mezoterapisi işlem fiyatları 10.000 TL’den başlamaktadır. Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç dökülmesi hem kadınlarda, hem de erkeklerde en çok korkulan durumların başında gelir. Saç mezoterapisi nedir buna çözüm sunan bir tedavidir. Böylece dökülmenin nüne geçmek, saç köklerini güçlendirmek hedeflenir.

İşlemde saçlı deriye gerekli vitaminler ve mineraller enjekte edilir. Bu esnada küçük iğnelerden yardım alınır. Böylece kepekler, kellik, ince saç dahil birçok sorun ortadan kaldırılabilir.

Saç Mezoterapisi ile Saç Çıkar Mı?

Saç mezoterapisi kesin çözüm mü? Sorusu bu tedaviyi almak isteyen birçok kişinin aklında bulunur.  Bu bakımdan bu yöntem, yeni saçların çıkmasına yardımcı olur. Zira uyuyan saç hücrelerinin uyanmasını sağlar. Ayrıca mevcut saç dökülmelerini da minimum seviyeye getirir.

En iyi sonucu alabilmek için işlemin eksiksiz şekilde tamamlanması, gerekirse yeniden uygulanması gerekir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi ne işe yarıyor sorusuna kellik, ince saç ve kepek gibi durumları ortadan kaldırmak için kullanılan bir yöntem olduğu şeklinde cevap verilebilir. Küçük iğneler kullanılarak yapılan bu işlem, saç derisinin 2 ile 4 mm altına gerçekleştirilir.

İşlemde öncelikle saç derisi buhar banyosu ile yumuşatılır. Bu sayede tüm hücreler açılır. Her saç derisi farklı olduğu için her tedavi özel olarak planlanır. İşlemler tamamlandığında, hastalar günlük hayatına dönebilir.

Saç Mezoterapisi Ne Kadar Zaman Alır?

Saç mezoterapisi kaç seans her hastaya göre değişir. Zira gereksinimlere göre doktor tarafından planlanır. Ancak genellikle 7 ile 11 seans arasındadır. İlk seanslar haftada bir kez yapılırken, ardından ayda bir kereye geçilir.

Böylece sona eren tedavide saçlar, yaklaşık 5 ile 6 ay gibi bir sürede gür ve sağlıklı bir hale gelir. Seansların uzunluğu ise yaklaşık 40 ile 50 dakikadır.

Saç Mezoterapisi Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Saç mezoterapisi öncesi ve sonrası durumunun ne zaman net görülebileceği, tedaviyi olmayı düşünenler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bu bakımdan yeni kökler, üçüncü ya da dördüncü ayda görülmeye başlar. Tam etkiler ise yaklaşık 4-5 ayda kendisini gösterir. Ancak bu durum hastalara göre farklılık gösterebilir.

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Fransız İp Askısı Nasıl Yapılır? Güncel Fiyatlar. En iyi Fransız İp Askısı Yapan Doktorlar başlıklı makalemizde fransız ip askısı, Fransız ip askısı fiyatları ve Fransız ip askısı yapan doktorlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.