İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Ekonomi 31 Ekim 2022 90 Görüntüleme

Sosyal Yardımlarda Muhtaç Aile Sayısı Hız Kesmeden Artıyor…

Sosyal yardımlar için muhtaç aile sayısının hız kesmeden artıyor olması birçok kişinin harekete geçmesine neden oldu. CHP İstanbul milletvekili olarak çalışma hayatına devam eden Sibel Özdemir geçtiğimiz Perşembe günü içerisinde gelir vergisi kanunu ile beraber bazı kanun ve KHK’ler için değişiklikler yapılması ile ilgili olarak torba kanun teklif görüşmeleri sırasında söz aldı. Bu sıralarda sosyal yardımlar ile ilgili olarak meydana gelen sıkıntılara değinmeden edemedi.

CHP İstanbul milletvekili olarak çalışma hayatına devam eden Sibel Özdemir TBMM genel kurulu sırasına torba kanun teklifi ile ilgili ifadelerine yer verdi. Bu anlarda sosyal yardımlar sırasında meydana gelen hatalı ödemelerden başvurular ile başvuru ardından meydana gelen birçok soruna değinerek kurumsal olan karmaşalardan kaynaklanmış olduğunu dile getirdi.

CHP İstanbul milletvekili olarak çalışma hayatına devam eden Sibel Özdemir yaptığı açıklama sırasında; “Sürekli güncellenen sağlık raporları, kesilen yardımlar, maalesef tanıdık aracılığıyla yardımlara ulaşma, yardımlardan haberdar olamama gibi sorunlar artarak devam ediyor. Ama en ciddi olanı, bu yardımlara mahkûm ve muhtaç aile sayısının hızla artmasıdır. Yardım miktarları ve yardım çeşitleri ise ağırlaşan ekonomik koşullarda zaten çok yetersiz kalmış durumdadır” ifadelerine yer verdi.

Açıklamalar Gelmeye Devam Ediyor!

CHP İstanbul milletvekili olarak çalışma hayatına devam eden Sibel Özdemir açıklaması sırasında bir yandan da; “Esnaf, üretici, emekli, genç, çiftçi, engelliler; bunlarla ilgili gerçekten vatandaşlarımızın bizden beklediği, vergi affından ziyade onların ödeme güçlüklerini giderecek ciddi düzenlemeler ya da önlemler olmalıydı ancak bu kanun teklifinde bunlar yok. Yüksek genç işsizliği, enflasyon, yüksek cari açık, kur riski, artan faiz harcamaları, para birimimizdeki değer kaybı, artan bir vergi yükü, çiftçi borçları, girdi maliyetlerindeki artış ve en önemlisi, hepimizin, bütün vatandaşlarımızın gerçekten çok büyük mağduriyet yaşadığı fiyat dalgalanmalarının nasıl giderileceğine dair herhangi bir öngörü ve çözüm bu kanun teklifinde yer almamaktadır. Peki ne içeriyor bu kanun teklifi? Siyasi iktidarın uygulamaya koyduğu yanlış ekonomik politikalar sonucu ortaya çıkan yoksullaşmayı, borçluluğu ve ekonomik dengesizlikleri bir ölçüde ötelemeyi içermektedir. Yoksullaşmayı önleyecek ve vatandaşlarımızın gerçekten sorunlarını çözecek tedbirler göremiyoruz bu kanun teklifinde.” Sözleri ile dikkatleri çekti.

Konuşmasına ek olarak; “Ancak sosyal yardımlarda yaşanan hatalı ödemeler, başvurularda, başvuru sonrasında yaşanan birçok sorun kurumsal karmaşadan kaynaklanmakta. Sürekli güncellenen sağlık raporları, kesilen yardımlar, maalesef tanıdık aracılığıyla yardımlara ulaşma, yardımlardan haberdar olamama gibi sorunlar artarak devam ediyor. Ama en ciddi olanı, bu yardımlara mahkûm ve muhtaç aile sayısının hızla artmasıdır. Yardım miktarları ve yardım çeşitleri ise ağırlaşan ekonomik koşullarda zaten çok yetersiz kalmış durumdadır.” Sözlerini ekledi.

Bir önceki yazımız olan SGK Harekete Geçmesiyle Maaşlar Kesilip, Ödemeler Geri Alınacak! başlıklı makalemizde haber, SGK ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.