İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık, Uncategorized @tr 12 Şubat 2022 267 Görüntüleme

En İyi DHI Saç Ekimi Yapan Klinikler Hangileri?

İçindekiler

En iyi DHI saç ekimi yapan klinikler hangileri bakıldığında ilerleyen medikal teknolojilerle saç ekim merkezleri yüksek oranlarda başarı garantisi sunmaktadır. Türkiye çapında en iyi saç ekim merkezleri alanında uzman olan doktorlar ile çalışarak uluslararası gelişmeleri yerli süreçlere uygulayarak tutunma oranlarını arttırmaktadır ve doğal saç görünümü maksimize etmektedir. Bu durum hem yurt dışından hem de Türkiye’de farklı kentlerde saç ekim süreçleri yapılmaktadır ve artış göstermektedir.

Saç ekim süreçlerinde hijyen standartlarıyla beraber sunulan tedavi yöntemleri alternatifleri ile beraber başarılı işlemler geçirmektedirler. Cerrah ve doktor ile beraber DHI, FUE gibi saç ekim teknikleri sağlanmaktadır. Genel araştırmalar ile saç ekim ile alakalı müşteri memnuniyeti sağlayan En iyi saç ekimi alanında popülerleşmiş bazı klinikler,

 • Este Favor Saç Ekim Merkezi
 • Smile Hair Clinic Saç Ekim Merkezi
 • Sapphire Hair Clinic Saç Ekim Merkezi
 • MedArt Hair İstanbul
 • Buk Beauty Saç Ekim
 • Bienlife Clinic İstanbul
 • Asmed Saç Ekim Merkezi
 • Eshethica Saç Ekim Kliniği
En İyi DHI Saç Ekimi Yapan Klinikler Hangileri?

En İyi DHI Saç Ekimi Yapan Klinikler Hangileri?

Klinikler, DHI saç ekimi yöntemi ve daha birçok yöntem konusunda destek sağlar. Uygulamayı yapan kişilerin tecrübeli olması hem sağlığı etkilemez hem de avantaj sağlar. Bunun dışında DHI Saç Ekimi merkezleri ile beraber DHI saç ekimi nasıl yapılır? İşe yarar mı? Öncesi, sonrası ve avantajları gibi birçok konuda detaylı bilgiye yazının devamından ulaşabilirsiniz.

Este Favor Saç Ekim Merkezi

Este Favor saç ekim merkezi Bakırköy, İstanbul bölgesinde hizmet sağlayan güvenilir ve kalıcı sonuçları ile beraber en doğal görünüm ile bir araya getirme hedefi ile popüler bir saç ekim merkezi olmaktadır. Dünyanın en iyi saç ekim merkezi arasında olan Este Favor saç ekim merkezi İstanbul Bakırköy’de hizmet sağlayan popüler ve kaliteli bir saç ekim merkezi olmaktadır.

Kişilere özel olarak sağlanan VIP hizmeti ile beraber doğal görünüm ve yüksek yoğunluklu saç ekim garantisi sağlamaktadır. Este Favor saç ekim merkezi dünya teknolojilerini yakından takip ediyor bunun yanı sıra yüksek teknoloji ürünü ve kaliteli cihazları sağlıyor. Este Favor aynı zamanda yeni saç ekim teknolojilerini de danışanlarına sağlamaktadır.

Uzman doktorlar ile beraber ağrısız DHI Choi, FUE, Sapphire saç ekimi tercih eden Este Favor, saç ekim operasyonlarını JCI sertifikalı olarak A+++ steril ameliyathane ortamında gerçekleştirmektedir. Este Favor’a ile sağlanan fiyatlar ortalama 8.000 ile 15.000 TL aralığında bulunuyor. Ücretsiz fiyat tekliği için sayfasından ulaşabilirsiniz.

Smile Hair Clinic Saç Ekim Merkezi

Smile Hair Clinic Saç Ekim Merkezi, Ümraniye İstanbul bölgesinde 2018 senesinden beri hizmet sağlamaktadır. 2018 senesi ile Dr. Gökay ve Dr. Mehmet Erdoğan tarafından kurulan kaliteli ve popüler bir klinik olmaktadır. En iyi saç ekim merkezi arasında olan bu klinik aynı zamanda İstanbul’da safir saç ekimi yapan başarılı kliniklerden birisi olmaktadır. Saç ekimi operasyonlarında genellikle tüm süreçler doktorlar ile takip edilmektedir.

Bu zamana kadar Smile Hair Clinic Saç Ekim Merkezi dünyanın farklı ülkelerden hastalar dahil olmak üzere 15 bin üzerinde hastaya saç ekimi yapmıştır ve başarılı sonuçlarda alınmıştır. Kliniğin kurucusu olan Dr. Gökhan Bilgin’de kliniği açmadan öncesinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi üzerinden mezun oldu ve başarısından sonra saç ekimi alanında uluslararası tanınan bir hekim haline geldi.

En İyi DHI Saç Ekimi Yapan Klinikler Hangileri?

En İyi DHI Saç Ekimi Yapan Klinikler Hangileri?

Smile Hair Clinic Saç Ekim Merkezi Türkiye ve İngiltere başta olmak üzere de her sene çok sayıda hasta kabul etmektedir ve 14 seneyi aşkın mesleki tecrübesi de bulunuyor. Saç Ekimi ve Saç Tedavileri alanında dünyada tanınan hekimlerle beraber Smile Hair Clinic Saç Ekim Merkezi uygun fiyatları da sunmaktadır. Ortalama olarak 7 bin TL ile 10 bin TL arasında fiyatlandırması bulunuyor ve ücretsiz fiyat teklifi için görüşme imkânı bulunuyor.

Sapphire Hair Clinic Saç Ekim Merkezi

Sapphire Hair Clinic Saç Ekim Merkezi Sultangazi İstanbul bölgesinde hizmet vermektedir. Plastik cerrahi ve saç ekimi başta olmak üzere sağlık turizmi alanında popüler olan uluslararası standartlarda bir klinik olmaktadır. 10 seneden bu yana başarı oranı yüksek olan saç ekimi ile beraber estetik cerrahi operasyonu gerçekleştirmiş olan Sapphire Hair Clinic, son teknoloji olan ekipmanla beraber araç ve gereçler için üstün kaliteli hizmet sağlıyor.

En iyi saç ekim merkezleri arasında yer alan Sapphire Hair Clinic Saç Ekim Merkezi en iyi operasyon sonuçlarını alma odağı ile çalışmaktadır. Dr. Esin Eğilmez liderliği ile Özel Medistanbul Hastanesi üzerinden yapılmaktadır. Dr. Esin Eğilmez, 2006 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı ve uluslararası saç restorasyon cerrahisi derneği ortak üyesi olarak saç ekimi tedavisi alanında 10 senesi aşkın mesleki tecrübesi de bulunuyor.

Sapphire Hair Clinic Saç Ekim Merkezi ile sağlanan fiyatlar konusunda ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz. Saç ekim bölgesinde göre fiyatlar değişmektedir ve ortalama olarak fiyatlar 5 bin TL ile 10 bin TL aralığında değişmektedir.

MedArt Hair İstanbul

MedArt Hair İstanbul, Şişli bölgesinde saç ekim hizmetlerini hem yabancı hem de yerli misafirleri için sağlamaktadır. Son teknoloji saç ekimi ve tedavileri sağlayan MedArt Hair İstanbul yurt içi ve yurt dışında farklı kliniklerde eğitim ve standartlara sahip olan kaliteli doktorlar ve seçkin uzmanlardan oluşan bir ekibe sahip olmaktadır. Hasta odaklı çalışan ve yabancı misafirler için de MedArt Hair İstanbul, İngilizce, Almanca, Arapça, İtalyanca ve İspanyolca dillerinde tercüme yapan profesyonel tercümanları da bulunmaktadır.

İstanbul’un en lüks ve en yüksek teknolojili kliniği olan Fairmont Quasar Complex üzerinden saç ekim operasyonlarını gerçekleştirmektedir. MedArt Hair İstanbul saç ekim tekniklerine göre yapılacak alana göre ve ek alınan hizmetlere göre fiyat sağlamaktadır. En iyi saç ekim merkezleri ve fiyatları arasında olan bu klinik ortalama olarak MedArt Hair İstanbul ile yapılan saç ekim fiyatları 6 bin TL ile 15 bin TL arasında değişmektedir.

Buk Beauty Saç Ekim

Buk Beauty Saç Ekim merkezi, İstanbul Seyrantepe bölgesinde hizmetlerini sağlamaktadır. İstanbul’da popüler estetik merkezlerinden olan Buk Beauty Saç Ekim merkezi profesyonel ekibi ile beraber yurt dışından da gelen kişilere hizmet sağlıyor. Sarıyer Vadi İstanbul bölgesindeki yeni merkezinde de hizmet sağlayan Buk Beauty, anlaşmalı olduğu kaliteli cerrahlar, dermatologlar, uzman hekimler ile ve teknik kadrosu saç ekim operasyonlarını sağlamaktadır.

Buk Beauty, gerçekleştirdiği saç ekim hizmetlerini Aesthetics & Srugeries İstanbul Clinic üzerinde gerçekleştirmektedir. Buk Beauty Saç Ekim merkezi kişiye özel hizmetler sağlamaktadır. Bu sebeple güncel fiyat konusunda bilgi alarak danışmanlık alabilirsiniz. Ortalama olarak fiyatlar 5 bin TL ile 10 bin TL arasında değişmektedir.

Bienlife Clinic İstanbul

Bienlife Clinic İstanbul, Sultangazi bölgesinde 6 senelik tecrübesi ve aynı zamanda profesyonel ekibi ile güzellik ve estetik alanında hizmet sağlamaktadır. Bienlife Clinic İstanbul, Op. Dr. Serkan Dinar liderliğinde danışanlarına sağladığı saç ekim hizmetlerinde yaş, vücut tipi, cilt gibi birçok parametreyi de dikkate alarak kişilere özel hizmet sağlamaktadır.

FDA yani Dünya Sağlık Örgütü ile onaylı cihazları kullanan, Bienlife Clinic İstanbul alanında profesyonel ve uzman kadrosu ile beraber saç ekimi alanında destek sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yapılan işlemleri de Özel Medical Park Florya Hastanesi üzerinde gerçekleştirmektedir. Ortalama olarak saç ekim fiyatları 5 bin TL ile 15 bin TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Asmed Saç Ekim Merkezi

Asmed Saç Ekim Merkezi alanında ünlü doktorları ile beraber saç ekim konusunda modern teknolojileri kullanmaktadır. Doğal saç görüntüsüne en yakın şekilde yapılan saç ekim işlemleri ile beraber saçın kafa derisi üzerinde eşit olarak dağıtarak estetik görünümü elde etmeyi mümkün kılmaktadır. Bu çerçevede Asmed Saç Ekim Merkezi yüksek teknolojiye sahip yeni yöntemleri ile beraber birçok teknik kullanıyor.

Asmed Saç Ekim Merkezi içerisinde ünlü doktor olan Koray Erdoğan, saç ekim alanında sunduğu yeni yöntemlerle beraber akademik dünyada sesini duyurmaktadır. Asmed Saç Ekim Merkezi, İstanbul Ataşehir bölgesinde yer alıyor ve bu büyük hastanede saç ekimi hizmeti alabilir ve saç sağlığınızı geliştirerek tedavilerden yararlanabilirsiniz. Asmed Saç Ekim Merkezi ile sunulan fiyatlar ortalama olarak kişiden kişiye farklılık göstermektedir ve 40 bin ile 120 bin TL arasında yer almaktadır.

Eshethica Saç Ekim Kliniği

Eshethica Saç Ekim Kliniği, en bilinen ve popüler saç ekim kliniği olmaktadır. Bunun yanı sıra Estethica’yı diğerlerinden ayıran birçok özellikte bulunuyor. Klinik sadece saç ekimi alanında değil dental işlemler, plastik cerrahi ve çok daha fazlası ile aktif hizmet sağlamaktadır. Bu sebeple Eshethica Saç Ekim Kliniği özel bir tıp merkezi olmaktadır.

Kurumsallığı ile öne çıkan bu merkez sadece kendi bünyesinde yer alan DHI Plus Gold isimli özel yöntemi gerçekleştirmektedir. Araştırma ile geliştirme süreci 12 ay süren bu yöntemle beraber saç ekimi için gerekli olan süreci üçte birine indirmektedir ve daha az doku hasarı meydana getirmektedir. Eshethica Saç Ekim Kliniği ortalama fiyatlar ise 15 bin TL ile 100 bin TL aralığında görülmektedir.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi yani Direct Hair Implantation, Doğrudan Saç Ekimi anlamına geliyor. Bu yöntem sadece uzman kişiler tarafınca kullanılması gereken Choi adlı medikal kalem ile greftler toplanıyor ve ardından bu kalem ile alınan saçlar cilt üzerinde kanal veya kesi açılmadan direkt olarak yerleştirilmektedir. DHI saç ekimi işlemleri bakıldığı zaman,

 • Bilinen saç ekim yöntemlerine göre bu işlemler ayrı seferlerde yapılmaktadır ve kullanılan özel kalemler sayesinde de işlem teke düşürülerek hastalara kolaylık ve konfor sağlamış olmaktadır. Kısacası FUE yöntemi tekniğinde işlem üç aşamalıdır fakat DHI saç ekimde iki aşamalı olmaktadır.
 • Saç ekimi sırasında kaliteyi arttırmak, yoğun görüntü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptıran kişilerin hayatına hızlı bir şekilde dönmesini sağlar.
 • DHI saç ekimi implanter pen olarak adlandırılan özel cihazlar ile yapılan en gelişmiş saç ekimi yöntemleri olmaktadır.
 • DHI tekniğinin son senelerde öne çıkmasının en önemli sebebi, kesi açılmayan iki aşamalı bir yöntem olmasıdır ve diğer saç ekimi tekniklerine göre daha kısa aşamalıdır. Saç ekiminin iki aşamaya indirilmesinde en önemli etken tamamen implanter pen kullanılmasıdır. Cihaz içerisine greft yerleştirildikten sonra cilt delinir ve direk cildin içerisine bırakılır.

Kimler DHI Saç Ekimi Yaptırabilir?

DHI saç ekimi işlemine uygun olan kişilerin belirlenmesi öncelikle kapsamlı bir muayene sonrasında belirlenir. Bu sebeple saç ekimi yaptırmaya karar veren kişilerin mutlaka alanında tecrübeli bir doktora muayene olması ve saç ekimi konusunda uygun olup olmadığı konusunda bilgi alması gerekmektedir. DHI saç ekimi kimler yaptırabilir bakıldığında DHI için uygun olup olmadığınız belirlenirken öncelikle mevcut olan skalanız belirlenir.

DHI saç ekimi için özellikle saç kökü derinliği ile saç kalınlığınız önemli bir rol oynar. DHI yöntemi ile saç ekimi yapılıp yapılmayacağı konusu belirleyici olur. Bunun yanında genel sağlık durumunun elverişli olması, 18 yaş üzerinde olmanız önemli detaylardan biridir.

DHI Saç Ekimi İşlem Süresi Ne Kadar?

DHI saç ekimi işlem süresi konusunda net bir bilgi verilmesi güçtür. DHI saç ekimi işlem süresi ne kadar konusunda birçok faktör saç ekimi işleminin süresini değiştirmektedir. Saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü, saç ekimi operasyonunda kullanılan greft sayısı, saç ekimi gerçekleştirecek doktorun deneyimi ve uzmanlığı gibi birçok faktör etkili olmaktadır.

Bunun yanı sıra DHI işlem süresinde farklılığa neden olacak başlıca hususlardan biri saç derisinin yapısı olmaktadır. Tüm bu faktörler dikkate alınarak yaklaşık olarak DHI saç ekimi operasyonu için tek seansın 6 ile 9 saat aralığında süreceği söylenebilir.

DHI Saç Ekimi İşe Yarıyor mu?

DHI saç ekimi işe yarar mı bakıldığı zaman saç ekimi prosedürüne uygun olan tüm saç ekimi adayları tarafından yönetilmektedir ve büyük oranda başarı sağlar. Saç ekiminde bilinmesi gereken noktalardan biri saç ekiminin başarılı olması, işe yaraması için dikkatli bir şekilde hesaplanmasıdır çünkü saç ekiminde dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı bulunuyor.

Ön saç çizgisinin tasarımının doğru ve simetrik olarak ayarlanabilmesi için saç köklerinin yerleştireceği kanala doğru açısı vermek, ekilen saçın var olan saçların çıkış yönüne doğru uzayacak şekilde yerleştirilmesi gibi durumlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra sık aralıklarla saçı yerleştirmek bir saç ekiminin işe yaramasını sağlayan en önemli detaylar olmaktadır.

Uzman ekip ile yapılan DHI saç ekim metodu ile saç ekimi uzmanlık ister ve profesyonel olarak yapılması ve işe yaraması yüksek bir ihtimal sağlamaktadır. Muayene ile beraber genel tetkiklerin sonrasında saç ekimi adayları DHI saç ekimi metodu ile yüksek başarı oranı yakalayabilirler.

DHI Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

DHI saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler konusunda operasyon süreci komplikasyon riskinin en aza indirilmesi ve işlemin de başarılı bir şekilde tamamlanması için önemli olmaktadır. Bu sebeple saç ekimi operasyonu için planlama işlemi gerçekleştirildikten sonrasında veya öncesinde sizlere hekim ile bilgilendirilme yapılır. DHI saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler konusunda,

 • DHI saç ekim süreci genellikle küçük bir cerrahı operasyon olmaktadır bu sebeple tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi DHI saç ekimi öncesinde alkol ve sigara tüketimine ara verilmesi gerekir.
 • DHI saç ekiminde sigaranın 1 gün öncesinde bırakılması tavsiye edilir bunun yanı sıra kan sulandırıcı ve pıhtılaşma önleyici bir ilaç kullanılıyorsa operasyon öncesi doktora danışmanız gerekiyor.
 • Bazı kullandığınız ilaçları doktor kontrolü ile 1 hafta öncesinden bırakmanız gerekmektedir. Bu sebeple mutlaka doktor muayenesinden geçmeli, kullandığınız ilaçları belirtmelisiniz.
 • Saç ekimi operasyonu genel olarak doğrudan saç deriniz üzerinde gerçekleşen bir operasyon olmaktadır bu sebeple DHI saç ekimi yaptıracağınız gün saçınıza sprey, jöle gibi kimyasal madde bulunmamasına önem vermeniz gerekiyor.
 • Saç ekim işlemine gelmeden sabahtan duş alarak, herhangi bir kimyasal madde uygulamadan gelmeniz gerekmektedir.

DHI Saç Ekimi Öncesi Planlama Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi yönteminin estetik açıdan ileriye taşıyan tek şey tekniği değildir. Saç ekimi tekniklerinin mükemmel bir şekilde uygulanmasını sağlayan aşamalara bakıldığı zaman planlama önemlidir. Saç ekiminde operasyon yönetimi ve estetik perspektif edinme konusunda planlama yapılmalıdır. DHI saç ekim tekniği ve saç ekimi operasyonun planlanması şu şekilde özetlenebilir,

 • DHI saç ekimi yapılacak olan alana göre donör bölgeden toplanan greft sayısı belirlenir.
 • Saç köklerinin ekim yapılacak alıcı olan bölgelere pay edilmesi sağlanır.
 • Saç köklerinin doğal uzama yönlerinin ve açılarının hesaplanması ve saç çizginin belirlenmesi olmaktadır.
 • Lokal anestezi ile bölgelerin uyuşturulması önemlidir ve ortalama süre 6 ile 8 saat sürer. Alın daraltma operasyonlarında bu süre daha kısa olabilmektedir. Kadınlarda ise saç gürleştirme, saç ekimi, tıraşsız saç ekimi gibi operasyonların kesin süresi de saç ekimi öncesi planlama sırasında yapılır.
 • DHI saç ekimi işlemi öncesinde operasyona dair tüm planlamalar hasta ile paylaşılır ve operasyon sonrasına dair olarak bilgilendirme işlemi yapılır.

DHI Saç Ekimi Yöntemi Aşamaları Nelerdir?

DHI saç ekimi yöntemi aşamaları bakıldığında özellikle saç ekimi detayları hakkında fikir sahibi olmak isteyen kişilerin üzerinde durması gereken noktalardır. DHI saç ekim yöntemi genellikle hastaya lokal anestezi uygulamaları ile başlar ve bu sayede saç ekimi işlemi sırasında hastaların ağrı ve acı hissetmesi engellenir. DHI saç ekim yöntemi aşamaları şu şekilde özetlenebilir,

 • Lokal anestezi uygulaması etkisini gösterince operasyonun ilk ve temel aşaması olan graft toplama aşamasına geçilir ve bu aşamada özel cihazlarla beraber saç kökleri teker teker gevşetilir ve toplanır.
 • DHI saç ekimi tekniğinde kanal açma aşaması ile saç ekimi aşaması da bir arada gerçekleştirilir, bu sebeple greftler toplandıktan sonra saç ekimi için uygun açı belirlenmesi yapılır, doğrudan saç ekim aşamasına geçilir.
 • Toplanan tüm greftler implanter pen isimli özel bir cihaz ile tek tek yerleştirilir ve yapılan açı belirlemesi doğrultusunda küçük yuvarlar açılır ve bu yuvarlara yerleştirilir.
 • Planlanan greft ekimi yapıldıktan sonrasında operasyon sona erdirilir ve toplamda 2 aşamada işlem sona erer.

DHI Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

DHI saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir bakıldığında iyileşme sürecinin hızlı ve rahat bir şekilde ilerlemesi ve saç ekimi operasyonunda başarılı olunması için üzerinde durulması gereken önemli durumlardan biridir. Bu sebeple operasyonu gerçekleştirecek olan doktor sizlere sonrasında ne yapılması gerektiği konusunda destek sağlamaktadır. Bu sebeple DHI saç ekimi operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gerekiyor. DHI saç ekimi operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı şeyler,

 • DHI saç ekimi operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli huşulardan biri saç ekimi bölgesinin korunması olmaktadır.
 • Operasyonun başarılı bir sonuç vermesi için saç köklerinin zarar görmemesi gerekir, bu sebeple bölgeyi darbelere karşı korumak önemlidir.
 • Operasyon sonrasında ilk 3 gün evde dinlenmek önemlidir ve bölgeyi sürtünmeye karşı korumak için rahat giysiler tercih edilmeli ve özellikle uyku pozisyonuna dikkat ederek yastığın sürtünmeye sebep olma riskini de azaltmalısınız.
 • DHI saç ekimi operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken diğer önemli konu egzersiz olmaktadır, saç ekimi sonrasında ilk dört hafta ağır egzersizden kaçınmanız gerekiyor. Bu süreçte eğer egzersiz yapılacaksa kısa yürüyüşler tercih edilebilir.
 • İyileşme sürecinde özellikle alkol ve sigara tüketiminden kaçınmanız gerekiyor. Doktorunuz ilaç kullanımı ve şampuan tercihi konusunda da bu süreçte uymanız gerekmektedir.
 • Saç ekimi yapılan alanların ilk aşamada güneş ışığı ile temas etmesini engellemeniz gerekiyor.

FUE Yöntemi ile DHI Saç Ekimi Yöntemi Arasındaki Farklar

FUE ile DHI saç ekimi yöntemi farkları ilk olarak uygulama aşamasında gözlemlenmektedir ve DHI saç ekimi yöntemi iki aşamadan oluşan bir yöntemdir. FUE saç ekimi yönteminde ise greftler FUE motorları ile toplandıktan sonraki aşamada kanal açma işlemi gerçekleştirmektedir ve sonrasında greftler tek tek açılan kanallara yerleştirilir. Bu kapsamda üç aşamalı bir yöntem olduğu söylenebilir.

İki yöntem ile uygulanacak greft miktarı noktasında da birbirinden ayrılmaktadır ve DHI yönteminde tek seansta maksimum olarak 2500 grefte kadar ekim yapılırken FUE yönteminde 4500 greft ekimi gerçekleştirilmektedir. Bu durumda operasyon sürecini değiştirir ve DHI tekniğinin FUE tekniğinden daha uzun uygulama süresinin olduğu söylenebilir. DHI saç ekimi tekniği özellikle tıraşsız yapılan ekimlerde daha çok tercih edilmektedir.

DHI Saç Ekimi Yönteminin Avantajları Nelerdir?

DHI saç ekimi yönteminde tıraş zorunluluğunun olmaması, estetik açıdan da ödün vermenize gerek kalmadan saç ekimi uygulaması yapılmasına imkân sağlar. Tıraş zorunluluğu olmaması, kadınlar tarafından da sıklıkla tercih edebilmesine imkân sağlar. DHI saç ekimi yönteminde saç ekimi işlemi için doğru açı belirlemesi yapılmaktadır, bu sayede yöntem sonunda son derece doğal bir görünüm sağlamaktadır. DHI saç ekimi avantajları bakıldığında,

 • Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin aynı anda yapılması toplanan saç köklerinin uzun süre beklemeden yerine yerleştirilmesine imkân sağlamaktadır ve çok daha sık ekim yapılmasına, daha doğal görünüm elde etmeyi sağlar.
 • DHI saç ekimi özel aleti sayesinde, saç ekimi sırasında köklerin bekleme süresini azaltır, böylelikle kök kaybı riski de en aza indirilmektedir.
 • Mevcut olan saçlar hasar görmez ve saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda da uygulanan bir yöntem olmaktadır, hastalar hızlı bir şekilde iyileşme yöntemi sağlamaktadır.
 • Tüm saçların kısaltılmasına gerek kalmaz, bu sebeple DHI saç ekimi yaptırmak isteyen kadınların da rahatlıkla yaptıracağı işlemler arasında yer alıyor.
 • Ekim alanı çevresindeki saçların uzun olmasına rağmen ekim işlemlerinden de zarar görmez, operasyonun sebep olduğu doku hasarı minimum olmaktadır. Bu sebeple iyileşme sürecinin kısa olmasında önemli bir etkendir.
 • Operasyonun sebep olduğu kızarık, kabuklanma ve yaralarda 7 ile 10 gün arasında iyileşmektedir.
 • Operasyon sırasında kanama riski de minimumdur ve yüksek kanama riski taşıyan kişiler için ideal teknikler arasında yer almaktadır.
 • Kanal ile kök uyumu maksimum seviyede bulunur ve kanal açma, kök yerleştirme işlemi de eş zamanlı olarak yapılır.

DHI Saç Ekimi Komplikasyonları Nelerdir?

DHI saç ekimi komplikasyonları bakıldığında saç ekimi operasyonu sürecinde bilinmesi gereken önemli noktalar olmaktadır. Saç ekimi operasyonları uzman bir hekim ile gerekli olan sterilizasyon koşulları hazırlayarak yaptığı zaman komplikasyon riskini azaltır. DHI saç ekimi operasyonu sonrasında enfeksiyon oluşma riski oldukça düşüktür ve bu risk yaklaşık olarak %2 ihtimalle sahip olmaktadır, bununla beraber antibiyotik kullanımı gibi tedbirler ile çok daha düşük bir seviyeye indirilmektedir.

Saç ekimi sonrasında kaşıntı meydana gelmesi durumunda bölgeyi kaşımaktan kaçınmanız gerekiyor ve ihtiyaç duyulması halinde doktor ile danışarak kaşıntı için medikal tedavi tavsiyesi de alabilirsiniz. DHI saç ekimi dezavantajları bakıldığı zaman özen ve titizlik gerektirdiğinden dolayı mutlaka uzman bir doktor ve ekip ile yapılması gerekiyor.

DHI saç ekimi yaptıran kişilerin DHI yöntemini yapabilecek yetkinlikte olması için uzun bir eğitim sürecinden geçer bu sebeple alanında donanımlı doktorlar ile yaptırılması gerekiyor. DHI saç ekimi genellikle diğer saç ekim yöntemine göre yavaş ilerler ve diğer ekim işlemlerine göre daha maliyetli bir prosedür olmaktadır.

DHI Saç Ekimi İyileşme Süresi Ne Kadar?

DHI saç ekimi iyileşme süresi bakıldığı zaman diğer yöntemlere kıyasla oldukça kısa olmaktadır ve DHI saç ekimi tekniğinde hasta aynı gün içerisinde taburcu edilebilmektedir. Yaklaşık olarak iki günlük bir istirahat dönemi sonunda kişiler günlük yaşantısına dönebilirler. Bununla beraber iyileşme sürecinin yaklaşık olarak iki hafta şeklinde kabul edildiğini söylemek gerekiyor.

Bu süre zarfında tarafınıza verilen direktiflere uymanız gerekiyor ve iyileşme sürecinin de sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önemli olmaktadır. DHI saç ekimi sonrası saç ekimi aşamalarının tamamlanması için gereken süre ise yaklaşık olarak 12 ay olmaktadır ve 12 aylık sürecin sonunda ise saçlarınızın son halini görebilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Fiyatları Nelerdir?

DHI saç ekimi fiyatları konusunda net bir şekilde belirleme yapılması için hastaların muayeneden geçmesi gerekiyor. DHI saç ekiminde saç ekiminde kullanılacak greft sayısı, saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü gibi birçok husus da fiyatlarda değişikliğe neden olabilmektedir. Bunun yanında saç ekimi işlemini gerçekleştirecek olan hekimin de uzmanlık seviyesi, kliniklerin teknik donanımı, kullandığı teknolojiler gibi birçok detay da DHI saç ekimi fiyatları önemli derecede etkilemektedir bu sebeple fiyat bilgisi almak için mutlaka iletişime geçmeniz gerekiyor.

Alınan sonuç açısından da oldukça verimli olan DHI saç ekim yönteminde kullanılan Choi Implanter, diğer saç ekimi ekipmanlarından daha yüksek bir maliyete sahiptir ve üstelik toplanan saç köklerinin de hemen yerleştirilmesi gerektiğinden dolayı operasyonu uygulayan tıbbi ekibinde önemli şekilde oluşturulması gerekiyor. Bu sebeple operasyonun fiyatı diğer tekniklere göre biraz daha yüksek olabilmektedir.

DHI Saç Ekimi Sonrası İyileşme Aşamaları Nelerdir?

DHI saç ekimi işleminden bir veya iki gün sonrasında yara bakımı ile ilk yıkama yapılmaktadır bu durumda saç köklerinin de durumu kontrol edilir. Bu aşamadan sonrasında giderek kişiler hızlı bir şekilde rahatlar ve ilk birkaç gün de DHI saç ekimi de en hassas dönemler arasındadır. İkinci günden sonra yabancı ülkelerden gelen hastalar ülkesine dönebilmektedir. DHI saç ekimi iyileşme aşamaları şu şekilde özetlenebilir,

 • DHI saç ekimi 10 ile 15 gün sonrasında yaralar iyileşir, kabuklar dökülmeye başlar ve iyileşme sürecinin en hassas dönemi bırakılmış olur.
 • DHI saç ekimi 1 ile 3 ay arasında, ekilen saç köklerinden çıkan cılız saçlar bu sürede uzar ve şok dökülme ile beraber tamamen dökülmektedir. Estetik açıdan zorlukları olsa da şok dökülme, yeni saçlarınıza kavuşmanıza çok az kaldığının habercisi olmaktadır.
 • DHI saç ekimi 3 ile 6 ay geçtikten sonrasında nakil edilen saç kökleri yeni yerlerinde güçlenmektedir ve kalıcı saçlarınızda uzamaya başlar.
 • DHI saç ekimi 8 ay ve 1 sene arasında olduğu zaman artık saçlarınıza kavuşmuş durumdasınızdır ve saçlarınızla oynamanın, şekil vermenin, uzatmanın veya kısacık kesmenin keyfini sürebilirsiniz.

Kısaca DHI saç ekimi yönteminde teknik olarak ilerledikçe daha az sürede daha etkili sonuçlar görülebilmektedir. Son dönemde popülerliğini koruyan DHI saç ekimi tekniği hem yurt dışından gelen kişiler için hem de yurt içerisinden gelen kişiler için avantaj sağlar. Oldukça işe yarar bir yöntem olan DHI saç ekimi, son derece kullanışlıdır ve İstanbul gibi birçok bölgede popüler bir şekilde yaygındır.

Neden DHI Saç Ekim Yöntemi Seçilir?

Saç ekimi teknolojilerin gelişmesi ile beraber saç dökülmesi yaşayan kişilere farklı alternatifler sağlar. Bu yöntemler arasında bulunan DHI saç ekim tekniği diğer yöntemlere göre oldukça avantajlı bir konuma sahiptir. DHI saç ekimi yönteminde greftler doğrudan alınır ve bekletilmeden saçsız bölgeye yerleştirilir. Böylelikle saç köklerinin hava teması da ortadan kaldırılır.

Minimal delikler ile beraber hastalar neredeyse kansız bir şekilde operasyon geçirir ve çok fazla kanama durumu olmadığı için iz sorunları da görülmez. Saç ekimi yaptırdığının belli olmamasını isteyen hastalar içinde operasyonun izsiz geçmesini ister. İzsiz saç ekimi DHI saç ekimi yöntemi ile uydundur ve yoğun kan akışının olmadığı bu operasyonunda iyileşme süreci oldukça hızlıdır.

Üstelik enfeksiyon riski düşük olduğu için operasyon sonrasında aklınızda bir soru işareti kalmamış olmaktadır. Genel olarak DHI saç ekimi yöntemi ile doğal bir sonuç elde edilmektedir. Çevrenizdekilerin saç ekimi yaptırdığınızı anlamasını istemiyorsanız eğer DHI saç ekimi yaptırabilirsiniz,

Bir önceki yazımız olan Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalır? Yan Etkileri Var Mı? başlıklı makalemizde dudak dolgusu ve dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.