İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Uncategorized @tr 7 Mayıs 2022 194 Görüntüleme

En İyi Ortodonti Yapan Diş Hekimleri Hangileri? Ortodonti Fiyatları 2022

İçindekiler

En İyi Ortodonti Yapan Diş Hekimleri Hangileri? Ortodonti Fiyatları 2022 noktasında ülkemizin son derece başarılı hekimleri bulunmaktadır. Ortodonti tedavisi ile diş ve çene yapısında gereksinim duyulan düzeltmelerin yapılması mümkün hale gelmektedir.  Ortodonti tedavisinde ortodonti fiyatı yani diş teli fiyatlarının belirlenmesinde ise kullanılacak olan malzemenin türü, diş telinin ne kadar süre boyunca takılı kalacağı ve işlemi gerçekleştirecek olan hekimin tecrübesi gibi pek çok kriter söz konusudur. Genetik ya da dış etmenlerden kaynaklı olarak herkesin diş yapısında istemediği ya da dişlerin kullanımını zorlaştıracak durumlar meydana gelebilmektedir. Diş teli tedavisi sayesinde yamuk, çarpık, ayrık ya da üst üste gelmiş görünen dişlerin kolaylık düzeltilebilmesi mümkün hale gelmektedir. Ülkemizde bu işlemleri başarıyla gerçekleştiren pek çok hekim bulunmaktadır. En iyi ortodonti yapan diş hekimleri arasından bazıları şu şekilde sıralanabilmektedir:

1.Dr. Gökhan Torun

2.Prof. Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi

3.Prof. Dr. Zafer Sarı

4.Dr. Aktan Z. Çelik

5.Doç. Dr. Eren İşman

6.Dr. Banu Erbaş

7.Dr. Tancan Uysal

8.Doç. Dr. M. Şerif Erdoğan

9.Dr. Rıdvan Ceylan

10.Dr. Ahmet Vural

1.Dr. Gökhan Torun

Dr. Gökhan Torun 2001 yılında eğitimini Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde yüksek başarıyla tamamlayarak diş hekimliğine başlamıştır. Bunun yanında ortodonti alanında uzmanlık eğitimini de Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde gerçekleştirmiştir. Alanında gerçekleştirdiği başarılı işlemlerle birlikte bilinen ve sevilen bir diş hekimi haline gelen isimlerden biri olmuştur.

Ortodonti hizmetlerini başarıyla sürdüren Gökhan Torun, Ankara’da kendi kliniğinde her gün hem yerli hem yabancı hastalarla özel olarak ilgilenmektedir. Ortodonti fiyatları 2022 bağlamında fiyatlar diş yapısına ve durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama fiyatın ise 4000 TL ile 75000 TL civarında olduğunu söylemek mümkündür.

Dr.  Gökhan Torun ortodonti işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir.  ortodonti işlem fiyatları ortalama 2000 ile 10.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

2.Prof. Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi

Prof. Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi hem temel lisans eğitimini hem de uzmanlık eğitimini Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde gerçekleştirmiştir. Başarıyla her iki eğitimini de tamamlayan Faruk Ayhan Başçiftçi, 2010 senesinde de profesör unvanını almıştır. Dolayısıyla akademik kariyeriyle de başarısını kanıtlamış olan, kendi alanına son derece hakim bir isim olarak bilinmektedir.

Konya’daki kliniği üzerinden hastalara hizmet vermekte olan Başçiftçi, yalnızca ortodonti tedavisi sunmamaktadır. Bunun yanında estetik açıdan diş görüntüsünden rahatsız olanlar için gülüş tasarımı ve çene problemleri açısından pek çok tedavi sunmaktadır. Ortalama ortodonti fiyatları 4000 TL civarındadır.

Prof. Dr.  Faruk Ayhan Başçiftçi ortodonti işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir.  ortodonti işlem fiyatları ortalama 2000 ile 10.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

3.Prof. Dr. Zafer Sarı

Prof. Dr. Zafer Sarı Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde hem lisans eğitimini tamamlamış hem de yüksek lisans ve doktora çalışmalarını da bu üniversitede gerçekleştirmiştir. 2011 yılında profesör unvanını alan Zafer Sarı, yine aynı üniversitede Sağlık Bilimleri Enstitü Müdür Yardımcısı görevini de üstlenmiştir.

Akademik açıdan başarısını kanıtlamış olan ve ortodonti alanında geniş bir uzmanlığı bulunan Sarı, kendisiyle beraber ortodonti uzmanları da yetiştirmiş bir isimdir. Bu geniş bilgi birikimi ile yalnızca diş teli yapmamakta bunun yanında diş implantı, estetik diş tasarımı gibi pek çok hizmet sunmaktadır. Ortalama ortodonti fiyatları 4000 TL ile 7000 TL civarında olduğu bilinmektedir.

Prof. Dr.  Zafer Sarı ortodonti işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir.  ortodonti işlem fiyatları ortalama 2000 ile 10.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

4.Dr. Aktan Z. Çelik

Dr. Aktan Z. Çelik Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimini başarıyla tamamlamasının ardından doktorasını da Başkent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Akademik alanda başarılı çalışmaları bulunan Çelik, diş teli hizmetleri açısından da sevilen ve takdir gören bir isim haline gelmiştir.

10 seneyi aşkın süredir hizmet vermekte olan Dr. Aktan Z. Çelik, Sinerji Klinik’te ortodonti tedavilerine devam etmektedir. Bununla beraber uzmanlığı doğrultusunda yalnızca ortodonti değil implant, diş protezi gibi hizmetler de sunmaktadır. Ortalama ortodonti fiyatları 2000 TL ile 4000 TL civarındadır.

Dr. Aktan Z. Çelik ortodonti işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir.  ortodonti işlem fiyatları ortalama 2000 ile 10.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

5.Doç. Dr. Eren İşman

Doç. Dr. Eren İşman Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Doktora eğitimini Selçuk Üniversitesi’nde gerçekleştirerek burada ortodonti uzmanı unvanına sahip olmuştur. Akademik açıdan başarılı bir kariyere sahip olan İşman, bunun yanında verdiği hizmetlerle de büyük bir ilgiye sahip olmuştur. Pek çok ödüle sahip olan İşman, başka ortodonti uzmanlarının yetişmesine de böylelikle katkı sağlamıştır.

2017 yılından itibaren Özel ADC Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde hizmet vermekte olan Doç. Dr. Eren İşman ortodonti hizmetleri 4000 TL ile 7500 TL civarındadır.

Doç. Dr. Eren Işman ortodonti işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir.  ortodonti işlem fiyatları ortalama 4000 ile 10.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

6.Dr. Banu Erbaş

Dr. Banu Erbaş Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede doktora eğitimini de yaparak bilim doktoru ve ortodonti uzmanı olmuş bir isimdir. Uzun süredir sektöründe vermekte olduğu hizmetlerle sevilen ve ünlenen bir ortodonti doktoru haline gelmiştir.

Diş hekimliğinde pek çok alanda çalışmalar gösteren Dr. Banu Erbaş, diş eksikliği ve alt üst çene bozuklukları gibi sorunlara da çözümler getirmektedir. Şeffaf plak uygulamasıyla hastalara konforlu ortodonti tedavisi de sunmaktadır. Ortalama ortodonti tedavisi 4500 TL civarından başlamaktadır.

Dr. Banu Erbaş ortodonti işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir.  ortodonti işlem fiyatları ortalama 4000 ile 10.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

7. Dr. Tancan Uysal

Dr. Tancan Uysal Selçuk Üniversitesi’nde lisans eğitimi ve doktorasını tamamlamasının ardından Erciyes Üniversitesi’nde yardımcı doçentlik yapmış bir isimdir. Başarısını akademik açıdan kanıtlamış olan Tancan Uysal, hem yerli hem yabancı dergilerde editörler kurulunda da kendi alanında çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Başarılı hizmetlerini güler yüzle sürdürmekte olan Tancan Uysal, diş hekimliği alanında pek çok hizmet vermektedir. En iyi ortodontist denildiğinde akla gelen isimlerden bir tanesi olan Uysal, ortodonti hizmetleri ile adından söz ettirmektedir. Ortalama olarak ortodonti fiyatları 5000 TL civarında başladığı bilinmektedir.

Dr. Tanca Uysal ortodonti işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir.  ortodonti işlem fiyatları ortalama 4000 ile 10.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

8.Doç. Dr. M. Şerif Erdoğan

Doç. Dr. M. Şerif Erdoğan, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde lisans eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Bunun yanında doktora eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi’nde tamamlayarak ortodonti uzmanlığını almış bir isim haline gelmiştir. Pek çok farklı şehirde hizmet vermiş olan Şerif Erdoğan, günümüzde Manisa’da ortodonti tedavisi uygulamaktadır.

Sadece ortodonti tedavisi değil, bunun yanında diş bakımı, diş çekimi gibi birçok önemli işlemi de gerçekleştirmektedir. Hastaları tarafından güler yüzlü bulunan Erdoğan, alanında hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu isimlerden bir tanesi haline gelmiştir. Ortalama ortodonti fiyatları 4500 TL ile başlamaktadır.

Doç. Dr. M. Şerif Erdoğan ortodonti işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir.  ortodonti işlem fiyatları ortalama 4000 ile 10.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

9.Dr. Rıdvan Ceylan

Dr. Rıdvan Ceylan Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde lisans eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Bunun ardından Konya’da bulunan Selçuk Üniversitesi üzerinden yüksek eğitimini tamamlayarak ortodonti uzmanı unvanını almıştır. Akademik açıdan başarılı bir kariyere sahip olan Rıdvan Ceylan, hizmetleriyle de bu başarısını sürdürmektedir.

Günümüzde Özel Dentriva Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri’nde hizmet vermekte olan Rıdvan Ceylan, pek çok farklı diş sorununa çözüm getirmektedir. Güler yüzlülüğü ile sevilen bir isim haline gelen Rıdvan Ceylan ortalama ortodonti fiyatları 2022 itibariyle 5000 TL ile 9000 TL arasında olduğu bilinmektedir.

Dr. Rıdvan Ceylan ortodonti işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir.  ortodonti işlem fiyatları ortalama 4000 ile 10.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

10.Dr. Ahmet Vural

Dr. Ahmet Vural Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde lisans eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Akademik açıdan büyük bir başarıya sahip olan Ahmet Vural, mezun olduğu sene diş hekimliği için girdiği uzmanlık sınavında 15. Olarak başarısını kanıtlamıştır. Selçuk Üniversitesi’nde bu başarısının ardından uzmanlık eğitimini tamamlayarak ortodonti uzmanı olmuştur.

İstanbul ortodonti fiyatları arasında yüksek kalitede verdiği hizmetlerini makul ücretlerle sunmasıyla ön plana çıkan bir isim haline gelmiştir. Pek çok farklı bölgede hizmet vermiş olan Ahmet Vural günümüzde Sarıyer ve Ataşehir bölgelerine çalışmalarını sürdürmektedir. Ortalama ortodonti fiyatları 5500 ile 9500 TL civarındadır.

Dr. Ahmet Vural ortodonti işlem  fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir.  ortodonti işlem fiyatları ortalama 4000 ile 10.000 TL arasındadır.  Kliniklerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Olur?

Ortodonti Tedavisi Nasıl Olur? Noktasında dişlerin daha düzgün ve sağlıklı olmasını sağlayan bir işlemden bahsetmek gerekmektedir. Diş teli ile gerçekleştirilmekte olan bu tedavi, dişlere doktor tarafından belirlenen belli bir süre boyunca kuvvet ve basınç uygulaması gerçekleştirerek dişlerin kemik içerisinde hareketinin sağlanması ve böylece şekillerinde değişiklik yapılması işlemini içermektedir. Diş teli tedavisinde dişlerin aralıklar ile 1-2 mm hareket ettirilebilmesi mümkün olmaktadır. Bu açıdan sürecin uzadığı bilinmektedir. Hareket son derece yavaş olduğundan ve sağlıklı olanın da bu yavaşlıkla hareket sağlanması olduğundan diş teli süresi uzayabilmektedir.

Diş teli sürecinin daha kısa olması için genellikle erken yaşlarda bu tedaviye başlanması önerilmektedir. Özellikle çocuklarda henüz kemik yapısı daha oturmadığından ortodonti tedavisi çok daha kısa sürede sonuç verebilmektedir. Yetişkinlerde ise kemik yapısı oturduğundan daha uzun süren bir diş tedavisi süreci söz konusu olabilmektedir. Her iki yaş grubu için de günümüzün gelişmiş teknolojisinden ötürü son derece rahat çözümler sunulmaktadır.

Ortodonti Tedavisi Her Yaşta Uygulanabilir mi?

Ortodonti Tedavisi Her Yaşta Uygulanabilir mi? Sorusu bağlamında yanlış kanının aksine tüm yaşlar için uygulanabilecek olan bir işlemden bahsetmek gerekmektedir. Ortodonti tedavisinin erken yaşlarda gerçekleştirildiğinin düşünülmesinin en temel sebebi, bu yaşlarda daha hızlı çözüm sağlanabildiğinden hekimler tarafından daha sık önerilmesidir. Böylece çocuklar ilerleyen yaşlarında sağlıklı ve düzgün görünümlü dişlere kısa sürede erişebilme fırsatı elde etmektedirler.

Ortodonti tedavisinde günümüzde çok farklı yöntemler benimsenebilmektedir. Tıp alanındaki gelişmelerle birlikte her yaş grubuna uygun estetik görünümlü diş telleri oluşturabilmek mümkün hale gelmektedir. Estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturulmasının istenmemesi gibi hallerde buna uygun seçimler yapmak da söz konusu olabilmektedir. Estetik kaygılarla tercih edilen diş telleri burada fiyatın da değişkenlik göstermesini sağlayabilmektedir. Fiyat hakkında bilgi diş hekiminin muayenesi ardından tam olarak belirlenmekte ve hastaya sunulmaktadır.

Diş Teli Çeşitleri Nelerdir?

Diş Teli Çeşitleri Nelerdir? noktasında oldukça geniş bir kategoriden bahsetmek gerekmektedir. Özellikle günümüzde devamlı olarak farklı yöntemlerin ortaya çıkmasıyla ortodonti tedavisinde büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Bu alandaki diş teli çeşitlerinin metal diş teli, şeffaf plaklar, şeffaf diş teli ve lingual diş teli olarak ayrıldığı bilinmektedir. Bu seçimlere bağlı olarak ortodonti tedavisi ücretleri değişkenlik göstermektedir. Diş teli konusunda ücreti etkileyen en temel faktör diş telinin çeşidi olarak bilinmektedir. Malzemenin estetik görüntüsüne ve konforuna bağlı olarak ödenmesi gereken tutarda da değişiklikler meydana gelmektedir. Dolayısıyla estetik bir görüntü arzulayan hastaların buna uygun bir bütçe belirlemesi faydalı olmaktadır.

Yalnızca görüntü açısından değil konfor açısından da diş teli seçeneklerini iyi düşünmek ve doğru kararı vermek büyük önem taşımaktadır. Diş teli türlerinin rahat bir kullanım imkanı sunması, kişinin yaşamını zorlaştırmıyor olması oldukça önemli özelliklerden bazılarıdır. Tercih edilen malzeme ile birlikte estetik kaygılara uygun seçenekler tercih edilebileceği gibi daha rahat bir kullanım, daha hızlı çözümler için de diş teli seçenekleri arasından farklı tercihler yapılabilmektedir. Diş teli fiyatları bu açıdan doğru değerlendirilip uygun yöntemlerin belirlenmesi için çalışılmalıdır. Diş hekimine doğru aktarmanın ardından uygun tedavi kısa sürede başlamaktadır.

Metal Diş Teli (Braket)

Metal Diş Teli (Braket) ortodonti tedavisi söz konusu olduğunda sektörde en çok tercih edilen seçeneklerin başında yer almaktadır. Oldukça yaygın olan bu diş teli, uzun zamandan beri sık kullanılmaktadır. Metal braket sayesinde diş etleri ve diş yüzeyleri için hiçbir tehlikeli durum ya da zarar söz konusu olmamaktadır. Hızlı bir şekilde dişin tedavi edilmesini sağlayan bu yöntem daha sıkı uygulanarak hastanın diş yapısında kolayca bir değişiklik yapılmasını mümkün hale getirmektedir. Dolayısıyla diş teli sürecinin daha kısa olmasını ve hızlıca tedavinin tamamlanmasını isteyen kişiler için en uygun seçeneklerden bir tanesi olarak öne çıkmaktadır.

Metal diş teli fiyatları 2022 senesi itibariyle tek çene uygulamalarında 4000 TL ile 6000 TL arasında değişkenlik gösterirken çift çeneye uygulanırken 6000 TL ile 11.000 TL arasında olmaktadır.

Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli metal diş teli ile aynı görevi gören ve temelde aynı prensibe sahip olan bu ortodonti tedavi yönteminde tek fark estetik görüntü kaygısından ötürü şeffaf bir malzeme kullanılmasını sağlamaktır. Şeffaf malzemeler sayesinde diş tellerinin çok daha az belli olması sağlanmış olmaktadır. Şeffaf diş teli, dıştan bakıldığında diş telinin belli olmasını minimuma indirerek estetik açıdan sorunsuz bir görüntü oluşturmaktadır. Aynı zamanda metal braketler gibi hızlı sonuç almayı da oldukça kolaylaştırmaktadır.

Şeffaf diş teli fiyatları tek çene uygulamalarında 5000 ile 7000 TL arasındayken çift çene uygulamalarında ise 6000 TL ile 12000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Diş yapısındaki bozukluğa bağlı olarak fiyat da değişebilmektedir.

Lingual Ortodonti (Görünmez Diş Teli)

Lingual Ortodonti (Görünmez Diş Teli) dişte çarpıklık ve dizilim açısından bozuklukların önlenebilmesi için dişin arka tarafına diş teli uygulanmasını ifade etmektedir. Lingual olarak yani dil bölgesine doğru uygulanmakta olan diş teli hiçbir şekilde dıştan bakışta belli olmamaktadır. Böylece hasta açısından estetik görüntüye ulaşma süreci son derece zahmetsiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Dişin estetik görüntüsü korunurken tedavinin de hızla sağlanması mümkün hale gelmektedir.

Lingual Ortodonti Fiyatları yani görünmez diş teli fiyatları 2022 açısından değerlendirildiğinde tek çene uygulamalarında 7000 TL ile 9000 TL civarında değişkenlik gösterirken çift çene uygulamalarında ise 9000 TL ile 15.000 TL olduğu bilinmektedir.

Şeffaf Plak (İnvisalign)

Şeffaf Plak (İnvisalign) uygulaması çarpık ve yamuk dişlerin düzeltilmesini mümkün hale getiren telsiz bir aparat ile gerçekleştirilen işleme denilmektedir. Başka diş teli tedavilerinde yemek yeme sırasında diş teli arasına yemek kaçması gibi sorunlarla karşılaşmak söz konusudur ve hijyen açısından son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Fakat şeffaf plak kullanımı açısından plak ağızdan çıkartılabilmekte ve kolayca yemek yenmesi sağlanabilmektedir. Böylece hem yemek yeme hem de diş bakımı açısından büyük bir kolaylık söz konusu olmaktadır.

Gelişmiş teknoloji ürünü olan şeffaf plak invisalign uygulaması her 15 günde plakların değiştirilmesini gerektirmektedir. En pahalı ortodonti tedavisi olan bu yöntemde hasta istediği zaman plağı kullanabilmektedir. Fakat en hızlı sonucu alabilmek için yalnızca bir iki saat çıkarılması uygun görülmektedir.

Şeffaf plak invisalign Fiyatları tercih edilecek olan markaya göre 12.000 TL ile 18.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu açıdan pahalı olarak görülebilse de sağladığı avantajlar, estetik görünüm, hijyen gibi noktalarda değerlendirildiğinde oldukça makul kabul edilebilmektedir. Diş teli tedavisinde özellikle estetik görüntüyü önemseyen kişiler tarafından sıkça tercih edilmekte ve hızlı sonuçlar alınması ile büyük bir memnuniyete sebep olmaktadır.

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Burun Estetiği 2022 Fiyatları Ne Kadar? En iyi burun estetiği yapan doktorlar… başlıklı makalemizde burun ameliyatı, burun ameliyatı fiyat ve burun estetiği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.