İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Uncategorized @tr 13 Temmuz 2020 515 Görüntüleme

Türkiyenin En İyi Diş Hekimleri ve Uzmanlık Alanları Detaylı Liste! 2023 Diş Hekimi Güncel

İçindekiler

Diş ve ağız sağlığı basit bir sorun olarak görülebilse de aslında insanın genel sağlığında oldukça etkili olan ve yeme, estetik görünüm, içme gibi birçok durumla ilişkili olan bir durumdur. Dolayısıyla diş ve ağız sağlığı problemleri olan kişilerin bir an önce tedavi görmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde zamanla problem büyüyebilir ve sonrasında daha ağır ve zor operasyonlara sebep olabilir. Diş ve ağız sağlığı tedavisi görmeden önce hangi diş hekimine başvurulacağı oldukça önemlidir. Diş hekimi bütün tedavi sürecini ve operasyonu etkiler. Bu yüzden hastalar ne kadar iyi bir diş hekimi seçerse sonuçlar o kadar iyi ve etkili olacaktır. Başarısını ve adını dünyaya duyurabilmiş Türkiyenin en iyi diş hekimleri de diş sağlığına kavuşmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olmaktadır.

Prof. Dr. Birkan Taha Özkan – Mersin Diş Hekimi

Türkiye’de diş hekimi denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biris olan Dr. Özkan; ağız, diş ve çene cerrahisi uzmanıdır. Mersin’de diş hekimi olarak hizmet vermektedir. Prof. Dr. Özkan, yalnızca hizmet bakımından pratik olarak çalışma hayatında değil, aynı zamanda çene cerrahisi alanında akademik üretim süreçlerinin de bizzat içinde. Türkiye’de çok sayıda çene cerrahisi uzmanının yararlandığı Çene Cerrahisi kitabı, bizzat doktor tarafından yazılan oldukça değerli bir akademik kaynaktır.

Özellikle çene estetiği ve çene cerrahisi işlemlerinin son derece riskli işlemler olduğu düşünüldüğünde, güvenle Dr. Özkan’ı tercih etmek sizin için de iyi bir seçenek olabilir. Mersin diş hekimi arayışında olanlar için de Prof. Özkan, profesyonel tedavi süreçleri ile harika bir seçenektir.

Dr. Ezgi Şenyurt – Antalya Diş Hekimi

Antalya’nın Konyaaltı bölgesinde hizmet sağlayan Diş Doktoru Ezgi Şenyurt, kozmetik diş tedavilerindeki yüksek başarı oranları dolayısıyla oldukça popülerdir. Dr. Şenyurt’un kozmetik ve estetik amaçlı çalışmalarının yanı sıra implant tedavilerinde ve ortodonti tedavilerinde gösterdiği yüksek başarı da pek çok kişinin kendisini tercih etmesine sebep olmaktadır. Antalya’da hizmet vermesi sebebiyle Şenyurt, hizmetlerini dental turizm seçenekleri ile de bir araya getirerek zenginleştirmektedir.

Hemen online randevu oluşturmak için Dr. Ezgi Şenyurt’un resmi internet sitesini ziyaret edebilir ve online randevu formunu doldurabilirsiniz.

Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu – İstanbul Diş Hekimi

Bilgisayar Destekli Diş Hekimliği Akademisi (CADA) ve Amerikan Diş Estetiği için Kozmetik Diş Hekimliği Akademisi (ACAD) üyesi olan diş hekimi Çağdaş Kışlaoğlu, katıldığı birçok televizyon programında aktardığı bilgileri ile diş tedavisi görmek isteyenlerin ilgi odağı olmuştur. Protez diş hekimliği ve kozmetik diş hekimliği alanında çalışmaları olan Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, estetik gülüş üzerine başarılı tedaviler uygulamaktadır. Şu anda bir yandan The Smart Smile Design ile ilgili uluslararası eğitimler de vermektedir. Yayımlanan birçok makalesi olmakla birlikte medyada da adından sıkça söz ettirmiştir.

Türkiyenin en iyi diş hekimleri arasında olan Diş Hekimi Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu’nun kliniği şu anda İstanbul’da tedavi uygulamaktadır. Başarılı tedaviler uygulanan klinikte estetik diş hekimliği, zirkonyum diş kaplama, implant, bonding, diş beyazlatma, gülüş tasarımı, protez gibi birçok başarılı operasyon gerçekleşmektedir. Tedavi gören hastaların yüzde yüz memnuniyetleri sağlanmaktadır. Tedavi sonrası hastalar sağlıklı estetik dişlere kavuşmaktadır.

Dr. Galip Gürel – İstanbul Diş Hekimi

Dr. Galip Gürel, Türk Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği’nin kurucusudur. 2003 yılında yazdığı Porselen Leminat Venerler Bilim ve Sanatı isimli kitabı 13 dilde çevrilmiş ve dünya çapında birçok diş hekimine öncü olmuştur. Başarısı uluslararası boyutlara ulaşan Dr. Galip Gürel, 2011-12 senesinde Avrupa Estetik Diş Hekimliği Akademisinde başkan olarak seçilmiştir. Şu anda Türkiye Quintessence Dergisi’nde baş editördür. Aynı zamanda EJED, PPAD, AACD dergilerinde de editörlük yapmaktadır. Dental estetik alanında dünya genelinde seminerler düzenlemiştir.

Dr. Galip Gürel, 1984 senesinden itibaren kendi kliniğinde başarılı operasyonlara imza atmaktadır. Nişantaşı/İstanbul’da bulunan kliniğinde dünya genelinden birçok hasta tedavi için gelmiştir. İstanbul’un ve Türkiye’nin en başarılı ve tercih edilen diş hekimlerinden bir tanesidir. Estetik diş alanında uzman doktor bunun dışında birçok diş ve ağız sorununu en iyi şekilde çözmektedir.

Dt. Ahmet Coşkun – İstanbul Diş Hekimi

Türkiyenin en iyi diş hekimleri denilince ilk akla gelen ve en başarılı isimlerden biri Dt. Ahmet Coşkun’dur. 2018’de Gazi Üniversitesi’nde Pedodonti dalında doktora eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Özellikle çocuk diş hekimliği alanında uzman olan doktor yurtdışında bu alanda birçok eğitime ve seminere katılmıştır. Çocuklarda yaşanan diş ve ağız problemini en uygun ve doğru şekilde çözerek tedavi sürecini en başarılı şekilde yönetmektedir. Hem ebeveynlerin hem de çocukların yüzde yüz memnuniyetini sağlayabilmektedir. Dt. Ahmet Coşkun şu anda Ankara’da Miadent Hastanesinde hasta kabul etmektedir.

Dr. Dt. Kerem Aras – İstanbul Diş Hekimi

Protez Diş alanında uzman Dr. Dt. Kerem Aras, 2000 yılında Protetik Diş Tedavisi dalında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2006 yılında ise doktora tezini “Kısaltılmış Dental Ark Yaklaşımının Ağız Sağlığı ve Fonksiyonları Yönünden Değerlendirilmesi” konusunda başarı ile tamamlamıştır. Yurtdışında birçok eğitim ve seminere katılarak kendisini daha da geliştirmiştir. Şu anda bilimsel çalışmalarını halen sürdürmeye devam etmektedir. Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği, European Prostodontic Association ve Türk Prostodonti İmplantoloji Derneği’nde aktif üyedir.

2010 senesinden itibaren Dr. Dt. Kerem Aras, Dermo Kozmetik Uzmanı Dr. Yörük ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Fatih Öktem ile birlikte Ankara’da Estetik Diş Hekimliği alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Klinikte aynı zamanda implant, zirkonyum diş tedavisi, kanal tedavisi, pedodonti, ortodonti, diş beyazlatma, gülüş tasarımı, laminate venerler tedavileri de uygulanmaktadır.

Dr. Erdem Özdemir 

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Dr. Erdem Özdemir, başarılı akademik kariyerini sürdürürken Amerika’da erken implant yerleştirme ve yükleme üzerinde çalışmalar yürütmüştür. Antalya’daki kliniğinden öncesinde hastanelerde uzman doktor kadrosunda ve protez uzmanı olarak çalışmıştır. Şu anda profesyonel ekibi ile Antalya’da hastalarını tedavi etmektedir. Klinikte genel ve kozmetik diş hekimliğinin yanı sıra acil servis diş bakımı hizmeti ve mevcuttur. İmplant, erken implant yerleşimi, hareketli protezler, sabit protez, erken implant yüklemesi, zirkonyum gibi birçok tedavi başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Şimdiye kadar yerli ve yabancı birçok hastanın sağlıklı gülüşlere kavuşmasını sağlamışlardır. Hastalar hem tedavi sonucundan hem de uzman ekibin tedavi süreci boyunca yönetiminden, güler yüzünden oldukça memnun kalmaktadır.

Dr. Anla Akata

Başarılı akademik hayatından sonra Kuron Köprü Protez Bilim Dalı’nda doktora eğitimini yapmıştır. Doktora eğitimi sırasında yurtiçi ve yurtdışında birçok seminer ve eğitime katılmıştır. 2012 senesinde sağlık bakanlığı tarafından “Protetik Diş Tedavisi Uzmanı” unvanı verilmiştir. Aynı sene İstanbul’da kendi kliniğini açmıştır ve halen orada diş tedavisi uygulamaktadır. Diş beyazlatma, estetik diş hekimliği, laminate veneerler, zirkonyum uygulamaları, implant tedavisi, ortodontik tedavi hizmetlerinin olduğu Dr. Anla Akata kliniğinden hastaların memnuniyeti tam olarak sağlanmaktadır.

Dt. İlker Erdoğan

Güler yüzlü diş hekimlerinden en çok tercih edilenler arasında olan İlker Erdoğan, hem samimiyeti hem de tedavilerinin başarısı ile hastalardan tam not alabilmiştir. Şimdiye kadar konuk olduğu birçok televizyon programında birçok kişinin favorisi halin gelmiştir. Mikrobiyoloji ve lazer teknolojisi konusunda uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda dünyadan Navigasyonlu İmplant tedavisi uygulayan ilk on hekimden biridir. Lens Laminate, Laser Supported Flapless Navigated İmplantology ve İlker Erdoğan Köprüsü uygulamaları ile kendi adına patent almıştır. Televizyonda 100 bölüm süren Gülümse Türkiye isimli programı hazırlayıp sunmuştur. Şu anda Güneş ve Sabah gazetelerinde alanı ile ilgili köşe yazıları yazmayı sürdürmektedir. Uluslararası boyutlarda aldığı birçok ödül ile başarısını kanıtlamıştır. İstanbul’daki kliniğinde Estetik lazer implant tedavisinden ağız kokusu tedavisine kadar oldukça geniş çaplı neredeyse bütün ağız ve diş sağlığını iyileştiren operasyonlar gerçekleştirmektedir.

Dr. Eyüp Çelik

Gülüş estetiği konusunda hizmet veren en iyi diş hekimlerden bir diğeri Dr. Eyüp Çelik’tir. Bir dönemini Almanya’da geçirdiği başarılı akademik kariyerini tamamlayıp birkaç özel hastanede görev yaptıktan sonra kendi kliniğini açmıştır. Yurtiçinden ve yurtdışından birçok hastanın tedavisini en başarılı şekilde gerçekleştiren Dr. Eyüp Çelik’in kliniği şu anda Nişantaşı/İstanbul’dadır. Klinikte konzervatif tedavi, ortodonti, implant tedavisi, diş beyazlatma, kanal tedavisi, periodontoloji, pembe estetik, lamina venerler, onley – inley porselen dolgular gibi birçok tedavi hizmetini hastalara sunmaktadır. Dr. Eyüp Çelik, hastanın diş şeklinde ve çene yapısına uygun protezler ve diş bozukluklarının tedavi edilmesi gibi uygulamalar da gerçekleştiriyor. Diş problemlerinin tamamını başarılı bir şekilde çözüyor.

Dr. Umut Şimşek

2005 senesinde Marmara Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimi’ni tamamlamıştır. Şu anda Bakırköy/İstanbul’da kendi kliniğinde hizmet vermektedir. Hem diş ekimi hem de cerrahi alanda uzman olan ve Türkiyenin en iyi diş hekimleri arasında sayılan Dr. Umut Şimşek, zorlu diş operasyonların tedavisinde en çok tercih edilen isimlerde bir tanesidir. Kliniğinde kendisi ve uzman ekibi ile başarılı operasyonları profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Hastaların tamamı tedavi sonucundan memnun kalmaktadır. Kliniğinde lazer tedavileri, genel ve kozmetik tedavileri ve diş cerrahisi hizmetleri uygulanmaktadır. Uzman ekiple birlikte dikişli ve dikişsiz implant tedavileri, laminate veneer, estetik tedavileri, beyazlatma operasyonları ve daha birçok diş probleminin tedavisi gerçekleşiyor.

Dr. Ömer Ekiz – İstanbul Diş Hekimi

Yeditepe Üniversitesi Diş hekimliği fakültesinden yüksek başarı ile mezun olan Dr. Ömer Ekiz lisans sonrası Katıldığı uluslararası konferanslarda diş hekimliğinde son teknolojileri uygulamak için araştırma yapmıştır. İmplant tedavilerindeki ileri teknikleri uygulana Dr. Ömer Ekiz estetik diş hekimliği tedavilerinde de başarılı uygulamalar yapmaktadır. Diş hekimi arayışı içinde olanlar için doğru adreslerden birisi olan Dr. Ömer Ekiz ve ekibi İstanbul’da hizmet vermektedir.

Dr. Ömer Ekiz’den muayene olmak için hemen internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiyenin En İyi Diş Hekimleri Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hem sağlık hem de estetik görünüm açısından diş oldukça önemlidir. Diş ve ağız tedavisi görecek olanların hangi diş hekimini seçtikleri bütün tedavisi etkileyen bir süreçtir. Diş hekimi seçerken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Bu unsurlardan en önemlileri şu şekildedir:

Diş hekimi kliniğinde doktor ile beraber çalışan ekibin profesyonelliği ve tedavi sürecini nasıl yürüttükleri

Kliniğin ve kullanılacak aletlerin hijyeni

Seçilecek diş hekiminin uzmanlık alanı ile tedavinin uyumu

Seçilecek diş hekiminin deneyim, tecrübesi ve daha öncesinde gerçekleştirdiği tedavilerin başarısı

Hemen hemen her yaşta görülen diş ve ağız probleminin tedavileri de gittikçe artış göstermekle birlikte başarılı tedaviler de giderek çoğalmakta ve yaygınlaşmaktadır. Diş veya ağız sorunu ile ilgili tedavi görecek hastaların bütün bunları göz önüne alarak kendisine uygun en iyi diş hekimini seçmesi gerekmektedir.

Uygulanacak tedaviye göre diş hekimlerinin uzmanlık alanı değişebilmektedir dolayısıyla en iyi diş hekimi kişiden kişiye değişim gösterebilmektedir. Bu yüzden bireysel yapılan araştırma, diş hekimi belirlerken daha etkili ve sağlıklı bir çözüm olacaktır. Bütün bunlarla birlikte kişilerin bağlı oldukları sigorta ile diş doktorunun çalıştığı sigorta şirketinin uyuşması da önemli noktalardan bir tanesidir. Bunun önceden araştırılıp bilinmesi gerekmektedir.

 

Sitede yer alan bilgiler tanı ve ya tedavi yerine geçmez, dilek şikayet ve öneriler için [email protected] üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Daflon Nedir, Reçetesiz Alınır Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.