İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 11 Mart 2022 243 Görüntüleme

Temporal (Şakak) Dolgu Yapan Merkezler ve Fiyatları

İçindekiler

Temporal şakak dolgu yapan merkezler ve fiyatları ile kişilerin estetik kaygıları giderilmektedir. Şakak temporal bir bölgede bulunan hafif çukur bir bölgedir ve burada bulunan yağ dokusunun zaman içerisinde yok olması durumu yüzü aşağıya çeker ve alın ve kaş bölgesinde çöküntü ve sarkmalara sebep olabilmektedir.

Şakak bölgesindeki derinin ince bir yapıda bulunması nedeniyle kolay bir şekilde kırışan bir bölge olma özelliği göstermektedir. Bu sebeple şakak dolgusu işlem yapılacak olan bölge itibariyle dikkat gerektiren bir işlemdir. Temporal dolgu yapan merkezler ve fiyatları şu şekildedir,

1.Quartz Clinique

2.Özel DRM Polikliniği

3.EsteLite

4.Etiler Esthetiguqe

5.Medica Life

6.EsmerLife Polikliniği

7.Estetikland

8.Lotus Dermatoloji

9.DNZ Poliklinik

  1. Giza Klinik

Quartz Clinique

Quartz Clinique temporal dolgu başta olmak üzere birçok alanda estetik kaygıları gideren başarılı bir merkezdir. Yapılan şakak dolgusu işlemleri oldukça etkilidir ve şakakları tekrar canlandırmak ve restore etmek için hassas işlem uygulanır. Quartz Clinique genel olarak medikal estetik diş sağlığı, kadın sağlığı ve estetik cerrahi konusunda branşlaşmış bir kuruluştur.

Şakak dolgusu fiyatları genellikle kullanılan dolgu miktarına göre farklı olabilmektedir ortalama olarak bin TL ile 6 bin TL aralığında bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Quartz Clinique İstanbul Şişli bölgesinde profesyonel doktorları ile hizmetlerini sürdürmektedir.

Özel DRM Polikliniği

Özel DRM Polikliniği İstanbul Kadıköy bölgesinde hizmet veren ve profesyonel doktorları ile beraber kalıcı şakak dolgusu ve daha birçok estetik işlemleri yapmaktadır. Son teknolojileri kullanarak destek veren hizmetlerinde Özel DRM Polikliniği bu zamana kadar yüzlerce kişiye şakak dolgusu yapmıştır bu sebeple tecrübeli doktorlara güvenebilirsiniz.

ÖZEL DRM Polikliniği ile yapılan şakak dolgusu fiyatları kişiden kişiye göre değişmektedir bu sebeple klinik ile görüşerek fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ortalama olarak sağlanan fiyatlar bin TL ile 5 bin TL aralığında değişmektedir.

EsteLite

EsteLite Adana Çukurova bölgesinde hizmet sağlayan ve sadece şakak dolgusu değil daha birçok alanda destek veren bir polikliniktir. Profesyonel estetik uzmanları ile birlikte kişilerin tüm estetik kaygılarını giderek hayal ettikleri görüntüye ulaşmalarını sağlıyor.

Estelite ile şakak dolgusu konusunda güvenebileceğiniz doktorlar ile iletişim adresleri üzerinden randevu alabilir ve kısa sürede işlem yapabilirsiniz. Ortalama olarak şakak dolgusu fiyatları bin TL ile 5 bin TL arasında değişmektedir bunun dışında en doğru fiyat bilgisi için EsteLite ile görüşebilirsiniz.

Etiler Esthetique

Etiler Esthetique Özel Etiler Hastanesi bünyesinde hizmet veren ve aynı zamanda şakak dolguları konusunda destek veren bir kuruluştur. Tüm müşterilerine kaliteli ve üst düzey sağlık hizmeti sunarak sadece şakak dolgusu işlemi değil birçok alanda estetik hizmetleri sağlıyor. Uzman personeller ile birçok en etkili teknikleri cihazları ve hizmetleri konusunda destek alabilirsiniz.

Etiler Esthetique ile sağlanan şakak dolgusu fiyatları değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak fiyatlar bin TL ile 5 bin TL aralığında değişmektedir. Bunun dışında detaylı bilgi alabilmek için klinik ile iletişim kanalları üzerinden görüşebilirsiniz.

Medica Life

EsmerLife Polikliniği

EsmerLife Polikliniği herkese Medikal Estetik ve Kozmetik amaçlı uygulamalarını sunmaktadır. Tıp alanındaki son gelişmeleri yakından takip ederek şakak dolgusu ve daha birçok estetik işlemleri yapıyor. Kızılay Ankara bölgesinde hizmet veren EsmerLife Polikliniği onaylanan tedavileri ile uzman ekibi bulunuyor.

EsmerLife polikliniği ile sağlanan şakak dolgusu işlemleri kişiden kişiye ve yapılan işleme göre değişmektedir. Ortalama olarak temporal dolgu fiyatlar bin TL ile 5 bin TL aralığında değişmektedir. Bunun dışında EsmerLife Polikliniği ile görüşerek fiyat ve işlem konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Estetikland

Estetikland Mecidiyeköy İstanbul bölgesinde hizmet veren ve kişilerin estetik kaygılarına çare üreten bir kliniktir. Alanında önde gelen markalarla yapmış olduğu iş ortaklıkları ile öne çıkan bir marka olarak Estetikland, tüm danışmanlarının memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Ortalama olarak şakak dolgusu fiyatları bin TL ile 5 bin TL aralığında değişiyor ve kullanılan dolgu kalitesi ve miktarı işlemi fiyatlarını etkiliyor. Bununla beraber ücretsiz bir şekilde kliniğe erişebilir ve şakak estetiği konusunda detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Lotus Dermatoloji

Lotus Dermatoloji Nişantaşı İstanbul şakak dolgusu merkezi olarak hizmetlerini vermektedir. Bunun dışında sadece şakak dolgusu değil daha birçok alanda hizmetlerini veriyor. Lotus Dermaoloji ile birebir muayene ile kişiye en uygun tedavi protokolleri belirlenmektedir.

Lotus Dermatoloji ile belirlenen fiyat politikası değişiklik göstermektedir. Şakak dolgusu konusunda bilgilendirme amacıyla genel olarak bilgiler sunulmuştur bu sebeple klinik ile görüşebilirsiniz. Ortalama olarak dolgu fiyatları bin TL ile 5 bin TL aralığında değişiyor.

DNZ Poliklinik

DRM Poliklinik şakak bölgesi ve daha birçok alanda dolgu yapan başarılı merkezlerden biri. Şakak bölgelerinde gerçekleştirilen şakak dolgusu uygulamaları ile bu bölgedeki pürüzlerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Özel DRM poliklinikleri tercih eden hastalar için şakak bölgesinde duyduğu rahatsızlıktan kısa süre içerisinde kurtulabilirler.

Ortalama olarak yapılan şakak dolgusu fiyatı bin TL ile 5 bin TL arasında değişmektedir ve kullanılacak malzeme içeriği ile merkez özelliğine göre dolgu fiyatı farklılık göstermektedir. Poliklinik üzerinden ücretsiz bir şekilde bilgi alabilir ve başarılı bir şekilde şakak dolgusunu gerçekleştirebilirsiniz.

Giza Klinik

Giza Klinik Bornova İzmir bölgesinde hizmet veren ve sadece şakak dolgusu değil daha birçok alanda dolgu hizmetleri veren bir kuruluştur. Giza Klinik genel olarak bilimsel ve modern standartlarda sağlık hizmetlerini herkes için ulaşılabilir kılmaktadır. Bununla birlikte alanında uzman personelleri ile tüm ekipler kliniklerde uygulanacak işlemler öncesinde ve sonrasında destek sağlıyor.

Ortalama olarak Giza Klinik üzerinde yapılan şakak dolguları kişiden kişiye göre değişmektedir. Ortalama bir şakak dolgusu fiyatı bin TL ile 6 bin TL arasında değişmektedir. Giza Klinik üzerinden görüşerek şakak dolgusu konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Şakak dolgusu nasıl yapılır için işlem yapılacak olan bölge ile elmacık kemikleri doğru orantılı olacak şekilde yapılır. Şakakları tekrardan şekillendirmek ve eski hacmini geri kazanmak için dermal dolgu enjeksiyonlarından faydalanılır. Şakak dolgusu genel olarak ağrısız ve acısız bir işlemdir ve işlem öncesinde bölgeye lokal anestezik etkili bir krem sürülür 15-20 dakika bekledikten sonrasında antiseptik solüsyonla dezenfekte edilerek işleme geçilir.

Uygulama yapılacak olan alanlara uygun dozlarda dolgu malzemesi ince bir iğne ile dik ve direkt şekilde enjekte edilir. İşlem ortalama 15-20 dakika sürer ve şakağa yapılan dolguların avantajlarından biri de dolgunun etkisinin hemen ortaya çıkması ve işlemden hemen sonra normal hayata geri dönülebilmesidir.

Şakak Dolgusu Faydaları

Şakak dolgusu faydaları ile birlikte uygun fiyatlı ve kısa süren bir işlemdir. Şakak dolgusunda bölgeye mimiklere bağlı olarak meydana gelen çizgiler tamamen yok edilir ve şakaklarda hacimli ve dinç bir görünüm sağlar. Şakak dolgusunda kaşlarda ve alında toparlayıcı ve kaldırıcı etki göstermektedir. Kırışık gönümü hafifleterek canlı bir görünüm sağlanırken şakak bölgesindeki yüzün asimetrisini bozan bölgeler dolgu ile orantılı bir görünüm sağlanır.

Şakak Dolgusu Kalıcı mı?

Şakak dolgusu kalıcı mı konusu genel olarak 12-15 ay ile kalıcıdır. Şakak bölgesi genel olarak hareketli bir bölge değildir bu sebeple dolgu maddesinin geniş bir alana uygulanmasından dolayı işlemin etkileri uzun bir süreyi kapsar. Dolgunun kalıcılığı kullanılan dolgu malzemesine ve kişisel özelliklere göre değişiklik gösterir. Şaka dolgusunda hyalronik asit içeren ince yapıda dolgular tercih edilir bu sebeple bu asit etkilerini zamanla yitirir ve ortadan kaybolur. Şakak dolgusu sonradan tekrar edilebilir.

Şakak Dolgusu Fiyatları

Şakak dolgusu fiyatları genel olarak yapılacak kliniğe ve doktor tecrübesine göre değişmektedir. Şakak dolgusu fiyatları konusunda detaylı bir bilgi almak üzere doktorunuza başvuru yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı bir işlem olan şakak dolgusu ortalama olarak bin TL ile 5 bin TL aralığında değişebilmektedir ve fiyatlar kullanılan malzemelere, işlem tipine göre yine farklılık gösteren bir işlem olmaktadır.

Şakak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Şakak dolgusu sonrası nelere dikkat edilir için ilk 24 saat içerisinde uygulama olan bölge yıkanmamalıdır. Spor yapılması önerilmez ve aşırı sıcak alanlardan da uzak durulması tavsiye edilir. Bu alanlar genellikle solaryum, hamam, sauna gibi yerler olmaktadır. Alkol ve sigara tüketilmesi önerilmez ve aynı zamanda direkt olarak güneşe maruz kalınmamalıdır, bolca su tüketilmelidir. Şakak dolgusu işlemlerinde herhangi bir yan etki bulunmaz bununla birlikte şişme, kızarıklık gibi hafif yan etkilerde görülebilir.

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Dermal Dolgu Yapan Doktorlar başlıklı makalemizde dermal dolgu, dermal dolgu fiyatları ve dermal dolgu yapan klinikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.