İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 17 Ağustos 2020 326 Görüntüleme

Aydınlatıcı Önerileri: Işıltılı Bir Görünüm İçin En İyi 4 Aydınlatıcı!

İçindekiler

Özellikle 2018 sonlarında daha çok kişide görmeye başladığımız en popüler makyaj ürünlerinden biri de aydınlatıcılar. Geçmişte de elbette aydınlatıcılar vardı, fakat markaların yoğun bir şekilde ve farklı yapılarda aydınlatıcı ürettiği en yoğun yıllar son birkaç yıla denk geliyor. Krem formlu, toz formlu, likit formlu ve kadifemsi cushion bir forma sahip olan çok sayıda aydınlatıcı, elmacık kemiklerinize harika bir görünüm vermenizi sağlar. Elmacık kemikleriniz, kaşlarınızın altı, burnunuzun ucu ve dudağınızın üzerinde mükemmel bir görünüm yaratan aydınlatıcıların estetik görünmesi için, hem uygulama sırasında hem de aydınlatıcı seçimi sırasında çok sayıda detaya dikkat etmek gerekiyor. Aydınlatıcı doğru seçilmediğinde simli bir görünüm yaratabiliyor ve bu da son derece alaturka bir stil yaratıyor. Bugün sizinle en popüler aydınlatıcı önerileri ile bir aydınlatıcı dosyası açıyoruz!

Gündelik yaşamda sıklıkla kullanmayı sevdiğimiz, kimi zaman göz üstü farlarını zenginleştirmek, kimi zaman ise dudak kalemimizi gloss’a dönüştürmek için kullandığımız aydınlatıcılar, artık hem drugstrore markaları tarafından hem de high-end markalar tarafından satılıyor. Dilerseniz öncelikle ‘’aydınlatıcı alırken nelere dikkat etmeliyim?’’ sorusunun yanıtını birlikte verelim. Daha sonra ise, 2020 yılında en çok tercih edilen aydınlatıcı seçeneklerine birlikte göz atalım. Bu aydınlatıcı seçenekleri arasından bütçenize ve cilt yapınıza en uygun olanları hemen satın alabilirsiniz. Çünkü bahsedeceğimiz ürünlerin tamamı güncel sezon ürünleri ve satıştalar!

Aydınlatıcı Önerileri Arasından Ürün Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Aydınlatıcı, doğru ürün almak konusunda sizi en çok yanıltabilecek kozmetik ürünlerinden bir tanesi. Çünkü aydınlatıcıların fazla simli, fazla pudramsı ya da fazla yağlı olan yapıları, yüzünüzde gerçekten hiç istemeyeceğiniz görünümler yaratabilir.

Örneğin simli ürünler, cildinize doğal ve estetik bir ışıltı vermek isterken, son derece göz yoran parlak bir alan yaratmanıza sebep olur.

Öte yandan fazla pudramsı ürünler, cildinizde aydınlatıcı sürdüğünüz bölümün cakey görünmesine, kurumasına ve ürünün çatlamasına sebep olabilir.

Fazla yağlı ürünler ise her zaman düşmanınız olmalı. Çünkü zaten fonksiyonundan dolayı parlak olan aydınlatıcılar, ekstra yağlı olduklarında son derece rahatsız edici bir parıltıya sahip olurlar. Cildinizin bakımsız ve kirli görünmesine sebep olan bu parlaklık, zamanla cildinizin ekstra sebum salgılamasına da sebep olacaktır.

Aydınlatıcı seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka özellik ise, ürünün yapısıdır. Ürünün yapısı simsiz ise ve likit bir forma sahipse, ürünü fondöten ile karıştırarak kullanma şansınız olacak. Bu sayede sahip olduğunuz fakat performansından memnun olmadığınız mat bitişli fondöteni, likit aydınlatıcı ürünü ile parlak bitişli nemli bir hale getirebileceksiniz. Örneğin bunu pudra ürünlerde yapmanız kesinlikle imkansız.

Ürünün ambalağı da, dikkat etmeniz gereken bir faktör. Likit fondötenlerin bazıları tüp ambalajda satılırken, bazıları damlalıklı olarak satılıyor. Pudra formlu ürünler genellikle mantar kafa kutularda piyasaya sürülüyor. Krem formlu ürünler ise yine kompakt küçük kutularda üretiliyor. Bunlar arasından en pratik uygulama sağlayanları, damlalıklı şekilde piyasaya sürülen likit ürünler. Likit aydınlatıcı önerileri bundan dolayı sıklıkla araştırılıyor.

Aydınlatıcı Önerileri: Aydınlatıcı Nereye Uygulanır?

Peki, aydınlatıcı nasıl uygulanır? Bir başka deyişle aydınlatıcıyı nasıl kullanmalısınız? Kullandığınız aydınlatıcı likit ise, ürünü bir makyaj süngeri, makyaj fırçası ya da parmaklarınız yardımı ile dağıtabilirsiniz. Krem bir üründe ise parmaklarınız ya da süngerinizi kullanmak en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Toz ürünlerde ise fan yapılı bir aydınlatıcı fırçası, dilediğiniz doğal ışıltıyı yakalamanıza yardımcı olacaktır. Aydınlatıcıyı doğru uygulamak istiyorsanız, aşağıda sıralanan alanlarda kullanın:

Elmacık kemiklerinin üstü

Göz pınarları

Kaş altı

Dudak üstü

Burun ucu

Göz kapaklarının orta noktası

Çene bölgesi

Bu noktalar, ‘’aydınlatıcı nereye uygulanır?’’ sorusunu soranların tercih edebileceği aplikasyon alanları olabilir. Şimdi dilerseniz birlikte en popüler aydınlatıcı önerileri seçeneklerini incelemeye başlayalım.

Beaulis Jel Aydınlatıcı

Yaz aylarına uygun ıslak ve hafif yapışkan görünümleri ile Beaulis jel aydınlatıcı seçenekleri, çok kişi tarafından tercih ediliyor. Jel aydınlatıcı serisi yazın başlarında piyasaya sürüldü. Piyasadaki yüksek fiyatlı jel ürünlere muadil olarak gösterilen Beaulis’in bu ürünü, kadifemsi bir dokuya sahip. Ürünü elinize aldığınızda hafif yapışkan olduğunu fark ediyorsunuz. Ürünü doğrudan yanaklarınıza ya da elmacık kemiklerinize uygulamadan önce iki parmağınız arasında biraz ısıtmak iyi bir fikir olabilir. Ürünü tampon hareketlerle yayabilir ya da makyaj süngeri kullanarak daha kolay bir aplikasyon sağlayabilirsiniz.

aydınlatıcı önerileri

Limon cheesecake gibi koku seçeneklerine sahiğp olan bu aydınlatıcı, özellikle kokulu makyaj malzemelerini sevenlere hitap ediyor. Ürünler yaz kokusunu çağrıştırıyor, özellikle fresh makyajlarla patlayan parıltılı bir aydınlayıcıyı sevenler, Beaulis’in bu aydınlatıcı ürününü de çok sevecek. Ne yazık ki ürün biraz hızlı bir şekilde bitiyor, jel yapısından dolayı tek seferde hedeflenen sonucu elde etmek için biraz fazla ürün kullanmak gerekiyor.

Jelly aydınlatıcı aynı zamanda sıcak bir tona sahip. Sıcak tonlu aydınlatıcılar özellikle bronz bir tene sahip olan kadınalrda süper sonuçlar yaratıyor. Ayrıca yaz ayları için aydınlatıcı önerileri isteyenler de, plajda bronzlaştıktan hemen sonra bu ürünü tercih ederek parlak bir görünüm yakalayabilirler. Aradığınız aydınlık görüntüyü elde etmek istiyorsanız fakat fondötenin bunu yeterince sağlamıyorsa, fondöten uygulamadan hemen önce yüksek görünmesini istediğiniz noktalara Beaulis Jelly Highlighter ürününü uygulayın. Yumuşak yapısı ile aydınlatıcı, üzerine süreceğiniz kremsi fondötenle bütünleşecektir ve yüksek görünmesini istediğiniz yerler ekstra parlak duracaktır.

Loreal Paris Aydınlatıcı – Wake Up and Glow – Glow Mon Amour

Kaliteli makyaj malzemesi alışverişi yapmayı sevenlerin ilk tercihlerinden biri kuşkusuz Loreal Paris. Son dönemlerde çıkarttıkları Wake Up and Glow serisinin rujları ve allıkları ile dikkat çeken marka, aydınlatıcı kokusunda da harikalar yaratıyor. Damlalıklı likit forma sahip olan Wake Up Glow aydınlatıcı, hem tek başına kullanmak için, hem föndötenden önce tüm yüzünüze sürmek için hem de fondöten ile karıştırmak için gerçekten harika bir ürün. Loreal Paris Aydınlatıcı, soğuk bir tona sahip. Dolayısıyla hem buğday tenli ve esmerler hem de açık tenliler ürünle çok kolay anlaşacak. Elbette ürünün birkaç farklı renk seçeneği de var.

Ürünün bakır tonlarındaki alternatifi aynı anda hem fondötenine ışıltı katmak hem de fondöteninin rengini koyulaştırmak isteyenler tarafından kullanılıyor. Yüzde yüz likit form, özellikle hindistan cevizi yağı içerdiğinden dolayı kuru ciltliler ile gerçekten çok iyi anlaşıyor. Ürün içerisindeki bu yağ, ürünün ekstra parlak görünmesine olanak tanıyor.

aydınlatıcı önerileri

Likit formda aydınlatıcı önerileri arayanlar loreal Paris’i tercih edebilir. Loreal Paris, bir drugstore markası olmasına rağmen lüks ürünlerle benzer bir performans gösteriyor. Damlalıklı yapısından dolayı ürünü kullanmak ve aplikasyon yapmak gerçekten çok kolay. Fırça, parmak ya da sünger kullanarak yüzünüzün dilediğiniz noktalarına ürünü uygulayabilirsiniz.

İşte sizin için ufak bir öneri: Loreal Paris likit aydınlatıcı ürününü dekolte bölgenize de uygulayabileceğinizi biliyor muydunuz? Dekolte bölgesine uygulayacağınız aydınlatıcı, göğüslerinizin arasını, köprücük kemiklerinizi ve flaşların patlayacağı gerdan bölgenizi çok daha estetik gösterecek!

Becca Aydınlatıcı –Pressed Pearl Aydınlatıcı

Tamamen doğal bir ışıltıya sahip olan etkileyici bir aydınlatıcı arıyorsanız, high-end bir ürün ile tanışmaya ne dersiniz? Becca markasının etkileyici aydınlatıcı ürünü, yüzünüzde yüksekte göstermek istediğiniz kaş kemiğinizi ve elmacık kemiğinizi anında parlatarak sizi daha genç ve dinamik gösterebilecek yapıya sahip.

Bir aydınlatıcı seçerken dikkat etmeniz gereken faktörlerden bir tanesi de ince yapıdır. Çünkü kalın yapılı bir aydınlatıcı gözenek görünümünü ortaya çıkaracaktır. Bu tür bir görünüm ise cildinizin bakımsız ve kirli görünmesine yol açacaktır. Becca aydınlatıcı, incecik bir yapıya sahip olduğu için parlaklık vermesine rağmen gözeneklerinizi ortaya çıkarmaz. Ürünün hem sıkıştırılmış pudra formunda hem de sıvı formda farklı versiyonları bulunmaktadır. Özellikle sıkıştırılmış pudra formlu olan ürün, yağlı ciltler için aydınlatıcı önerisi arayanların bir numaralı tercihidir. Çünkü yağlı ciltler için yağ oranı düşük olan, toz formda fakat kalıcı bir ürün bulmak epey zor.

Becca aydınlatıcı, gün boyunca cildinizde durabilen bir yapıya sahip. Özellikle altına hafif yapışkan yapılı bir fondöten sürdüğünüzde ve aydınlayıcıyı bu fondöten üzerine uyguladığınızda, alttaki krem ürün ekstra olarak aydınlatıcıyı tutacaktır. Güne başlarken ve gece makyajınızı silmeye geldiğinizde, ürünün halen sürdüğünüz hali ile sizi beklediğiniz göreceksiniz.

Neme doğmuş, doğal, sağlıklı ve dolgun bir cilt görünümü yaratmak istiyorsanız ise, sıvı formda olan Becca aydınlatıcıyı tercih etmenizi tavsiye ederiz. Derinlemesine nemlendirme etkisi ile bu aydınlatıcı anında daha sağlıklı ve genç görünmenize yardımcı olacak. Ürünü Real Technics markasının setting brush’ı gibi, ucu aydınlatıcı fırçalarına göre görece daha kalın olan fırçalarla kullandığınızda son derece yoğun bir etki elde etmiş olacaksınız. Daha hafif bir etki için süngel ile kullanım tercih edebilirsiniz. Fan fırçalar da hafif bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Pastel Daylight Krem Aydınlatıcı

Krem aydınlatıcı önerileri arayan kadınlar için, çantada taşıması kolay, minik şekilde ambalajlanmış olan ve yumuşak yapısı ile kolaylıkla uygulanabilen Pastel Daylight krem aydınlatıcı kurtarıcı olacak. Ürünün bitişi ipeksi bir doku yaratmaktadır fakat ürünün renk seçenekleri yalnızca 2 tane. Ürüne ilk baktığınızda renkler koyu görünebilir. Fakat ışığı yansıtan özelliği ile Pastel Daylight aydınlatıcı kolaylıkla uygulandığında cildinizle bütünleşir ve aradığınız görünümü size sağlar. Ürünü kullanırken parmaklarınız arasında ısıtabilir, ya da fırça ve sünger kullanabilirsiniz.

Pastel’in Daylight krem aydınlatıcısının yanı sıra ojeye benzer bir formda olacak şekilde ambalajlanan Moonlight likit aydınlatıcısı da son derece popüler. Fakat bu ürün Daylight’a göre biraz daha fazla sim içerdiğinden dolayı daha az beğeniliyor. Pastel’in bu aydınlatıcısını yine aynı markanın mat bitişli fondötenleri ile birlikte kullandığınızda, özellikle yağlı ciltler için mükemmel bir kombinasyon elde etmiş olacaksınız. Dahası, yumuşacık ve kolay dağılan formülü ile Pastel Daylight krem aydınlatıcı, yaz aylarında da elinizden düşmeyecek.

 

Bir önceki yazımız olan Peeling Önerileri: 2021 Yılının En İyileri! başlıklı makalemizde garnier kayısı peeling, garnier peeling kayısı ve kuru ciltliler için peeling hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.