İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 20 Ocak 2021 390 Görüntüleme

Peeling Önerileri: 2021 Yılının En İyileri!

İçindekiler

2020 yılının ortasını biraz geçtik, dolayısıyla yaz aylarının da sonunda doğru gelmiş bulunuyoruz. Yaz aylarının sıcağı ile birlikte cildimizin genişleyen gözenekleri ve sebum üretimi, detaylı bir cilt bakımı gerektiriyor. Güneş, nem, sıcağa doğrudan maruz kalan ten, sıcak ve gözeneklerin açık olduğu zamanlarda makyajla bir araya gelerek alerjik reaksiyon oluşmasına sebep olabiliyor. Dahası, uzun süre boyunca sebuma maruz kalan ve temizlenmeyen ciltte açık gözenekler zamanla tıkanabiliyor. Bu tıkanıklık, kirin ve yapın gözenekler içerisinde hapsolması ile oluşuyor. Kirin zamanla cildin daha derin katmanlarında yer edinmesi ise siyah nokta ve yağ bezesi problemlerinin yaşanması ile sonuçlanıyor. Bütün bunları engellemek ya da yaz aylarının cilt üzerindeki bu tip etkilerini minimize edebilmek için popüler peeling önerileri incelemesi yapmakta ve haftada cilt tipine bağlı olarak bir ile üç arasında peeling işlemi gerçekleştirmekte fayda var.

Peeling işlemi, ciltte aşağıdaki etkileri yaratır:

Cilt üzerinde doğal olarak biriken ölü deri hücrelerinin ciltten uzaklaştırılması,

Cilt üzerindeki pürüzlerin ciltten ayrıştırılması ve atılması,

Tıkalı olan gözeneklerin açılması ve içinin derinlemesine temizlenmesi,

Ciltteki makyaj kalıntılarının tamamen ortadan kaldırılması,

Ciltte fazladan salgılanan sebumun dengelenmesi, bu sayede ciltte nem ve yağ dengesinin sağlanması,

Daha parlak ve sağlıklı bir cilt yapısının ortaya çıkması.

Yukarıdaki temel etkileri cilt bakım rutininize dahil etmek istiyorsanız, peeling nasıl yapılır sorusunu soruyor olabilirsiniz. Aşağıda size en popüler peeling önerilerini anlatırken, peeling kaç dakika bekletilir ya da nasıl yapılır sorularının da yanıtlarını vermeye çalışacağız.

Peeling Önerileri Arasından En İyi Ürün Nasıl Seçilir?

Peeling kaç günde bir yapılır, peeling ne zaman yapılır gibi sorularınızın yanıtlarını vermeden önce, dilerseniz ürün seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğinden kısaca söz edelim. İşte peeling satın alırken mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken faktörler:

Fiziksel peeling ürünleri uzun süre boyunca çok popüler oldu. Fakat bazı dermatologlar fiziksel peeling ürünlerinin zararlı olduğunu ve cilt bariyerini güçsüzleştirdiğini savunuyorlar. Bundan dolayı da kimyasal peeling ürünleri son dönemlerde daha çok tercih ediliyor. Kısacası satın aldığınız ürünün fiziksel peeling mi yoksa kimyasal peeling mi yaptığına göz atın.

Eğer fiziksel peeling ürünü satın alıyorsanız, ilk dikkat etmeniz gereken şey, peeling parçacıklarının ince ve yumuşak olması gerektiğidir. Sert ve büyük parçacıklar yüzünüzde mikro çizikler oluştururlar. Bu durum yüzünüzün pürüzsüz yapısını tamamen bozar ve yüzünüzü akneye meyilli hale getirir.

Eğer kimyasal peeling ürünü alıyorsanız, ürün içerisindeki enzim ya da asit oranının başta düşük olmasına özen gösterin. Cildinizin söz konusu peeling ürünü için tolerans geliştirmesine izin verin, kısacası cildinize zaman tanıyın. Bu sayede alerjik reaksiyon yaşama ihtimaliniz minimize olacaktır.

Özellikle asit içerikli fiziksel peelingler ve enzim içerikli kimyasal peelingler, sonbahar ve kış aylarında tercih edildiğinde daha güvenli bir kullanım sunar. Çünkü asit ile karşılaşan cilt ekstra hassas hale gelir. Bu durumdaki bir cildin güneşe maruz kalması kızarmaya ya da renk değişikliğine sebep olabilir. Bu ürünleri kış aylarında kullansanız bile, mutlaka dışarı çıkarken 50 koruma faktörlü güneş koruyucudan destek almanızı tavsiye ederiz.

Peeling önerileri arasından bir peeling satın alırken, ürünün temiz içerikli olmasına mutlaka dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Gözenekleriniz ile direk temasa girecek olan bu ürünler, olumsuz etkilerini yoğun bir şekilde gösterebilirler. Açık gözeneklerin ürünler karşısında son derece savunmasız olacaklarını unutmayın. Bundan dolayı dermokozmetik markaları tarafından sunulan peeling önerileri seçeneklerini tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Ayrıca bazı drugstore markaları de son derece temiz içerikli peeling sunabiliyor. En iyi öneriler için içeriğimizin devamına göz atın!

Cosmed Alight Arındırıcı Toz Temizleyici 75 gr

Peeling önerileri arasında, öncelikle size Türkiye’deki diğer peeling ürünlerine form olarak pek benzemeyen yenilikçi bir cilt bakım ürününü tanıtmak istiyoruz. Bir dermokozmetik ürünü olan Cosmed, enzim içerikli olduğundan dolayı kimyasal peeling sağlayan arındırıcı toz temizleyiciyi piyasaya sürdü. Bu temizleyici su ile bir araya geldiğinde süt gibi bir kıvama sahip oluyor ve hem cildinizin temizliğini hem de cilt peeling’ini yapabiliyor.

peeling önerileri

Cosmed’in bu ürünü 75 gramlık bir ürün ve bir kutu içerisinde satılıyor. Ürün tamamen toz olarak satın alınıyor ve sizin üründen çok ufak bir miktarda avcunuza alıp su ile birleştirerek kullanmanız bekleniyor. Ekstra etki almak isteyenler kimi zaman ürünü mineralli su ya da soda ile karıştırmayı da tercih edebiliyorlar. Fakat bu tür tercihleri biz kesinlikle önermiyoruz.

Ürünü su ile köpürttükten sonra cilde hafif bir masaj yaparak uygulamanız gerekiyor. Özellikle burun çevreniz, burnunuz ve çenenizde ekstra yumuşak masaj yaparsanız, bölgedeki gözeneklerin temizlendiğini ve cildin siyah noktalardan arındırıldığını fark edeceksiniz. Toz yapılı Cosmed peeling ürünü, yağlı, karma ve lekeli ciltlerin gündelik cilt bakım rutinlerinde son derece yararlı sonuçlar yaratacaktır. Ürünün en temel içeriklerini inceleyelim.

Papaya: Papaya bitkisinden elde edilen özüt sayesinde, cildin mikro tanecikler düzeyinde soyulması ve bu sayede cildin en üst tabasındaki kirli ölü derinin atılması mümkün hale gelmektedir.

Allantoin: Bu içerik Karakafes bitkisinden elde edilmiştir. Özellikle uzun süre güneşe ya da başka bir ısı – ışık kaynağına maruz kalan ciltteki yaşlanma etkilerinin silinmesine yardımcı olan Allantoin, cildin yenilenmesini kolay hale getirir ve cilde parlaklık kazandırır.

Crocus Chrysanthus Extract: Bu madde çiğdem çiçeğinden elde edilmektedir ve içeriğinde yüksek oranda kolajen barındırmaktadır. Hücre yenilemesini destekleyen kolajen, cildin yaşlanan kısımlarının atılmasını ve yerine daha diri parçalarının oluşturulmasını sağlar. Diri ve genç bir cilt görünümünün yanı sıra, sarkıklıkların azaltılması da bu içerik ile mümkündür.

Garnier Kayısılı Peeling 50 gr

Garnier’in kavanoz formunda satılan kayısılı peelingi, fiziksel peeling seçeneklerini tercih etmek isteyen ve uygun fiyatlı peeling önerisi arayanlar için harika bir seçenek olabilir. Tamamen doğal kayısı özünden elde edilmiş olan peeling, cildinizin yenilenmesini ve ölü hücrelerden arınmasını destekler. Ürünün cildinizi tahriş etmesinin önüne geçmek için ürünü ıslak cildinize uygulamanız tavsiye edilmektedir.

Ürünle cildinize hafif bir masaj yaptıktan sonra yaklaşık 15 ile 20 dakika boyunca ürünü bekletin. Bu sayede gözeneklerinizin derinlemesine temizlenmesine ve cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olmuş olacaksınız. Daha sonra ise ürünün ciltten kolayca arındırılmasını sağlamak amacı ile bir konjac sünger kullanabilir ve durulama işlemini bu şekilde yapabilirsiniz.

Ürünün aslında iki temel işlevi var. Garnier peeling kayısılı isimli ürün, hem yumuşatıcı maske özelliğine sahip, hem de arındırıcı peeling işlevini yerine getiriyor. Kayısı özütünün yumuşatıcı ve nemlendirici etkisi sayesinde, eğer ürünle cildinize masaj yapmazsanız ve sadece ürünü yüzünüzde bekletirseniz, maske etkisinden yararlanmış olacaksınız.

Ürün, kayısı tozunun yanı sıra yüzde 100 oranda doğal kaynaklı olan Perlit de içermektedir. Bu içerik de cildin arındırılmasını ve cilde sağlıklı bir ışıltı kazandırılmasını kolay hale getirmektedir. Ürünün nemlenme sağlayabilmesi için kayısı yağı da ürüne eklenmiştir. Sivilceye meyilli ciltler için kayısı yağı problem oluşturabilir. Bundan dolayı eğer çok yağlı bir cilde sahipseniz ve genellikle yağ içerikli peeling ürünlerini tercih etmiyorsanız, bu ürünü cildinizin farklı bir yerinde denemenizi ve nasıl bir etki yaratacağını gözlemlemenizi tavsiye ederiz.

Simple Pürüzsüzleştirici Peeling 75 ml

Dermatolojik olarak test edilmiş olan Simple pürüzsüzleştirici peeling, temiz içerikli peeling kategorisinde en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Tıpkı diğer peeling ürünleri gibi Simple’ın bu ürünü de cildinizin ölü deri hücrelelerinde, üretilen ekstra sebumdan ve şehrin kirli havasından arınmasını sağlar. Bunun yanı sıra, sert kimyasallar barındırmadığından dolayı Simple’ın bu ürünü cildinizi ekstra olarak kurutmaz ya da germez. Bu durum cildinizin en doğal nem dengesini kısa süre içerisinde kazanmasına yardımcı olur. 75 ml’lik tüp şişe sayılan bu peeling ürününü haftada bir ya da iki kullanabilirsiniz. Büyük ve sert taneciklere sahip olmadığından dolayı bu ürün hassas ciltler için peeling arayışına girenlere tavsiye edilmektedir.

Eğer kuru ciltliyseniz, cildinizin hassas yapısını göz önünde bulundurarak ürünü haftada bir kere kullanın.

Eğer yağlı ciltliyseniz, ürünü cilt bakım rutininize haftada iki kere kullanacağınız şekilde ekleyin.

Simple markasının arındırıcı diğer ürünleri ve maskesi ile birlikte kullanıldığında ürün daha çabuk ve kalıcı etki verebilir. İçerisinde alkol, parfüm gibi sert kimyasallar bulunmadığından dolayı ürün hipoalerjeniktir. Hassas ciltliler ve sivilceye eğilimli ciltliler bu ürünü rahatlıkla kullanabilirler.

Ürünün aynı zamanda vegan olduğunun da altını çizmek istiyoruz. Hayvansal kaynaklı olan hiçbir madde ürün içerik listesinde bulunmamaktadır.

The Ordinary Kırmızı Peeling Maskesi – AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

Kimyasal peeling ürünlerinde adeta devrim niteliğinde sonuçları ile ünlü olan The Ordinary’nin kırmızı renkli bu solüsyonu sayesinde cildinizi ölü derilerden arındırmak, siyah noktalarınızdan kurtulmak ve oluşabilecek olası yağ bezelerini engellemek gerçekten çok kolay hale gelecek. Ürün yüksek fiyatlı olduğundan dolayı biraz çekince oluşturabiliyor, fakat ürün pek çok alternatifine göre daha çabuk etki gösteriyor. The ordinary peeling seçeneklerinden kırmızı peeling maskesi, Kara Havuç ve Tazman Biber özü içermektedir. Cildin en üst yüzeyinin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan asit içeriği sayesinde ürün cildinizin parlak görünmesine de yardımcı olur.

peeling önerileri

The Ordinary ürünlerini kullanırken mutlaka cildinizi yüksek koruma sağlayan bir güneş kremi ile desteklemelisiniz. Yoğun asit içeriği sebebiyle ürünü kış aylarında ve sonbahar aylarında kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ürün düzenli kullanımda yüzdeki renk eşitsizliklerini giderir ve daha pürüzsüz, genç bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

The Ordinary ile yeni tanıştıysanız, ürünleri kullanmaya başlarken en düşük asit içerikli peeling solüsyonunu deneyin. Cildinizin yavaş yavaş aside alışması ve aside tolerans göstermeye başlaması gerekecektir.

Peeling önerileri seçeneklerinden sonra, kozmetik ve cilt bakımı temalı diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Yumuşatıcı Seçenekleri - En İyi 5 Ürün başlıklı makalemizde çamaşır yumuşatıcısı, en iyi çamaşır yumuşatıcısı ve en iyi yumuşatıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.