İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 16 Ocak 2022 238 Görüntüleme

En İyi Göz Altı Işık Dolgusu Doktorları Ve Fiyatları, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi

İçindekiler

En iyi göz altı ışık dolgusu doktorları, İnsanların dış görünüşlerini etkileyen en önemli detaylardan birisi, şüphesiz, bakışlardır. Göz ve göz çevresi durumunun sağlıklı olması durumunda insanlar kendilerini çok daha hoş görmektedir. Ancak göz altlarının yorgun ve aynı zamanda mor olması, ne gibi çözümlerin olabileceğinin araştırılmasına neden olmaktadır.

En iyi göz altı ışık dolgusu doktorları arasında yer alan bazı isimleri aşağıdaki listede inceleyebilir ve kriterlerinize uygun olan ismi seçebilirsiniz.

En İyi Göz Altı Işık Dolgusu Doktorları

1- Metehan Özgür

2- Dr. Hatice Coşkun Güngördü

3- Sevgi Ekiyor

4- Dr. Hanzade Kocatürk

5- Öğr. Üyesi Oğuzhan Oğuz

6- Gökçe Haspolat

7- Zeynep Cingü Meriç

8- Dr. Zahide Eriş

9- Dr. Özgül Uğurtay

10- Dr. Nihal Koç

Bahsi geçen bu isimler, göz altı ışık dolgusu uygulaması yapan doktorlardır. Her biri alanında uzman olmakla birlikte pek çok başarıya da imza atmıştır.

Dr. Metehan Özgür

Ortaöğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde 2002 yılında tamamlayan Dr. Metehan Özgür, üniversite eğitimini de 2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Mezun olduğu tarihte mesleğine başlayan Özgür, pek çok çalışma yürütmüş ve ardından da medikal estetik alanında eğitim almıştır.

Gerek yurt içi gerekse de yurt dışı eğitimleri alan Özgür, ozon terapisinden medikal estetikte komplikasyon yönetimine, iple yüz askısından biometrik yüz okumaya kadar pek çok eğitim almıştır. Şu an ise Halaskargazi’de yer alan kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Dr. Metehan Özgür göz altı ışık  dolgusu fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama göz altı ışık dolgusu  fiyatları 3000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Uzm. Dr. Hatice Coşkun Güngördü

Adana’da dünyaya gelen Uzm. Dr. Hatice Coşkun Güngördü, tüm eğitim hayatını memleketi olan Adana’da tamamlamıştır. Mesleğine dermatoloji uzmanı olarak adım atan Güngördü, daha sonra medikal estetik alanında gerekli eğitimleri alarak estetik işlemleri yapmaya başlamıştır.

2002-2008 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim gören Uzm. Dr. Güngördü, 2019 yılında kendine ait olan bir klinik açmıştır. Şu an da kendi kliniğine hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Uzm. Dr. Hatice Çoşkun Güngördü göz altı ışık  dolgusu fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama göz altı ışık dolgusu  fiyatları 3000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Sevgi Ekiyor

Bursa doğumlu olan Dr. Sevgi Ekiyor, 1987 yılında dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatı hem Ankara hem de Bursa’da olan Ekiyor, 2005 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra 2005-2011 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim alan Ekiyor, göz altı ışık dolgusu uygulaması yapan isimlerden birisidir.

Hem devlet hem de özel hastanelerde görevini yerine getiren Dr. Sevgi Ekiyor; sağlıklı zayıflama, ameliyatsız cilt gençleştirme ve antiaging uygulamaları gibi pek çok uygulama gerçekleştirmektedir. 2018 yılında Nişantaşı’nda kendi kliniğini kurmuştur ve hala burada hizmet vermeye devam etmektedir.

Dr. Sevgi Ekiyor göz altı ışık  dolgusu fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama göz altı ışık dolgusu  fiyatları 3000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Op. Dr. Hanzade Kocatürk

1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Op. Dr. Hanzade Kocatürk, sağlık alanında pek çok görevi yerine getirmiş ve hala farklı alanlarda eğitim almaya da devam etmektedir. 1996 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazanarak buraya yerleşmiş ve eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra uzmanlık eğitimini ise İstanbul Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda bitirmiştir.

Mesleğinin ilk yıllarında göz hastalıkları ile ilgilenen Kocatürk, son iki yıldır medikal estetik alanında eğitim almaktadır. Bunun için çeşitli kurslara ve seminerlere katılan Kocatürk, 2020 yılında kurduğu kendi kliniğinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Op. Dr. Hanzade Kocatürk göz altı ışık  dolgusu fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama göz altı ışık dolgusu  fiyatları 3000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Oğuz

Sağlık sektöründe 15 yıllık bir deneyime sahip olan Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Oğuz, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini memleketi olan Ankara’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra 2013 yılın da ise Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı unvanını kazanmıştır.

Akademik çalışmalarda da adı sıkça geçen Oğuz, uluslararası dergilerde 10’dan fazla makale yayınlamıştır. Medikal estetik alanında kendisini geliştirmek amacıyla çeşitli kongrelere katılmaya devam etmektedir. Günümüzde ise kendisine ait olan klinikte hastalarına hizmet vermektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Oğuz göz altı ışık  dolgusu fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama göz altı ışık dolgusu  fiyatları 3000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Gökçe Haspolat

Kadın Hekimler Eğitim Destek Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Dr. Gökçe Haspolat, bu sektörde 17 yıllık bir deneyime sahiptir. 2005 yılında tıp fakültesinden mezun olmuş ve ardından yurt dışı eğitimleri almaya başlamıştır. İngiltere’de Dr. Xaiver Goodarzian’da medikal estetik eğitimleri alan Haspolat, medikal estetik uzmanı unvanına sahiptir.

Eğitim hayatına son vermemiş ve hala İtalya’da alanı üzerine master yapmaya devam eden Haspolat, İstanbul Nişantaşı’nda açtığı özel klinikte hastalarını tedavi etmektedir.

Dr. Gökçe Haspolat göz altı ışık  dolgusu fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama göz altı ışık dolgusu  fiyatları 3000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Zeynep Cingü Meriç

1975 yılında Malatya’da dünyaya gelen Dr. Zeynep Cingü Meriç, sektördeki 25 yıllık deneyimi ile öne çıkan isimlerden biri olmuştur. Üniversite eğitimini 1997 yılında tamamlayan ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Meriç, 2005-2005 yılları arasında yine aynı üniversitede Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünde eğitim almıştır.

Bir dönem Amerika’da yaşadığı bilinen Meriç, aldığı tüm eğitimlerin yanı sıra ozon tedavisi, medikal estetik ve dermokozmetik alanlarına düzenlenen seminerlere katılmaya devam etmektedir. 2012 yılından beri ise Ataşehir’de bulunan kliniğinde hizmet vermektedir.

Dr. Zeynep Cingü Meriç göz altı ışık  dolgusu fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama göz altı ışık dolgusu  fiyatları 3000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Uzm. Dr. Zahide Eriş

Göz altı ışık dolgusu tedavisi kapsamında adı sıklıkla geçen Uzm. Dr. Zahide Eriş, sağlık alanında 16 yıl deneyime sahiptir. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş ve ardından Dermatoloji ihtisasını tamamlamak amacıyla İstanbul Bezmi-Alem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda eğitim almıştır.

Pek çok sağlık kurumunda görev alan Eriş, esas alanı dışında Dermatolojik Cerrahi, Estetik ve Kozmetik Dermatoloji Saç Hastalıkları gibi alanlarda da kendini geliştirmeye devam etmektedir. 2021 yılında katıldığı Doku Medical bünyesinde ise hizmet vermeye devam etmektedir.

Uzm. Dr. Zahide Eriş göz altı ışık  dolgusu fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama göz altı ışık dolgusu  fiyatları 3000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Op. Dr. Özgül Uğurtay

22 yıllık doktorluk deneyimine sahip olan Op. Dr. Özgül Uğurtay, 2000 yılında üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak tamamlamıştır. Akabinde uzmanlık ihtisasını tamamlamak amacıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunmuştur.

Yurt içi ve yurt dışında eğitim alan Uğurtay, 2009 yılında ise Amerika Louisville Üniversitesi’nde vitreoretinal hastalıkları alanında çalışmalar yürütmüştür. Göz doktoru olarak hizmet vermekte olan Uğurtay, kurucusu olduğu Estegöz Sağlık Şirketi’nde hastalarını tedavi etmektedir.

Op. Dr. Özgül Uğurtay göz altı ışık  dolgusu fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama göz altı ışık dolgusu  fiyatları 3000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Uzm. Dr. Nihal Koç

1979 yılında Ankara’da dünyaya gelen Uzm. Dr. Nihal Erkoç, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünü kazanmıştır. Bu bölümden 2002 yılında mezun olan Koç, aynı üniversitede 2003 yılında Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda asistanlık eğitimi almaya başlamıştır. Akabinde 2009 yılında bu uzmanlığı almayı başarmıştır.

Medikal estetik alanına da yoğun ilgi gösteren Uzm. Dr. Nihal Koç, bu alanda uygulanan kurslara ve seminerlere katılmaya devam etmektedir. Şu an ise kurduğu drMusk Klinik’te hastalarını tedavi etmeye devam etmektedir.

Uzm. Dr. Nihal Koç göz altı ışık  dolgusu fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama göz altı ışık dolgusu  fiyatları 3000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz çevresine uygulanan işlemler kapsamında göz altı ışık dolgusu nedir sorusu, pek çok kişi tarafından merak edilmekte ve detaylı bir şekilde araştırılmaktadır. Bu işlemin ne olduğu az çok tahmin edilse de doğru bilgilere ulaşmak önemlidir.

Göz çevresinde oluşan koyu halkalar ve morlukların tedavi edilmesinde kullanılan bu işlem, cerrahi müdahale gerektirmeden kolaylıkla yapılabilmektedir. Aynı zamanda etkili ve hızlı bir yöntem olması ile ön plana çıkmaktadır.

İçeriğinde yer alan çeşitli maddeler sayesinde hem morlukların tedavi edilmesi sağlanmakta hem de göz altlarının nemlenmesi ve canlanması mümkün olmaktadır. Tabi bunun öncesinde muayene olmanız ve bilgi almanız gerekmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır sorusu da bu işlemden yararlanmak isteyen bireylerin ilk etapta merak ettiği içeriklerden birisidir. Oldukça kolay bir uygulamaya sahip olan bu işlem, kesinlikle alanında uzman olan doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Uygulamadan önce kişinin göz altında anestezi amaçlı krem sürülür ve bölgenin belli bir süre uyuşması beklenir. Bölgenin işleme hazır hale gelebilmesi için aynı zamanda temizlenmesi de gerekmektedir.

İğne kullanılmadan kanül yardımıyla yapılacak olan dolgu, deri altına enjekte edilir. Bu aşamada uygulanacak olan dolgu miktarına doktor karar vermelidir. Göz altı ışık dolgusu, ortalama 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Göz çevresinde koyu halka olan veya göz altı morlukları ile başı dertte olan bireylerin çözüm amaçlı pek çok seçeneği incelediği görülmektedir. Göz altı ışık dolgusu avantajları nelerdir sorusu ise bu alanda sunulan seçeneklerden biri olarak sıklıkla incelenmektedir.

Bu işlemin en önemli avantajlarından birisi cerrahi müdahale gerektirmiyor olmasıdır. Basit bir bölgesel uyuşturma ile kolaylıkla tamamlanan göz altı ışık dolgusu işlemi, kişinin müdahale esnasında acı hissetmemesini de sağlamaktadır.

Bunun dışında 10 dakika süren müdahalenin ardından alınacak olan sonuç, kısa sürede kendisini göstermektedir. Bu da kişilerin ne kadar verim alabileceklerini kısa sürede öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda göz altı ışık dolgusu, uzun süre kalıcılığa da sahiptir.

Alanında uzman ve tecrübeli olan doktorlar tarafından uygulanmasına bağlı olarak işlem sonrasında yan etki veya herhangi bir komplikasyon görülme riski de minimum düzeye inmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusunun Yan Etkisi Var Mı?

Göz altı ışık dolgusu zararları, tercih edilen bu işlem hakkında öne çıkan başlıklardan birisidir. İnsanlar sağlık alanında tercih edecekleri işlemlerin ne kadar zararlı olup olmadığını önceden incelemekte ve buna göre uygulamayı yaptırmaktadır.

Söz konusu göz çevresine yapılacak olan işlemler olduğunda da öncelikle göz altı ışık dolgusu işleminin zararları ilk etapta incelenmektedir. Göz çevresinin fazla damarlı olması ve aynı zamanda oldukça hassas olması, uygulanacak işlemlerde ekstra titizlik ve dikkat gerektirmektedir.

Bahsi geçen bu işlemin her ne kadar kolay ve pratik olduğu vurgulansa da alanında uzman olan doktorlar tarafından uygulanmaması veya uygulama alanının yeterince hijyenik olmaması, çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Sağlık sorunu yaşamamak ve bu işlemden başarılı bir sonuç almak istiyorsanız mutlaka tecrübeli doktorları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu durumda yan etki ve zarar ile karşılaşılması imkansız denecek kadar az seviyeye inmiş olacaktır.

Kimler Göz Altı Işık Dolgusu Yaptırmalı?

Göz altı ışık dolgusu işlemi ile alakalı olarak kimler göz altı ışık dolgusu yaptırmalı sorusunun incelendiği fark edilmektedir. Göz altı ışık dolgusunun göz çevresinde meydana gelen morarma ve koyu halkaların tedavisi için uygulandığı bilinmektedir.

Yorgunluk, uykusuzluk veya hastalık gibi nedenlerden ötürü göz çevresinde sararma veya morarma görülebilmektedir. Bu durumun geçici olduğu varsayılırsa göz altı ışık dolgusu yaptırmaya gerek yoktur. Doğal yöntemlerden yararlanarak bu tarz problemleri çözebilirsiniz.

Ancak bunun dışında genetik sebeplere bağlı olarak doğuştan göz altı morluklarına sahip olan kişilerin göz altı ışık dolgusu yaptırarak daha sağlıklı bir görünüme sahip olmaları mümkündür. tabi bu konuda detaylı bilgi almak ve gerekli testleri yaptırmak için alanında uzman doktorları ziyaret etmeniz de tavsiye edilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu İşleminin Kalıcılık Süresi

Göz altı ışık dolgusu ne kadar kalıcı veya tekrar yaptırmak gerekir mi gibi sorular, bu işlemin yapılmasına bağlı olarak ele alınmaktadır. Göz altı morlukları ve göz çevresi koyu halkaların tedavi edilmesi amacıyla uygulanan bu yöntemin kalıcılığı da ilk etapta merak edilmektedir.

Öncelikle bu işlemin kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama bir süre verilecek olursa 12 ve 18 ay arasında bu işlemden verim almanız mümkündür. bu sürenin geçmesi ile birlikte göz altı hasarlarının tekrar ortaya çıktığı fark edilmektedir.

Kişinin göz altı çöküklük seviyesi ve uygulanan doz miktarı gibi nedenler, işlemin ne kadar kalıcı olacağını belirleyen faktörler arasında yer almaktadır. İşlemi ne kadar tekrar edebileceğinizi doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi Acıtır Mı?

Hemen her sağlık müdahalesinde olduğu gibi bu işlemde de göz altı ışık dolgusu acıtır mı sorusu ilk başlarda kişiler tarafından incelenmektedir. Hafif bir uygulamaya sahip olan göz altı ışık dolgusu, bölgenin uyuşturulması ile uygulanabilmektedir.

Aynı zamanda bölgeye işlem yapılacağı zaman iğne yerine künt uçlu olarak tabir edilen kanül kullanılmaktadır. Bu da kişinin ağrı veya acı hissetmesine engel olan en önemli faktörlerden birisidir. Aynı zamanda işlem öncesi bölgeye anestezi uygulanması da ağrı düzeyini en aza indirmektedir.

Bu konuda belirtilecek en önemli detaylardan birisi de ışık dolgusu içerisinde yer alan lidokain, ağrı hissini azaltmaya yardımcı bir malzemedir. Bunun sonucunda işlemin oldukça konforlu ve ağrısız geçtiği gözlemlenebilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Göz altı morluklarının tedavi edilmesinde öne çıkan bir işlem olan göz altı ışık dolgusu, beraberinde pek çok detayın merak edilmesine yol açmaktadır. Göz altı ışık dolgusu sonuçları ne zaman görülür sorusu da bu alanda merak edilen başlıklardan birisidir.

İşlemin maksimum 10 dakika sürmesi, sonucunun hızlı bir şekilde alınabileceği anlamını taşımaktadır. Aynı zamanda doktorun tecrübesi ve kullanılacak olan malzemenin kalitesine bağlı olarak alınacak olan sonuç da değişiklik gösterebilmektedir.

İşlemin uygulanmasından bir gün sonra göz çevresinde hafif şişlikler ve ödem oluşumu gözlemlenebilir. Ancak asıl bölge, yani göz altlarının önceye kıyasla çok daha parlak ve sağlıklı göründüğü de fark edilebilmektedir.

Bu işlemin verdiği sonuca bakıldığı zaman tıpkı cerrahi müdahale uygulanmış gibi görünmesi de mümkündür. Profesyonelce yapılan uygulamaların sonucunda hem etkili bir sonuç almak hem de sonucun hızlı bir şekilde kendini göstermesi beklenmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları Nelerdir?

Göz altı ışık dolgusu fiyatları nelerdir veya sabit bir fiyat bulmak mümkün müdür tarzında pek çok sorunun merak edildiği tahmin edilmektedir. Estetik müdahale kapsamında değerlendirilen bu işlem, ne kadara mal olacağı konusunda insanların merak etmesine neden olmaktadır.

Öncelikle bu sektörde uygulanan göz altı ışık dolgusu için net bir fiyat belirtmek yanlış olacaktır. Uygulanan alana ve doktorun tecrübesine bağlı olarak fiyatların sürekli olarak değiştiği fark edilmektedir. Fiyat araştırması yaparken sabit bir fiyat ile karşılaşmayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda kullanılacak olan dolgu malzemesinin kalitesine göre de fiyatların birbirinden farklı olduğu gözlemlenmektedir. Yine de bu işlem ile alakalı net bir sayı görmek istiyorsanız çeşitli kaynaklarda paylaşılan ortalama fiyatlara bakabilirsiniz. Bu ortalama fiyatların 1500 TL olduğu görülmektedir.

 

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Dudak Dolgusu Doktorları Ve Fiyatları, Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde dudak dolgusu ve dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.