İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 1 Mayıs 2020 507 Görüntüleme

Devlet Hastanesi Estetik Fiyatları

İçindekiler

Devlet Hastanesi Estetik Fiyatları Ne Kadar?  

Devlet hastaneleri estetik fiyatları, estetik ameliyat gerçekleştirmeyi düşünen kimseler tarafından en sık araştırılan konulardan bir tanesidir. Her şeyden önce konu ile bilinmesi gereken en önemli şey devletin estetik kaygılar ile estetik ameliyat talebi olan kimselerin bu taleplerine karşılık vermediğidir. Yani devlet hastanesi estetik ameliyatlarını ücretsiz bir şekilde yaptırmamaktadır.

Devlet hastaneleri her ne kadar estetik kaygılarla yapılacak olan estetik ameliyatlarını yapmasa da, bazı durumlarda özellikle sağlık sorunları nedeniyle gerçekleştirilecek operasyonların yanında estetik ameliyatının yapılmasına izin verilebilmektedir. Böyle bir durumda devlet hastalardan ya sadece estetik ameliyatların ücretini talep etmekte ya da hiçbir ücret talep etmeden ameliyatları gerçekleştirmektedir.

Devlet hastanesi aracılığı ile yapılan estetik ameliyat fiyatları yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı belirlenebilir değillerdir. Böyle bir talebi olan kimsenin her şeyden önce sağlık problemi yaşadığı vücudunun bölgesine bakan bölüme muayene olması ve bu talebini doktora iletmesi gerekmektedir. Daha sonra hastane estetik operasyonun yapılmasında yarar olduğunu düşünürse estetik ameliyatın fiyatı gündeme gelecektir.

Devlet Hastanelerinin Yaptığı Estetik Ameliyatlar Nelerdir?

Devlet hastanelerin yaptığı estetik ameliyatlar için yukarıda da belirtildiği gibi hastanın sağlık açısından sorun yaşıyor olması ve estetik ameliyat öncesindeki durumun hastanın günlük yaşantısı ile sağlığını etkiliyor olması gerekmektedir. Yani devlet hastanelerinin estetik ameliyatlarını karşılamaması genel bir uygulamayken bu ameliyatları karşılaması istisnai durumlardır. Devlet hastanesinin estetik ameliyatları karşılayabildiği istisnai durumlar ise şu şekildedir:

 • Hastanın her şeyden önce kaza sonucu oluştuğunu belgelediği yanık, çizik ve çatlaklar devlet hastanelerinin gerçekleştirebildiği estetik ameliyatlardan bir tanesidir.
 • Devlet hastanesinin estetik müdahalede bulunduğu bir diğer durum da meme küçültme ameliyatlarıdır. Ancak bu durumun da gündeme gelebilmesi için meme küçültme ameliyatı gerçekleştirilecek kişinin bu sorunlardan dolayı bel, sırt, boyun ağrılarının olması ve bu ağrıların başka çözüm yolunun bulunmamasıdır.
 • Devlet hastanelerinde yapılabilen bir diğer estetik ameliyat burun estetiği ameliyatıdır. Ancak burun estetiği ameliyatının gerçekleştirilebilmesi için burun kemiğinde, kemerinde ve kıkırdağında oluşan sorunun kaza ya da doğuştan var olan bir sorun olması ve ilgili kimsenin sağlığını olumsuz yönde etkiliyor olması gerekmektedir.
 • Devlet hastanesinde gerçekleştirilebilen bir diğer estetik ameliyat felç geçiren hastanın felç sonrası yüzünde oluşan bozulmaların düzeltilmesidir.
 • Devlet hastanesindeki bir diğer estetik ameliyat da genital bölge ve organlardaki bozukluklardır. Bu bölgelerdeki estetik operasyonlar devlet hastanelerinde gerçekleştirilebilmektedir.
 • Devlet hastanesinde en kolay şekilde gerçekleştirilen estetik ameliyatlar arasında yer alan ameliyat çocuklarda görülen kepçe kulak sorununun çözümüdür.
 • Devlet hastanesi estetik ameliyat durumlarından bir diğeri, meme kanseri sonrası memenin tamamen ya da kısmen alınması halinde estetik kaygının azaltılması nedeniyle gerçekleştirilen protez ya da meme büyütme ameliyatlarıdır.

Burun Estetiği Devlet Hastanesinde Yapılabilir Mi?

Burun estetiği ameliyatı devlet hastanesinde yapılabilir mi sorusu, burun estetiği yaptırmak isteyen kimseler tarafından en çok araştırılan konulardan bir tanesidir. Burun estetiği ameliyatı yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı burun kısımlarından birinde uygulanacaksa ameliyat ücretsiz gerçekleştirilmektedir. Ancak verilen burun kısımları ve nedenler dışında burun ameliyatı ile birlikte estetik ameliyat talebi olan kimseler bu taleplerini iletirler. Daha sonra ameliyat gerçekleştirilir ve ilgili kimsenin talebi de burun ameliyatı gerektiren bir durumun var olması şartı ile yerine getirilir. Ardından SGK tarafından ameliyat masraflarının karşılanması için hastaya bir fatura verilir. Hasta faturada yazan parayı ödemek zorundadır.

”Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları Haberimize Göz Atmak İçin Tıklayın

Burun Estetiği Devlet Hastanesi Fiyatları

Burun estetiği devlet hastanesi fiyatı yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı kesin bir şekilde belirtilememektedir. Yani hasta tedavi edildikten sonra kurum tarafından fatura belirlenmektedir. Ancak burun estetiği fiyatlarını etkileyen hususlar bulunmaktadır. Burun estetiği fiyatlarını gerek devlette gerekse özel hastanede etkileyen etkenler ise şu şekildedir:

 • Burun estetiği ameliyatını gerçekleştirecek doktorun uzmanlığı ve tecrübesi
 • Burun estetiği ameliyatı kapsamında kullanılan malzeme ve kalitesi
 • Burun estetiği kapsamında uygulanacak işlem sayısı
 • Burun ameliyatında kapalı ya da açık burun estetiği yöntemlerinden hangisinin gerektiği

Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Burun estetiği ameliyatı süresi hastanın talep ettiği görüntü ile asıl görüntü arasındaki farka ve ameliyat sırasında birden fazla işlem uygulanıp uygulanmayacağına göre farklılık göstermektedir. Örnek vermek gerekirse solunum yolunda sağlık sorunu ve burun estetiği ameliyatını bir arada yaptıracak kimse ile sadece burun estetiği ya da sadece sağlık sorununun çözümü için ameliyat olacak kimsenin ameliyat süresi birbirinden farklıdır.

Sadece burun estetiği amacı ile gerçekleştirilen bir ameliyatta hasta 2 saat ile 2 buçuk saat arasında bir süre ameliyatta kalmaktadır. Ancak estetik ameliyat ve sağlık sorunu beraber çözülecekse bu süreler 6 ila 7 saate kadar uzayabilmektedir.

Estetik Ameliyatlarda Doktor Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Estetik ameliyatlarda doktor seçimi doğru bir tedavi alabilmenin en önemli aşamalarından bir tanesidir. Devlet hastanesi estetik ameliyat için tercih edilecekse doktor ayrıntılı olarak araştırılmalıdır.

Estetik ameliyatı gerçekleştiren doktorun alanında uzmanlaşmış ve tecrübe sahibi olması gerekmektedir. Doktor seçilirken medyatikliği değil doktorun işinde başarılı olup olmadığı araştırılmalıdır.

 

Devlet Hastanesi Estetik Fiyatları Listesi

Burun Estetiği fiyatları 500 liradan başlamaktadır. Uygulanacak işleme göre 5.000 liraya kadar yükselmektedir.

Devlet Hastanesi Meme estetiği fiyatları 1000 liradan başlamaktadır. Genellikle devlet hastanesinde meme küçültme estetiği uygulanmaktadır. Fiyatlar 7000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Devlet Hastanesi Kepçe Kulak Estetiği fiyatları devlet hastanesinde 1000 liradan başlamaktadır ve 7000 liraya kadar çıkabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek! başlıklı makalemizde çocuğun bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir, çocuğun bağışıklık sistemi nasıl güçlenir ve çocuğun bağışıklık sistemini güçlendirmek için hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 • Gülay Gökgöz :

  21 Haziran 2021-19:16

  yüz ve boyun germe yapiyormusunuz

 • Hale Tuncay :

  18 Şubat 2022-23:02

  Çok güzel açıklama yapmışsınız bir de zaman konusundaki sorun çüzülse olumun acil burun estetiği olması gerekiyor 1.5 senedir bekliyoruz ve bugün gittiğimizde bir sene daha bekleyeceksiniz dendi burun kemigi yana uzamış deligin biri kapalı ve digeride kapanmak üzere birkaçaya kadar acil olmalı yoksa tehlikeli dendi böyle bir durumda siz olsanız naparsınız özeller ateş pahası devler te ise 10 bin civarında isteniyor ona da razı olduk ama sıra bekliyecez napak Ölek mi sıra gelecek diye