İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 9 Eylül 2021 243 Görüntüleme

İstanbul’daki En Başarılı ve Uygun Saç Ekim Merkezleri

İçindekiler

Saç ekim işlemleri konusunda dünya çapında üne sahip olan Türkiye, başarılı ve profesyonel saç ekim merkezlerini bünyesinde tutmaktadır. Saç dökülmeleri sebebiyle saç seyrekliği ve kellik şikayetine sahip kişiler saç ekimi işlemini büyük ölçüde tercih etmektedir. Hem Türkiye’den hem de Avrupa ve Arap ülkelerinden saç ekimi gerçekleştirmek isteyen birçok kişi uzman saç ekim merkezleri ararken, aynı zamanda uygun fiyat aralığını sunan merkezleri araştırmaktadır. Saç ekimi konusunda büyük başarılara imza atan ve kişileri hayal ettiği saç görünümüne kavuşturan uzman saç ekim merkezleri, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinde hizmet vermeye devam etmektedir. Yaptığımız araştırma ve değerlendirmeler sonucunda oluşturduğumuz en başarılı ve uygun saç ekim merkezleri listemizi inceleyerek, gerçekleştirdikleri hizmetlerle birlikte fiyat bilgisi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Este Favor Saç Ekim Merkezi

Listemizin en başında yer alan Este Favor, saç ekimi uygulamaları konusunda akla gelen ilk saç ekim merkezlerinden biri olmaktadır. Yüzde yüz başarı hedefiyle saç ekimleri gerçekleştiren Este Favor, özellikle donör toplama, saç çizgisi belirleme ve profesyonel yöntemlerle greft ekme işlemlerinde başarı garantisini verebilen saç ekim merkezidir. Şimdiye kadar gerçekleştirdiği saç ekimi işlemlerinde mükemmel sonuçları elde ederek müşteri memnuniyetini neredeyse yüzde yüz seviyesine ulaştırmayı başarmıştır. Alanında uzman ve tecrübeli doktorlarla gerçekleştirilen saç ekim işlemleriyle Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Amerika’da da ün sahibi olan Este Favor, hijyen konusunda da güvenilirlik sağlayarak bütün işlemlerini ameliyathane ortamında gerçekleştirmektedir.

En doğal saç ekimi sonuçlarına imza atan Favor saç ekim merkezi, uyguladığı FUE, Safir FUE, DHI gibi yöntemlerle birlikte tıraşsız saç ekimi ve kadınlarda saç ekimi uygulamalarında da büyük başarılara sahiptir. Her hasta için özel hizmet sağlayan Favor, gün içerisinde 1 veya 2 saç ekim işlemi uygulayarak hastalarına üstün hizmet sağlamaktadır.

Uluslararası başarılarıyla bilinen Favor saç ekim merkezinde uzman ve tecrübeli saç ekimi ekibiyle gerçekleştirilen işlemler için güncel fiyatlar 6.000 TL ile 12.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Telefon: +90 542 120 20 30

AHD Clinic Saç Ekim Merkezi

Listemizde yer alan ve çok başarılı saç ekim işlemlerine imza atan Dr. Hakan Doğanay’ın kurduğu AHD Clinic 2002 yılından itibaren saç ekimi konusunda hizmet vermeye devam etmektedir. Geçmişten gelen tecrübesi ve başarılarıyla tanınan Dr. Hakan Doğanay, saç ekim işlemlerinde kaliteyi ve mükemmelliği yüksek tutarak hasta memnuniyetini sağlamaktadır. Türkiye’nin en başarılı isimleri arasında bulunan AHD Clinic, tavsiye edilen saç ekim merkezleri listelerinin neredeyse hepsinde bulunmaktadır. Dr. Hakan Doğanay ve uzman ekibinin gerçekleştirdiği saç ekim işlemlerinden önce, her hasta için özel olarak saç derisi ve saç analizleri gerçekleştirilmekte ve özel bir saç ekim planlaması oluşturulmaktadır.

DHI yöntemini Türkiye içerisinde ilk kullanan isimlerden olan Dr. Hakan Doğanay, FUE yönteminde de yakaladığı başarılarla isminden söz ettirmektedir. Saç ekim işlemleri için gerekli olan greftlerin toplanması için son teknoloji yöntemleri kullanan AHD Clinic, vücut üzerindeki farklı bölgelerden de başarılı şekilde greft toplaması gerçekleştirebilmektedir.

AHD Clinic bünyesinde saç ekimi gerçekleştirmek isteyen hastalar için fiyatlar greft sayısı üzerinden belirlenmektedir. Greft başına 1 € olarak hesaplanan fiyatlarda, bizzat Dr. Hakan Doğanay işlemleri gerçekleştirmektedir. Uzman doktor haricinde, profesyonel ekip ile gerçekleştirilen saç ekim işlemleri daha uygun fiyata ulaşabilmektedir.

Telefon: +90 532 313 41 98

Maral Hair Klinik Saç Ekim Merkezi

Türkiye’de ismi yeni yeni ün kazanmaya başlayan fakat uluslararası alanda ün sahibi olan Dr. Tuğrul Maral, kurduğu saç ekim merkezinde Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen hastalarının yanı sıra hem Arap ülkelerinden hem de Avrupa ülkelerinden birçok hastaya başarılı saç ekim işlemleri gerçekleştirmiştir. Amerika’da aldığı eğitimlerin ışığında gerçekleştirdiği saç ekim uygulamalarıyla 2006 yılından itibaren 20 farklı ülkeden gelen binlerce kişiye hizmet sağlamıştır. Saç ekimi konusunda başarılı makaleleri ile birçok uzman doktora ışık tutan Dr. Tuğrul Maral, bütün hastaları tarafından olumlu geri dönüşler elde ederek yüzde yüz hasta memnuniyetini sağlayan nadir doktorlardan biri olmaktadır.

Maral Hair Klinik bünyesinde gerçekleştirilen saç ekim işlemlerinde Microfue yöntemini kullanılarak maksimum verimlilik ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Microfue ile maksimum yoğunlukta saç ekimi gerçekleştirilerek en doğal ve en yoğun saç görünümü oluşturularak başarılı sonuçlara imza atılmaktadır.

Başarılı sonuçlara ismini yazdıran Maral Hair Klinik, saç ekim işlemlerinde ortalama olarak 6.000 TL ile 15.000 TL arasında değişen fiyatlandırmaya sahiptir. Fiyat farklılıkları hastaların saç yapısı ve kullanılacak yöntemler ile belirlenmektedir.

En Başarılı ve Uygun Saç Ekim Merkezleri

 

Telefon: 0212 270 12 12

Esteworld Saç Ekim Merkezi

Listemizde bulunan başarılı ve uygun saç ekim merkezleri arasında en çok bilinen isimlerden bir diğeri de Esteworld olmaktadır. Türkiye genelinde en çok bilinen ve başarılı saç ekimi işlemleriyle hasta memnuniyeti sağlayan saç ekim merkezi Esteworld, Uzman Doktor Servet Terziler tarafından kurulmuştur. İstanbul içerisinde 3 farklı klinik ile hizmet vermeye devam eden Esteworld, saç ekim işlemlerinde son teknolojiden yararlanarak farklı yöntemler ile saç ekimi işlemlerini gerçekleştirmektedir. Uluslararası standartlarda saç ekimi işlemleri uygulanan Esteworld saç ekim merkezi, 2014 yılında ISO 9001-2008 sertifikasına sahip olarak kalite standartlarını kanıtlamaktadır. Kaliteden ödün verilmeden gerçekleştirilen saç ekim işlemlerinde hasta özelinde çalışmalar yapılmakta ve hastanın konforu, güvenliği ve hakları yönünde büyük titizlikle çalışmalara devam edilmektedir.

Dünya genelinde büyük başarılı uygulamalardan biri olan Robotik Saç Ekim işlemlerini profesyonel şekilde gerçekleştiren Esteworld, saç ekim işlemlerinin bütün aşamalarında maksimum kalite ve maksimum verimlilik elde etmeyi amaçlamaktadır. Başarılı şekilde gerçekleştirilen Robotik Saç Ekim işlemleriyle hastalarda kusursuz saç görünümü elde edilmektedir.

Saç ekim işlemlerinde Esteworld saç ekim merkezi, genel olarak 8.000 TL ile 12.000 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir.  Ortalama olarak verilebilecek fiyat bilgisi için, 1000 saç köküne denk gelen fiyat en az 2.000 TL olarak belirlenmiştir.

Adres: Altunizade Mahallesi, Kısıklı Caddesi, No: 7, Üsküdar/İSTANBUL

Telefon: 0216 474 54 54

İsveç Poliklinik Saç Ekim Merkezi

Kaliteli saç ekimlerde uygun fiyatlandırmaya sahip olan İsveç Poliklinik, en başarılı ve uygun saç ekim merkezleri arasındadır. Klinik, sağlık turizmine verdiği önem ve katkıyla birlikte Arap ülkeleri ve Avrupa ülkelerinden birçok hastaya saç ekimi hizmetini başarılı olarak sağlamaktadır. Uzman çalışanlarıyla en yüksek kalitede ve hasta memnuniyetini önemseyen saç ekim işlemleriyle gerçekleştirdikleri saç ekimlerinde başarı sağlayan İsveç Poliklinik, uygulamalar sırasında son teknoloji cihazlardan ve en gelişmiş yöntemlerden yararlanmaktadır.

FUE, Safir FUE ve Choi saç ekimi yöntemlerinde yüksek tutma oranına ulaşan İsveç Poliklinik, İstanbul içerisinde en çok tercih edilen saç ekim merkezleri listesine başarılı saç ekimleriyle ismini yazdırmıştır.

Birçok saç ekim merkezine göre hem kaliteli hem güvenli ve hem de uygun fiyatlı hizmet sunan İsveç Poliklinik, ortalama olarak 5.000 TL ile 9.000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlarla saç ekimi hizmeti sağlamaktadır.

En Başarılı ve Uygun Saç Ekim Merkezleri isveç poliklinik

Adres: 19 Mayıs Mahallesi, Dr. Hüsnü İsmet Öztürk Sokak, Şişli Plaza No: 1/C, 34360 Şişli/İSTANBUL

Telefon: 0212 215 55 35

Estetik International Saç Ekim Merkezi Bursa

Türkiye genelinde en iyi saç ekim merkezlerinden biri olarak bilinen Estetik International, şimdiye kadar gerçekleştirdiği 85.000’nin üzerinde başarılı saç ekimleriyle bu konudaki uzmanlığını göstermektedir. Her hastaya özel olarak yapılan planlamalarla gerçekleştirilen saç ekim uygulamalarında yüksek tutma oranı sağlayarak birçok kişiyi hayallerindeki saç görünümüne kavuşturmayı başardılar. Ameliyathane ortamında yüksek hijyen kurallarıyla gerçekleştirilen operasyonlarla birlikte, hastaların konforu ve memnuniyetini göz önünde bulundurarak VIP hizmetler sağlamaktadır. Uzman ve tecrübeli saç ekim kadrosu ile mükemmel sonuçlara imza atan Estetik International, geliştirdikleri Organik saç ekim yöntemiyle dikkat çekmektedir.

Estetik International, kendi laboratuvarlarında gerçekleştirdikleri araştırmalar sonucunda uygulamaya hazırlanan Organik saç ekimi yüksek verimlilik sağlayarak güçlü ve sağlıklı saçlar için yüzde 96 garanti vermektedir. Üstelik FUE yöntemi ile gerçekleştirilen saç ekim işlemlerinde de birçok hastanın memnuniyetini karşılamaktadır.

Hem estetik merkezi hem de saç ekim merkezi olarak başarılı hizmet sağlayan Estetik International, saç ekim işlemlerinde genel olarak 4.000 ile 7.000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlara sahiptir.

Adres: Barış, İzmir Yolu, No: 206, 16140 Nilüfer/BURSA

Telefon: 444 7707

Dr. Muttalip Keser Saç Ekim İşlemleri

Listemizde yer alan Dr. Muttalip Keser, Türkiye’de FUE tekniğini duyuran ve ilk kullanan doktor olarak bilinmektedir. FUE saç ekim yönteminde sağladığı başarılarla ismini duyuran uzman doktor, diğer saç ekim merkezlerinde hizmet veren uzman doktorlara göre daha farklı bir yöntem kullanmaktadır. Çok fazla greft ekimine değil, verimli greft ekimine önem veren Dr. Muttalip Keser, saç ekim işlemlerinde en yüksek verimliliği sağlamak adına saç ekim uygulamalarını 2 seans üzerinden gerçekleştirmektedir. Titiz ve özenli çalışmalarıyla isminden bahsettiren alanında uzman doktor, FUE yönteminde gerçekleştirdiği ve yaklaşık 20 ay süren başarılı araştırmalarla saç ekimi konusunda uzmanlığını kanıtlamaktadır.

Dr. Muttalip Keser’in özel olarak tasarladığı iğneler ile gerçekleştirdiği saç ekim işlemlerinde, saç ekim işleminin başında uygulanan greft toplama aşamasında yüksek verimi sağlamaktadır. Bu sayede saç ekim işlemleri sonucunda mükemmel ve kusursuz sonuçlara imza atmaktadır.

Alanında tecrübeli ve uzman Doktor Muttalip Keser tarafından gerçekleştirilen saç ekim işlemlerinde greft sayısı hesaplaması gerçekleştirilmektedir. Greft başına belirlenen fiyat 3,5 € olarak belirtilmektedir.

Adres: Çankaya Caddesi, No:6 D:5, 06101 Çankaya/ANKARA

Telefon: 0505 467 08 42

Clinichair Saç Ekim Merkezi

Türkiye’den ve 25 farklı ülkeden birçok hastaya saç ekimi işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiren Clinichair, saç ekiminde yarattığı farkıyla adını duyuran en iyi saç ekim merkezlerinden biri olmaktadır. Özellikle saç ekimiyle sağlık turizminde yakaladığı başarı ve üstün hizmetleriyle Almanya, İngiltere ve İran ülkelerinde şube sahibidir. Başka şehirlerden ve ülkelerden gelen hastalarına sunduğu VIP hizmet ile karşılama, ulaşım ve konaklama konusunda hastalarına üstün konfor ve rahatlık sunmaktadır. Hijyen konusuna verdiği üstün dikkat ile güvenilirlik sağlayan Clinichair, başarılı saç ekim hizmetleri sağlamaya devam etmektedir.

Sadece FUE yöntemi ile gerçekleştirdiği saç ekim işlemlerinde üstün uzmanlık ve tecrübe sahibi kadrosuyla hizmet veren Clinichair, FUE konusunda işinin ehli olarak bilinen nadir saç ekim merkezlerinden biridir.

Clinichair bünyesinde gerçekleştirilen profesyonel saç ekim işlemlerinde güncel fiyat 9.000 TL ile 11.000 TL arasında farklılık göstermektedir.

 clinichair

Adres: Şehit Polis Fethi Sekin Caddesi, No: 1/C, Bayraklı/İZMİR

Telefon: 0850 333 4 722

Medical Hair Saç Ekim Merkezi

En Başarılı ve Uygun Saç Ekim Merkezleri arasında bulunan bir klinikle daha tanışın. 15 yıldır profesyonel olarak saç ekim işlemi gerçekleştiren ünlü Dr. Sibel Ulusan, Medical Hair bünyesinde başarılı saç ekimi hizmetleri sağlamaya devam etmektedir. Son teknolojilerin takibiyle birlikte yenilikçi ve gelişime açık saç ekimi yöntemleriyle farkını gösteren Medical Hair, 34 farklı ülkeden birçok hastaya hayallerindeki saçları oluşturan saç ekim işlemleri gerçekleştirmiştir. Medical Hair saç ekim merkezinde hastalara özel olarak gerçekleştirilen saç ekim uygulama planlarıyla, hastalara en uygun ve hastaların isteğini en kusursuz şekilde karşılayacak saç ekim işlemleri uygulanmaktadır.

FUE saç ekimi yönteminde üstün başarıda sonuçlar elde eden Medical Hair saç ekim merkezi sağlıklı, yoğun ve estetik görünüme sahip saçlar yaratmaktadır.

Medical Hair bünyesinde saç ekim işlemi gerçekleştirmek isteyen hastalar için, yüksek tutunma oranı sağlayan saç ekim işlemleri tek ücret olarak belirlenmektedir. Dr. Sibel Ulusan tarafından bizzat gerçekleştirilen saç ekim işlemleri 3.000 € civarındadır. Zafer Ulusan tarafından gerçekleştirilen saç ekim işlemleri ise 10.000 TL olarak bilinmektedir.

Adres: Ali Çetinkaya Bulvarı, No: 35, Kat: 3, Daire: 5, Alsancak/İZMİR

Telefon: 0533 460 3994

Saç Ekim Operasyonları Ne Kadar Sürmektedir?

Saç ekim operasyonlarının süresi tekniklere ve yöntemlere göre değişkenlik göstermektedir. Sürekli kullanılan FUE ve Safir FUE yöntemleriyle gerçekleştirilen saç ekim işlemleri ortalama olarak 5 – 8 saat sürebilmektedir. Kullanımı yaygın olan DHI yöntemiyle gerçekleşen saç ekim işlemlerinde operasyon 6 – 9 saat sürebilmektedir. Greftlerin teker teker toplanması sebebiyle operasyon beklenilenden daha uzun sürebilmektedir, hatta iki seans üzerinden de uygulanmak zorunda kalabilir. Saç ekiminin tıraşlı ve tıraşsız gerçekleşmesi de saç ekim operasyonlarında süreyi uzatabilmektedir.

Saç ekimi operasyonlarının süresi ve en iyi saç ekim yöntemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Saç Ekim İşlemleri Kimler İçin Uygun Bir Seçenektir?

Yaşlanma, yaralanma, hormon seviyesi veya genetik faktörler sebebiyle birçok kişi saç seyrekliği, hatta kellik problemi ile karşılaşmaktadır. Bu gibi durumlarda kişilerin özgüvenini ve psikolojik durumunu olumsuz etkileyen görünümlerin normale çevrilmesi için saç ekim işlemleri en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmaktadır. Genel olarak 18 yaşından büyük olan kişiler saç ekim işlemi adaylığı için ilk uygun kriteri tamamlamaktadır. Biyolojik olarak saç ekim işlemleri konusunda engeli olmayan ya da bu konularda uzman doktor tarafından onay alan her birey saç ekim uygulamalarını gerçekleştirebilmektedir.

ekim kimler için uygundur?

Bazı hastalıklara sahip olan bireylerin saç ekim operasyonu gerçekleştirme ihtimali, uzman doktorların gerekli analiz ve testler yapması sonucunda onay verip vermeyeceğine bağlı olmaktadır. Şeker ve tansiyon hastalarının bu konuda saç ekim merkezlerindeki uzman doktorlarından ve kendi doktorlarından saç ekim operasyonu için onay almaları gerekmektedir. Saç ekim işlemleri öncesinde gerçekleştirilen saç analizi ve kan testlerinin sonucu da saç ekim işlemi önünde engel oluşturabilmektedir. Kan testleri sırasında bulaşıcı kan hastalığı riski taşıyan bireylere ve gerekli analizler sonucu saç derisi problemi yaşayan veya donör bölgesinde yeterli greft sayısına sahip olmayan bireylerde saç ekim işlemlerinin gerçekleştirilme ihtimali çok düşüktür.

Greftler konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmak için tıklayınız.

Saç Ekim Merkezi Seçerken Dikkat: Uzmanlar Uyarıyor!

En iyi ve en başarılı saç ekim merkezleri kişilerin ihtiyaçları sebebiyle farklılık gösterebilir. Saç ekimi gerçekleştirmek isteyen bireylerin saç ekim uygulamaları konusunda bilinen ve güvenilir saç ekim merkezleri arasında kendi istek ve arzularını karşılayabilecek yerleri seçmeleri gerekmektedir. İyi araştırmalar sonucunda her yönden kişiye uygun görülen özelliklere sahip bir saç ekim merkezi seçilmelidir. Bunlara ek olarak, saç merkezlerindeki doktorlar hakkında iyi bir araştırma gerçekleştirerek doktorların tecrübe ve uzmanlığı hakkında bilgi sahibi olmak yararlı olacaktır. Pahalı veya ucuz fiyatlara kanmadan, bütçenize uygun ve kaliteden ödün vermeyen saç ekim merkezlerini seçmek için görüşmeler gerçekleştirmek gereklidir. Bilinirliği olmayan ve bünyesinde uzman doktor barındırmayan saç ekim merkezlerini tercih etmek, istenmeyen saç görünümüne ve istenmeyen sağlık problemlerine sebep olabilmektedir.

En Başarılı ve Uygun Saç Ekim Merkezleri Cevaplıyor: Saç Ekim İşlemleri Tekrarlanabilen İşlemler Mi?

Saç ekim operasyonları alanında uzman doktorlar ve iyi bir saç ekim merkezi tarafından gerçekleştirildiği takdirde tek seansta başarı elde edilebilen bir uygulamadır. Hastaların saç derisi ve saç yapıları dikkate alınarak gerçekleştirilen saç ekim işlemleri, bazı hastalarda 2 seans olarak gerçekleştirilerek başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Hastaların saç bölgesindeki alanların açıklık oranları çok ciddi seviyede ise seans sayısı 3’e çıkabilmektedir. Başarılı gerçekleşen saç ekim işlemlerinde bir kere daha saç ekim işlemi uygulanmamaktadır. Fakat başarısız saç ekimleri sonrasında belirli bir süre sonra bir kere daha saç ekimi işlemi uygulanabilir. Ortalama olarak art arda 3 defa başarısız saç ekimleri gerçekleştirilen hastalarda, bir kere daha saç ekim işlemi uygulanamamaktadır.

En Başarılı ve Uygun Saç Ekim Merkezleri sorular

Saç Ekim Merkezleri Açıklıyor: Saç Ekim Operasyonundan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekimi gerçekleştiren hastaların, operasyon sonrasında belirli bir süre boyunca dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır.

İlk olarak saç bakımı konusundan başlamak gerekmektedir. Saç ekim operasyonunun ardından, 2 – 3 gün sonrasında ilk saç yıkama işlemi için saç ekim merkezine gidilmelidir.

Orada uzman doktorlar tarafından verilecek olan bilgiler ışığında diğer saç yıkama işlemleri gerçekleştirilmelidir. İyileşme süreci olarak adlandırılan zaman içerisinde, ilk 15 gün boyunca direkt güneş ışığı, nem, buhar gibi etkenler saç derisinden uzak olmalıdır.

İlk bir ay boyunca hastalar spor faaliyetlerine ve alkol, sigara gibi alışkanlıklarına ara vermelidir. İyileşme süreci hakkında uzman doktor tarafından bilgilenecek olan hastaların verilen tavsiye ve fikirlere uyması, saç ekim işleminin başarısını kesinleştirmektedir.

Birinci aydan sonra yaşanacak şok dökülmeler sonrasında 4 – 5 aylık zaman dilimine gelindiğinde, saç ekim işlemi gerçekleştirilen bölgede saçlar gözle görülür şekilde büyümeye ve gelişmeye başlayacaktır. Beslenme konusunda da dikkatli olması gereken hastalar, verilecek olan gerekli dikkat ve önem ile yaklaşık 1 yıl süren iyileşme süreci sonrasında sağlıklı ve güçlü saçlara kavuşabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Saç Ektirme Yerleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde en iyi saç ekim merkezi ve fiyatlari, en iyi sac ekim merkezleri ve en iyi sac ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.