İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 22 Ocak 2022 227 Görüntüleme

En İyi Kol Germe Doktorları Ve Fiyatları, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi

İçindekiler

İzsiz kol germe ameliyatı kolda meydana gelen sarkmaların çözülmesi, cildin toparlanması ve gergin bir cilt elde edilmesiyle yapılan işlemlere denilmektedir. Kol sarkmalarının arkasında yatan birçok neden olsa da ana hatlarıyla bunlar yaşın ilerlemesi, hızlı kilo alınıp verilmesi ve genetik faktörlere dayalıdır. Ayrıca güneşe çok fazla maruz kalma da buna neden olabilmektedir.

Kollarda bu gibi nedenlerden dolayı meydana gelen sarkmalar, kötü bir görünüm oluşturmaktadır. Estetik açıdan güzel olmaması nedeniyle kişiler kendilerini kötü hissetme, öz güven sorunları meydana gelebilmektedir.

Bu nedenle son zamanlarda kol germe ameliyatları birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Kişilerin tercih edebileceği birçok doktor bulunmaktadır.

En İyi İssiz Kol Germe Ameliyatı Yapan Doktorlar

1- Mehmet Mustafa Kıyar

2- Devşir Akbilen

3- Mustafa Hasdemir

4- İlker Sezer

5- Hüsrev Purisa

6- Funda Akoz Saydam

7- Dr. Ekrem Keskin

8- Okan Morkoç

9- Dr. Leyla Arvas

10- Dr. Ferruh Bingül

Alanında uzman olan bu doktorlar, yılların getirdiği tecrübe ile kol gelme yapmaktadır.

Dr. Mehmet Mustafa Kıyar

İzsiz kol germe ameliyatı yapan doktorlar arasında Dr. Mehmet Mustafa Kıyar, 23 yılı aşkın tecrübeye sahip, tanınmış bir kozmetik cerrahtır. 10.000 üzerinde plastik ameliyatı gerçekleştiren doktor, 160 üzeri programda eğitmen olarak çalışmıştır. Kol germe yapmakta olan doktor ayrıca göz kapağı ameliyatı, yara izi düzeltmeleri, yüz germe, yüz şekillendirme gibi hizmetler de vermektedir.

Bunun yanı sıra hastalara boyun germe, karın germe, burun estetiği, dövme silme, karın germe, meme küçültme, dikleştirme ve büyütme gibi hizmetler de sunmaktadır. Kol germe ameliyatlarının fiyatları her operasyona ve doktora göre değişse de ortalama 14.000 Türk lirası civarındadır.

Dr. Mehmet Mustafa Kıyar issiz kol germe ameliyatı fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama issiz kol germe ameliyatı fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Devşir Akbilen

İzsiz kol germe ameliyatı yapan doktorlar arasında Dr. Devşir Akbilen 19 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Komplike operasyonlarda 10.000 üzeri ameliyatı, başarılı bir şekilde yapmıştır.

Doktorun uzmanlık alanları arasında plastik cerrahi, el cerrahisi, mikrocerrahi, yüz yaralanmalarının tedavisi, onarımı, yeniden yapılandırılması ya da fiziksel şekil-işlev kusurlarının değiştirilmesi, cilt, kas-iskelet sistemi gibi alanlar yer almaktadır. Mezuniyetini 1987 yılında Türkiye Maarif Koleji’nde alan doktor, mezuniyet sonrasında Cerrahpaşa Üniversitesine gitmiştir. Kol germe ameliyatlarının fiyatları her operasyona ve doktora göre değişse de ortalama 14.000 Türk lirası civarındadır.

Dr. Devşir Akbilen issiz kol germe ameliyatı fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama issiz kol germe ameliyatı fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Mustafa Hasdemir

2004 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Dr. Mustafa Hasdemir, 2014 senesinde Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanlık Programından mezun olmuştur.

İzsiz kol germe ameliyatı yapan doktorlar arasında 10 yılı aşkın bir tecrübesi bulunmaktadır. Doktor kol germe, uyluk germe, karın germe, bacak estetiği, liposuction, meme estetiği, yüz cerrahisi, el ve koltukaltı Hiperhidroz tedavisi, Somon DNA aşısı, yüz ve boyun germe gibi hizmetler vermektedir. Kol germe ameliyatlarının fiyatları her operasyona ve doktora göre değişse de ortalama 14.000 Türk lirası civarındadır.

Dr. Mustafa Hasdemir issiz kol germe ameliyatı fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama issiz kol germe ameliyatı fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. İlker Sezer

Dr. İlker Sezer 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyet ardından yine aynı üniversitede, Tıp Fakültesinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi yapmıştır.

Doktor birçok alanda hizmet vermekte olup bunların arasına üst kol germe, parmak ucu rekonstrüksiyonu, yüz felci rekonstrüksiyonu, baş ve boyun tümörü rezeksiyonu ve rekonstrüksiyonu gibi hizmetler vermektedir. Kol germe ameliyatlarının fiyatları her operasyona ve doktora göre değişse de ortalama 14.000 Türk lirası civarındadır.

Dr. İlker Sezer issiz kol germe ameliyatı fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama issiz kol germe ameliyatı fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Hüsrev Purisa

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Dr. Hüsrev Purisa, 20 yıllık bir tecrübeye sahiptir. İhtisasını da aynı üniversitede yapmış olup birçok alanda hizmet vermektedir.

Bunların içerisinde yüz germe, üst kol germe, burun yeniden şekillendirme, alın germe, parmak ucu rekonstrüksiyonu, baş ve boyun tümörü rezeksiyonu ve rekonstrüksiyonu, meme büyütme, dikleştirme gibi hizmetler de vardır. Kol germe ameliyatlarının fiyatları her operasyona ve doktora göre değişse de ortalama 14.000 Türk lirası civarındadır.

Dr. Hüsrev Purisa issiz kol germe ameliyatı fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama issiz kol germe ameliyatı fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Funda Akoz Saydam

1993 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Dr. Funda Akoz Saydam, İzsiz kol germe ameliyatı yapmaktadır. Mezuniyet ardından 2005 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanında ihtisas yapmıştır. 28 yıllık bir tecrübesi olan doktor birçok alanda hizmet vermektedir.

Bunların arasında üst kol germe, burun yeniden şekillendirme, alın germe, yüz germe, yüz felci rekonstrüksiyonu, baş ve boyun tümörü rezeksiyonu ve rekonstrüksiyonu, bebe büyütme, dikleştirme gibi hizmetler de girmektedir. Kol germe ameliyatlarının fiyatları her operasyona ve doktora göre değişse de ortalama 14.000 Türk lirası civarındadır.

Dr. Funda Akoz Saydan issiz kol germe ameliyatı fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama issiz kol germe ameliyatı fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Op. Dr. Ekrem Keskin

2010 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tıp eğitimini tamamlayan Op. Dr. Ekrem Keskin, aynı yılda plastik cerrahiden yöne tercih yapmış, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünü kazanmıştır.

Birçok alanda hizmet veren doktor göğüs estetiği, vücut estetiği, burun estetiği, yüz ve boyun estetiği, kol germe ameliyatı gibi birçok alanda hizmet vermektedir.  Kol germe ameliyatlarının fiyatları her operasyona ve doktora göre değişse de ortalama 14.000 Türk lirası civarındadır.

Opr. Dr. Ekrem Keskin issiz kol germe ameliyatı fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama issiz kol germe ameliyatı fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Okan Morkoç

Akdeniz Üniversitesinde tıp eğitimi alan Dr. Okan Morkoç, İzsiz kol germe ameliyatı yapmaktadır. Estetik ve Plastik Cerrahi üzerine hizmet vermektedir. Birçok sertifikası olan doktor meme estetiği, burun estetiği, estetik cerrahi ve kol germe ameliyatı gibi alanlarda hizmet sunmaktadır.

Uzmanlığını Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde yapmış olup, verdiği hizmetlerin yanı sıra ameliyatsız estetik işlemleri de mevcuttur. Kol germe ameliyatlarının fiyatları her operasyona ve doktora göre değişse de ortalama 14.000 Türk lirası civarındadır.

Dr. Okan Morkoç issiz kol germe ameliyatı fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama issiz kol germe ameliyatı fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Op. Dr. Leyla Arvas

Op. Dr. Leyla Arvas 1998 senesinde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Doktorasını tamamlaması ardından, uzmanlığına Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi üzerine gerçekleştirmektedir.

Eğitim hayatı boyunca farklı ülkelerde, tanınmış klinik ve hastanelerde çalışmış olup çok sayıda kongreye de katılmıştır.  Boyun estetiği, meme estetiği, bacak estetiği, kulak estetiği, yanak estetiği ve göz kapağı estetiği gibi alanlarda hizmet veren doktor, kol germe ameliyatı da yapmaktadır. Kol germe ameliyatlarının fiyatları her operasyona ve doktora göre değişse de ortalama 14.000 Türk lirası civarındadır.

Opr. Dr. Leyla Arvas issiz kol germe ameliyatı fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama issiz kol germe ameliyatı fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Op. Dr. Ferruh Bingül

İzsiz kol germe ameliyatı yapan doktorlar arasında bulunan Op. Dr. Ferruh Bingül, 1995 senesinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. İhtisasını Ankara’da tamamlayarak Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı olmuştur. Birçok ulusal ve uluslararası yayını olan ve kongreye katılan doktor çok sayıda hizmet vermektedir.

Bunlar arasına burun ucu estetiği, göğüs büyütme, küçült, dikleştirme ve asimetrisi, Jinekomasti, kulak estetiği, kaş kaldırma ve kol germe gibi hizmetler de girmektedir. Kol germe ameliyatlarının fiyatları her operasyona ve doktora göre değişse de ortalama 14.000 Türk lirası civarındadır.

Opr. Dr. Ferruh Bingül issiz kol germe ameliyatı fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama issiz kol germe ameliyatı fiyatları 20.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Kol Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Kol germe ameliyatı olanlarının yorumları işlem sonrası tecrübeleri, sonuçları öğrenmek, uygun olup olmadığını fark etmek için hastalar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Söz konusu ameliyatlar, birçok kişiye yapılabilmektedir.

Bu bakımdan üst kollarda gevşeklik olanlar, cilt ve aşırı yağ fazlalığı bulunanlar tarafından tercih edilebilir. Son zamanlarda kadınlar kadar dış görünümüne dikkat eden erkeklerin de kullandığı yöntemler arasındadır.

Tüp mide ameliyatı olan hastalar da doktorun uygun bulması halinde girebilmektedir. Aşırı miktarda kilo kaybına uğramada, cilt ve elastikiyet kaybı olan yaşlı erkeklerde ve kadınlarda, egzersiz ve diyet çabaları sonucunda iyileşmeyen, gevşek kol derisi bulunan hastalarda yapılabilmektedir.

Kol Germe Estetiği Hangi Avantajlara Sahiptir?

Kol germe ameliyatı kişilerin sarkan bölgelerine estetik bir görünüm sunmaktadır. Bu durum hastalara yeni bir özgüven de getirmektedir. İşlemlerin yapıldığı kol derisi, sıkı ve daha genç bir görünüm almaktadır.

İşlemlerin yapıldığı bölgede kesiler, dikişler ile kapatılmaktadır. Bu nedenle kötü görünümler çıkmamaktadır. Dikişler yaklaşık dört haftada kendiliğinden kaybolmaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı için kullanılabilecek farklı teknikler vardır. Kol germe işlemi nasıl yapılır için hangisinin kullanılacağı muayene ardından, hasta ile beraber yapılan değerlendirmede tespit edilir.  Kol germe ameliyatına girmeden önce bazı hususlara dikkat etmek de gerekir.

Genel anestezi isteyen ameliyatlarda, işlem öncesi 6 saatlik bir açlık süresi gerekir. Dolayısıyla buna dikkat edilmelidir. Ayrıca aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar da operasyondan minimum 3 gün önce kesilmelidir.

İzsiz Kol Germe Ameliyatı

İzsiz kol germe ameliyatı aynı zamanda Vaser Liposuction Yöntemi ile Kol Germe olarak da tanınmaktadır. Özellikle cildinde iz kalmasını istemeyen kişiler tarafından sıklıkla incelenmektedir. Cildinin elastik özelliğinin iyi olan hastalarda son derece uygundur.

Burada yapılan işlemlerde fazla yağlar çıkartıldıktan sonra, cilt kendi kendine sıkılaşmaktadır. Ameliyat sonrası sıkılaşma için vaser liposuction ve plazma J teknolojisi ile liposuction yapılması da oldukça önemlidir.

Kısa İzle Kol Germe

Mini kol germe olarak da bilinen bu işlemde kol germe işlemi nasıl yapılır koltukaltı bölgesi aracılığıyla tüm işlemlerin gerçekleştirildiği bir operasyondur. Görünmez kol germe olarak da adlandırılan bu teknikte, öncelikle liposuction ile kol inceltilir. Ardından da fazla deri, koltuk altına doğru çekilmektedir.

Bu işlemlerin tamamlanması altından, kesi koltukaltı bölgesinde kapatılmaktadır. Böylece tamamen koltuk altında kalması sağlanır.

Standart Kol Germe

Standart kol germe, cildin elastik özelliğinin aşırı kaybı sebebiyle, kolda bulunan fazla yağ ve cildin tamamen çıkartılmasıdır.

Burada kesi izi koltuk altından, dirseğin hemen üzerine kadar uzamaktadır. Kol iç bölgesinden işlem yapıldığı için gerek önden, gerekse arkadan bakıldığında iz kalmamaktadır.

Uzatılmış İzle Kol Germe Ameliyatı

Kol germe işlemi nasıl yapılır için bu teknik, dirsekten kolun üst kısmına, koltuk altı boyunca yan göğüs duvarı boyunca gevşek cildin bulunduğu koltuk altına kadar uzanan kesi ile yapılmaktadır. Teknikte koltuk altından kol germe uzatılarak göğsün yan duvarına kadar devam etmektedir.

Bu teknik özellikle aşırı kol sarması bulunan hastalarda kullanılmaktadır.

Cerrahi Teknik ile Kol Germe Nasıl Yapılır?

Kol geme ameliyatı cerrahi yöntem ile koltuk altından dirseğe doğru yapılmaktadır. İç kol boyunca bir kesi gerçekleştirildikten sonra, fazla yağları alabilmek için liposuction kullanılabilir. Gevşek cilt dokusu çıkartıldıktan sonra, deri sıkıştırıcı dikişler ile toplanmaktadır.

Ameliyatın boyutu her hastada farklı olabilmektedir. Buna göre kanamayı kontrol etmek, sıvı birikimini önlemek için drenaj tüpleri kullanılabilir. Ayrıca şişlik oluşumunu minimuma indirmek için sıkı bandaj kullanılarak operasyon tamamlanır. Kol germe işlemi nasıl yapılır için hangi tekniğe karar verilmişse doktor bunun hakkında bilgilendirme yapacaktır.

Kol Germe Ameliyatı Ardından İyileşme Süreci Nasıldır?

Kol germe ameliyatının istenen sonucu vermesi için iki husus gerekmektedir. Bunlardan biri hangi doktorun seçildiğidir. Profesyonellik ve kullanılan ekipmanların kalitesi daha iyi sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Ancak başarılı geçen bir ameliyat ardından hastaların da dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunları önemsememek alacağınız sonuçları düşürebilir.  Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci bu nedenle önemlidir.

Ameliyat ardından yara yeri pansumanla kapatılarak, sıkı bandaj ile sarılı şekilde taburcu olunabilir. Hastaların kollarını omuzları üzerine, minimum 10 ile 14 gün arasında kaldırması tavsiye edilmemektedir. Bu durum basıncı arttıracağı için dikişlere zarar verebilmektedir.

Ameliyatta kolların iyileştikçe sıvı birikmesini önleyebilmek için, kesinin altına drenler konulur. Taburcu esnasında bunlar alınmaktadır. Dikişler ise 4 hafta içerisinde yok olmaktadır. Bu nedenle endişelenmenizi gerektirmez.

Operasyon sonrasında kollara sarılan bandajlar ise 24 ile 48 saat kullanılmalıdır. Korse de doktor tarafından belirtilen gün süresince takılmalıdır. Duşun da 48 saat geçmesi ardından alınması tavsiye edilmektedir. Saçların yıkanması zor olabileceği için kuaföre gitmek ya da bir kişiden yardım istemek mümkündür.

Hastalar, günlük aktivitelere birkaç gün gibi kısa bir sürede dönebilmektedir. Yorucu olmayan aktiviteler ise 1 hafta-10 gün arasında başlayabilir. Masa başı işler de bir hafta dinlenme sonrası başlayabilir. Araç kullanan kişilerin, 2 hafta kullanmaması önerilir.

Ağır kaldırmayı gerektiren işlerde ise bir ay beklenmesi önerilmektedir. Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci için tam egzersiz ve sporlar 6 hafta sonra başlayabilir.  Bunların yanı sıra hastalar operasyon öncesi ve sonrasında, doktorunun belirttiği her şeyi uygulamalı, büyük önem göstermelidir.

Kol Germe Ameliyatı Sonuçlarını Ne Zaman Gösterir?

Kol germe ameliyatı olanların yorumları, ardından nasıl sonuçların görüldüğü insanlar tarafından büyük bir ilgi meselesi olmaktadır. Zira öncesi ve sonrası durumlar hakkında bilgi alınabilmektedir. Ameliyatın hemen sonrasında, hastalar kollarının inceldiğini görebilir.

Ancak morarma ve şişlikler nedeniyle sonuçlar tam fark edilemeyebilir. Dolayısıyla dördünce haftadan sonra ödemler yüzde 80 azalacağı için ciddi bir değişiklik fark edilebilir. Kol ve koltuk altında yer alan izler, 3 ay sonrasında solmaya başlamaktadır. 1. yılda ise kişilerin kendi ten rengine dönerek belirsiz hale gelmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Ağrılı Mı?

Ameliyatsız kol gerdirme yaptıranlar ağrılı bir sürecin olup olmadığını öğrenmek için de araştırılmaktadır. Ameliyatın bitmesine yakın lokal anestezi ilacı bölgeye uygulandığı için ağrıları en düşük seviyeye indirmektedir. Ayrıca hastalar taburcu olunca basit ağrı kesicilerle bunlara yardımcı olabilmektedir.

Mini kol germe sedasyon ve lokal anestezi ile beraber yapılabilirken, standart kol germe operasyonlarında genel anestezi gerçekleştirilebilmektedir. İşlemler yaklaşık olarak 60 ile 90 dakika arasında değişmektedir. Hastalar ciddi kilo değişimleri yaşamadığı sürece, kollar uzun yıllar boyunca düzgün ve gergin halini koruyabilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Farklı İşlemlerle Beraber Yapılabilir Mi?

İzsiz kol germe ameliyatı yaptırmak isteyenler bazen bunların yanı sıra farklı vücut germe operasyonlarını yaptırmak da isteyebilmektedir. Bu bakımdan kol germe ameliyatı karın, bacak, yüz germe, meme estetiği gibi işlemler ile birleştirilebilmektedir.

Kol germe estetiğinde yağ miktarı fazlaysa liposuction da gerçekleştirilebilir. Böylece deri altı yağ dokusu inceltilerek, çıkan deri yükseltilebilmektedir. Böylece aynı anda farklı ameliyatlar mümkün olur.

Ancak kol germeye ek olarak gerçekleştirilecek her işlem, operasyon için gerekli süreyi de arttıracaktır.

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Karın Germe Estetiği Doktorları ve Fiyatları, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi başlıklı makalemizde karın germe doktorları, karın germe fiyatları ve karın germe merkezleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.