İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 27 Ocak 2022 305 Görüntüleme

En İyi Yüz Germe Doktorları Ve Fiyatları, Nasıl Yapılır?

İçindekiler

En iyi yüz germe doktorları ve fiyatları, nasıl yapılır? konusu, özellikle yüz estetiği yaptırmak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Günümüzde yüz gerdirme operasyonları estetik kaygılarla olabildiği gibi tıbbi nedenlerden dolayı da yapılabilmektedir. Yüz germe operasyonları kadın ve erkek olmak üzere ve gerektiği durumlarda her yaştan olan insanlar için yapılabilmektedir. Yüz gerdirme işlemleri ile yüzde oluşan sarkmalar ve kırışıklar giderilmektedir.

En İyi Yüz Germe Doktorları Ve Fiyatları Nelerdir?

Son yıllarda oldukça yaygın olan estetik uygulamalardan birisi olan yüz germe işlemleri ile cildin daha genç bir görünüme kavuşması kolaylıkla sağlanabilmektedir. Yüzdeki kırışıkların, sarkmaların ve sorunların giderilmesine yarayan yüz gerdirme operasyonları pek çok farklı teknikle yapılmaktadır. Türkiye’de de dünya çapında tanınan ve yüz gerdirme operasyonu yapan pek çok deneyimli ve konusunda uzman olan doktor bulunmaktadır. Buna bağlı olarak en iyi yüz germe doktorları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Mustafa Karataş
 • Ozan Balık
 • Dr. Ali Gürlek
 • Mete Aksu
 • Orhan Murat Özdemir
 • Dr. Haldun Kamburoğlu
 • Fahri Mola
 • Dr. Türker Üstün
 • Dr. Oben Karakuş
 • Dr. Melda Demirtaşoğlu

Dr. Mustafa Karataş

En iyi estetik ve plastik cerrahi uzmanları arasında bulunan Dr. Mustafa Karataş, 2002 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Dr. Mustafa Karataş kırışıklık ve dolgu konusunda Türkiye’deki ilk on kullanıcından birisi olarak Platin Uygulayıcı ödüllerini kazanmıştır. En iyi yüz gerdirme doktorlarından birisi olan Dr. Mustafa Karataş Teosyal, Yüz Estetiği, Anti Aging ve Hyalüronik Asit konularında uluslararası eğitici serfikalarının sahibi olmaktadır.

Dr. Mustafa Karataş yüz germe fiyatları ise yüzde yapılacak olan işlemlere göre kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Yüz germe operasyonu fiyatı yapılan tetkiklerden ve muayeneden sonra belirlenmektedir. Genel olarak ise yüz germe operasyonu fiyatı, 18.000 TL ile 25.000 TL arasında olabilmektedir.

Dr. Mustafa Karataş estetik ve plastik cerrahi işlem fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama estetik ve cerrahi uzmanları işlem fiyatları 15.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Ozan Balık

Dr. Ozan Balık, 1975 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. En tanınmış estetik uzmanlarından birisi olan Dr. Ozan Balık, 1999 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Dr. Ozan Balık Estetik Cerrahi Derneği, Türk Tabipler Birliği, Türk Plastik Rekonstrüktif ve American Societyof Plastic Surgeons üyesidir.

Ünlü doktor kendine ait olan özel kliniğinde hizmet vermektedir. Dr. Ozan Balık yüz germe fiyatları ise yapılan muayeneden ve tetkiklerden sonra ortaya çıkmaktadır. Genel olarak yüz germe operasyonu fiyatları ise 20.000 TL ile 24.000 TL arasında olmaktadır.

Dr. Ozan Balık estetik ve plastik cerrahi işlem fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama estetik ve cerrahi uzmanları işlem fiyatları 15.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Prof. Dr. Ali Gürlek

Prof. Dr. Ali Gürlek, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı olmaktadır. 1983 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden başarılı ile mezun olan tanınmış doktor, yüz germe operasyonlarının yanı sıra, diğer estetik uygulamaları üzerinde de hizmet vermektedir. 2009 yılından itibaren Prof. Dr. Ali Gürlek kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

Prof. Dr. Ali Gürlek yüz germe operasyonu fiyatı ise hastanın genel durumuna göre farklılık göstermektedir. Genel olarak yüz germe işlemleri fiyatları ise 18.000 TL ile 22.000 TL arasında olmaktadır.

Opr. Dr. Ali Gürlek estetik ve plastik cerrahi işlem fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama estetik ve cerrahi uzmanları işlem fiyatları 15.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Mete Aksu

Rekonstrüktif Kozmetik Cerrahi konusunda uzman olan Dr. Mete Aksu, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden mezun olmuştur. Dr. Mete Aksu Ankara Gata Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Kliniğinde görev yaptıktan sonra, kendi kliniği açarak İstanbul’da hizmetlerine devam etmektedir.

Dr. Mete Aksu aynı zamanda Kasımpaşa Deniz Hastanesinden Yarbay rütbesi ile emekli olmuştur. Dr. Mete Aksu yüz germe fiyatları, yüz gerdirme işlemi uygulanacak kişilere göre değişkenlik göstermekte olup, genel olarak 17.000 TL ile 23.000 TL arasında olmaktadır.

Dr. Mete Aksu estetik ve plastik cerrahi işlem fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama estetik ve cerrahi uzmanları işlem fiyatları 15.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Orhan Murat Özdemir

En iyi yüz germe uzmanlarından birisi olan Dr. Orhan Murat Özdemir, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim dalından 2002 yılında mezun olmuştur. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde mecburi hizmetini yaptıktan sonra,  Dr. Orhan Murat Özdemir 2006 yılında kendi kliniği açmıştır.

Dr. Orhan Murat Özdemir yüz germe fiyatları, operasyon yaptırmak isteyenlere yapılan tetikler ve muayeneler sonucunda doktor tarafından belirlenmektedir. Genel olarak yüz germe fiyatları ise 17.000 TL ile 22.000 TL arasında olmaktadır.

Dr. Orhan Murat Özdemir estetik ve plastik cerrahi işlem fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama estetik ve cerrahi uzmanları işlem fiyatları 15.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Prof. Dr. Haldun Kamburoğlu

Yüz germe konusunda en iyi doktorlardan birisi olan Prof. Dr. Haldun Kamburoğlu, 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur. Prof. Dr. Haldun Kamburoğlu uzmanlık eğitimini de yine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda gerçekleştirmiştir.

Prof. Dr. Haldun Kamburoğlu, Dünya Estetik ve Plastik Cerrahi Cemiyeti, Amerikan Plastik Cerrahi Cemiyeti ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği gibi pek çok kuruluşa üye bulunmaktadır. Prof. Dr. Haldun Kamburoğlu yüz germe operasyonu fiyatları ise genel olarak 19.000 TL ile 25.000 TL arasında olmaktadır.

Prof. Dr. Haldun Kamburoğlu estetik ve plastik cerrahi işlem fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama estetik ve cerrahi uzmanları işlem fiyatları 15.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Dr. Fahri Mola

1998 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Fahri Mola, daha sonra Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik uzmanı olarak İzmir Güzelyalı Asker Hastanesi’nde görev almıştır. Bundan sonra ise kendi kliniği aça Dr. Fahri Mola halen İzmir Alsancak’ta kendi kliniğinde hastalarını kabul etmektedir. Dr. Fahri Mola’nın yurt dışı ve yurt içi olmak üzere pek çok bilimsel makalesi bilimsel dergilerde yayınlanmıştır.

Dr. Fahri Mola yüz germe fiyatları ise hastalara yapılan muayene ve tetkiklerden sonra doktor tarafından belirlenmektedir. Dr. Fahri Mola yüz germe operasyonu genel olarak fiyatı ise 18.000 TL ile 22.000 TL arasında olmaktadır.

Dr. Fahri Mola estetik ve plastik cerrahi işlem fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama estetik ve cerrahi uzmanları işlem fiyatları 15.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Opr. Dr. Türker Üstün

En iyi yüz germe doktorlarından birisi olan Opr. Dr. Türker Üstün, 2002 yılında Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra ise 2014 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünden uzmanlığını almıştır. Ünlü doktor 2019 yılından beri kendi kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

Opr. Dr. Türker Üstün yüz germe fiyatları ise hastaların isteklerine ve genel durumlarına göre farklılık göstermekte olup, yapılan tetkiklerden sonra doktor tarafından yüz germe işlemi fiyatı belirlenmektedir. Opr. Dr. Türker Üstün yüz germe operasyonu genel olarak fiyatı ise 20.000 TL ile 24.000 TL arasında değişmektedir.

Opr. Dr. Türker Üstün estetik ve plastik cerrahi işlem fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama estetik ve cerrahi uzmanları işlem fiyatları 15.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Opr. Dr. Oben Karakuş

1986 yılında dünyaya gelen Opr. Dr. Oben Karakuş, 2010 yılında İstanbul Yeditepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Tanınmış doktor uzmanlığını ise Çukurova Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. Opr. Dr. Oben Karakuş halen İzmir Özel Ege Şehir Hastanesi’nde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Opr. Dr. Oben Karakuş yüz germe operasyonu fiyatları ise yapılan muayeneden sonra hsataya özel olarak belirlenmektedir. Opr. Dr. Oben Karakuş yüz germe operasyonu fiyatları genel olarak ise 17.000 TL ile 23.000 TL arasında olmaktadır.

Opr. Dr. Oben Karakuş estetik ve plastik cerrahi işlem fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama estetik ve cerrahi uzmanları işlem fiyatları 15.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Uzm. Dr. Melda Demirtaşoğlu

Uzm. Dr. Melda Demirtaşoğlu, 2000 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2000 ile 2004 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’ndan uzmanlığını almıştır. Uzm. Dr. Melda Demirtaşoğlu yüz germe ve estetik cerrahi konularında uzman olarak çalışmaktadır.

Uzm. Dr. Melda Demirtaşoğlu halen İzmir Konak’ta yer alan kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir. Uzm. Dr. Melda Demirtaşoğlu yüz germe işlemleri fiyatları ise doktorun hastalara yaptığı tetkiklerden sonra kişilere özel olarak belirlenmektedir. Genel olarak Uzm. Dr. Melda Demirtaşoğlu yüz germe işlemleri fiyatları ise 20.000 TL ile 23.000 TL arasında olmaktadır.

Uzm. Dr. Melda Demirtaşoğlu estetik ve plastik cerrahi işlem fiyatları yapılacak işleme ve kişiye göre değişmektedir. Ortalama estetik ve cerrahi uzmanları işlem fiyatları 15.000 TL’den başlamaktadır. Hekimlerin güncel fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple direkt fiyat almanız önerilir.

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yüz germe işlemleri yüzdeki yaş almaya bağlı olarak gelişen sarkmaları ve kırışıkları gidermek için yapılan bir cerrahi yöntem olmaktadır. Yüz germe operasyonları estetik amaçlı olmasının yanı sıra, tıbbi nedenlerden dolayı da yapılabilmektedir. Yaşa bağlı olarak yüz germe operasyonlarında farklı yöntemler kullanılabilmektedir.

Stresten,  güneş ışınlarından, kötü beslenmeden ya da sigaradan yaşa da bağlı olarak yüz derisinde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmektedir. Aynı zamanda yine bu nedenlere bağlı olarak yüz derisinde çeşitli renk değişimleri ve düzensizliklerde oluşabilmektedir. Bunların sonucunda yüz germe operasyonları ile yüzün yeniden gençleşmesi ve güzel bir görünüme kavuşması sağlanabilmektedir.

Plastik ve Estetik Cerrahi ameliyatları, yüz germe operasyonu olarak da adlandırılmaktadır. Yapılan bu operasyon sonucunda ise yüzde en 5 ile 10 yıl arasında devam eden bir gençleşme olabilmektedir. Yüz germe ve yenileme ameliyatları ile yüz, alın ve boyun çevresindeki ve derisindeki sarkıklar, düzensizlikle ve kırışıklıklar giderilebilmektedir. Aynı zamanda yanaklarda ve boyunda oluşan fazla yağ dokuları da alınmaktadır. Yüz germe ameliyatlarında yağ dokuları ve yüz fasyaları anatomik yerlerine çekilmekte yüz dokuları takviye edilmektedir. Gerekli olan durumlarda ise bütün bunların yanı sıra göz kapakları da düzeltilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Yüz germe ameliyatları, adayı olan kişiler yüz ve boyun derileri sarkmış, fakat ciltleri elastikiyetini tamamen kaybetmemiş ve herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan kişilere yapılmaktadır. Yüz germe operasyonları genel olarak 40 yaşın üzerinden olan kadınlara ve erkeklere uygulanmaktadır. Buna bağlı olarak yüz germe ameliyatı yapılabilen bir diğer grup ise genetik ya da çeşitli nedenlerden dolayı yüzünde sorunları oluşan kişilere de yapılabilmektedir. Bu koşullara sahip olan ve sağlık sorunu bulunmayan kişilere yüz germe işlemlerinin tümü yapılabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Yüz germe operasyonları, hastaların durumlarına göre ve yüzünde oluşan sorunlara göre uygulanan yöntemlerle gerçekleşmektedir. Buna bağlı olarak yüz germe ameliyatlarında yapılan işlemler ek olarak ince kırışıklar için dolgu maddelerinin enjeksiyonu, peeling ve kırışıklıkların giderilmesi için kırışıklık tedavisi yöntemleri de uygulanabilmektedir. Bunlara bağlı olarak yüz germe ameliyatı çeşitleri ise şunlar olmaktadır;

 • Orta Yüz Germe Ameliyatı
 • Mini Yüz Germe Ameliyatı
 • Tam Yüz Germe Ameliyatı

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatlarında en çok yapılan operasyon çeşitlerinden birisi de, orta yüz germe ameliyatı olmaktadır. Orta yüz ameliyatı, yanak ameliyatı olarak da adlandırılmaktadır. Orta yüz germe işlemlerinde gözaltındaki sarkan yanak bölge dokuları düzeltilmekte ve yukarı taşınmaktadır. Orta yüz germe operasyonu genel olarak 40 yaş ile 55 yaş arasında olan hastalara yapılmaktadır. Bu operasyon lokal ya da genel anestezi ile gerçekleştirilmekte olup, ameliyat süresi ise en fazla iki saat olmaktadır.

Mini Yüz Germe Ameliyatı

Mini yüz germe işlemleri yüz bölgesi çok sarkmamış olan 45 yaş ile 50 yaş arasında olan kişilere yapılmaktadır. Mini yüz germe ameliyatı olan kişilerin yüz ve yanak kısımlarında yer çekimi ile kolajen kayıpları sonucunda yanak bölgesinden aşağıya doğru sarkmalar oluşmuş bulunmaktadır. Yüzde oluşan bu oluşan sorunları gidermek için ise mini yüz germe operasyonu yapılmaktadır. Mini yüz germe ameliyatında hastaların derin yüz dokusuna inilmeden, yanak bölgeleri yapılan operasyonla kaldırılmaktadır. Mini yüz germe ameliyatı genel anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon süresi ise en fazla iki saat olmaktadır.

Tam Yüz Germe Ameliyatı

Tam yüz germe ameliyatlarında, hastaların genel olarak bütün yüzlerine bir takım işlemler uygulanmaktadır. Tam yüz germe ameliyatında yüzün şakak kısmından başlanarak, kulak önleri, kaulak arkaları, yanak bölgelerinin tamamı, çene hattı ve boyun kısmı gerdirilmekte ve gerekli olan işlemler tatbik edilmektedir. Tam yüz germe ameliyatlarında tek olarak deri gerdirmesi yapılabildiği gibi gerekli olması durumunda cilt altında bulunan bağ dokusuna da işlemler uygulanabilmektedir.

Tam yüz germe ameliyatlarının sounucunda cilt gençleşmekte ve cilt derisi gergin bir hale gelmektedir. Tam yüz germe operasyonu genel olarak çok yaşlanmış yüzlere uygulanmaktadır. Buna bağlı olarak tam yüz germe işlemleri 55 yaş ile 60 yaş arasında olan kişiler için uygun olan bir estetik operasyonu olmaktadır. Genel anestezi ile yapılan tam yüz germe ameliyatlarının süresi ise en fazla dört saat olmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Nasıl Olur?

Yüz germe ameliyatı öncesinde sigara kullanan hastaların mutlaka sigarayı 10 gün öncesinden bırakması gerekmektedir. Aynı zamanda yüz germe ameliyatı öncesinde neler istendiğinin tam olarak doktora iletilmesi ve doktorun konu hakkında ki görüşlerinin kesinlikle dinlenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda yüz germe operasyonu geçirecek olan kişilerin doktorlarına cilt bakımı alışkanlıklarını ve tatbik ettikleri uygulamaları da doktorlarına operasyon öncesinde söylemesi gerekmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Nasıl Olur?

Yüz germe ameliyatı sonrasında yüzde genel olarak bir şişlik, morarma, uyuşukluk ve gerginlik olmaktadır. Bu gibi sıkıntılar ise operasyondan sonra en fazla 5 gün içerisinde iyileşmektedir. Bu süre içerisinde yüz germe ameliyatı geçiren kişilere gözler, burun ve ağız açık bırakılacak şekilde baş sargısı ve soğuk ped uygulanmaktadır.

Gerekli olması durumunda ise doku içerisinde kan birikmesini önlemek açısından diren ismi verilen silikon borularda yüze konulabilmektedir. Yüze konulan bu direnler ise en geç iki gün içerisinde çıkarılmaktadır. Operasyonda kullanılan dikişi ipleri ise kendiliğinden eriyen ipler olduğundan dolayı alınmasına gerek kalmamaktadır.

Yüz germe ameliyatı olan hastaların doktorun da tavsiyesi ile en az iki hafta özel bir yüz korsesi kullanması gerekmektedir. Aynı zamanda bu operasyonu geçiren hastaların iyileşme devresinde yüzünü fazla hareket ettirmemesi ve yüzünü fiziksel darbelere karşı koruması gerekmektedir. Bu operasyondan sonra hastaları aspirin olmamak üzere bütün ağrı kesici ilaçları alabilmektedir. Hasatların yüz germe ameliyatından sonra kesinlikle bir ay boyunca sigara içmemesi gerekmektedir.

Yüz Germe Operasyonları Yüz Yenileme Çeşitleri Nelerdir?

Yüz germe ameliyatlarında, doktorların gerekli görmesi durumunda hastalara bazı ek yöntemlerde tedavi uygulaması da mümkün olabilmektedir. Buna bağlı olarak yapılan diğer işlemler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Yüze yapılan dolgular
 • Dudak, yüz ve yanak bölgeleri için yağ enjeksiyonu
 • Kırışıklıklar, yüzdeki düzensizlikler ve dudak bölgesi için sentetik dolgu maddeleri enjeksiyonu
 • İp askı yöntemleri; emilebilen ve kalıcı iplerle olmak üzere göz, alın, boyun, çene ve kaş çevresini gerdirme işlemleri
 • Deri kırışıklarını daha iyi giderebilmek uygulamaları
 • Kimyasal peeling
 • Mekanik peeling
 • Lazer ile yapılan peeling

Web sitesindeki bilgiler tanı, teşhis ve ya tedavi yerine geçmez. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını mutlaka doktora danışmalısınız. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Talep ve değerlendirmeleri [email protected]  adresine mail olarak atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Popo Estetiği Doktorları ve Fiyatları, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi başlıklı makalemizde en iyi popo estetiği, popo estetiği ve popo estetiği fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.