İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri

İstanbul’un En İyi 15 Saç Ekim Merkezi ve 2023 Saç Ekimi Paketleri Günümüzde, saç ekimi giderek daha pop

Ana Sayfa Sağlık 14 Temmuz 2021 338 Görüntüleme

Saç Ekimi Zor Mu? 5 Soruda Tüm Süreci Cevaplıyoruz

Özellikle karar verme aşamasında olanlar saç ekimi zor mu? diye merak ediyor. Evet zor ama zorluğu bir çok noktadan ele alınması gerekiyor. Zor olan kısım ekimin doğru yapılması olduğu gibi, tasarımın da doğru olmasıdır. Ancak zorluk insanların gözünde farklı algılandığı için, bizde konu ile ilgili bir kaç soru ve cevap ile merak ettiklerinizi öğrenmenizi sağlayacağız. Böylelikle saç ekimi zor mu? yerine hem dikkat etmeniz gerekenleri öğrenecek ve hem de  doğal bir saç ekimi süreci yaşamış olacaksınız.

İçindekiler

Saç ekimi her geçen gün daha da gelişen bir tedavidir. Evet saç denilince genelde geri plana atılıyor olsa da, bizim bir organımız olduğu için, saçımızın da bakımlı ve sağlıklı olması gerekiyor. Gelişen teknolojinin en avantajlı sektörleri arasında yer alan tıp, bugün bir çok yeniliği de beraberinde getirmiş durumda. Bu nedenle saç ekimi zor mu? evet ama teknoloji sayesinde, artık çok daha güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olduğumuzu söylemek yanlış olmayacaktır.

Saç Ekimi Yapanlar Doktor Mu?

Saç Ekimi Yapanlar Doktor Mu?

Saç ekimi işleminin bir çok farklı yerde yapıldığı düşünülüyor olsa da, bu yanlıştır. Daha doğrusu bu işlemi yapması gereken kişi doktorlar olup, tüm süreç onların kontrolünde gerçekleşir. Bu nedenle saç ekiminde önemli olan işinde ehil bir doktor ile tedavi sürecini gerçekleştirmektir. Böylelikle saçlarınızın her aşamada kontrollü bir şekilde ekildiğini görmüş olacaksınız.

Ancak doktorlar tüm süreci yönetiyor olsa da, ekimi her zaman kendileri yapmaz. Bu konuda yetişmiş sağlık çalışanları doktorun gözetiminde ekim işlemini gerçekleştirir. Yine duruma göre doktorun zorlu alanlara müdahalesi de bulunmaktadır. Genel olarak DHI yönteminde doktor ekimin büyük kısmını kendisi yapar. FUE de ise ekim bölgesi daha geniş ve DHI yöntemine göre daha kolay geçtiği için bu ekimi doktorun yardımcıları yapar.

Okunacak makale; Saç Dökülmesi Neden Olur?

saç ekimi zor mu

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem Mi?

Teknoloji her ne kadar gelişiyor olsa da, uygulama yapılacak bölgeye anestezi uygulanması gerekiyor. Şöyle belirtelim ki saç ekimi zor mu meraklarınız için, bu sürecin yani ilk anestezi döneminin ve yine saç ekimi sonrasında ki ilk bir kaç gün ağrılı olabileceğini söyleyelim. Öncelikle donör bölgelerin uyuşturulması gerektiği için, buraya iğne yapılmaktadır. Her ne kadar bir kaç dakikalık ağrı olsa da, yine de bir ağrı olduğunu söyleyelim.

İşlem sonrasında ise anestezinin etkisinin bitmesi ile birlikte, hafif bir ağrı olacaktır. Özellikle bu ağrılı sürecin yanında birde kaşıntı olacağı için, ikisi bir arada olduğunda kontrol etmek zor olacaktır. Yani ağrı ve kaşıntı ile mücadele etmek zorunda kalacak ve bu da biraz canınızı sıkacaktır. Sonrasında her hangi bir sorun ile karşılaşmadan yeni çıkan saçlarınızı takip edebilirsiniz.

Saç Ekimi Kaç Yıl Dayanır?

Saç Ekimi Kaç Yıl Dayanır?

Bu soru yanlış bir soru olup, nasıl ki kendi doğal saçlarınız kan dolaşımının etkisi ile dökülüyorsa, yeni ektirdiğiniz saçlarda bir kaç yıl sonra dökülebilir. Şunu bilmelisiniz ki, genç yaşınızda saçlarınızın bakımını doğru yapmanız durumunda saç dökülmesini en aza indirgemiş olacaksınız. Böylelikle saç ektirmeye ihtiyaç duymayabilirsiniz. Saç ekimi zor mu için burada da değinmemiz gereken konu, saç ekimi sonrasında dayanıklığı arttırmak için kendinizi alışkın olduğunuz hayatın dışına itmeniz olacaktır.

Çünkü doğal saçlarınız yaşadığınız hayat nedeniyle dökülmüş olabilir. Aynı şekilde yaşamaya devam etmeniz, yeni ekilmiş saçların da dökülmesine neden olur. Bu arada sadece yeni ekilenler değil, varolan saçlarınız da dökülecektir. Burada yapılan işlem sadece donör bölgeden yani ense bölgesinden kendi kıllarınız, saçlarınızın döküldüğü noktaya ekiliyor. Sonuç olarak bu ekim sonrasında aynı şekilde bakımsız olmanız durumunda dökülme olması kaçınılmaz olacaktır.

Ama siz saçınızı ektirdikten sonra artık değişerek, saç bakımınızı düzenli olarak yaptırırsanız, ömürlük saçlara sahip olmuş olacaksınız. Yani artık saç dökülmesi sorunu yaşamamış olursunuz.

Tavsiye makale; En iyi saç ekim merkezleri

Saç Ekimi Var Olan Saçlara Zarar Verir Mi?

Saç Ekimi Var Olan Saçlara Zarar Verir Mi?

Hayır vermez. Ancak saç ekiminde tercih edeceğiniz yöntem ya da size uygun yöntem nedeniyle, saçlarınızı traş etmeniz gerekecektir. Örneğin FUE yöntemi daha geniş alanlara uygulandığı için, kelliği daha fazla olan kişilere yapılır. Yani kafa üst bölgenizde saç kökleri oldukça seyrekleşmiş hatta artık tek tük saç görünmeye başlamış veya saç arka bölgede dökülmeler etrafa daha çok yayılmış ise bu durumda üst kısmın traşlanması ekimin de daha iyi yapılmasını sağlayacaktır. Sonuç olarak saç ekiminde kellik durumunuz fazla ise saçlarınızı traş etmeniz gerekecektir.

Başlıkta ki asıl sorumuza dönecek olursak eğer, saç dökülmesi kan akışının yeterli olmamasından kaynaklanır. Burada ekim işleminin yapılması ile birlikte, kan akışı da tetiklenir ve daha çok kan pompalanmaya başlar. Bu sayede saç ekiminde var olan saçlarınız zarar görmeyeceği gibi, yarar görmesi de kaçınılmaz olacaktır.

Seyrek saçlara saç ekimi yapılır mı?

Seyrek saçlara saç ekimi yapılır mı?

Evet seyrek saçlara DHI yöntemi ile saç ekimi yapılır. Genel olarak saç ekimi zor mu sorusuna ağrı, dikkat gibi çeşitli konulara değinerek cevap verdik ama asıl yöntem ile cevap verirsek eğer, seyrek saçların doktor ve ekim yaptıran kişi için de zor olduğunu söyleyelim. Zaten bu nedenle bu tür saç ekimlerini doktor bizzat kendisi yaparak, başarı oranını en yüksek seviyede tutmaktadır. Bugün Türkiye’de en iyi yöntem olarak bilinen DHI yöntemi, dünyada da sayılı yöntemler arasında yer alıyor. Direk alınan saç kökleri anında DHI kalemi yardımı ile ekim bölgesine ekiliyor.

Saç ekim yönünün doğru olması, alınan greftlerin doğru bir ölçülendirme ile ekilmesi ve elbetteki belirlenen saç ekimi tasarım bölgesinin doğru şekilde kullanılarak saç ekimi işleminin yapılması zorlu bir süreçtir. Bundan dolayı saç ekiminde en uzun saatlerde yapılan ekim yöntemleri arasında yer aldığını söyleyelim.

Geniş kellik olan alanlarda, FUE yöntemi tercih edilir. Bu yöntemde önce donör bölgeden greft yani saç kökleri alınır ve sonrasında ise alınan tüm greftler ekim yapılmaya başlanacak yere ekilir. Zaman olarak ekim yapılacak bölgeye ve greft sayısına göre değişiklik gösterse de ortalama 2-6 saat ve bazı kişilerde 12 saate kadar uzayabilir. Aynı zaman DHI için de geçerli olsa da, DHI yönteminde ekim sayısı daha az, daha dikkat gerektiren bir işlemdir.

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Cilt Yenileme Uygulaması Hydrafacial İle Tanışın başlıklı makalemizde cilt yenileme, cilt yenileme fiyatları ve en iyi cilt yenileme uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.